Sviezias straipsniukas
http://www.sodospalv...ikratyti_kurmioKeturi būdai, kaip atsikratyti kurmio?
Kurmiai labai gražūs žvėreliai, bet tai nereiškia, kad jie gali nevaržomai arti mūsų sodo žemę. Juos galima išvyti ar sugavus paleisti į laisvę toliau už savo sodo ribų.
Net paprasčiausios, nedrastiškos priemonės padės atsikratyti kurmio, jei jos bus tinkamai panaudotos. Tai patvirtina labai daug patyrusių sodininkų. Svarbu žinoti, kad gyvūnas nenukentėtų jam reikia užtikrinti pabėgimo kelią. Kurmių baidykles, apie kurias kalbėsime vėliau, galima statyti vieną po kitos link kurios nors vienos pusės, į kurią norime išprašyti kurmius. Gyvūnų baidymas tai tik dalis sėkmės - jei kurmių negąsdinsime ir toliau nesiimsime jokių papildomų išvarymo priemonių, gyvūnai grįš.
1. Požeminiai užtvarai
Geriausias būdas apsaugoti savo daržą nuo kurmio - iš viso neįsileisti jo į savo daržą. Veiksmingą barjerą galima įrengti giliai užkasus su lygiai tvora tankų vielinį tinklelį, kuris būtų ne mažesnis kaip 60 cm pločio, ar išmūrijus gilų pamatą tvorai. Taip pat po tvora galima iškasti neplatų, bet gilų griovelį, kuris vėliau užpildomas akmenimis, statybinėmis atliekomis - kurmiai nepakenčia akmenuoto substrato.
2. Gaudyklės
Po žeme, kurmio išraustame take (lengviausia jį surasti šalia žemių pylimo) galima sumontuoti gaudykles, jos turi įėjimus iš abiejų pusių, o įlipus gyvūnui į vidų užsidaro jų durelės ir kurmis negali iš jų išlipti. Gaudyklės vieta po žeme pažymima kuoleliu. Svarbu žinoti, kad gaudykles tikrinti reikia kiekvieną dieną. Kurmių medžiagų apykaita labai greita, todėl sugautas kurmis po 10 valandų žūva iš alkio. Sugautas gyvūnas išnešamas kuo toliau nuo mūsų sodo ir paleidžiamas į laisvę.
3. Baidymas kvapu
Labai gerus rezultatus galima pasiekti pilant į kurmio padarytus koridorius pastovėjusi antpilą gaminamą iš juoduogio šeivamedžio (Sambucus nigra) lapų, česnako (Alium) ar tujos (Thuja) šakelių. Į kurmiarausiuose esančias ertmes galima prikišti aukščiau minėtų augalų susmulkintų lapų. Taip pat galima išbandyti kitas aitriai kvepiančias medžiagas.
4. Baidymas garsu
Kurmiai mėgsta ramybę, todėl jie bėga iš vietų, kur sklinda jiem nemalonūs garsai. Vietose, kur rausiasi kurmiai galima įkalti plieninius vamzdžius, vielas ar kuolelius ir paprasčiausiai karts nuo karto per juos padaužyti plaktuku. Šiam metodui reikalingas laikas ir kantrybė. Ant virš žemės iškylančių kuolelių galima sumontuoti barškančius vėjo malūnėlius, plastikinių butelių ryšulėlius - judėdami vėjyje jie skleis vibracijas, kurios sklis į žemę. Kurmiai po kurio laiko pripranta prie garsų sklindančių iš vienos ir tos pačios pusės, todėl garsus skleidžiančias baidykles reikia po kurio laiko perkelti į kitą vietą.
Parduotuvėse galima įsigyti aliumininius ar plastikinius vamzdelius su į juos įmontuotomis sistemomis, kurios skleidžia žemo dažnio (200-500 Hz) garsus. Baidyklės skleidžiančios aukštesnio dažnio bangas (ultragarsus), dėl jų slopinimo nėra tokios veiksmingos. Šie įrenginiai maitinami elementais ar saulės energiją kaupiančiais elementais. Jų veikimo plotas apie 500 m2.