Įkraunama...
Įkraunama...

natūralus gimdymas

QUOTE(Natuke @ 2008 06 12, 02:17)
O ką tu dabar galvoji, ar galėtum iškentėti, jeigu gimdymai vyktų toliau, be gydytojų isikišimo? Ką pakeistum?

Aš tau pritariu dėl to, kad gydytojai mums yra ekspertai ir iki paskutinio gimdymo (ir per jį) šventai tikėjau, kad turiu paklusti, o jeigu neišeina, reiškia esu nedisciplinuota, nepaklusni, nevalinga blink.gif dėl to po kiekvieno gimdymo buvo gieda prieš gydytojus ir vyra doh.gif


Sveika, Natuke,
tik dabar prisijungiau, po ilgo laiko....tai atsakysiu , nors cia jus jau labai daug prirasiusios ir gal ne visai bus i tema. Labai idomu cia pas jus , reikia paskaityneti....
Zinai, savo pirmaji gimdyma prisimenu su malonumu, buvo pakankamai naturalus, ilgas, varginantis bet neskausmingas. Buvau "labai isijautusi", buvau pati su savimi ir dukryte, nenorejau, kad man kas nors trukdytu, nereikejo man su niekuom kalbeti, nenorejau net kad mane kas liestu...Kad ir isikiso gydoja su lasine ir savo kirpimais, nemanau, kad padare blogai, del to, kad pagrindine mano baime , pries pirmaji gimdyma ir dabar, buvo ir yra, baime , kad nesutraumuociau vaikucio. Visados galvojau, kad man nieko baisaus negali atsitikti, skausma galima iskenteti, o del vaiko tai labai bijojau. Kai pamaciau dukra sveika ir rekencia visa gerkle, tai tik dekoti turiu visiems kas man padejo.
O del to naturalumo truputeli pasikeite mano poziuris. Anksciau buvau 100% naturaliste, visais atvejais (gimdymas, maitinimas, auginimas ir pan.), dabar manau, kad visur ir visada reikia tureti saika, neperlenkti lazdos nei i viena nei i kita puse....
Atsakyti
Natuke, tik dabar pamaciau , kad birzelio 16 gime tavo dukryte.Daug sveikinimu Tau, Tavo dukrytei ir visai tavo seimynelei 4u.gif 4u.gif 4u.gif 4u.gif 4u.gif 4u.gif . Einu dar paskaityneti, gal parasei kaip ten tau sekesi?
Atsakyti
QUOTE(Linutas @ 2008 07 01, 19:39)
Taip yra, galiu teikti kaip medikas, nors visai nesusijusi su gimdymo medicina, kad medikai daznai papostringauja apie ,,kvailus" zmones, kurie pagal internta ir ligas diagnozuojsi ir patys jas gydosi.


Visa beda tame, kad jei neturi ziniu apie kitas ligas ir normos variantus, tai beveik kiekviena liga gali sau prisitaikyti. Kai pradejau studijuoti, "persirgau" visomis ligomis. Pavieniai simptomai nieko nereiskia, reikalingas visas kontekstas. O pacientai, paskaite internete apie viena liga, pasijaucia labai galingi, protingi ir zinantys geriau, nei gydytojas.
Dar yra terminas "internetinis gydytojas" - apie tuos, kurie realiai su pacientais mazai tedirba, tik rasineja straipsnius.

Dabar dalyvauju mainu programoje, bendrauju su daug saliu atsotuvu (Izraelis, Meksika, Suomija, Rusija, Slovenija, Taivanas, Libanas, Ispanija, Ukraina, Vokietija) ir niekur naminiai gimdymai nera labai populiarus ir siaip jau nelabai skiriasi nuo lietuvisku, tik ko gero pacientu ir gydytoju bendradarbiavimas daug kur darnesnis.
Atsakyti
Mano supratimu, natūralus gimdymas yra toks, kai nenaudojami jokie medikamentai ir apskritai medikai kišasi minimaliai - tik tiek, kiek tikrai reikia. Bet svarbiausias natūralaus gimdymo aspektas - kad gimdyvei būtų leidžiama elgtis taip, kaip jai atrodo geriausia, pačiai atrasti sau bei kūdikiui geriausią padėtį kiekviename gimdymo etape, kad nebūtų daromas psichologinis spaudimas. Turėtų būti sudaryta galimybė mamai pasirinkti, ar gimdyti vandenyje, ar sausumoje, ar gulint, ar stovint, ar klūpant ar dar kaip nors kitaip. Tai turėtų užtikrinti galimybę gimdyvei įsijausti į tai, kas vyksta, pačiai suvokti ir kontroliuoti gimdymo eigą, neprarasti ryšio su naujagimiu. Dar labai svarbu, kad tik gimęs mažylis būtų padėtas mamai ant pilvo ir pamaitintas krūtimi, o ne tampomas, matuojamas, sveriamas, badomas, girdomas kažkokiu š... iš buteliuko. Kad nebūtų puolama iškart kirpti dar pulsuojančią virkštelę.

Labai gaila, bet LT ligoninėse toks gimdymas nelabai realus (nors Natukės gimdymo istorija nuteikia pozityviai šiuo klausimu, bet gaila, kad tik Kaune). Todėl kuo toliau, tuo labiau suprantu moteris, besirenkančias gimdymą namuose. Pati tam nesiryžčiau, bet argumentus suprantu ir su jais sutinku.

Sėkmingo gimdymo "receptas" kiekvienai mamai yra individualus. Vienai tai - tik super natūralizmas, kitai - būtinai baltų chalatų šokis ir epidūrinė nejautra. Čia yra personų, labai mėgstančių užsipulti ir primesti savo nuomonę, bet būtent to nereikėtų daryti. Mes skirtingos, tad ir mūsų poreikiai gimdymo metu skirtingi.
Atsakyti
QUOTE(Heart @ 2008 07 08, 17:49)
Mano supratimu, natūralus gimdymas yra toks, kai nenaudojami jokie medikamentai ir apskritai medikai kišasi minimaliai - tik tiek, kiek tikrai reikia. Bet svarbiausias natūralaus gimdymo aspektas - kad gimdyvei būtų leidžiama elgtis taip, kaip jai atrodo geriausia, pačiai atrasti sau bei kūdikiui geriausią padėtį kiekviename gimdymo etape, kad nebūtų daromas psichologinis spaudimas. Turėtų būti sudaryta galimybė mamai pasirinkti, ar gimdyti vandenyje, ar sausumoje, ar gulint, ar stovint, ar klūpant ar dar kaip nors kitaip. Tai turėtų užtikrinti galimybę gimdyvei įsijausti į tai, kas vyksta, pačiai suvokti ir kontroliuoti gimdymo eigą, neprarasti ryšio su naujagimiu. Dar labai svarbu, kad tik gimęs mažylis būtų padėtas mamai ant pilvo ir pamaitintas krūtimi, o ne tampomas, matuojamas, sveriamas, badomas, girdomas kažkokiu š... iš buteliuko. Kad nebūtų puolama iškart kirpti dar pulsuojančią virkštelę.

Labai gaila, bet LT ligoninėse toks gimdymas nelabai realus (nors Natukės gimdymo istorija nuteikia pozityviai šiuo klausimu, bet gaila, kad tik Kaune). Todėl kuo toliau, tuo labiau suprantu moteris, besirenkančias gimdymą namuose. Pati tam nesiryžčiau, bet argumentus suprantu ir su jais sutinku.

Sėkmingo gimdymo "receptas" kiekvienai mamai yra individualus. Vienai tai - tik super natūralizmas, kitai - būtinai baltų chalatų šokis ir epidūrinė nejautra. Čia yra personų, labai mėgstančių užsipulti ir primesti savo nuomonę, bet būtent to nereikėtų daryti. Mes skirtingos, tad ir mūsų poreikiai gimdymo metu skirtingi.


na, zinokit, labai maloniai, svelniai ir be ypatingo gydytojo isikisimo pagimdziau VGN thumbup.gif
visiskai sutinku su zodziais kad kiekviena mama turi savo semingo ir naturalaus gimdymo recepta drinks_cheers.gif
Natuke rase apie neskubejima ir ramybe. o manyje gimdymo metu buvo tokia audra, tiek sumaisties doh.gif as vis gydytojos klausinejau ar dar daug liko, kada gi baigsis, "noriu greiciau....". o ji mane ramino - reikia ne greiciau, o kaip tik ramiau, nes taip geriau vaikuciui biggrin.gif tai kad mano patirtis su GN kaip tik yra naturalistine thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Arven @ 2008 07 07, 19:47)
Dabar dalyvauju mainu programoje, bendrauju su daug saliu atsotuvu (Izraelis, Meksika, Suomija, Rusija, Slovenija, Taivanas, Libanas, Ispanija, Ukraina, Vokietija) ir niekur naminiai gimdymai nera labai populiarus ir siaip jau nelabai skiriasi nuo lietuvisku, tik ko gero pacientu ir gydytoju bendradarbiavimas daug kur darnesnis.

jei nepasalaptis, kur tu studijuoki, kokia specialybe? Jei nenori rasyt atvirai, gali man i az mirksiukas.gif
Manyciau kad nei vienoje pasaulio salyje (issivysciusioje) nera populiarus naminis gimdymas. Gal tai dar laiko klausimas, ateitis parodys, kokie isaugs ta saujele vaiku gimusiu namuose, gal toks gimdymo budas pasitvirtins, gal bus atlikti kokie rimti moksliniai tyrimai. Buna ir taip, kad seniai paneigta teorija vel buna pripazinta.
O siaip, kaip ir sakem, gimdyvems reikia ne gimdymo ligonines, bet gimdymo NAMU (tam, kad gimdyve jaustusi kaip namuose, o ne kaip ligonineje). Cia net ne sienu klausimas, labai prasmatnios jos ar ne, taciau reikia tos aplinkos, kuri ramintu ir jaustumeisi komfortiskai. Ir aisku neikirios pagalbos is salies, kuri zinotu kada reikia isikisti, o kada tik stebeti.
Atsakyti
Nežinau, ar vaikai, gimę namuose, yra kitokie. Sunku pasakyti ir manau, kad dar sunkiau įrodyti kad tas skirtumas būtent dėl gimimo namuose.
Tačiau kad mamos patirtis gimdant namuose (ar natūraliai) yra kitokia, tai tikras faktas.

Beje, dar vienas gimdymo namuose pliusas - didesnis procentas moterų, gimdžiusių namuose, po gimdymo patiria intymaus gyvenimo pagėrėjimą smile.gif Tuo tarpu didesnis procentas moterų po gimdymo ligoninėje patiria intymaus gyvenimo pablogėjimą. sad.gif
Atsakyti
QUOTE(Raideles @ 2008 07 08, 23:00)
Beje, dar vienas gimdymo namuose pliusas - didesnis procentas moterų, gimdžiusių namuose, po gimdymo patiria intymaus gyvenimo pagėrėjimą smile.gif Tuo tarpu didesnis procentas moterų po gimdymo ligoninėje patiria intymaus gyvenimo pablogėjimą. sad.gif


Kažin, ar korektiška taip lyginti šiuo aspektu g.gif
Juk procentaliai ligoninėse pagimdo milijonai moterų, o namuose- saujelė. Drįstu spėti, nesudaranti nė 1 proc. nuo visų gimdyvių. Tad kai apklaustųjų (jei tai buvo apklausų rezultatai) aibės yra šitokios skirtingos savo dydžiu, lyginimo rezultatai yra visiškai nepatikimi ir netenka jokios prasmės. g.gif

Tačiau net jei tai būtų tiesa, labai įdomu, kokios būtų tokio int.gyv. pagerėjimo ar pablogėjimo priežastys? Plyšimai? Jei jie, tai tada gal ir yra logikos, su sąlyga, kad yra tokių duomenų, kurie patvirtintų, kad ligoninėse plyštama gerokai dažniau. Bet vėl gi, nuo didesnio kiekio žmonių ir plyšimų daugiau automatiškai gaunasi.
Tad visi šie lyginimai yra ganėtinai subjektyvūs, neatspindintys realios padėties.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Fox_lady: 08 liepos 2008 - 22:16
QUOTE(Arven @ 2008 07 07, 19:47)
Dabar dalyvauju mainu programoje, bendrauju su daug saliu atsotuvu (Izraelis, Meksika, Suomija, Rusija, Slovenija, Taivanas, Libanas, Ispanija, Ukraina, Vokietija)

Na ir kas? Čia ne šalies, jos išsivystymo ar kultūros klausimas - čia pirmiausia požiūrio į gimdymą, pasaulėžiūros, gal tradicijos klausimas. Tavo išvardytos šalys, mano nuomone, arba turi normalias sąlygas gimdymo namuose ir jau persirgo medikalizuotų gimdymų manija (kaip Suomija ir Vokietija), arba akušerijos istorija susiklosčiusi lygiai taip pat kaip LT ir yra tokioj pat fazėj kaip pas mus. O žolė visad žalesnė kitam krante mirksiukas.gif
O vaikai naminukai tai tikrai kažkaip labai nuo ligoninėse gimusių nesiskiria savaime vien dėl gimimo vietos. Skiriasi gal tuo, kad jų "paplaukę" (tik gerąja prasme) tėvukai juos kažkaip kitaip ugdo, auklėja... biggrin.gif Na, man toks įspūdis susidarė, iš anksto atsiprašau, jei kam netinka tokia hipotezė...
Atsakyti
QUOTE(Sazha @ 2008 07 08, 23:21)
Skiriasi gal tuo, kad jų "paplaukę" (tik gerąja prasme) tėvukai juos kažkaip kitaip ugdo, auklėja...  biggrin.gif 


Pvz., neskiepija cool.gif
Atsakyti
QUOTE(Fox_lady @ 2008 07 08, 22:15)
Kažin, ar korektiška taip lyginti šiuo aspektu  g.gif
Juk procentaliai ligoninėse pagimdo milijonai moterų, o namuose- saujelė. Drįstu spėti, nesudaranti nė 1 proc. nuo visų gimdyvių. Tad kai apklaustųjų (jei tai buvo apklausų rezultatai) aibės yra šitokios skirtingos savo dydžiu, lyginimo rezultatai yra visiškai nepatikimi ir netenka jokios prasmės.  g.gif

Tačiau net jei tai būtų tiesa, labai įdomu, kokios būtų tokio int.gyv. pagerėjimo ar pablogėjimo priežastys? Plyšimai? Jei jie, tai tada gal ir yra logikos, su sąlyga, kad yra tokių duomenų, kurie patvirtintų, kad ligoninėse plyštama gerokai dažniau. Bet vėl gi, nuo didesnio kiekio žmonių ir plyšimų daugiau automatiškai gaunasi.
Tad visi šie lyginimai yra ganėtinai subjektyvūs, neatspindintys realios padėties.


Procentaliai galima lyginti įvairaus dydžio aibes. rezultatai yra patikimi. Kas kita, jei būtų lyginami konkretūs dydžiai, pvz.: kad iš gimdžiusių namie tik 3 patiria sunkumų lytiniame gyvenime, o iš gimdžiusių ligoninėje - 3000. Tada būtų nekorektiška. Tam ir lyginami ne konkretūs dydžiai, o procentai.

Manau, kad plyšimai čia nė prie ko. Lytinis gyvenimas ir pasitenkinimas juo yra grynas "softas". Moteris, kuri turėjo gerą gimdymo patirtį, kuri galėjo tai padaryti pati, yra labiau pasitikinti savimi, kaip moterimi, patenkinta savimi. Galbūt daugeliu atveju tai net nesuvokiama sąmoningai, tačiau didelę mūsų gyvenimodalį kontroliuoja būtent pasąmonė. Tai, kas ten užfiksuota, ir lemia tai, kaip mes jaučiamės ir elgiamės. O ligoninėje moteris yra tik "objektas". pažiūrėkit į gimdymo istorijas - suskatino, prakirpo, prapjovė... Ji net neturi galimybės pati priimti sprendimą. Kad ir dėl pozos (paguldė, pririšo prie lašelinės, apjuosė diržu ir t.t.).Jokiu būdu nesakau, kad moterys, gimdančios ligoninėje, yra blogesnės. Jos puikiausiai pagimdytų ir namie, ir be jokių įsikišimų. Tiesiog taip susiklosto aplinkybės, tokie jų pasirinkimai. Ir viskas, ką mes išgyvename, palieka savo antspaudą pasąmonėje. Manau, kad tas intymus gyvenimas susijęs būtent su tuo. bet čia tik mano nuomonė, aišku smile.gif

Galbūt dar turi įtakos tai, kad namie gimdanti pora išgyvena labai labai didelį intymumą. Vyro pagalbos ten reikia labai. Ligoninėje vyras yra mažiau reikalingas fiziškai. Gal ir tai turi įtakos vėlesniam intymiai ryšiui. Na, bent jau man tai turėjo.
Atsakyti
QUOTE(Raideles @ 2008 07 08, 23:00)

Beje, dar vienas gimdymo namuose pliusas - didesnis procentas moterų, gimdžiusių namuose, po gimdymo patiria intymaus gyvenimo pagėrėjimą smile.gif



lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif

Na cia tai bent, medis uz didziausia visu SM laiku nesamone. lotuliukas.gif
Atsakyti