QUOTE(dange @ 2009 04 11, 15:45)
Vilte777, pasiūlydama vienintelį jūsų nuomone teisingą ir užtikrintą problemos sprendimo būdą, jūs be abejonės taip pat galėsite pasiūlyti savo žinias ir patirtį, jei vaikas ar suaugęs susirgs pvz difterija
Ty sugebėsite laiku nutatyti diagnozę, intubuoti, esant reikalui, efektyviai gydysite širdies nepakankamumą ir tt
Ir tai tikrai nebus eksperimentas vaiko sveikata ir gyvybe, tiesa
Vilte777, kaip matau, kalbėjo visų pirma apie konkretų atvejį, kuomet gydytojas ragino toliau skiepyti kūdikį, kurį ištiko neurologinė reakcija. Priminsiu situaciją:
,,Mano pacios patirtis tokia - po pirmo penkiavalentes vakcinos skiepo mazius visalaik miegojo, atsibusdavo tik pavalgyt (kas jam visiskai nebudinga), po 20 val. prasidejo rankyciu spazmai, truko appie 10 min. Paskambinus musu seimos gydytojui, ir apibudinus simptomus, liepe staigiai atvaziuot - kai paprastai reikia laukti vos ne savaite... Jo komentarai buvo tokie: kadangi cia spazmai, o ne konvulsijos, kai po to vaikas apsiputojes apalpsta, nieko tokio ir vakcinacija reikia testi.
Bet sake kad reakcija i kita skiepa bus dar sunkesne, o trecias is viso sunkus, taip kad mes turim vaziuot tu skiepu daryt i ligonine, poliklinika atsakomybes nesiima, nes jei bus blogai is karto gaivins"
Taigi, įvertinkime, kokia rizika ir kokios pasekmės visam likusiam gyvenimui grėstų jau artimiausius mėnesius skiepijamam kūdikiui, kuriam po pirmos DTaP injekcijos pasireiškė neurologinė reakcija,
po pakartotinų DTaP injekcijų tektų gaivinti ligoninėje? Tai gali atsitikti ne suaugus, o skiepijant po pirmos vakcinos injekcijos ir reakcijos į ją praėjus porai mėnesių.
Kokios pasekmės?
Kiti gydytojai patarė skiepyti be kokliušo komponento. Vadinasi, nuo kokliušo net trumpalaikis imunitetas su šia vakcina nesusidarys. Ar jie gali būti tikri, kad ir skiepijant tokia vakcina, nebus panašių reakcijų? Pasakykite, kiek šansų artimiausiu metu kūdikiui susirgti difterija, kad užsimerkus į visas galimas pasekmes po vakcinavimo, vis tiek pediatras siūlo
gaivinti po kito skiepo ir skiepyti toliau?
Priimtiniau atrodo privačia praktika užsiimančių medikų pasiūlymas skiepyti nuo metukų amžiaus. Bet ir tai reikėtų būti tikram, kad dar ne per anksti.