QUOTE(Basas @ 2009 05 28, 15:30)
Uztektu, jei tai naujas siltas namas, bet patarciau geriau DC22s - 22kW - didesne ikrova, ilgesnis degimo laikas.
O kai pergalingas ar ne bus nuostolio, nes tada gi slopinamas degimas ir malkos tik smilgsta. o didzeja dali sildymo sezono taigi nebuna -30 uz lango.
Papildyta:
Va cia citata. Tai dabar labai susipainiojau del to galingumo. Pas mus namas 140 kv.m is ju 120 kv.m. sildomo ploto. Galvojam apie atmosa tai ar uztektu 18 ar reike 22.
Renkantis katilą, neskubėkite jį pasirinkti žymiai galingesnį nei jums reikėtų šildymui šalčiausių metų laiku (-20÷25°C), geriausiai, kad tai padarytų specialistas. Tai svarbu, nes pastato kvadratūra ar tūris nėra patikimas rodiklis ir galite padaryti klaidą. Bereikalingas katilo galingumas, tai trūkumas, nes daugiau nei 2/3 šildymo sezono laiko vidutinė išorės oro temperatūra svyruoja +5÷- 4 °C ir šildymui realiai reikia 25÷35 % maksimalaus katilo galingumo, kuris skaičiuotas prie žemiausių šildymo sezono temperatūrų. Šilumos poreikio karštam vandeniui ruošti buityje tūriniuose šildytuvuose pliusuoti prie šilumos poreikio nepatariame, nes katile kuras geriausiai sukūrenamas, kai jis pastoviai dirba 50 % ir didesniu našumu savo maksimalaus galingumo atžvilgiu. O katilui dirbant šiuo režimu, dažniausiai bus viršytas poreikis šildymui ir patalpos bus peršildytos. Todėl būsime priversti rankiniu būdu ar naudodamiesi traukos termostatiniu reguliatoriumi riboti į kūryklą tiekiamo oro kiekį. Dėl deguonies trūkumo kuras pradės smilkti, žymiai padidės nesudegamų dujų - anglies viendeginio, degaus aerozolio-dūmų koncentracija. Nuostolis dvigubas dalis už kurą mokėtų pinigų nueis vėjais ir švariu oru aplink Jūsų namą nepasidžiaugsi. Todėl geriau pasirinkti truputį mažesnio galingumo katilą, nei apskaičiuota Jūsų namo šildymui. Sunku susitaikyti, kad tokio katilo įkrova bus mažesnė ir teks dažniau lankytis katilinėje, bet pastebėsite, kad į katilą per sezoną sugrūdote žymiai mažiau kuro. Renkantis katilą reikėtų lyginti jo galią, įkrovos tūrį, užkrovimo patogumą, konstrukcijos privalumus, ilgaamžiškumą, prieinamumą vidinių paviršių valymui, išvystomos galios ribojimo įrangos (traukos reguliavimo) darbo patikimumą ir katilo kainą. Visada patikimiau rinktis žinomo gamintojo gaminį, kuris turi šioje srityje patirtį ir patikimų atstovų tinklą, nei ypatingai gerą, bet abejotinos kilmės. Daugumai sunku apsispręsti kuris geriau, ar špižinis, ar plieninis. Šiuo atžvilgiu pagaminimo medžiaga vienareikšmiškai neapsprendžia katilų privalumų ir trūkumų. Špižinis atsparesnis korozijai ir gali kūrentis prie keletą laipsnių žemesnių katilo vandens temperatūrų. Tačiau jo sienelių šilumos laidumas yra mažesnis, todėl į kaminą išmetamų dūmų temperatūra yra aukštesnė 5÷10°C. Sunkiau valyti kūryklos paviršių, sekcijos trūkinėja staigiai keičiant katilo temperatūrą, bio mechaninių smūgių ir perkaitimo. Plieninio katilo sienelių šilumos perdavimo koeficientas yra geresnis, jos vidiniai paviršiai lygūs, lengvai valomas. Įvertinus įkrovos tūrį ir galingumą, paprastai šie katilai būna lengvesni, galingesni ir mažesnių gabaritų. Tačiau šis katilas lengvai pažeidžiamas korozijos, kai kūrenamas drėgnas kuras ir į katilą grąžinamo vandens temperatūra žemesnė nei 55°C.
Su pagarba, UAB Vilterma Gen. direktorius Arvydas Klementavičius