Tai juk visi mišiniai vandeniu skiedžiami. Sausesnį mišinį padarai ir puikiausiai užsitepa. Problematiškiau, jei po užtepimo lietus prasideda, tada ir nuplauti viską gali.
Neteisus esate, kad daugumą mišinių skiedžiami vandenių tai dar nereiškia kad šlapias paviršius jiems pofik. Esmė kokios kilmės yra tinko rišamosios medžiagos, atitinkamai tai ir turi įtakos:
1) Jei jūsų mozaikinis cokolio tinkas buvo mineralinis, t(t.y. pagrindinė rišamoji medžiaga yra cementas, tai tinko kietėjimo procesas ir sukibo su kitu mineralinių paviršiumi procesas vyksta dėl cheminės reakcijos, kurios metu nechemiškai aiškinant yra prisijungiamos vandens dalelytės, ir tik perteklinis vanduo yra išgarinimas), tai tęsiant toliau nors ir nevisai teisingai, bet jūsų posakis "Tai juk visi mišiniai vandeniu skiedžiami. Sausesnį mišinį padarai ir puikiausiai užsitepa." iš dalies teisus, yra daug niuansų, bet čia atskiras mokslas.
2) Jei jūsų mozaikinis cokolio tinkas buvo nemineralinis (t.y. silikonis, akrilinis ir kt.) (yra daug niuansų bet kaip pvz įmam dažniausiai naudojamą sakykim populeresnį variantą akrilinį tinką, tai paprastais žodžiais aiškinant rišamajai medžiagai naudojami išskaidytieji polimerai, kurių sukibimo ir susirišimo procesas prasideda garuojant vandeniui, t.y. elementarus džiūvimas, vadens dalelytės akriliniame tinke, veikia kaip barjeras ir neleidžia išsklaidytiesiams polimerams saveikauti ir jungtis tarpusavyje ir/ar prisijungti tinko užpildus. Štai kodėl tokie tinkai beveik 100 %, atvejų visada yra skystos fazės, gatavai paruošti. Grižtant prie šlapio paviršiaus problemų tai nėra gerai, (neveltui visada instrukcijoje rašoma paviršius turi būti sausas). Užtepus tokio rišiklio pagrindo tinką ant šlapio paviršiaus, vandens dalelės po užtepto tinko sluoksnių susidaro kaip papildomas barjeras, kliūtis išklaidytiesiams polimerams saveikauti su tinkuojamu paviršiumi. Tinko sluoksnis džiūdamas prasčiau sukimba, viršutiniai tinko sluoksniai spėja išdžiūti (vanduo išgaruoti), tuo tarpu sluoksniai prie šlapio isigėrusios paviršius nevisada spėja įgauti tinkama pradinį sikibimą ir tvirtumą, tokiu atvejų tinkas po kurio laiko pradeda atšokinėti nuo paviršiaus.
Paprasta dažniausiai nerašyta taisyklė "žaliems": jei mišiniai saugomi sausoje fazeje, t.y. miltelių pavidalų, tai dažniausiai mineralinės kilmės, ir tuo pačiu mažiau jautrus drėgniems paviršiams. jei mišiniai skystos fazės tai dažniausiais jie yra nemineralinės kilmės, organinės kilmėms. Įvairių naturalių ir dirbtinių sintetinių dervų pagrindu.