Įkraunama...
Įkraunama...

Meksika

Daugelyje gatvių - skurdus turgus.. apdangstytas celofano gabalais, parduodama viskas... nelegalu, bet niekaip ne motais sad.gif atrodo kaip šiukšlynai
Atsakyti
va parduodama ir taip doh.gif
Atsakyti
QUOTE(MEŠKA @ 2005 08 09, 06:45)
Oi, Virdžinija, tu nereali kaip ir tavo nuotraukos. thumbup.gif  Tavo dėka dabar turėsiu truputį kitokį Meksikos vaizdelį nei kad buvau susikūrusi apie "svajonių" šalį. O vat taip landžioti po neturistines vietas ar yra saugu, nors šimtu procentu pritariu kad tik taip iš tikro gali pažinti šalį, jų dabartinį gyvenimą. Paskaičius reportažą apie PAR tai šitaip elgtis nedrįsčiau, bet meksikonai turbūt taikesni? O jie ten kalba ispaniškai? Dar klausimėlis, pvz šalis tai didelė ir jei važiuoti tai kokiam mėnesiukui turbūt reikia (dar įvertinant tavo minėtą poreikį laiko aklimatizacijai), o kaip kainos vietinių skrydžių, nes su auto tai įsivaizduoju nelabai apimtum geriausias vietas? O iš vis tavo nuomone pačiam važiuojant, ne su agentūra, labai sudėtinga būtų susiorganizuoti (auto nuoma, saugumas, kalba, vizos, pagaliau skrydis ir t.t)? Ir važiavimui kaip supratau geriausias laikas sausis vasaris?  Oi, labai daug priklausinėjau .blush2.gif


blush2.gif Ačiū...
Ten vaikščioti tikrai nesaugu, bet tfu tfu tfu mano akyse dar niekas nieko neprimušė ar dar ko nepadarė - tai ir vaikštau... Nors kasdieninės nusikaltimų kronikos sako ką kitą blink.gif Na, didelė šalis - daug ir nusikaltimų...Man netgi atrodo, kad manęs jie šiek tiek prisibijo ar pagarbiai žiūri - gal dėl to, kad su savo 162 cm vistiek už daugumą jų esu aukštesnė, o gal lietuviškas atšiaurus veidas atgraso laugh.gif Aišku, kai atkampesnėse vietose bando kabinėtis koks "erelis", pretenduojantis į "draugus", būnu labai nedraugiška. O kadangi atkampių vietų ne tiek jau ir daug - visur knibžda šimtai žmonių, tai ne taip pavojinga... Visi sako, kad labai drąsu taip elgtis, ir kad tam rajone, kur einu pasišvilpaudama į kavinukę kavos, išvis nepatartina vienai eiti blink.gif Aij, paklausau, paklausau - juk ir namie sėdint gali kas atsitikti g.gif Beje, prisiklausiusi istorijų, kad ir patys policininkai, nuošaliai sustabdę, gali apiplėšti-pagrobti-ir pan., bet miesto centre turistams gan saugu. Yra Meksikos valstijų, kur dar tebėra partizanai kovotojai su ginklais džiunglėse lakstantys.. Ten tai tikrai nosies viena nekiščiau g.gif
Ką gi, paprasčiausiais bilietas per Amsterdamą ar Frankfurtą (yra ir kitų reisų, bet išnaršius esu šiuos du) kainuoja apie 3000 Lt. Visą laiką - na, visus 2 kartus biggrin.gif - skridau viena savarankiškai, be agentūrų pagalbos - tai suprantama, nes buvo kas manęs laukia Meksikoje wub.gif Beje, Frankfurte reikia praleisti beveik parą iki kito reiso. Pasižiūrėjus skrydžius Meksikos viduje - blink.gif kainos tokios, kad geriau jau skristi į JAV ar Europą doh.gif Na pavyzdžiui nori skristi iš sostinės į Veracruzą (350 km) - 300 dolerių, į Kankūną skrydis - apie 600 dolerių.. Va į Čikagą dukart galima nuskristi už tokią sumą ax.gif Autobusu važiuoti ne taip brangu, gal kainos panašiai skaičiuojamos kaip Lietuvoje - 100 pesų už 100 km (100 pesu - apie 25 Lt).
Beje, kalbama čia tik ispaniškai blink.gif O ko norėti, jei tiek daug be jokio išsilavinimo... Būna, kad bando kažką angliškai pasakyti, jei daugiau kalbi su jais (turiu galvoje prekybininkus), bet į anglakalbius jie kaip ir su panieka žiūri, turint galvoje meksikiečių neapykantą JAV gyvenotojams...
Dėl vizų - jų nebereikia jau nuo praėjusių metų, čia pasilikti kaip turistė be problemų gali 3 mėnesius smile.gif
Pragyvenimas - norint labai pigus, aišku, viesbučiai kainuoja, bet maistas, nevalgant prabangiuose restoranuose - pigus.
Kiek žinau, kelionės organizuojamos rudenį - gal tada ir geriausia? Nors, kiek pamenu, rudenį kas vakarą lydavo (nors lyja ir dabar...) O va žiemą saulė aktyviausia, balandį apskritai karščiai baisūs prasideda...
Kalbant apie agentūras - jie, aišku, pasirūpintų ir nakvyne, ir transportu g.gif Bet tuomet pagal jų maršrutus bėgioti reikėtų - mačiau vienos dienos maršrutą, kur apibėgamas beveik visas centras, + Antropologijos muziejus, kuriam nuodugniai apžiūrėti šiaip dienos neužtektų, dar ir piramidžių apžiūrėti spėjama tą pačią dieną... doh.gif doh.gif doh.gif
Bet turint pakankamai finansų (nakvynei įvairiose vietose, transportui), galima būtų apsieiti be agentūros, jei dar esate nuotykių mėgėjai mirksiukas.gif
Atsakyti
Ar kur matėt prekybos centre augančius tikrus medžius? doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Virdzinija: 09 rugpjūčio 2005 - 17:25
Malonus atradimas - aplink balkoną vis sukasi kolibriai wub.gif Nufotografavau vieną - bet tupintį, taigi nesimato tų labai greitai kaip bitės plasnojančių sparnelių...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Virdzinija: 10 rugpjūčio 2005 - 01:40
QUOTE(eglita @ 2005 08 26, 08:54)
Meksikietiškuose serijaluose man visada užkliūdavo tos moteriškės su prijuostėmis gatvėse, pasirodo ištikrųjų jos taip vaikščioja doh.gif
O


smagu, kad ne viena aš pastebėjau! drinks_cheers.gif man tai tokie dalykai beveik paranoją sukelia.. na negaliu aš žiūrėti, kad prijuostės ne pagal paskirtį naudojamos (ką, čia gal jos taip grožį supranta? buvo kilusi mintis ir man tokia prijuostę nusipirkti - po virtuvę trintis, tada dingtelėjo galvon - o jei užsigalvojusi tiap ir į parduotvę nubėgsiu? doh.gif iš gėdos mirčiau blush2.gif ), kai moteriškės su plaukų suktukais ("bigudukais") metro važiuoja, kai mikroautobusiuke pudrą tepliojasi ir blakstienas riečia... doh.gif
grįžus į lietuvą, einu gatve ir kaklą baigiu išsinarinti bežiūrėdama į žmones - kokie visi gražūs... wub.gif kokios mėlynos akys... nes Mechike aš turbūt vienintelė su tokiom akim laugh.gif o kai į veidrodį nedažnai žiūriu - tai tik rudos ir rudos aplink, oda tamsi, o plaukai juodut juodutėliai... doh.gif
Atsakyti
Virdzinija, labai patiko tavo nuotraukos ir aprasymai. Pasirodo, jog as ne vienintele istekejus uz meksikiecio thumbup.gif . Tiesa dabar mes gyvenam Indianapoli, JAV nors vyras daznai kalba apie grizima gyvent i Mexico g.gif . Tenka daznai vaziuoti pas uosvius per Kaledas ar siaip per svarbias seimai sventes drinks_cheers.gif . Atostogavom Yuakatano pusiasaly. Planuojam aplankyti ir kitas vietoves kai tik sunus paaugs. Labiausiai isimine pirmoji kelione svesti mano "bridal shower". Susrinko per 150 moteru paziureti i tikriausiai pirmaja ju gyvenime lietuve, su neistariama pavarde. Labai siltai prieme. Vestuviu ten nekelem, o butu buve smagu. Kiek vyras pasakojo i sesers vestuves buvo sukviete virs 200 zmoniu. blink.gif
Atsakyti
Štai ir Meksika (sostinė) kalnų apsupty wub.gif
Atsakyti
4u.gif
Atsakyti
Trečią kartą skrisdama, iš paukščio skrydžio atpažįstu lankytas vietas biggrin.gif O ten kairėje ir mašinų kamščiai matosi...
Atsakyti
šį kartą skridom labai "per aplink" - mačiau visa Kanadą ir net Grenlandiją thumbup.gif
Atsakyti
Gavau pagyrų, dar įdėsiu nuotraukyčių iš kelionės.. Nuo to laiko apsirgusi iš namų kojos nekėliau, taigi vaizdelių iš Meksikos kasdienybės dar teks palaukti ax.gif
Atsakyti