Įkraunama...
Įkraunama...

Skruzdėlynas

QUOTE(sayonara2 @ 2009 02 13, 19:36)
SKRUZDELYNAS
3dideli ,kiasusiniai
2kiausiniu tryniai
2saukstai grietines
0.5stiklines pieno
1saukstas spirito

o kur gauti spirito? ar degtinė netinka? doh.gif
Papildyta:
QUOTE(Cipciukas @ 2008 09 04, 22:30)
O cia SRUZDELYNAS
   


jo, Cipciukas, čia tai skruzdėlynas wub.gif pagarba notworthy.gif
spėk, ką veikiu rytoj hihihi.gif ačiū už receptą, ir jeigu tame recepte jau viskas aprašyta, tai tikrai, verta pasigaminti, nes skamba nesudėtingai. O skonis .... niam niam.. nerealus...

tik kur gauti spirito??? gal policijoj? g.gif kontrabandinio turėtų turėt umn.gif: man tik trijų šaukštų topsecret.gif
Atsakyti
QUOTE(naitas @ 2009 04 09, 15:58)
o kur gauti spirito? ar degtinė netinka?  doh.gif
Papildyta:
jo, Cipciukas, čia tai skruzdėlynas  wub.gif  pagarba notworthy.gif
spėk, ką veikiu rytoj hihihi.gif ačiū už receptą, ir jeigu tame recepte jau viskas aprašyta, tai tikrai, verta pasigaminti, nes skamba nesudėtingai. O skonis .... niam niam.. nerealus...

tik kur gauti spirito??? gal policijoj?  g.gif  kontrabandinio turėtų turėt umn.gif: man tik trijų šaukštų topsecret.gif


Tinka ir degtinė, o spirito tai vaistinėse būna, manau. rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(mexxi @ 2006 01 16, 23:59)
geriausias receptas-nueini i maxima ir nusiperki thumbup.gif  4u.gif

eina sau.. pirkau prieš porą dienų IKI pardėj skruzdėlyną. Svoris 500 gr, mokėjau virš 14 litų doh.gif į svečius nešiausi.. o jau gėdą apturėjau doh.gif lakštai kaip kokie "batonai su karotinu", dažyti, tik su tokia garstyčių spalva.. viau... pasidėjo ant stalo šeimininkė, o aš paragavus namo užnorėjau.. gėda man pasidarė... ir gaila pinigų už š sumokėtų.

dar norėjau paklausti - su aguonom nieko nedarot prieš barstant ant skruzdėlyno? imat iš maišelio ir barstot?
Atsakyti
QUOTE(regna @ 2009 02 14, 00:48)
Šis receptas yra mūsų šeimoje keptas,jau ne sykį,jis yra iš žurnaliuko"Kviečiu prie stalo"
jam reikės500g.miltų,
4kiaušiniai,
2kiaušinių tryniai,
pakelis vanilinio cukraus,
4šaukštai spirito,
200g.irisų{nebūtinai}
150g. medaus{gali b8ti ir dirbtinis}
3šaukštai aguonų,
3šaukštai cukraus pudros,
Kiušinius išplakamesu vaniliniu cukrumi{tai galima padaryti su virtuviniu kombainu}
Po to supilame spiritą,,beriame miltus ir užminkome tešlą.
Ją gerai išdaužome į stalą ir dedame į šaldytuvą kad išbrinktų .
Išėmę iš šaldytuvo tešlą iškočiojame 2-3mm.lakštais .
Juos supjaustome 3cm.pločio,5cm.ilgio juostelėmis ir kepame aliejuje iki geltonumo .
Iškeptas juosteles dedame ant popierinės sarvieteles {poppierinio ranksluosčio},kad nubėgtų aliejus .
Po to lėkštėje ,ant padėklo{virtuvinio} statome kūgio formos skruzdėlyną .
Ant jo paviršiaus užpilame išlydyto{dirbtinio} medaus ir irisų masę{Nebūtina}
bei apibarstome aguonomis ,cukraus pudra.
Pas mus yra kepamas per Velykas{dažniausiai}



Vat sita siandien bandysiu pasidaryti tesla jau stovi saldytuve,bet kokia ji kieta doh.gif Ar tix as ipyliau degtines 96%?bet cia turbut jau ir skaitosi spiritas ane?Is Vokietijos pirkausi ax.gif O cia gerai padariau kad tuos 4 kiausinius +2 trynius sumaisiau? nu as taip supratau bent jau pagal sy aprasyma g.gif Kiek laiko ta tesla brinksta????????????
Atsakyti
Degtinė, man rods, iki 39 - 40.. o po to jau nežinau kas... 96 tai spiritas tikriausias.

Aš jau išsikepiau savo skruzdėlyną. Užtrukau dvi valandas su minkymu ir kepimu. Nedėjau šaldytuvan.. didelė klaida? g.gif nu dabar tai nesužinosiu, kaip būtų buvę jeigu...

šiaip tai tik pradėjus kepti, paragavau.. blem, labai trapūs buvo lakšteliai. Man nepatinka tokie.. tai skubiai pridėjau dar miltų. Kad tokia "rimtesnė" būtų. Tada gavosi šiek tiek kietesni. Man patinka tokie, kad galėčiau po gabaliuką iš skruzdėlyno paimti, su medumi, kad imant nesubyrėtų. Jaučiu, reikia išanalizuoti miltų savybes tam..
topsecret.gif pirmąkart atkreipiau dėmesį į visokius ten 550, 405 D ir B ir t.t. doh.gif

na dar reiks sirupėlį užsitaisyti.. bet gal jau pusę darbo padariau.. tikiuosi..
virtuvė net filetava nuo aliejaus garų cool.gif
Atsakyti
Tai va, mergučiai, noriu JUMI padėkoti. Už tai, kad pasidalinot mintimis ir patarimais. o čia foto to, kas truko 4 valandas su pertraukom pažindyt vaiką ir paduot valgyt didesniam vaikui. Šalia savo "darbelių" pastačiau dirbtinio medaus indelį, kurio niekada daugiau NEPIRKSIU. jau taip dirbtinai bičių sparneliais smirda, kad iš pradžių net galvojau, jog reikia eiti į pardę kito medaus. Nu bet .. negi išmesi.. blush2.gif dėjau cukraus, truputį sviesto, vandens ir užviriau... tie bičių "sparneliai" lyg ir jaučiasi, bet netragiškai.

user posted image

vat kad nemoku "budavot" to skruzdėlyno, tai pripažįstu... tas storas sveria kiek > 700 gr, tas "aukštasis" - > 900 gr...

tešlą iš pradžių nutariau minkyt iš 4 trynių ir 400 gr miltų. Žiūriu, tie tryniai visai nesuriša tų miltų doh.gif tada įmušiau du cielus kiaušinius.. nu šiaip taip.. bet dar įdėjau kokio vieno trynio baltymą hihihi.gif, žodžiu, kūryba nuo pat pradžių.

kaip minėjau aukščiau, tai man pasirodė per traškūs tie lakšteliai, tai aš pavirus kelis, dar porą saujų miltų įdėjau. Va tada tie lakšteliai atsparesni pasidarė.

apie medaus kvapą jau rašiau.. faina, kai sirupas stingo greitai.. praktiškai, reikia pilti sirupą ir jau aguonas barstyt, bo vėliau nubyra sausai bigsmile.gif

gaila bus man rytoj tų, kurie stumdysis konditerijos gaminių pardėj eilėj prie "skruzdėlynų".
Atsakyti
lllaaaabbbbbbbaaaiii skanu tongue.gif
Atsakyti
Ruošiuosi ir aš šį grožį daryti bigsmile.gif
Naitas, o tu kaip matau sunaudojai visą stiklainį medaus? Aš irgi tokį turiu, kai teta darė pagal Cipsiuko receptą, taip pat sunaudojo visą stiklainį.
Ir dar noriu paklaust, jei aš iš pradžių išsikepsiu tuos lakštus, o tik vėliau juos sulipdysiu, ar nebus nieko blogo? g.gif
Atsakyti
Kepiau ir as skruzdelyna pagal Cypciuko recepta,Tai thumbup.gif ,
Dariau dviguba porcija,du skruzdelynus,labai skanus,
vakare kepiau, o kita diena sutepiau,nes medus baigesi`....
Atsakyti
o tai ką galima dėti ir spirito iš vaistinės į tešlą?
Atsakyti
QUOTE(ssanta @ 2009 04 17, 17:57)
o tai ką galima dėti ir spirito iš vaistinės į tešlą?


Galima smile.gif
Atsakyti
Užvakar dariau pagal Cipsiuko receptą skruzdelyną. Gavosi thumbup.gif Galvojau maziausiai 2 valandos praeis, kol iškeps visi lakštai, bet kai gerai įkaito aliejus, vos spėjau dėt ir traukt lotuliukas.gif O šiaip blogai padariau, kad tik vieną lakštelio pusę tetepiau medumi. Galvojau dėsiu vienas ant kito, tai ir "prisitrauks" medaus. Bet buvo gerai ir taip thumbup.gif Labai saldus, cukraus gal per daug primoviau biggrin.gif blush2.gif Jei būčiau tepusi abi puses, būčiau pilnai sunaudojusi visą stiklainį medaus ax.gif
Atsakyti