Įkraunama...
Įkraunama...

Gloksinijos (Sinningia)

QUOTE(Noa @ 2006 08 23, 23:27)
Žodžiu, nusipirkau. Pasiskaičiau, kad jinai iš tos pačios operos, kaip sanpaulija, lapai pūkuoti, galvoju, taigi baika augint - vandenį į lėkštutę ir tiek žinių...  Pardavėja prisiekė, kad nereikli. Išsirinkau tokią su daugybe pumpurų, ot, galvoju, žydės dabar man metus bigsmile.gif  Taigi aš ją ant palangės, vandenį į lėkštutę...
O jinai pumpurus mest pradėjo blink.gif  Vienas pumpuras galvą nuleido, kitas... Jau susinervinau. Kas čia per bardakas? Kokia čia netvarka? Ko ji nori iš manęs? blink.gif

Gerbiami žinovai, prašom pasisakyt! unsure.gif


Manau ji meilės ir dėmesio iš tavęs nori, ne tik vandens lotuliukas.gif
Šiaip tai ji metus tikrai nežydės, nes ji pavasarį išauga, o rudenį nunyksta, o pavasarį vėl išauga lapeliai. Taip viskas ir kartojasi. Lapelių negalima šlapinti, todėl ir reikia laistyti į lėkštutę. Pumpurai greičiausiai krenta nuo perlaistymo g.gif
Atsakyti
QUOTE(irina B @ 2006 08 23, 22:33)
Šiaip tai ji metus tikrai nežydės, nes ji pavasarį išauga, o rudenį nunyksta, o pavasarį vėl išauga lapeliai. Taip viskas ir kartojasi.

blink.gif Rudenį nunyksta? blink.gif Tai ko aš ją dabar nusipirkau? Ot kvaiša boba. Niekas man tokio fokuso nesakė...
O kaip - nunyksta? Lapus numeta? Ir ką tada daryt? Apsimest, kad nieko, ir su meile laistyt... Periodiškai, kartą į dvi savaites? g.gif
Atsakyti
Gal tikrai per daug drėgmės...
Žemė vazone turi būti nuolat drėgna, bet ne šlapia. Beje, nemėgsta kalkingo vandens.
Papildyta:
QUOTE(Noa @ 2006 08 23, 22:55)
blink.gif  Rudenį nunyksta? blink.gif  Tai ko aš ją dabar nusipirkau? Ot kvaiša boba. Niekas man tokio fokuso nesakė...
O kaip - nunyksta? Lapus numeta? Ir ką tada daryt? Apsimest, kad nieko, ir su meile laistyt... Periodiškai, kartą į dvi savaites? g.gif



Laikyti 10-15 temperatūroje, sausai, kartais palieti, kad gumbeliai nesudžiūtų.
Pradėjus atželti, vasario - kovo mėn., galima augaliuką persodinti į lengvą, laidžią vandeniui žemę. Drenažas gali užimti net trečdalį vazoniuko. Perstatyti į šviesią vietą, bet ne tiesioginių saulės spindulių apšviečiamą. Laistyti minkštu vandeniu.
Atsakyti
QUOTE(Laumikė @ 2006 08 23, 22:58)
Beje, nemėgsta kalkingo vandens.

Psio, neliesiu schmoll.gif Tepasiunta schmoll.gif Nenori - nereikia schmoll.gif

O koks tas kalkingas? Iš krano? Kaip jį nukalkint? Virint, ar ką? blink.gif O taip palaikyt per naktį, kaip aš visada darau - netinka? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Laumikė @ 2006 08 23, 23:02)
Laikyti 10-15 temperatūroje, sausai, kartais palieti, kad gumbeliai nesudžiūtų. .

doh.gif Nu nusipirkau bėdą, kur aš jai gausiu tuos 10-15... Įstiklintam balkone šalčiau, kambary šilčiau unsure.gif
Vat dabar ir žiūrėsiu unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Noa @ 2006 08 23, 23:02)
Psio, neliesiu schmoll.gif  Tepasiunta schmoll.gif  Nenori - nereikia schmoll.gif

O koks tas kalkingas? Iš krano? Kaip jį nukalkint? Virint, ar ką? blink.gif O taip palaikyt per naktį, kaip aš visada darau - netinka? g.gif



Per naktį palaikytas tinka. Arba gali lieti virintu atvėsintu mirksiukas.gif
Papildyta:
QUOTE(Noa @ 2006 08 23, 23:04)
doh.gif  Nu nusipirkau bėdą, kur aš jai gausiu tuos 10-15... Įstiklintam balkone šalčiau, kambary šilčiau unsure.gif
Vat dabar ir žiūrėsiu unsure.gif


Laikyk ant palangės, žiemą ten vis vien vėsiau, nei kambary, tik nesušaldyk mirksiukas.gif
Atsakyti
Aš jau kokius 3 metus laikau jas darbe kaip ir bile kokias kitas gėles, tame tarpe ir sanpaulijas, man jos lapų nenumeta, tik nežydi žiemą, o pradeda žydėti apie balandį ir iki dabar dar sėkmingai žydi. laistau paprastu krano vandeniu, labai retai patręšiu, pastebėjau, kad vandenį mėgsta (laistau daugiau nei sanpaulijas, bet gal todėl, kad jų lapai didesni ir vazonėliai mažesni), tebeauga nepersodintos, nors galvoju kad šį rudenį jau laikas būtų.

Dauginasi lapais kaip sanpaulijos, tik iš pradžių lapo gale suformuoja gumbelį.

Kiek atsimenu, parduotuviniai žiedai turėtų numirti, tada augalas- adaptuotis prie aplinkos, va tada pradės žydėti 'savais' žiedais.

Kažkada senovėj, prisiskaičiusi protingos literatūros apie gumbų išėmimą žiemai, spec laikymą ir pan. bandžiau tai daryti, ale nieko nepavyko. Naujai augalas ataugo kaip šniūriukas ir nieko nežydėjo. Tiesiog dabar kai jau pilna inužydi laistau, bet šiek tiek mažiau..

Jei kada pavyks ištraukti fotkę iš negatyvo, tai galėsiu parodyt kaip atrodo..
Atsakyti
Vat ir pas maneglioksinija nemesdavo lapų ir laistydavau normaliai o ji gausiai žydėjo.Bet internete prisiskaičiau,kad jai reikalingas miego periodas,beveik neliet.Tai kai pasinaudojau patarimais ir numirė mano gėlytė verysad.gif
Atsakyti
Mano patirtis dar labai nedidelė, šios gėlės auginime. Pirkau gumbus parduotuvėje pavasari. Pasodinau, sulaukiau žiedų. bigsmile.gif Laistau lietaus vandieniu, bet ne į lėkštę, o į žemę. Žemę parinkau laidžią vandieniui. Vandenį tai tikrai mėgsta, jei laiku nepalieju visa apglemba. Žiemos metu dar nesu turėjusi, kaip ji elgsis nežinau lotuliukas.gif
Atsakyti
Štai pasigirsiu saviške - kaip tik žydi 4u.gif Aš ją pernai nukainuotą pirkau Maimoj, truputį pumpurai apipuvę buvo, tai dalį apskabiau, o kiti ilgai ir laimingai ir gausiai žydėjo... blush2.gif
Nusipirkus iš parduotuvių, pas jas manau sumaišytas miego laikas būna, tai maniškė žydėjo iki lapkričio galo, o atsprogo tik vėlyvą pavasarį, taip kad nebūtinai ji puls miegoti jau dabar pat. mėgsta šilumą, geriau toleruoja saulę nei sanpaulijos (tos iš karto nudega lapus...), bet geriau netiesioginė. mėgsta, kai laistoma kiek pašildytu vandenuku, bet čia gal nebūtinai... smile.gif
Papildyta:
ech, neįdeda nuotraukos..... pabandysiu vėliau...
Atsakyti
O maniškė toliau džiovina parduotuvinius pumpurus. Arba čia pagal elos - adaptacija, arba jaučia smerčių greitą g.gif Nors nelieju taip baisiai, kaip pirma, tai kaip ir neturėtų ko pergyvent... g.gif
Atsakyti
[quote=Noa,2006 08 26, 20:39]
O maniškė toliau džiovina parduotuvinius pumpurus. Arba čia pagal elos - adaptacija, arba jaučia smerčių greitą g.gif Nors nelieju taip baisiai, kaip pirma, tai kaip ir neturėtų ko pergyvent... g.gif
[/quot
Aš tai laistau vandeniu iš krano, gana dažnai, nes labai jau mėgsta, laikau saulėtoje vietoje. Pirmosios tai per žiemą neišsilaikė, matyt peršalo rūsyje, žiūrėsiu kaip šiemet seksis žiemoti.
Noa, jei jau visai prastai tavo gėlytei gali nupjauti ją visą, atžels nauja graži (iš patirties sakau) mirksiukas.gif
Atsakyti