Įkraunama...
Įkraunama...

Kai vaikas gimęs metų gale/pradžioje?

QUOTE(rutely @ 2013 03 14, 17:40)
O idomu, tevai gali patys nuspresti,kada pradeti leisti i mokykla? Maniskis irgi gruodzio gale gimes.
Girdejau, kad negalime pasirinkti, turi eiti su tais metais gimusiais vaikuciais. Nebent PPT testukas parodytu, kad anksti... g.gif
nenoreciau leist anksciau.... schmoll.gif




Rutely, tevai neturi jokios teises nuspresti kada tavo vaikas labiausiai pasirenges i mokykla....absurdas kazkoks... PPT patikek manim taip pat daro ne tavo ir vaikucio naudai...
jau susiduriau pati, kadangi auginu dvynes, gimusias per anksti, per pacius naujuosius metus...maniskes ryskiai matosi, kad dar mokyklai yra per mazos...jos darzely maziausios, smulkiausios ir t.t tik protiskai viskas gerai, ir ka manai man PPT pasake, cituoju: "kuo mes kalti, kad jus gimet per anksti, eisit kaip jums priklauso"...ir jiems visai nesvarbu, kad jos mazutes, pacios darbuotojos mate mano mergaites, ir ka, viskas joms yra "gerai, normos ribose"...
matau ne viena mama yra susidurusi su tokia problema, tai gal sakau uztenka mums sedet ir verkt, kad nieko mes nepakeisim, reikia rasyt rastus ministerijai, inicijuot istatymu pataisas, tegu keicia istatyma, kas cia per tokios nesamones, visa laika patys tevai spresdavo kada leisti vaika i mokykla, o pagal naujaji istatyma gaunasi, kad jokios teises tevai nebeturi...absurdo virsune...
as cia gal kiek piktokai, bet mane jau siandien tikrai sunervino PPT darbuotoju pasityciojimas is mano vaiku ir manes.
Atsakyti
Susiduriau ir as su sita problema praeita rugseji..

Maniau iki to laiko vaikai eina i mokykla, kai nusprendzia tevai, aisku proto ribose. Taigi turejome eiti i 0 klase, taigi vasaros pradzioje mus tikrino mokyklos psichologe, pagal kurios nuosprendi mes turejome patekti arba NE. Tuo metu dukrai buvo 5.4 men o rugsejo men jau butu 5.7 ir ka? Gavau neigiama rasta ale NE! Bandykite kitais metais i 0 klase. Puikiai zinojau savo vaiko gebejimus, ir net vaiku darzelio aukletoja nustebo, kad musu nepaeme, taigi nuejau antra karta dar pries pat rugseji ir mus paeme per 5 minutes. Pasirodo mergaite labai gabi, didziausia problema buvota, kad patekti i 0klase galejo tik vaikai 6 metu... o jai 5.5 metu ir ka? rugsejo 1d mergaite nuejo i 0klase. Dabar viskas gerai, ji viena protingiausiu mergaiciu klaseje, o grupeje vaikai yra dar jaunesni uz ja. Manau problema buvo ta, kad psichologei buvo liepta surinkti visus 6 mecius vaikus, nes galvojo neuzteks wietos o kai liko vietu pakviete ir manaja ir dar per susirinkima klausinejo, gal yra dar vaiku norinciu i 0 klase...

Vadinasi kas ka nori tas daro
Atsakyti
Nematau reikalo vaikus skubinti leisti į tą mokyklą, viskam yra savas laikas, spės dar prisimokyti. Maniškė gimus sausio pradžioj tai mokylą lankysim po dviejų metų rudenį, kai bus 7 metai 8 mėn. 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo perfect*life: 09 balandžio 2013 - 11:26
QUOTE(perfect*life @ 2013 04 09, 11:26)
Nematau reikalo vaikus skubinti leisti į tą mokyklą, viskam yra savas laikas, spės dar prisimokyti. Maniškė gimus sausio pradžioj tai mokylą lankysim po dviejų metų rudenį, kai bus 7 metai 8 mėn.  4u.gif



Aš ir su tavim visiškai sutinku, o mums va bėda....bet darysiu viską, bet savo vaikų netraumuosiu ir neleisiu į mokyklą dar nesulaukus 7. Įdomu ar yra mamyčių kaip nors apėjusių šį įstatymą? g.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Dipsiuke2 @ 2013 04 10, 22:51)
Aš ir su tavim visiškai sutinku, o mums va bėda....bet darysiu viską, bet savo  vaikų netraumuosiu ir neleisiu į mokyklą dar nesulaukus 7. Įdomu ar yra mamyčių kaip nors apėjusių šį įstatymą?  g.gif  4u.gif


Mano pirmokės klasėje mokosi viena mergaitė, kuri gimus gruodį ir pradėjo lankyti pilnų 7m. Mergaitė protinga, viena iš pirmūnių. Taip, kad norint viskas įmanoma.
Atsakyti
sveika, metu viduryje negalima
Atsakyti
QUOTE(Dipsiuke2 @ 2013 04 10, 21:51)
darysiu viską, bet savo  vaikų netraumuosiu ir neleisiu į mokyklą dar nesulaukus 7. Įdomu ar yra mamyčių kaip nors apėjusių šį įstatymą?  g.gif
Jei ką sugalvosi,parašyk ir man.Turiu karčios patirties su trečioke,gimusia gruodžio gale.Kitais metais teks į mokyklą leisti pagrandukę,gimusią lapkričio pabaigoj.Neramu.
Pasiskaityk temą nuo pradžių-yra visokių variantų.Gal tau tiks 4u.gif
Atsakyti
vaje.. ir musu tai laukia..
Atsakyti
QUOTE(perfect*life @ 2013 04 09, 12:26)
Nematau reikalo vaikus skubinti leisti į tą mokyklą, viskam yra savas laikas, spės dar prisimokyti. Maniškė gimus sausio pradžioj tai mokylą lankysim po dviejų metų rudenį, kai bus 7 metai 8 mėn.  4u.gif


O aš sakyčiau nuo vaiko priklauso.... Sūnų leidau 7,5 metų, dukra eis 6 m 7 mėn. Gimus sausio pačiam gale. Dar rugsėjį nebuvau nusprendus ar leisiu, nors mergina be proto norėjo, bet ėjo su visa grupe, net į priešmokyklinukų grupę nėjo. Tačiau jai noras niekaip nepraėjo, skaito/rašo geriau nei sūnus baigdamas priešmokyklinę grupę. Nuėjom į PPT (sakiau jei ten iškils nors menkiausių abejonių dėl pasiruošimo mokyklai - neleisiu). Ir ten net viso laiko ji neišbuvo, pasakė kad puikiai pasiruošus mokyklai, nors pradžioj labai klausinėjo kodėl čia taip noriu vaiką anksti leisti. Bet ne aš noriu - ji pati labai labai nori.
Ir tikrai matau, kad labai traumuočiau vaiką, jei būčiau apsisprendus jos neleisti dar šiais metais į mokyklą.

Atsakyti
Į mokyklą einama, kai tais kalendoriniais metais sueina 7. Nebent tėvai kreipiasi į PPT ir jie nusprendžia, kad gali eiti anksčiau. Šio mėn. Mažylio žurnale geras straipsnis apie tai, verta paskaityt.
Į darželį tėvai patys sprendžia.
Mano dukra į darželį išėjo be 2 mėn. 3 metų. Į mokyklą eis be 2 mėn. 7 metų.
Sūnus į mokyklą eis be 6 dienų 7 metų.
Atsakyti
Mano vaikas rugseji gimes. Jei jam eiti pilnu 7 tai po poros savaiciu jau 8 metai. 8 metu pirmokas normaliai issivystes man nelabai skamba, bet ...jei butu mano valia as ir nuo 5 leisciau gabius vaikus, tame nieko blogo ir jokios kaip cia raso traumos tame nera- pati esu tam gyvas pavyzdys. Manau reikia ziureti i kiekviena individualiai - vaikas vaikui nelygus.
Atsakyti
QUOTE(batareika @ 2013 06 04, 16:13)
O aš sakyčiau nuo vaiko priklauso.... Sūnų leidau 7,5 metų, dukra eis 6 m 7 mėn. Gimus sausio pačiam gale. Dar rugsėjį nebuvau nusprendus ar leisiu, nors mergina be proto norėjo, bet ėjo su visa grupe, net į priešmokyklinukų grupę nėjo. Tačiau jai noras niekaip nepraėjo, skaito/rašo geriau nei sūnus baigdamas priešmokyklinę grupę. Nuėjom į PPT (sakiau jei ten iškils nors menkiausių abejonių dėl pasiruošimo mokyklai - neleisiu). Ir ten net viso laiko ji neišbuvo, pasakė kad puikiai pasiruošus mokyklai, nors pradžioj labai klausinėjo kodėl čia taip noriu vaiką anksti leisti. Bet ne aš noriu - ji pati labai labai nori.
Ir tikrai matau, kad labai traumuočiau vaiką, jei būčiau apsisprendus jos neleisti dar šiais metais į mokyklą.


Esmė ne tame, kad skaito, rašo....Esmė, kad tas vaikas fiziškai atsilieka nuo bendraamžių...Pvz., jam labai sunku išsėdėti 4 pamokas...Jis greičiau pavargsta.
AR PPT TARNYBOJE VAIKAI SĖDI PUSĘ DIENOS KAIP MOKYKLOJE? Tai iš kur jie gali matyti, ar vaikas pasiruošęs, kaip vaiko kantrybė, kaip nuovargis?
Mano dukra gruodinukė, sūnus sausinukas. Turiu su kuo lyginti. Žymiai lengviau sūnui buvi fiziškai. Jis pirmoje klasėje vienas į mokyklą važinėjo.
Dukrytė, kaip jūsiškė, labai prašėsi į mokyklą. Tas noras grei dingo verysad.gif , nuovargis, pervargimas, dėmesio koncentacijos stoka, išsiblaškymas - nuolatiniai palydovai...."Kaip gera buvo darželyje', nenoriu į mokyklą - norai vaiko greit keičiasi. Žinojau, kad taip bus. Būčiau niekuo gyvu neleidusi, nors irgi puikiai skaitė, skaičiavo ir rašyti mokėjo visas raides. TAI SMULKMENA. Tiesiog darželyje nelaikė daugiau. Nenorėjau laikyti namie, kad neatitrūktų nuo bendraamžių. Ir kaip vaikui paaiškinsi - čia išleistuvės daržely, čia visi palydi į mokyklėlę, visi draugai eina, o ji namie.
labai pasiseka tėvams, kurių vaikai sausį gimę, visa galva stipresni už bendraamžius. Ir vargšiukai lapkritinukai, gruodinukai (o ypač berniukai) - sunku tiems vaikams.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo shantal: 16 birželio 2013 - 16:27