Įkraunama...
Įkraunama...

natūralus gimdymas

QUOTE(ragnez @ 2008 03 06, 20:17)
zinai toki dalyka kaip "save ispildancios pranasystes"?
vakaru civilizacijos moterims yra pasakyta, kad "jos gimdys vaikus kanciose". kai moteris tikisi kanciu - kanciu sulaukia... gal tai aborigenei  niekas nesake, kad gimdyti siaubingai skauda? tai ji ir nekentejo...


Savitaiga yra svarbu. Pirmą vaiką gimdydama nežinojau ko tikėtis. tiksiau, Tikėjausi taip neapibrėžtai, kad skaudės, kad reiks kentėti, kad pavargsiu. Skaudėjo, kentėjau, pavargau. Nerėkiau.

Antrą vaiko laukdama meditavau neskausmingą gimdymą, lengvą ramų ir gražų. Tos ir buvo, intensyvesnis skausmas tebuvo per paskutinius du sąrėmius, o po to, kai praplėšė vandenmaišį, viskas, stangos nebuvo skausmingos. Tylėjau ir buvo gera.

O trečio laukdama pažiūrėjau filmą apie gimdančią moterį, kaip ji kentėjo, kaip rėkė per sąrėmius. Ir tai užsifiksavo, vis galvodavau, kad nu kaip taip gali skaudėti, kad rėktum? Juk aš nė per vieną gimdymą nerėkiau? Tai kaip taip gali būti, kad gali neištverti ir rėkti. Tai taip ir buvo. Rėkiau smile.gif

Visada norėjau gimdyti naktį, taip ir pagimdžiau visus tris naktinukus smile.gif

O tas "vaikus gimdys kančiose", na tai irgi ne vien tiesioginė prasmė tame, dar ir perkeltinė, moteriai tenka sunkiau išsikovoti pripažinimą, jos darbo vaisiai sunkiau pripažįstami... Tai nėra tik apie gimdymą, arba kad visos turi gimdyti skausmuose būtent.

Kaip ir su vyru - juk pasakyta, kad vyras savo prakaitu duoną pelnysis, o vis tiek jo laukuose usnys augs ir bus sunku. Jei tai būtų tik apie žemdirbystę, tai kompiuteriu dirbdamas vyriškis turėtų išvengti tos pranašystės pasekmių. O ar išvengia? Ar jam viskas vyksta sklandžiai, niekur nekyla problemų, rūpesčių, gyvena jis kaip rojuje? Ne, žiūrėk kompas sugedo, programa neveikia, viršininkas bara, žmona nepatenkinta viršvalandžiais, vaikai neklauso... smile.gif
Atsakyti
Paziurejau beveik visus tuos siaubiakus. Man priimtiniausias vaizdas su pagalbininkais steriliais chalatais, kirpimu tarpvietes ir vaikelio apziura neatideliotina. Tikrai daug ramiau man taip. thumbup.gif Vat tokius mazdaug du pirmus gimdymus turejau ir, tikiuosi, trecio tokio paties. Didesniu vaiku makalavimasis salia man nepriimtinas grieztai. Tuose unassisted pilna ir siaip tokiu neestetisku vaizdu doh.gif ... Na, nezinau. Noreciau islikti moterim net ir sudetingiausiais momentais. Ne boba, ne kutvela palaidais susivelusiais gaurais bemaskatuojancia, pilvu nukarusiu besisvaistancia, o moterim. Manes tie vaiku uzgimimo vaizdai labai nestebina- viskas ok, bet karts nuo karto mintis ateidavo- bliamba, gi gerbt save reikia, apsitvarkyt tai reikia kazkiek, depiliacijos elementarios truksta, higienos, estetikos. doh.gif

Sorry, bet lauket, tikuosi, ne tik aplodismetu tiems vaizdeliams. unsure.gif
Atsakyti
Man saviįtaiga nepadėjo. Laukdamasi pirmojo svaičiojau apie lengvą, greitą, neskausmingą gimdymą. Rezultate - viskas priešingai. Laukdama antros iš anksto nusiteikinėjau baisiam skausmui, ilgoms kančioms. Rezultate - beveik neskausmingas, tobulas gimdymas. bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Natuke @ 2008 03 06, 00:52)
Įmetu čia viena ekstremalų saitą - tik nepagalvokit, kad aš šimtą procentų jiems pritarių. Iš dalies čia iš serijos "nebandykite tai kartuoti namuose". Bet vis gi... gimdymai jų video labai skiriasi savo nuotaika nuo tų vaizdų, prie kurių mes pripratom
www.unassistedbirth.com

Nu jooo... vaizdeliai kai kurie... blink.gif Nelabai drasu lieka... O kaip vyrai i tokius vaizdelius reaguoja? Cia be jokiu slapukavimu naturalus gamtos stebuklai vyksta...
Atsakyti
na, mano pirmas gimdymas buvo komplikuotas epidurinis, antras - tobulas epidurinis, trecias - deja, abrazija su pilna narkoze (jauciausi kaip isprievartauta), ketvirtas - pusetinas naturalus...
rasau pusetinas, nes manau, kad mediku kontrole vis tiek buvo per didele... kai kuriu dalyku buvo galima isvengti. kai kuriu - gal ir ne. taciau vis tik miko gimimas man suteike daugiausiai pasitenkinimo ir ramybes.
ruosdamasi jo atejimui, jau paskutiniais menesiais, nuejau pas jurga svediene i wuatsu seansa. ejau su labai konkreciais tikslais - ismokti atsipalaiduoti, atsiduoti procesui, nugaleti baime prarasti kontrole, surasti savyje tokia vieta, kur galeciau pasitraukti, jei taptu sunku. pluduriuodama siltame vandenyje, panardinama gilyn ir iskeliama i pavirsiu isivaizdavau, kad tai saremiai - kaip bangos. stengiausi visu kunu isiminti ta atsipalaidavimo ir itampos kaita. iki gimdymo dar kelis kartus mintyse "pasikartojau" tuos pojucius. ir gimdydama mika sugebejau ta jausma atkurti - isnirima ikvepti per saremi ir tobula atsipalaidavima iki kitos bangos rolleyes.gif
Atsakyti
o man patiko smile.gif kažkaip taip intymu, kai dviese su vyru gimdo, nes man atrodo, kad tai labiausiai tų žmonių reikalas, o kiti tai ne į temą kažkaip, tik trukdytų(nu man dabar taip atrodo:)
o kas yra estetiška, o kas ne tai čia jau kiekvieno supratimas skiriasi ir tai smarkiai įtakoja auklėjimas, gi mūsų tėvų laikas niekas nesidepiliavo nieko ir manot buvo kam nors neestetiška tai? viskas nuo požiūrio priklauso man atrodo
Atsakyti
QUOTE(flight @ 2008 03 07, 10:29)
Man saviįtaiga nepadėjo. Laukdamasi pirmojo svaičiojau apie lengvą, greitą, neskausmingą gimdymą. Rezultate - viskas priešingai. Laukdama antros  iš anksto nusiteikinėjau baisiam skausmui, ilgoms kančioms. Rezultate - beveik neskausmingas, tobulas gimdymas.  bigsmile.gif

Tai kokios rekomendacijos "zaliems" butu? Nusiteikt blogiausiam, o tiketis geriausio? rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(viskas_bus_gerai_:) @ 2008 03 07, 10:56)
O kaip vyrai i tokius vaizdelius reaguoja? Cia be jokiu slapukavimu naturalus gamtos stebuklai vyksta...


Mano vyras abu kartus buvo man už nugaros, tad "drąsių vaizdelių" nematė. Nenorėčiau, kad būtų matęs. Ir jeigu atvirai, tai jei kada būtų trečias, norėčiau patį gimimo momentą būti be vyro.

Viskas bus gerai, jūsų rekomendacijas sau matau jūsų nicke mirksiukas.gif Tiesiog manau, kad gerai yra nusiteikti, joggali būti visaip, neįsikabinti į vieną susikurtą gimdymo scenarijų, koks jis bebūtų. Ir tuo pačiu žinoti, kad moteris - labai stipri, kad galima pasitikėti motina gamta. Viskas bus gerai smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo flight: 07 kovo 2008 - 10:16
QUOTE(ragnez @ 2008 03 07, 11:00)
ruosdamasi jo atejimui, jau paskutiniais menesiais, nuejau pas jurga svediene i wuatsu seansa. ejau su labai konkreciais tikslais - ismokti atsipalaiduoti, atsiduoti procesui, nugaleti baime prarasti kontrole, surasti savyje tokia vieta, kur galeciau pasitraukti, jei taptu sunku.


Cia kazkokia mokyklele? Kursai? Gal kokiu alterantyvu Vilniuje yra? Kur galima rast info apie tai?
Atsakyti
QUOTE(viskas_bus_gerai_:) @ 2008 03 07, 11:53)
Gal kokiu alterantyvu Vilniuje yra?


Čia Vilniuje wink.gif
Atsakyti
QUOTE(viskas_bus_gerai_:) @ 2008 03 07, 10:53)
Cia kazkokia mokyklele? Kursai? Gal kokiu alterantyvu Vilniuje yra? Kur galima rast info apie tai?

http://www.watsu.lt/
Atsakyti
Raideles turbūt jau žinai ka pasakysiu blush2.gif
Gal kaip nors ir be watsu galima atsakyt į tokius klausimus g.gif O šiaip... skamba gana pavojingai, kaip ezoterijos arba okultizmo šaka g.gif
QUOTE
Kas tu? Kokia tavo sielos esmė? Kodėl tau duotas šis kūnas šioje planetoje? Koks svarbiausias tavo gyvenimo tikslas? Koks tavo vaidmuo milžiniškoje visatoje?

Jei rūpi atsakymai į šiuos ir kitus dvasinius klausimus, galite išmėginti naują terapinį būdą - Watsu.
Atsakyti