Įkraunama...
Įkraunama...

Skruzdėlynas

[quote=Ronet,2008 08 31, 16:25]
Tešlai: jei kiaušiniai dideli, kaimiški, imu tokiu santykiu- vienam kiaušiniui 100-140 g miltų. (Su parduotuviniais kiaušiniais geras skruzdėlynas nesigauna, bent man nesigavo skanus... Siūlau imti kaimiškus) Visus kiaušinius sumušti į indą, įpilti truputį smulkios druskos, šaukštą ar du aliejaus, viską paplakti ir pamaišant berti miltus, jei tešla skysta ir labai lipni, dar įpilti miltų ir vel minkyti. Tešla turi gautis tokia kaip aksominė, švelni, su daug pūsliukių, nelimpanti prie rankų. Minkoma apie pusvalandį, ne trumpiau. Kai kas laiko šaldytuve, aš nelaikau, iškart stalą patepu aliejumi ir kočioju kuo plonesnius lapelius, netgi persišviečia. Čia galioja taisyklė, kuo ploniau tuo geriau smile.gif Lapelius kepti aliejuje.
Kai visi jau iškepti, reikia pasidaryti sirupą.

[quote=Cipciukas,2008 09 04, 21:30]
3 kiausinia ( didoki )
330g. miltu ( jeigu reikia dadedama)
3 saukstai spirito
2 saukstai aliejaus.

[/quote]

Dekui Cipciukui ir Ronet uz receptukus!
Man labiausiai padejo Ronet pasakymas, kad lapeliai turi kone persisviesti thumbup.gif
Isejo labai skanus skruzdelynas plonyciais traskiais lapeliais! nestuke.gif

user posted image

Beje, turiu spec. lenta pjaustymui, kociojimui ir t.t., bet ji geria riebalus, o stalo pavirsiaus buvo gaila, tad nenaudojau aliejaus kociojimui, be problemu sekesi su miltais rolleyes.gif
Atsakyti
O kokio dydzio gaunasi is tokio kiekio produktu ? Gal toks kaip nuotraukyteje ax.gif
Atsakyti
O Cipciuko recepte, ar kokiam kitam, butina spiritas? Gal galima jo nedeti, arba pakeisti degtine? As irgi rezgu minti ji kepti smile.gif
Atsakyti
QUOTE(rugiagele26 @ 2009 09 08, 15:00)
O Cipciuko recepte, ar kokiam kitam, butina spiritas? Gal galima jo nedeti, arba pakeisti degtine? As irgi rezgu minti ji kepti smile.gif

Man atrodo galima ir degtine,ia tikriausiai tam,kad riebalu neprisigertu per daug g.gif
O as neapsisprendziu kaip ta sirupa geriau daryti,norisi man is naturalaus medaus,bet su kuo ji skiesti g.gif
Va,radau toki,
Sirupui: dedu daug medaus ( dėl proporcijų parašysiu kiekius, bet juos pagal save pasikoreguosit ) 0,5 litro medaus, ketvirtis stiklinės vandens, pora saujų cukraus, citrinos rūgštelės pagal skonį (su rūgštele man skaniau ). Maišant viską ištirpinti ir pavirti ant mažos liepsnos keletą min.
Reikes bandyti rolleyes.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Neryte: 08 rugsėjo 2009 - 15:36
QUOTE(Neryte @ 2009 09 08, 16:29)
Man atrodo galima ir degtine,ia tikriausiai tam,kad riebalu neprisigertu per daug  g.gif
O as neapsisprendziu kaip ta sirupa geriau daryti,norisi man is naturalaus medaus,bet su kuo ji skiesti  g.gif
Va,radau toki,
Sirupui: dedu daug medaus ( dėl proporcijų parašysiu kiekius, bet juos pagal save pasikoreguosit  ) 0,5 litro medaus, ketvirtis stiklinės vandens, pora saujų cukraus, citrinos rūgštelės pagal skonį (su rūgštele man skaniau  ). Maišant viską ištirpinti ir pavirti ant mažos liepsnos keletą min.
Reikes bandyti  rolleyes.gif

aš visada skruzdėlynui sirupa darau iš naturalaus medaus cukraus ir vandens, ir visa tai verdu ilgai ir ant nedidelės ugnies ax.gif

o į tešla niekada nesu dėjusi nei spirito nei degtines, ir joks aliejus man i tešla neįsigeria schmoll.gif
Atsakyti
Spirita tikrai galima keisti dektine smile.gif, bet siaip jei lapiukai kepami ploni ir kieti gaunas, tai nelabai ir riebalai gerias smile.gif
Cukraus ir medaus liukrui proporciju neatsimenu, tik pas mane be vandens, cukraus, medaus, citrinos rugsteles, dar ieina ir sviestas. Verdasi ilgokai apie 15 min smile.gif Na gal jei zinant tikslias proporcijas, utektu trumpiau, bet as tiesiog virimo proceso metu tikrinu, kada jau tas liukras tinkamas, kai suksta, kuriuo maisau verdanti liukra, pradeda traukti prie lekstutes, na jis pradeda lipti, tuomet uztenka virti smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo lile: 08 rugsėjo 2009 - 15:50
QUOTE(Neryte @ 2009 09 08, 10:04)
O kokio dydzio gaunasi is tokio kiekio produktu ? Gal toks kaip nuotraukyteje  ax.gif


taip wink.gif gavau gan maziuka teslos gumula.... na na galvojau... ar tik neteks antra porcija daryti.. unsure.gif nieko panasaus! is 3 kiausiniu iseina nemazas skruzdelynas bigsmile.gif

QUOTE(rugiagele26 @ 2009 09 08, 15:00)
O Cipciuko recepte, ar kokiam kitam, butina spiritas? Gal galima jo nedeti, arba pakeisti degtine? As irgi rezgu minti ji kepti smile.gif


galima galima, seimoje darome riesuteliu torta is zagareliu teslos, tai pilam paprastai degtines, o as si karta turejau spirito bigsmile.gif

QUOTE(Neryte @ 2009 09 08, 16:29)
O as neapsisprendziu kaip ta sirupa geriau daryti,norisi man is naturalaus medaus,bet su kuo ji skiesti  g.gif
Va,radau toki,
Sirupui: dedu daug medaus ( dėl proporcijų parašysiu kiekius, bet juos pagal save pasikoreguosit  ) 0,5 litro medaus, ketvirtis stiklinės vandens, pora saujų cukraus, citrinos rūgštelės pagal skonį (su rūgštele man skaniau  ). Maišant viską ištirpinti ir pavirti ant mažos liepsnos keletą min.
Reikes bandyti  rolleyes.gif


as situo ir vadovavausi, t.y. paragavus sirupa, supratau kodel Ronet deda rugsteles thumbup.gif
jei dirbtinis medus butu toks kaip tarybiniais laikais, tai visai mielai ji naudociau, bet kaip dabar schmoll.gif o ir siaip, dirbtinis medus daznai receptuose naudojamas tik todel, kad jis pigiau nei tikras

Atsakyti
O kokios proporcijos mazdaug medaus,cukraus,vandens g.gif
Atsakyti
Labai geras sirupas gaunasi thumbup.gif . Visada tokį darau mirksiukas.gif

Sirupui:1 st. medaus;1 st. cukraus; 2 šaukštai vandens; 30 g sviesto; 1 šaukštas grietinės.

Iš nurodytų produktų verdame sirupą, kol, įlašinus jo lašą į šaltą vandenį, neišsileis. Sirupe pamirkome išvirtus tešlos gabalėlius, sudedame kalnu į plokščią lėkštę. Viršų galime papuošti razinomis, riešutais ar susmulkintais džiovintais vaisiais.
Atsakyti
QUOTE(Rimse @ 2009 09 09, 10:46)
Labai geras sirupas gaunasi  thumbup.gif . Visada tokį darau  mirksiukas.gif

Sirupui:1 st. medaus;1 st. cukraus; 2 šaukštai vandens; 30 g sviesto; 1 šaukštas grietinės.

Iš nurodytų produktų verdame sirupą, kol, įlašinus jo lašą į šaltą vandenį, neišsileis. Sirupe pamirkome išvirtus tešlos gabalėlius, sudedame kalnu į plokščią lėkštę. Viršų galime papuošti razinomis, riešutais ar susmulkintais džiovintais vaisiais.

Aciu 4u.gif
O ka duoda grietine g.gif
Atsakyti
QUOTE(Neryte @ 2009 09 09, 11:51)
Aciu  4u.gif
O ka duoda grietine  g.gif

Tiesa pasakius nežinau ką duoda, gal "minkštesnę" konsistenciją išvirusio sirupo g.gif . Bet ten ji tinka bigsmile.gif .
Pagal parašytas proporcijas gaunasi gana daug syrupelio, t.y. galima didelį skryzdėlyną sulipdyt. Bet jei jo lieka - labai skaniai su kokiais blynukais susivalgo mirksiukas.gif .
Atsakyti
as nelabai isivaizduoju, kaip jus mirkote lapelius i sirupa... g.gif jie tokie trapus, o sirupas toks lipnus, bijociau puse lapo palikti sirupe, tad as aplaisciau ax.gif
Atsakyti