Įkraunama...
Įkraunama...

Skalbimo riešutai

Sveikos,

jeigu jau prakalbot apie ekologiškumą palaikyti karštam vandeniui, tada pagalvokit kiek energijos išeikvojama pagaminti sintetiniams skalbimo milteliams ir koks tų miltelių poveikis mūsų upėms ir ežerams. Manau, kad dauguma skalbiam 40 laipsniu temp. Todėl kalbėti apie tai, kad nesimato ekologiškumo skalbiant riešutais arba kitomis eko skalbimo priemonėmis draugiškomis aplinkai, yra absurdas. Mūsų šeima iš 5 asmenų tarp jų 3 vaikai iki 8 ir jau seniai skalbiam eko priemonėmis. Neseniai pabandem skalbimo riešutus, ir viskas čiki. Dedam 6 riešutukus skalbiam 40 laipsniu temp. Galima kiekviena karta prideti po 1 riešutėli ir palaipsniui išiminėti lukštus. Vyksta rotacija ir skalbimo kokybė nenukiančia. Dėl virinimo nežinau reikėtų pabandyti sako gerai. Jeigu virinsime įprastomis ne eko priemonėmis tai po to būtinai perskalbisime riešutukais. Nesinori kvėpuoti sintetika.
Atsakyti
Sveiki,

Skaitau tokius gerus atsiliepimus ir stebiuosi. Mes gyvenam Indijoj, muilo riesutukai kainuoja apie 5 Lt uz kg, tik neislukstenti, be maiselio ir be levandu aliejaus. Jie tikrai skalbia, kuo aukstesneje temperaturoje tuo geriau. Pradejus jais skalbti - baigesi visos alergijos!, bet praejus kiek laiko balti rubai papilkejo, o spalvoti tapo demeti, ypac vaikisku rubeliu. Ir vel grizau prie iprastu milteliu sad.gif nors maniau, kad niekad to nedarysiu. Taciau skystu riesutu plovikliu (15 riesutuku pavirinu 2 ltr vandens apie 30 min ir palaikau kol atvesta) plaunu indus, tik labai riebaluotas keptuves plaunu plovikliu ar soda. Dar plaunu kriaukles, vonios plyteles.
Galbut Lietuvoj vanduo yra kitoks, todel tie riesutukai skalbia.... o gal su jais naudojate balikli?.....

Atsakyti
Apie ekologiškumą parašiau sąvokai pralpėsti. Tiesiog yra skirtingi būdai tuo rūpintis. Pažangūs skalbikliai tikrai plauna 20 laipsnių temperatūroje. Ir skalbiniai nepilkėja, "neužsiskalbia". Toks Arielio EXCEL gelis rašo, skalbia ir 15 laipsnių temperatūroje - praktiškai šaltame vandenyje. Tų nebandžiau dar, galvos neguldysiu biggrin.gif Bet riešutai - neskalbia, 60 laipsnių temperatūroje tas pats efektas gavosi naudojant tik vandenį ir tokius guminius rutuliukus su spyruoklėmis. Bandžiau eksperimento dėlei biggrin.gif abu variantus, teko tuos rutuliukus iš vaikų stalčių surankioti - senai pamiršti buvo lotuliukas.gif
Atsakyti
Speedy,aisku,kad yra skalbikliu geresniu nei muilo riesutai,bet ne del sios priezasties juos naudoja tos,kurios nori to. As asmeniskai net iki muilo riesutu Ariel skalbiklio jau 10m. i namus neisileidziu,o sis naujas,skalbiantis ir saltam vandenyje isvis nekaip man atrodo.Na,skonio reikalas.
Nesenai skalbiau gan nesvarius drabuzius,tai nelabai iskalbe g.gif ,kas keisciausia,kad vaikas susizeide ir ismurzino mano sviesius drabuzius krauju,tai kraujas issiskalbe(nors pastovejo iki skalbimo 3paras),o vat keletas vaikisku demiu liko g.gif
Atsakyti
QUOTE(mano_svajone @ 2010 07 01, 01:57)
Speedy,aisku,kad yra skalbikliu geresniu nei muilo riesutai,bet ne del sios priezasties juos naudoja tos,kurios nori to. As asmeniskai net iki muilo riesutu Ariel skalbiklio jau 10m. i namus neisileidziu,o sis naujas,skalbiantis ir saltam vandenyje isvis nekaip man atrodo.Na,skonio reikalas.
  Nesenai skalbiau gan nesvarius drabuzius,tai nelabai iskalbe  g.gif ,kas keisciausia,kad vaikas susizeide ir ismurzino mano sviesius drabuzius krauju,tai kraujas issiskalbe(nors pastovejo iki skalbimo 3paras),o vat keletas vaikisku demiu liko  g.gif


Iš patirties, galiu pasakyti, kad vaikų "pagamintos" dėmės sunkiausia išsiskalbia, ko neturėjau vaikų, man atrodė, kad visi milteliai yra geri doh.gif

Tačiau dabar žinau, kad yra skirtingi reikalavimai keliami skalbimo priemonėm skirtinguose regionuose parduodamiems skalbikliams ir išskalbimo kokybei turi didelės įtakos. Pvz. Vokiečiai perka už tuos pačius pinigėlius tos pačios rūšies miltelius gerokai aukštesnės kokybės (jiems skirti tos pačios koncentracijos milteliai apie 20% turi daugiau skalbiamosios medž.), Skandinavai į savo rinką neįsileidžia fosfatų turinčių priemonių... tad jiems tie patys Ariel irgi kitos sudėties. O kas rūpinasi mumis doh.gif, pas mus galima visą "Š" parduoti.

O visais ekologiškais "madingais" dalykais netikiu, nes tai mados reikalas ir kai kam geras biznis... Manau, jei nebūtų pas mane du murzilkos, gal ir man tie riešutai visai gerai skalbtų blink.gif

Dėmes išimu su vanish (perku taip pat ne iš maximos, o skirtą civilizuotom rinkom) perku purškiamą ant dėmės. Žinau jei neišims, tai tos dėmės neišimsiu su niekuo blush2.gif
Atsakyti
labas merginos:)ir as pirma karta isbandziau muilo riesutus,skalbiau 30 laipsniu temperaturoi.na prasciau nei milteliai neiskalbe.bandysiu dabar aukstesnei.o ar bandete daryti nuovira ir juo skalbti?
Atsakyti
QUOTE(Kristukas94 @ 2010 07 16, 11:42)
labas merginos:)ir as pirma karta isbandziau muilo riesutus,skalbiau 30 laipsniu temperaturoi.na prasciau nei milteliai neiskalbe.bandysiu dabar aukstesnei.o ar bandete daryti nuovira ir juo skalbti?


Nuoviras patiko, nes nebereikia zaisti su muilo riesutais (isskalbus uzmerkti iki kito skalbimo), galima naudoti vietoje skysto ranku muilo, naudoju kaip buitini valikli virtuveje mirksiukas.gif
Riesutus isbandeme ir indaplovei.
Atsakyti
net nezinau ka galvot,nelabai man tie riesutai g.gif .toks vaizdas,kad vien vandeniu ta pati gali padaryt.aisku nesitikiu,kad viska isskalbtu,bet noretusi siokio tokio rezultato.o kad pigiau iseina,nei milteliais,tai cia kaip kam.pas mane vaikas vyras,abudu murziai biggrin.gif tai skalbti tenka daznai
Atsakyti
QUOTE(Kristukas94 @ 2010 07 16, 11:42)
labas merginos:)ir as pirma karta isbandziau muilo riesutus,skalbiau 30 laipsniu temperaturoi.na prasciau nei milteliai neiskalbe.bandysiu dabar aukstesnei.o ar bandete daryti nuovira ir juo skalbti?



QUOTE(Kristukas94 @ 2010 07 27, 11:27)
net nezinau ka galvot,nelabai man tie riesutai g.gif .toks vaizdas,kad vien vandeniu ta pati gali padaryt.aisku nesitikiu,kad viska isskalbtu,bet noretusi siokio tokio rezultato.o kad pigiau iseina,nei milteliais,tai cia kaip kam.pas mane vaikas vyras,abudu murziai biggrin.gif tai skalbti tenka daznai


Kaip čia jau ir buvo kalbėta, tai muilo riešutai išskiria saponinus (taip lyg tai) tik šiltam vandeny, o šaltam nebe. Tai gal 30 laipsnių temperatūra per maža g.gif

Kai tik pabandžiau skalbti su tais riešutais buvau labai jais susižavėjus smile.gif Po to kažkaip apsiraminau, nes kai skalbiau ypač žemesnėje temeratūroje, o jei dar ir skalbinių padaugindavau, tai atrodė, kad nelabai išskalbia ax.gif , išoriškai drabužiai kaip ir švarus būdavo, bet va kažkokio tokio švaros jausmo (net ne kvapo) pritrukdavo. Kuri laika nenaudojau riešutų, o dabar vėl pradėjau. Tai kažkaip jau bandau pagaut, kiek jų reik, kaip ir kada jie tinka smile.gif Įdedu gal 2-iem riešutukais daugiau ir mažiau kaip 40 laipsnių neskalbiu ir užvakar skalbiant su riešutais tooookios putos susidarė, ne ką prasčiau nei su kokiais skalb.milteliais smile.gif
Bet nesu prieš ir skalbimo miltelius (SurCare arba Green Force naudoju, tokius kuriuos randu paprastoj parduotuvėj). Tai iš esmės dabar varijuoju, dažniausiai skalbiu su riešutais, bet kartais skalbiu ir su milteliais (jei pvz.drabužiai purvinesni, arba pvz. 2-3 kart skalbiu su riešutais, o kokį 4-ą kartą su milteliais).
Va tokia mano kukli dar patirtys šiame reikale šiai dienai smile.gif
Atsakyti
tai kogero ir man tas pats.Pirmas zavesys praejo biggrin.gif ir kolkas ju naudoti nebesinori.galima kalbet,kad ekologiska,kad gerai cia.bet jei rubeliai nebeissiskalbia,tai tenka juos mest,pirkt kitus.o tai vel padidina vartojima,ir jau gaunas nebe ekologija.cia as taip sumasciau 4u.gif
Atsakyti
As pasidariau nuovira,tai su nuoviru man labiau patinka skalbt smile.gif.Puse 500gr maiselio viriau,issiviriau kazkur apie 1,5 ltr skalbiklio.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Silvy: 02 rugpjūčio 2010 - 21:46
QUOTE(Silvy @ 2010 08 02, 22:43)
As pasidariau nuovira,tai su nuoviru man labiau patinka skalbt smile.gif.Puse 500gr maiselio viriau,issiviriau kazkur apie 1,5 ltr skalbiklio.


As verdu is 15-16 riesutuku ir 2 ltr vandens, laikau saldytuve, nes kitaip surugsta. Sunaudoju per savaite. Abejoju ar galima laikyti ilgiau, kad ir saldytuve....
Atsakyti