Įkraunama...
Įkraunama...

Tuštinasi į kelnes

Maniškiui prieš kelis mėnesius buvo užkietėję viduriukai, bet jis nebijojo, eidavo į tualetą tik sakydavo, kad skauda pilvuką ir nieko ten padaryt negali. Daviau aš jam iš karto džiovintų slyvų, slyvų sulčių, kad pralaisvintų viduriukus, tai per kelias dienas ir nuėjom iki to rimto reikalo... tik aišku buvo skausminga unsure.gif va tada ir pradėjo bijoti, norėdavo "kaku", bet bijodavo, tai eidavau su juo, nes pats atsiminęs, kad skaudės apsisukdavo ir iš tualeto sprudindavo... apkabindavau, patepdavau dubce Bepanten tepaliuku, ramindavau, jis man klykdavo, kad skaudės, aš sakydavau, kad ne...ir kaip apsidžiaugė, kai tikrai nebeskaudėjo thumbup.gif dar kokią savaitę džiaugdavosi, kad ramiai nusikakojo ax.gif o paskui išvis pamiršo, kad tokią bėdelę turėjo 4u.gif
Atsakyti
Sveikos mamytes,turim labai didele beda mano dukryte jau 4,5 metuku o ji dar daro i kelnias kakuti,o kaip pasodinu ant tuoleto prasideda isterija.Beje buvo toks atvejis kaip pries kokius 1,5 m. jinai padare i tuoleta tokio dydzio(kakuti) kad as pati net isigandau nu ir ji pradejo labai verkti ir po to kartu jinai daugiau neseda ant tuoleto o daro i kelnias verysad.gif
Gal turit kokiu patarimu,buciau labai dekinga.
Atsakyti
Tai cia del to,kad Jus tada isigandot.Dabar jai stresas.Gal reiktu isaiskinti,kad nieko cia tokio,kad mamyte ir tevelis irgi ant tuoleto daro ir pns.Kad dingtu ta baime. 4u.gif
Atsakyti
4.5 metukai tai dar nėra toks didelis amžius. Gal reikėtų mergyte ant puodelio pasodinti, o puodelį pastatyti tualete? Mergaitė sėdėdama apsižiūrėtų, pamatytų, kad nieko čia baisaus. Aišku reikėtų paaiškinti, kad ir tėveliai į didelį daro. O kaip ji elgiasi darželyje? Ir ten į kelnytes daro?
Atsakyti
QUOTE(Gabriele97 @ 2010 03 22, 20:29)
Tai cia del to,kad Jus tada isigandot.Dabar jai stresas.Gal reiktu isaiskinti,kad nieko cia tokio,kad mamyte ir tevelis irgi ant tuoleto daro ir pns.Kad dingtu ta baime. 4u.gif


Tai as isigandau ,bet as jai neparodziau ,kad isgandau,cia tikrai ne del to,Kad mamyte ir tevelis daro ji taip pat zino ir rodau ir sneku kad nieko cia tokio baisaus,bet jos atsakymas nenoriu daryt ant tuoleto nei ant puoduko verysad.gif
Papildyta:
[quote=domina,2010 03 23, 15:37]
4.5 metukai tai dar nėra toks didelis amžius. Gal reikėtų mergyte ant puodelio pasodinti, o puodelį pastatyti tualete? Mergaitė sėdėdama apsižiūrėtų, pamatytų, kad nieko čia baisaus. Aišku reikėtų paaiškinti, kad ir tėveliai į didelį daro. O kaip ji elgiasi darželyje? Ir ten į kelnytes daro?
[/quo

Mes gyvenam Danijoj ir darzelyja duoda nemokamai pampersu ,tai kam jiems terliotis tai jie uzdeda ir ramu ,kiek kartu prasiau kad padetu,paiskuntu bet kur tau nieko,o kaip gryzta paklausiu ar tau dejo pampersa ,sako TAIP.
Atsakyti
Iš jūsų pasisakymo atkreipčiau dėmesį į du dalykus - tas ''didelis kakutis'', kad net jūs išsigandot ir isteriškas atsisakymas kakoti iki šiol.

Tas ''didelis kakutis'' yra visai nejuokingas dalykas - yra toks dalykas kaip enkoprezė. Rasite daug internete apie tai angliškai (encopresis). Enkoprezė moksliškai yra skirstoma į anatominę ir psichologinę. Literatūroje pabrėžiama, kad daugeliu atveju pasitaiko psichologinės kilmės, bet niekad nereikia atmesti ir anatominės kilmės, todėl visada šalia psichologinio gydymo būtinas ir medicininis ištyrimas pas gastroenterologą ir chirurgą. Anatominės kilmės enkoprezė būna tada, kai organizmas turi tokią savybę, kad storoji žarna yra linkusi išsiplėsti. Tada išmatos joje užsilaiko, kietėja, susidaro tas vadinamas ''didelis kakutis'', po to seka skausmingas tuštinimasis ir kitos su tuo susiję bėdos - o būtent, psichologinės problemos, baimė tuštintis, išangės įplyšimai ir t.t.

Psichologinės problemos aiškinamos labai įvairiai, yra daug psichoanalitinių teorijų, bet esmė maždaug tokia - dėl kažkokių psichologinių problemų, nervinės įtampos, streso, storoji žarna sureaguoja į tą stresą taip, kad sumažėja jos peristaltika, išmatos užsistovi, užkietėja ir tada vaikui sunku pasituštinti. Maža to, vaikas nesąmoningai gali pradėti užlaikyti išmatas, šitaip reaguodamas į stresą ir taip bandydamas spręsti savo psichologines problemas. Arba tuštintis į visai tam netinkamas vietas - į kelnes ir visur kitur, bet ne į toletą. Tai irgi priskiriama prie enkoprezės.

Literatūroje ne vienoj vietoj radau duomenų, kad storoji žarna yra toks organas, kuris turi daug funkcinių sąsajų su nervų sistema. Ne vienas gali patvirtinti patyręs, kad nuo nervinės įtampos kažkam gal paleidžia vidurius, o kitam - užkietėja viduriai. Kiekvienas žmogus reaguoja individualiai į stresą - vieniems atsiveria opos skrandyje, kiti nelaiko šlapimo, kitus puola virusai, o tretiems pasireiškia viskas per tuštinimosi sistemą.

Taigi, paprastai kalbant, kas galėjo būti jūsų mergaitei - dėl kažkokių priežasčių (gal anatominių, o gal psichologinių) jai kažkada labai užkietėjo viduriai, kurie užsilaikė žarnose ir jai įvyko kitoks pasituštinimas. Kodėl rašau kitoks - todėl, kad jai tai galėjo būti nemalonu arba kaip tik - malonu. Daug kur psichologinėj literatūroj pabrėžiama, kad dviejų-trijų metų vaikams tuštinimasis yra malonus jausmas, jiems yra malonumas jausti kaip jie paleidžia ir sulaiko kakutį, kaip jis išeina ir t.t. Dabar priklausomai nuo to, kaip ten buvo, dabartinė situacija yra: arba kaip atsakas į kažkada įvykusį skausmingą tuštinimąsi (skausmingas tuštinimasis susisiejo su toletu, nes į kelnes jai tuštintis neskaudėjo), arba kaip protestas į tėvų reakciją, kuri neleido jai pasidžiaugti maloniu tuštinimusi.

Bet kokiu atveju - situacija nesitaiso jau pusantrų metų - jums būtina kreiptis į vaikų psichoterapeutą. Nes tik jie gydo tokias problemas. Žinoma, nepamirškite šalia viso šito išsitirti, ar nėra anatominių enkoprezės priežasčių. Darželyje jums šitos problemos tikrai neišspręs - nes tai ne jų darbas, viskas ką jie gali, tai uždėti pampersą, o gydymu ir vaiko auklėjimu turi rūpintis tėvai.

Būtinai pasirūpinkite mergaite, nes negydomi tokie dalykai perauga vėliau į kitus nemalonius charakterio ar asmenybės bruožus, apie kuriuos jau nebesiplėsiu.

Sėkmės smile.gif 4u.gif
Atsakyti
Aciu Keli Mutu uz dideli aprasyma ,cia tikrai jau ne juokas reikia eiti pas daktarus ir kuo skubiau.
Bet dar pasikartosiu kad Danu daktarai labai nesureiksmina to atsiuncia sesele kuri nieko padet negali ir padare tytimus del bakterijos zarnyne,nieko jai nera sako sveika isaugs unsure.gif
Atsakyti
mano 3.5 berniukui ir irgi nedaro -del to kako kurio bijo kaip suprantu pagal ji. tai cia kaip uzplaukia kartais pasiprasho ir pakakoja i wc o kartais rekia nenori i wc ir viskas -darys i kelnes nes nenori ant toleto. pakentesiu iki vasaros man atrodo tai ishaugama ax.gif nes visgi dar vaikas nedidelis ir toks darbas kaip kakojimas jiems dar yra nelengvas biggrin.gif
o darzeli aishku kaip pasodina po pusvalandi ant puodo nori nenori padarai ta kaki mirksiukas.gif
Atsakyti
Nežinau kaip Danijoje, bet Lietuvoje dėl tokių nusiskundimų galima kreiptis tiesiai į psichinės sveikatos centrus pas vaikų psichologą be jokio šeimos gydytojo siuntimo ir gydymas yra kompensuojamas iš ligonių kasų (t.y. nemokamas).

Taip, kad išaugama irgi tiesa - maždaug per tris metus šie dalykai paprastai išaugami (anot literatūros, kuria aš pati asmeniškai esu domėjusis), bet ... enkoprezė - tai tik ledkalnio viršūnė, tik simptomatika, o emocinė problema, kuri yra jos pagrindas, gali likti ir tada ji reiškiasi jau kitais simptomais. Šeimos daktarams dažniausiai rūpi tik fiziologinė simptomatika, jiems nerūpi kokiu žmogum ateity užaugs vaikas, tai tėvų rūpestis.
Atsakyti
labas radau temele kuri mane irgi sudomino... pradesiu gal nuo to, kad va mano berniukui 3,6 nuo 2,5 pradejo sedet ant puodo pats, ir prasytis, atsisakem pamperu, pradejau vaika leist i darzeli(beje mes gyvenam uk)ir ten uzkrove jam pamperus, atseit angliskai jis nesupranta nepasiprasys dar, o slapiu kelniu cia nekeitines, ir va kai uzdejo jam tuos pamperus gryzom i pradini taska vel... paniskai bijo puodo ir wc, tiesiog pasakius kad gal pabandykim daryti ten, baigdavos isterijom kazkokiom, net paslepiau pampersus visus, kentejau 2 menesius valiau visus sumyziotus kampus, skalbiau kelnes kiekviena diena, o jis vistiek bijo wc ir to puodo, esu kazkokioj nevilty... nesuprantu kodel cia taip viskas, pvz. nakti jis visad miega be pampersu ir ismiega visa nakti sausas... ka daryt doh.gif
Atsakyti
QUOTE(coliuke @ 2010 03 26, 19:54)
labas radau temele kuri mane irgi sudomino... pradesiu gal nuo to, kad va mano berniukui 3,6 nuo 2,5 pradejo sedet ant puodo pats, ir prasytis, atsisakem pamperu, pradejau vaika leist i darzeli(beje mes gyvenam uk)ir ten uzkrove jam pamperus, atseit angliskai jis nesupranta nepasiprasys dar, o slapiu kelniu cia nekeitines, ir va kai uzdejo jam tuos pamperus gryzom i pradini taska vel... paniskai bijo puodo ir wc, tiesiog pasakius kad gal pabandykim daryti ten, baigdavos isterijom kazkokiom, net paslepiau pampersus visus, kentejau 2 menesius valiau visus sumyziotus kampus, skalbiau kelnes kiekviena diena, o jis vistiek bijo wc ir to puodo, esu kazkokioj nevilty... nesuprantu kodel cia taip viskas, pvz. nakti jis visad miega be pampersu ir ismiega visa nakti sausas... ka daryt  doh.gif



Tai jums dar gerai,kad ismiegat sausi visi nakti o mano mergaite tai ir kakuti padaro matyt gal nejaucia miegodama ir plaukiam nuo sisiuko,baisu kaip sunku taip,as uzjauciu visas mamytes kas su tuo susidure verysad.gif
Atsakyti
Maniškis kaku į kelnes padaro tada,kai užsižiūri kokį filmuką,tikriausiai jam tada viskas atsipalaiduoja ir užsimiršta.

Iš pradžių kol priprato daryti ant tualeto kakojo į kelnes,bet mes jam vis aiškinom,kad jeigu kakos į kelnytes kirminukų atsiras triusikėliuose.
Atsakyti