Įkraunama...
Įkraunama...

natūralus gimdymas

QUOTE(alfa159 @ 2008 07 03, 17:59)
Manau, kad tai ir yra didziausia jusu beda- issilavinimo poreikio neigimas. Gydytojas jums- zmogus batu chalatu, ir tiek. Tada, aisku, pacios ir pasijuntat lygios gydytojams savo kompetencija medicinos srityje, leidziat sau ir diagnozes nustatineti, ir patarimus i kaire-desine metyti...

Taip, tikrai, gydytoja tera tik zmogus su baltu (gal zalsvu ar roziniu biggrin.gif ) chalatu.
Jei ka, save kaip medike - tai tik zmogum ir laikau, nesu nei dievas, nei visagale. Taip pat su zemiskom silpnybem ir klaidom, kaip ir visi kiti zmones.
Cia lanausi, nes idomu bendrauti su zmonem, taip praleisti laisvalaiki, nes juk esu tik zmogus ir medikas (su internetine silpnybe hihihi.gif )
Gal nereiktu taip kategoriskai visas nurasyti nieko neismanancias, juk tikrai nezinai apie kitu issilavinimus, kad teigi, jog truksta koseles ar pan.
Vienos cia lankosi, kad gautu patarimu, kiti, kad juos dalintu, dar kiti, kad tiesiog pasidalintu patirtimi, kokia ji bebutu.
Tikrai nera taktiska dergti foruma uzsipuolant kuria/kurias is dalyviu. Manau, alfa159, tu pasitaisysi rolleyes.gif

Ir dar, nepastebejau, kad cia butu smerkiamos tos, kurios pagimde, pagal musu isvedziotas naturalumo savokas, nenaturaliai.
Kas liecia medicina ir naturaluma - tai tikrai labai primirstas dalykas, deja. Viskas nuplaukia ant pinigu klausimo - tiek del vaistu, tiek del paslaugu. Gydytojai sudare neoficialas sutartis su farmacijos kompanijom, skiria vaistus gal but ne geriausius, ne tinkamiausius ar net ne tokius pacius tik pigesnius. Gydytojai net bendrauja atzagariai, saltai, jeigu ,,nepatepi" pinigeliais (gink Dieve, cia ne apie visus).
Nenoriu issiplesti, ne apie tai forume tema, bet manau minti ,,pagavot" mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(alfa159 @ 2008 07 03, 20:51)
Kas teisybe- tas ne melas.  drinks_cheers.gif

Natuke, tokia isvada padariau apibendrinus paskaitinejimus visose "naturalistinese" temose. Neturiu konkreciu simpatiju-antipatiju, nicku neregistruoju. Man tik is esmes nepriimtinas neigimas kitokios patirties, kai to nei ismanai, nei pats esi patyes.

Beje, mano pirmasis gimdymas buvo super duper naturalistinis, jei ka.  smile.gif Ne is gero gyveninimo, deja, bet taip jau buvo- nusitekiau, pagimdziau be klykavimu, bet pakartoti tai nenoreciau.... blink.gif Pala- placenta priaugusia atidalinejo su pilna nejautra- tai jau turbut irgi ne lygis, po natulistiskai uzbaigt gimdymo nesugebejau...  biggrin.gif

Is kur tiek paniekos zmonese- moterims, kurios pasirenka nesikankinti gimdydamos, mamoms, mylincioms savo vaikucius, bet negalincioms maitinti....

Mata, taip ir pagalvojau, kad skirtumas tarp mūsų yra tai, kad tu judėjai nuo naturalumo į "technikos progresą", o aš pvz - atvirkščiai. Važiavau į ligonines primus kartus, net negalvodama, kad turiu kažkaip pasiruošti, pasitikėjau gydytojais, ir naturalumas man buvo visyškai nesvarbus dalykas. Taip pat buvo su žindymu, su sauskelnem, kitais dalykais... Tu nukentėjai gimdant naturaliai, aš vos neišprotėjau nuo skatinančių... Tu pirmą vaiką pradėjai primaitinti vos ne po metų, o aš jau keturių men kišau pirktines tyreles, duodavau mišinuko šiaip "paragaut". Kovojau su mama dėl palučių, nes pamperiai man labiau patiko, dabar bandau naturalia kūdikio higiena...

Mano patirtis - nueini į gimdymus nusiteikus, su pakenčiamais skausmais, kelios valandos buvimo ligoninėje pakeičia viską - esi sutrikusi, gimdymas tampa košmaru. Man būtent Odent'o straipsinai atvere akys, nes supratau, kodėl ramybėje galėjau kentėt, gimdymas man buvo net gi malonus, o ligoninėje po šiek tiek laiko viskas keičiasi į blogąją pusę. Nežinai ar skaitei, ar tiesiog numetėi kaip eilinę nesamonę.

Pats naturalus gimdymas turi daug apibūdinimų, vieniems tai yra - vaginalinis gimdymas, kitiems - gimdymas be vaistų. Iš tikrųjų, naturalus gimdymas - kaip jį norėjau apibudinti, sukuriant temą, yra ne tas kur skauda bet kenti, nes esi didvyrė ir nenaudosi vaistų, o tas, kurame vaistų NEREIKIA, nes viskas vyksta taip, kaip turi būti, o turi būti - sunkus darbas, o ne kankine. Kai lipi į kalnus, begi ilgą distanciją, net negalvoji apie nuskausminimą. Tuo metų fizine įtampa, raumenų skausmas yra net gi malonus, tai yra patirties dalis.

Toks iš esmės turėjo būti gimdymas ir toks jis lieka, kai yra kelios salygos - gimdvybe turi nebijoti gimdymo ir turi būti rami aplinka - be jokių tampimų, įrodinėjimų, spaudimų... ji turi turėti laisvę įsiklausyti į savo skausmą, elgtis pagal pojučius, gimdyti taip, kaip ji jaučia... Žodžiu ji turi būti ramybėje ir nesiblaškyti. Ir dėja aplinka veikia mus nepriklausomai nuo musų - svetimi žmones, nuolatinis stebėjimas, pasiulimai atsistoti taip sesti taip - visa tai gali sutrikti gimdymą ir jis eis ne ta vaga. Tas pat ir su vaistais - turiu įspudi, kad hormonų pusiausvyra gimdymo metų yra toks jautrus dalykas, kad pakenkti gali bet kas - ir vaistai ir aplinka arba stresas, ir niekada nežinai, kaip būtent tavo kūnas sureaguos.

Žinoma būna problemų dėl sveikatos sutrikimų, bet gimdant naturaliai jų yra daug mažiau, negu dabar tai vyksta - pažiurėkit kiek gimdymų baigiasi skatinimu ir arba cezariu būtent dėl sutrikusios gimymo eigos ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Linutas @ 2008 07 01, 18:39)
Viskas labai suprantama, pasakykit, kuri moteris bent vieno punkto is cia pamineto nenoretu?
Deja, Puccha, kai kuriu dalyku, galiu galva guldyt dykai sunkiai ausi, o pasakojai, kad kysio nedavei. Va tau ir kompleksinis ligonines ,,paketas" nemokamai buvo suteiktas.
Kas del palatu, tai gali gauti ja atskira, jei yra vietu - paprastai tai ir daroma. Deja, kai daug gimdymu toje ligonineje - niekur nedingsi, ir net negali supplanuoti tokio dalyko.
`
Kiek zinau, turi rinktis taip - jeigu patinka kuri nors ligonine - renkiesi toje ligonineje patinkanacia gydytoja.
Arba atvirksciai, jei patinka kuri nors gydytoja/akusere, nori nenori turesi gimdyti toje pacioje ligonineje kur ji dirba.
I tas ligonines, kuriose nedirba niekas nevaziuoja priiminet gimdymu.
Tad lieka trecias variantas: gimdai namuose (savo jaukioje saugioje aplinkoje) ir bandai pasikviesti tau patinkanciagimdymo priemimo komanda.

Manau, kad šįkart tarsiuosi su gydytoju, su kuriuo gimdžiau savo pirmą mažiuką. Jei jis nesutiks, net neturiu kitų variantų unsure.gif Namie gimdyti nesiryžčiau - maža kas. Kartais kiekviena minutė būna svarbi, o kelionė iš namų į ligoninę užtruktų unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Natuke @ 2008 07 05, 17:52)


Žinoma būna problemų dėl sveikatos sutrikimų, bet gimdant naturaliai jų yra daug mažiau, negu dabar tai vyksta - pažiurėkit kiek gimdymų baigiasi skatinimu ir arba cezariu būtent dėl sutrikusios gimymo eigos ax.gif



nebutinai del sutrikusios gimdymo veiklos, gali buti del fiziologiniu dalyku. as nezinau ar galesiu pati pagimdyt antra del savo sirdies problemu. ir tikrai nesiplesysiu ir nevaidinsiu didvyres, jei man pasakys, kad reikes cezario...
Atsakyti
QUOTE(Natuke @ 2008 07 05, 17:52)
Pats naturalus gimdymas turi daug apibūdinimų, vieniems tai yra - vaginalinis gimdymas, kitiems - gimdymas be vaistų. Iš tikrųjų, naturalus gimdymas - kaip jį norėjau apibudinti, sukuriant temą, yra ne tas kur skauda bet kenti, nes esi didvyrė ir nenaudosi vaistų, o tas, kurame vaistų NEREIKIA, nes viskas vyksta taip, kaip turi būti, o turi būti - sunkus darbas, o ne kankine. Kai lipi į kalnus, begi ilgą distanciją, net negalvoji apie nuskausminimą. Tuo metų fizine įtampa, raumenų skausmas yra net gi malonus, tai yra patirties dalis.

Toks iš esmės turėjo būti gimdymas ir toks jis lieka, kai yra kelios salygos - gimdvybe turi nebijoti gimdymo ir turi būti rami aplinka - be jokių tampimų, įrodinėjimų, spaudimų... ji turi turėti laisvę įsiklausyti į savo skausmą, elgtis pagal pojučius, gimdyti taip, kaip ji jaučia... Žodžiu ji turi būti ramybėje ir nesiblaškyti. Ir dėja aplinka veikia mus nepriklausomai nuo musų - svetimi žmones, nuolatinis stebėjimas, pasiulimai atsistoti taip sesti taip - visa tai gali sutrikti gimdymą ir jis eis ne ta vaga. Tas pat ir su vaistais - turiu įspudi, kad hormonų pusiausvyra gimdymo metų yra toks jautrus dalykas, kad pakenkti gali bet kas - ir vaistai ir aplinka arba stresas, ir niekada nežinai, kaip būtent tavo kūnas sureaguos.

Žinoma būna problemų dėl sveikatos sutrikimų, bet gimdant naturaliai jų yra daug mažiau, negu dabar tai vyksta - pažiurėkit kiek gimdymų baigiasi skatinimu ir arba cezariu būtent dėl sutrikusios gimymo eigos ax.gif

Natuke, kaip aš su Tavim sutinku!!! Anksčiau mudu su vyru bėgiodavom ilgas distancijas, dalyvaudavom komandinėse kroso varžybose. Ir kai jis paklausė, kaip aš jaučiausi gimdydama, jam atsakiau - iš dalies taip, kaip kroso varžybose 4u.gif Kai bėgi iš visų jėgų ir gale distancijos atrodo, kad viskas, nebegaliu daugiau, o prieš akis nemažas kalniukas, o už jo finišas... Bet susikaupi. Ir būtent ta vidinė tyla širdyje padeda bėgti toliau, nors atrodo, kad kojos nelaiko ir kvėpuoti labai sunku. Kai girdi kaip už kalniuko šaukia komandos draugai, nežinia iš kur atsiranda jėgų ir nė nepastebi, kaip jau esi viršuje ir netgi finišuoji pagreitėdama. Labai labai pavargusi, bet laiminga. Praeina pora minučių ir širdelė plaka taip pat ramiai kaip visada ir kojos kaip buvę. Kaži, kaip būtų jei nuo pat pradžių kas nors bėgtų šalia ir klausinėtų "nori pailsėt", " tavo širdis plaka neritmingai", "jei nebėgsi greičiau, tavo komanda liks paskutinė", "kvėpuok taip, rankas laikyt taip", nuolat trukdytų. Tada gali būti, kad pasiduotum. O po to liktų širdį bjauruma, nes galėjai, o nepadarei. Panašiai būna ir gimdymo metu. Kaip ir sakei, tai labai sunkus darbas ir jo metu nereikia trukdančių, reikia būti ramiai, susikaupti, reikia šalia žmonių kurie iš visos širdies nori Tau padėti pasiekti tikslą, kaip įmanoma geriau Tau ir Tavo Vaikučiui. Manau, kad labiausiai gimdančioms mamytėms ir reikia to palaikymo, ramybės ir žinojimo, kad viskas bus gerai. Mano nuomone, tada daug daugiau gimdymų praeitų sklandžiai. O jei ir reikės kokių vaistų ar operacijos, jų bus iš tikrųjų reikėję, nes kitaip būtų buvę neįmanoma.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Puccha: 05 liepos 2008 - 17:24
rolleyes.gif o... Puccha, kaip gerai aprašei... kažkaip labai gražiai ir tiksliai perteikei tą kroso jausmą... Žiūrėsiu, į ką man tai bus panašu...
Atsakyti
QUOTE(Leticija @ 2008 07 05, 17:01)
nebutinai del sutrikusios gimdymo veiklos, gali buti del fiziologiniu dalyku. as nezinau ar galesiu pati pagimdyt antra del savo sirdies problemu. ir tikrai nesiplesysiu ir nevaidinsiu didvyres, jei man pasakys, kad reikes cezario...

Ar tai yra tavo priežastis pykti ant visų galinčių ir norinčių gimdyti natūraliai ir/ar namuose?
Atsakyti
QUOTE(Leticija @ 2008 07 05, 18:01)
nebutinai del sutrikusios gimdymo veiklos, gali buti del fiziologiniu dalyku. as nezinau ar galesiu pati pagimdyt antra del savo sirdies problemu. ir tikrai nesiplesysiu ir nevaidinsiu didvyres, jei man pasakys, kad reikes cezario...

Aš turėjau omeny, kad cezario operacijų turbūt sumažėtų per puse, jeigu nebūtų tų atvejų, kai gimdymo veikla sutrinka dėl streso, įtampos, netinkamos aplinkos arba vaistų g.gif

Jeigu turėčiau rimtų problemų su sveikata, taip pat nevaidinčiau didvyrės g.gif Turiu draugę, kuri greitai gimdys pirmą vaiką, ji gana rimtai serga jai yra jau virš 40. Su ja apie natūralų gimdymą net nešneku, nes manau, būtent jai pačiai gimdyt būtų labai nesaugu g.gif. Bet jeigu esi sveika, hormonų sistema veikia kaip laikrodis, gimdymas gali būti švente, o ne košmaras, jeigu mes pasitikėsim savo duovana.
Atsakyti
QUOTE(Raideles @ 2008 07 05, 22:13)
Ar tai yra tavo priežastis pykti ant visų galinčių ir norinčių gimdyti natūraliai ir/ar namuose?


niekur ir nerasiau, kad pykstu 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Leticija: 06 liepos 2008 - 21:01
QUOTE(Leticija @ 2008 07 06, 20:59)
niekur ir nerasiau, kad pykstu  4u.gif

Na, turi būti kokia nors priežastis, kodėl tu, nenorėdama ar negalėdama gimdyti natūraliai leidi laiką šioje temoje.
Alfa, pvz., įsivaizduoja atliekanti svarbią misiją atskleisdama natūraliai ir/ar namuose gimdančių moterų išsilavinimo ir kultūros stoką, jų trumparegiškumą, bukumą, asmenybių degradaciją, smegenų trūkumą, panieką kitaip gimdančioms ir nežindančioms, nes tiki, kad čia užklydusi nėštukė perskaitys jos postus ir staiga praregės, ir pasirinks technologizuotą gimdymą.

Man buvo įdomu ko tu ieškai tokioje temoje. Karts nuo karto vis įšoka mamytės pasisakyti, kad "gimdyti namuose yra neatsakinga ir jos jokiu būdu to nedarytų", bet ir išnyksta. O tu atkakliai čia lankaisi...

Tai, kad tu turi tokių sveikatos problemų, dėl kurių gal net negalėtum rinktis natūralaus gimdymo, šį tą paaiškina.
Atsakyti
As cia lankausi, nes laukiu kol Sazha pagimdys ir papasakoks apie savo naturalu gimdyma smile.gif Taip pat laukiau ir Natukes gimdymo smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Leticija @ 2008 07 06, 21:43)
As cia lankausi, nes laukiu kol Sazha pagimdys ir papasakoks apie savo naturalu gimdyma  smile.gif  Taip pat laukiau ir Natukes gimdymo  smile.gif

Aha bigsmile.gif Ir pati svarstai kaip ruostis ir kokiam gimdymo budui, nes greitai turesi maziuka thumbup.gif
Turbut tik as viena tokia nei gimdzius, nei nescia, o gimdymu skyreliuose narsau kaip turi buti.. lotuliukas.gif
Atsakyti