QUOTE(Barikada @ 2008 03 12, 14:09)
Mamaites noriu pasidziaugti, nes tik jus suprasite
. Panelei savo jau trys menesiai neduodu hormonu, astma kontoluojam su arbatom ir homeopatija ir dziaugiuosi, kad jai daug geriau nei vartojant diska
Sveika,
Labai sveikinus su pagerejimu, linkiu ir kitoms mamytems sulaukti geresniu laiku.
Papildyta:
QUOTE(Kristinakl @ 2008 03 12, 14:25)
Gal galėtum pasakyti kokias arbatėle vartojat ar homeopatinius vaistukus mėgytume ir mes nes jau baisu su tais hormonais
Sveika,
Pabandyk ir tu kreiptis pas homeopata, gal visai pades tik pries tai issitirkit ar vaikas nealergiskas zolems, nes buna ir taip, jei ne, drasiai bandykit, juk tikrai nepakenks.
Papildyta:
QUOTE(perlixike @ 2008 03 12, 17:32)
dar tikiuosi kad nieko rimto nebus
iki siol jis niekad alergiskas niekam nebuvo
Trukt uz vadziu ir vel ispradziu,
astma nustatineja tik atlike specialius tyrimus , nepasiduok ir reikalauk ju, nes dabar liga kazkokia pas gydytojus astma nustatineti visiems kas smarkiau pakosti, o kokius antibiotikus skyre jei ne paslaptis?
Papildyta:
Cia buvau jau rasiusi, kaip daromi astmos tyrimai:
Itariama astma kai:
1. Mažiausiai 3 bronchų obstrukcijos epizodai per metus arba 4 bronchų obstrukcijos epizodai per paskutinius 2 metus.
*
Iš jų mažiausiai 2 epizodai privalo būti patvirtinti gydytojo.
*
Trečias epizodas turi būti labai panašus į buvusius du epizodus.
Arba
2. Nuolatinė bronchų obstrukcija ilgiau kaip 1 mėnesį, pasveikus po kvėpavimo takų infekcijos.
3. Bronchų obstrukcijos epizodas sergantiems atopiniu dermatitu, maisto arba kitokia alergija ir ypač vyresniems nei 2 metai vaikams.
Siūlomi šie tyrimo būdai:
1. Spirometrija
Spirometrijos metu nustačius obstrukcinį ventiliacijos sutrikimą, atliekamas bronchų dilatacinis mėginys. Mėginiui atlikti skiriama inhaliuoti 400 m g (vaikams - 200µ g) bronchus plečiamojo preparato (dažniausiai salbutamolio) pro tarpinę. Mėginys laikomas teigiamu, jei pakartojus spirometriją po 15-20 min., FEV1 ir/arba FVC padidėja>= 12% būtinojo dydžio ir tai atitinka >= 200 ml tūrio. Sergant astma, bronchų dilatacinio mėginio metu bronchų obstrukcija gali išnykti visiškai arba bent iš dalies.
2. PEF-metrija
*
Išmatavus PEF prieš ir po bronchus plečiamojo preparato inhaliacijos, PEF prieaugis >= 20% nurodo grįžtamąjį bronchų obstrukcijos pobūdį, būdingą astmai.
*
PEF matavimas 2 savaites kasdien, rytą ir vakare, leidžia įvertinti PEF paros svyravimus. Paros svyravimai >= 20% yra būdingi astmai.
PEF-metrija taip pat atliekama ligos eigai stebėti bei prognozuoti, vaistams pakeisti (taikant šviesoforo principą).
3. Fizinio krūvio mėginys (vaikams): išmatuojame didžiausią iškvėpimo srovę prieš ir po fizinio krūvio ( 5 min. greito bėgimo ). Diagnostiškai reikšmingas PEF sumažėjimas > 15%.
Šie tyrimo būdai priklauso nuo tiriamojo pastangų, todėl turi būti atlikti techniškai teisingai. Technika ir būtini dydžiai skirtingo amžiaus žmonėms aprašyti metodinėse rekomendacijose.
Juos rekomenduojama atlikti pirminėje sveikatos priežiūros grandyje.
Bronchų reaktyvumo tyrimas
Jei spirometrija normali, gali būti atliekami inhaliaciniai provokaciniai mėginiai su metacholinu, acetilcholinu, histaminu, adenozinu, alergenais arba fizinio krūvio mėginys. Šiais mėginiais siekiama sukelti bronchų obstrukciją asmenims su padidėjusiu bronchų reaktyvumu. Bronchų reaktyvumą tiria tik specialistai (alergologai, pulmonologai).
Alergologinis ištyrimas
Sensibilizacijai patvirtinti atliekami alerginiai odos dūrio, nosies ar oraliniai provokaciniai mėginiai, tiriami specifiniai Ig E ligonio serume. Alergologinį ištyrimą atlieka specialistai.
Diferencinė diagnostika
Bronchinę astmą reikia skirti nuo šių ligų:
*
lėtinio obstrukcinio bronchito,
*
lėtinės obstrukcinės plaučių ligos,
*
bronchiolito,
*
bronchektazijų,
*
auglių,
*
gerklų susirgimų,[SIZE=7]
*
svetimkūnių ir kitų ligų
Didžiausias protingos gyvybės egzistavimo Visatoje įrodymas yra tas faktas, kad iki šiol niekas su mumis nepabandė susisiekti....