Įkraunama...
Įkraunama...

Socioloija VU

Gal kas esate baigę, ar tebestudijuojate?

Aš baigiau soc. darbo magistrą ir bak., bet ne Viniuje. Deja, supratau, nors ir vėlai (visaip gyvenime būna, ką padarysi), kad soc. d. ne man- neturiu reikiamų asmeninių savybių, ir šiaip kažko ne savo vėžėse jaučiuosi. Nors teorija apie žmogų ir visuomenę, jos procesus, man įdomi, ir daug įdomesnė už soc. d. praktiką. Žodžiu užsimaniau teoriškesnės specialybės, galimybės gerai prasilaužti soc. tyrimų metodologijoje, rašyti straipsnius, daryti tyrimus, analizuoti visuomenės problemas ir procesus.

Taigi, būčiau dėkinga, kad studijuojančios ir baigusios pasidalintų patirtimi:

- kaip jums studijos, ar įdomu, ar sunku įstoti ir studijuoti, ar dirbate pagal specialybę- jei taip- tai kur? Ir kur baigę realiai dirba dauguma absolventų?

- ar mokantis reikia labai daug realinio profilio disciplinų krimsti, ir ar aukštu lygiu reikalauja išmanyti realinius dalykus ? (man su mache visad prasti reikalai būdavo, o visokios tikimybių teorijos- iš viso kažkas mistiško blink.gif verysad.gif )- taigi, prisibijau papult į pragarą, kur koks raguotasis man lieps visą amžinybę integralus spręsti, ir virs smaloj jei nemokėsiu lotuliukas.gif

-ar daug reiktų išmokti papildomai, ir labai sunku būtų iškart į magistrantūrą sociologijos stoti, jei bakalauras ne sociologijos ir įgytas ne vu?

- ar tiesa, kad sociologija vu neturi vakarinio ir neakivaizdinio skyrių?- kaip tuomet studentai dirba?- gal bent jau paskaitų grafikas tam palankus? - nes man jau tiek metukų kad gėda ir sakyti kam- o dar jei reiks sėdėti su aštuoniolikmečiais ir nedirbti- bijau kad nesupras manęs kursas ir visuomenėblush2.gif Nors iš išvaizdos - man ne daugiau kaip aštuoniolika blush2.gif Tik kad jau negaliu sau leisti nedirbti, pagal savo amžių, tai įdomu kaip sukasi ten studentai, nejau niekas nedirba g.gif ?

- būtų labai įdomu, jei paminėtumėt kaip maždaug skamba sociologijos diplominių temos.

- kokius darbus dažniausiai užduoda studijų eigoj (suprojektuoti ir atlikti tyrimą, ar dar kokius)- kokius svarbiausius/sunkiausius (neskaitant diplominių) esate darę/rašę- kaip skamba užduotys/temos?

Žodžiu apsisprendimo laikas man- būčiau labai dėkinga, jei pasidalintumėte,- bent į jkai kuriuos klausimėlius, nebūtinai į visus, o kas ką gali/netingi. Ir gal kas dar žino kokių specifinių , nerašytų niuansų/ problemėlių susijųsių su sociologijos studijomis vu?

Ir dar , tikiuosi ši tema suteiks galimybę diskutuoti bei dalintis patirtimi ir informacija/medžiaga ir pan. jau studijuojančioms/-tiems mirksiukas.gif

Dėkoju už atsakymus, ir sorriukas už komentaro ilgį- būdo bruožas- kitaip nemoku blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo svytejimas ezero dugne: 17 vasario 2008 - 00:17
Na aš pasivarčiau vu interneto puslapį, bet juk visi žino, kad realiai dažniausiai daug kas būna kitaip, nei oficialiai- tai mane ir domina tie niuansai ax.gif mirksiukas.gif


O dėl baigiamųjų darbų temų- tai irgi išskaičiau vu biblės puslapy, kad diplominiai darbai vu laikomi katedrose ir dekanatuose- tai reiktų suprasti, kad jie bet kam neprieinami (na tiems, kurie nėra vu studentai ar darbuotojai)?
- todėl ir klausiu apie tas temas- kaip skamba maždaug..


Taigi, taigi, laukiam atsakymų- ir pasidalinimų tuo, kas jums pačioms aktualu studijose ir darbuose smartass.gif
Atsakyti
Turbūt sociologės daug mokosi, kad neturi laiko čia plepėti g.gif O gal jos realybėje iš viso neegzistuoja? blink.gif
Atsakyti
atsiliepiu smile.gif studijavau VU sociologiją. tuoj pabandysiu peržvelgti tavo klausimus, daug jų yra smile.gif
Atsakyti
O.. kaip faina, kad bent kažkas atsiliepė bigsmile.gif ax.gif Net keista, kad tiek mažai žmonių, susijusių su sociologija. Jei stosiu kitąmet- man konkurentų mažiau bus biggrin.gif
Atsakyti
neprisiruošiau atsakyti, o ir pagalvojau, kad gal jau nebeaktualu niekam smile.gif bet jei reikia, tai pabandysiu pasidalinti patirtimi smile.gif
Atsakyti
Aktualu aktualu mirksiukas.gif cool.gif - buvau irgi jau beprarandanti viltį kad kas atsilieps, tai ilgokai nebuvau užsukus, bet apie sociologiją tebemąstau smile.gif

Nu aš gal per daug išsiplėčiau- nebūtinai į viską atsakyti - tiesiog gali į tai, kas tau atrodo aktualiausia sociologijos studijose, nes kažkaip apie jas labai mažai girdėti tenka, tai nelabai aišku kaip ten kas ax.gif

Bet koks pasidalinimas, kad ir subjektyvia patirtimi ir įspūdžiais, kurie tau pačiai atrodo aktualiausi ar labiausiai įstrigo, bus naudingas ir įdomus mirksiukas.gif


Jei trumpiau, tai man, gal sakyčiau labiausiai rūpi:

-ar baigus soc darbą (bak ir mag) kitame univere (ne vu)- ir stojant į sociologijos magistrantūrą vu, reiks išklausyti visą matematikos kursą, kurį turėjo ir bakalaurai, ar galima praslysti kaip nors ir be machės?
(girdėjau, kad reikia ten aukštosios matem. -tai mane kol kas labiausiai ir stabdo, nes man prastokai su ja visad buvo, nors kitką mokiausi gerai ).

-ar dauguma baigusių dirba pagal specialybę, ar vis tik spjaudosi, ir dairosi kitur, ar labai sunku susirasti darbą šioje srityje, esant vidutinių gabumų ir neitin charizmatiško būdo biggrin.gif ? g.gif

-ar sociologo darbe daug tiesioginio bendravimo su žmonėmis?- kas sudaro pagrindą- ar tiesioginis bendravimas su žmonėmis, ar darbas su duomenimis, jų apdorojimas?

(soc. darbe supratau, kad su žmonėmis tiesiogiai dirbti ne man, ir apskritai nusprendžiau, kad man sociofobija blink.gif -ir šiaip, neįdomu -malti liežuviu su klientais apie velniai žino ką, kol prie jų prieini, etc. doh.gif grįždavau skaudančia galva ksadien iš praktikos doh.gif - tai nenorėčiau vėl nuo vilko ant meškos papulti).

Tai šitie trys, sakyčiau man aktualiausi 4u.gif
Atsakyti
magistrantūroj maždaug pusė mano kursiokų buvo ne sociologai. nors nepasakyčiau, kad tai įprasta, tiesiog toks kursas pasitaikė. visa matematika buvo bakalauro studijose, magistrantūroj, sakyčiau, daugiau teorijos, gal net filosofijos. negirdėjau, kad tektų papildomai mokytis matematikos, man atrodo, kad dėstytojai daro prielaidą, kad tu jau turi tai mokėt smile.gif ar labai blogai, kad ne viską mokėsi...man atrodo, kad pagrindinius dalykus su SPSS tau visgi reikės išmokt (jei nemoki), nes į darbus be praktinės dalies dėstytojai žiūri kreivai, nebent tokia būtų užduotis. Bet baigusiems ne sociologiją daromos nuolaidos smile.gif

kas nori — tas dirba. ir kiek girdėjau, darbe tenka visko mokytis iš naujo smile.gif kai kurios įmonės siūlo pradėt nuo žemiausio laiptelio - lakstymo ir apklausinėjimo. nepatariu, darbas toks varginantis, kad po savaitės nekęsi visų žmonių smile.gif sunku pasakyti, ar lengva rasti darbą pagal specialybę, mane visada domino griežtai teorinė, filosofinė sociologijos pusė, tai net nebandžiau smile.gif užteko ir praktikos smile.gif

darbas su duomenimis. konkretus žmogus tave, kaip sociologą, dažniausiai mažai domina. žmonių anketavimas — juodas darbas, magistrantūroj to daryti, kiek pamenu, neteko. bet teko daryti įvairius kitus tyrimus: apklausinėti šeimą (motiną-dukrą, ar sūnų-tėvą), dar ten kažką... kažkiek to bendravimo bus. bet tikrai nedaug.

ką dar turėtum žinoti - visą sociologijos katedrą valdo sekretorė. kai susipažinsi, suprasi, ką turiu omeny smile.gif katedros vedėju pasitikėti neverta, jis daug žada, retai ką padaro, ir visiškai nemoka dėstyti. visus kitus dėstytojus galima suskirstyti į dvi kategorijas: vieni labai gąsdina (arba jų dėstomas dalykas gąsdina pats savaime), bet rezultate viskas būna ok — tai Dobryninas, Norkus, Valantiejus ir baisusis Šaulauskas; kiti atrodo saviakai, bet rezultate ką nors tokio sumąsto per egzą, kad... (Žilinskienė, Matulionis, Poviliūnas, Ališauskienė). Kitų nebepamenu, galėjo ir naujų atsirasti jau.

Tiesa, paskutinį studijų semestrą, prieš darbo gynimą yra praktika. bent jau taip buvo prieš porą metų smile.gif
Atsakyti
Oi, kaip ačiū Marakeš thumbup.gif Labai naudingą info pateikei- kaip tik tai, ko labai reikėjo drinks_cheers.gif Nu kad magistre matematikos nereikia, tai lb. fainai ax.gif Mane irgi domina tik teorinė ir filosofinė sociologijos pusė- tačiau su tokiu susidomėjimu, įtariu, tik univerkėje dirbti- prieš tai doktorantūrą baigus- tačiau į dokt. be sociologijos bakalauro, įtariu, nelabai realu įstot, ypač jei iš kito universiteto, ne iš vu. O be to univerkėj darbas, kaip ir su žmonėm blush2.gif

Aš pradžioje galvojau bandyti eiti į kokią TNS GALLUP interviuotoja bandyti darbintis, ir tikėtis, kad paskui paaukštisns ir įsitaisyti geriau kur- bet taip mąsto, turbūt visi ten besitaikantys dirbti studentai ax.gif O ir interviuotojos darbas, ar panašus, man schmoll.gif

Nu vat, mane irgi ta teorinė pusė domina, ir psio smartass.gif - o ne tirti dantų pastos rinką, ar lakstyti po butus verysad.gif Bet geriau dantų pastos rinka, negu socialinis darbas doh.gif doh.gif O šiaip labai norėčiau projektuoti tyrimus pagal tai, kas man įdomu, pagal visuomenės aktualijas, apdorojus duomenis, interpretuoti, ir gal rašyti paskui straipsnius tomis temomis- nebūtinai mokslinius (nors ir juos), bet gal kokius esė į kultūrinius dienraščius ar pan.- bet tai būtų kaip papildomas drabas... ax.gif

Šiaip labai įdomu būtų dirbti žmogaus teisių stebėjimo institute, bet kažin ar ten sociologų reikia ax.gif -neaišku, kas ir kaip ten pas juos daro tyrimus- ar yra sociologo etatas, ar jie spec firmas kokias samdosi kiekvieną kartą, ar dar kaip ax.gif Bet tai irgi, turbūt būtų daugiau praktinis darbas, o ne teorinis ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo svytejimas ezero dugne: 27 birželio 2008 - 20:57
man atrodo net doktorantūroje yra vietų baigusiems soc.darbą. Galiu pasitikslint, jei domina smile.gif bet dėstyt teks praktiškai iš karto.

nieko nepadarysi, jei nori dirbt pagal specialybę, nuo praktikos nepabėgsi. rašyti ese..ok, bet atlyginimas tikrai bus niekinis. todėl ir nebaigiau magistrantūros studijų. jei matei filmą apie Nešą, "Nuostabus protas", priėjau lygiai tokių pačių išvadų - visi aplink tik aprašinėja, o aš norėčiau ką nors sukurti. tokio iš esmės. tikiuosi šizofrenija kaip filmo herojui man negresia smile.gif)
Atsakyti
Nu su doktorantūra, tai įtariu neišdegtų man, net jei priima iš soc darbo doh.gif -nes jau tas soc. darbas man tiek į galą studijų įsipyko, kai supratau, kad neturiu pašaukimo- kad jau ir pažymiai ne patys geriausi buvo vėliau- nu ne penketai ir ne šešetai, ale vis tiek doktorantūrai, jaučiu per mažai būtų, o ir dėstyti nenoriu ax.gif Ypač iš karto blink.gif

Nu jo, sukurti kažką iš esmės- aš irgi norėčiau- bet, kaip suprantu sociologijoje rašymas ir yra ta praktika. Jei iš esmės- tai, kaip suprantu, tai nebent mokslinis darbas koks, nauja teorija, knyga ar pan bigsmile.gif biggrin.gif smartass.gif

Bet daug pašauktų, maža išrinktų, tsakant biggrin.gif Reikia charakterio tokiems dalykams- ryžto, kantrybės, užsidegimo neblėstančio, gyvybingumo, sugebėjimo domėtis ir suspėti sekti viską- ugdytis ir ugdytis man šias savybes ax.gif Nes be jų- niekur nieko gero nepasieksi ir nenuveiksi...


O tu dirbi pagal specialybę?

Atsakyti
ne, nedirbu smile.gif
Atsakyti