Įkraunama...
Įkraunama...

Mano šiltnamis

Jei turima daigyklas-blokus,į jas reikia sėt po 1 sėklą.Man geriau patinka margarino indeliai,nei šie blogai,todėl,kad vėliau iš tų blokų vistiek teks persodint,nes šaknys išnaudos visą žemę ir vegetuos-t.y. neturės kaip augt toliau.Į juos geriau sodinti mažus augaliukus,pvz gėles.
Turint daug žemės ir kai nereikia daug sodint-galima į žemę be jokių maišymų naudot.Aš, kai sunaudoju galybę tos žemės-maišau,nes kitu atveju-per didelės išlaidos.
Rusiškas sėklas esu sėjusi pernai,sėsiu ir šiemet.Tuų išvardytų pavadinimų nesu sėjus.Kažkokių Altaysky,bet pas mane velikan-sėsiu.Man jų sėklos patinka,nes dažnai daug veda vaisių augalai.
Atsakyti
aciu labai visoms atsakiusioms 4u.gif reiks bandyt. tik va jokiu indeliu nesu prisikaupusi, tai reiks kazka kito meistravot ax.gif jei kils klausimu, tai butinai rasysiu cia smile.gif
Atsakyti
QUOTE(vilke @ 2006 03 02, 15:07)
aciu labai visoms atsakiusioms  4u.gif reiks bandyt. tik va jokiu indeliu nesu prisikaupusi, tai reiks kazka kito meistravot  ax.gif jei kils klausimu, tai butinai rasysiu cia  smile.gif


Jei sėklų ne po daug, galima sėti į indelius nuo jogurto, varškės(tuos žemesnius, kad žemių mažiau reiktų) arba nuo salotų. Beje, kad reikia skyles padaryti neužmiršai. Aš badau ant ugnies įkaitintu virbalu biggrin.gif
Atsakyti
beje, o kiek reiktu lieti pasetus pomidorus ir tik isdygusius daigelius? ax.gif
Atsakyti
Isdygusiu neperlieti.Zeme turetu sausesne but,bet ne sausa,kad neperdziutu.Daznai liejant augalai stypsta.Isdygusiems reikia palikt zemesnej temperaturoj,kad sustipretu,sutvirtetu.Kai tokiu galimybiu pernesti nera-tai pakeiciama retesniu liejimu.Taip "isauga" ligas,kurios uzklumpa jaunus augaliukus,kai kazko perdozuojama.
Atsakyti
aciu 4u.gif
Atsakyti
na gi dar klausimu sugalvojau blush2.gif o kiek tu seklu seti sezonui, nes pakelyje pas mane kai kur ir simtais biggrin.gif na, kiek uztektu 3 asmenu seimai, jei dar ir tevus pavaisinant? biggrin.gif
Atsakyti
Nusakyt labai sunku,kiek gali reikt.Priklauso nuo vietos,kiek siltnamyje telpa.Kiek kas valgo(ar reikia daugiau zaliu ar daug marinuojama)Mes esam keturi,kurie naudojasi sodo gerybemis,tad pomidoru sodinam maziausiai 70 vnt.Bet mano pomidorai labai valgomi-tiek vasara zali,tiek ziema tiorlos(nulupti,supjaustyti ir virti iki suminksteja ir tampa tiorla).Ten kartu ir sultys ir mase.Tad,ka nesuvalgom-sumarinuoju.
Gal pradziai reiktu maziau,jei nera auginta,nes prieziuros jie reikalauja.
Atsakyti
QUOTE(vilke @ 2006 03 03, 12:53)
na gi dar klausimu sugalvojau  blush2.gif o kiek tu seklu seti sezonui, nes pakelyje pas mane kai kur ir simtais  biggrin.gif na, kiek uztektu 3 asmenu seimai, jei dar ir tevus pavaisinant?  biggrin.gif



O aš tai sodinu per pus mažiau-30 krumelių. Ir tėvams užtenka (nes jų sodas) ir man su vyrų, dar senialems duodam. Prie šių pomidorų aš dar sodinu apie 20 krumų paprikos ir 15 baklažanų.
Atsakyti
na, pradzioj reikes bandyt nuo maziau tada. o vat dar klausimas, jei sodinti i margarino indelius ar tuos no torto, tai po kiek seklyciu i viena indeli susodinat? ir is to indelio paskui vis tiek visus po viena daigus reiks perdosint pries keliant i siltnami, ar nebutina? ax.gif
Atsakyti
QUOTE(vilke @ 2006 03 05, 09:53)
na o vat dar klausimas, jei sodinti i margarino indelius ar tuos no torto, tai po kiek seklyciu i viena indeli susodinat? ir is to indelio paskui vis tiek visus po viena daigus reiks perdosint pries keliant i siltnami, ar nebutina?  ax.gif


Visai nesvarbu, jei išpikiuosi. Aš sodinu į kiekvieną indelį atskiras rūšis - jei pokely 10 sėklyčių, tai ir sodinu, jei daugiau, tai kiek reikia. Pernai susodinau eilutėmis į indelį su dangčiu nuo pyrago(toks minišiltnamis gavosi) , pasidariu sąrašėlį-schemutę, bet vistiek gavosi per tankiai. Juk sėklutei neįsakysi dygti tiesiai lotuliukas.gif ji apeina visus grumstelius. Suvirto paskui daigeliai vienas ant kito, sudėtinga buvo atpinti, gal bent kiek vėlavau su pikiavimu. Tai šiemet grįžau prie seno patikrinto būdo -kiekvieną rūšį atskirai. Tada atsiradus tikriesiems lapeliams išpikiuoju į indelius nuo grietinės po vieną, ir jau ne taip svarbu - šiek tiek anksčiau ar vėliau pasodinsiu į šiltnamį. Kai kas išpikiuoja šiltnamy, bet tai reikia daryti anksti, būna šalta, reikia dangstyti. O su indeliais viskas paprasta ir mobilu. Laikant kambary yra problema - nevisai malonus pomidorų ir durpių kvapas, bet galima indelius sustatti į kokias nors dėžes (kad ir bananines) ir kur reikia nešioji. Pvz. dieną balkone, naktį įneši(jei bute) arba dieną šiltnamy, naktį kokiam rūsy ar garaže (jei namas). na va kiek čia pripaisčiau g.gif
Sėkmės daržininkaujant thumbup.gif
Beje, aš pasėjusi tik paprikas, pomidurus paprastai sėju kovo apie kovo 8, o "egzotikos" nusiperku daigus.
Atsakyti
Sveikutės, daržininkės 4u.gif Gal ir niekam neįdomu, bet vis tik pasidalinsiu ir aš savo patirtim ax.gif
Pomidorų sėklas perku tas, kur pakeliuose po 10 sėklyčių būna, jos brangokos, bet garantija 99,9 proc. kad sudygs ir daigai bus tvirti. Labiausiai patinkančios rūšys - RAISSA, BROOKLYN, DELFINE, ROMA. Atsižegnojau nuo prekybcentriuose parduodamų pigių sėklų - dauguma jau pasodintų daigų išsišakodavo ir ... doh.gif styrodavo bergždžios viršūnės. Gal tik OŽAROVO AUKSINIU susigundysiu, nes labai faini geltoni pomidorai wub.gif
Sodinu tiesiai į didelius grietinės indelius, tuomet nebereikia pikiuoti. Tik iškart reikia daug durpių ir apkraunamos palangės lotuliukas.gif , bet žinant, kad beveik visi sudygs... tai nieko...

Ar sėdamos ir sodindamos atsižvelgiat į palankias dienas? Gal kuri turite kovo mėn. sėjos kalendorių... nete nerandu, o laikraščiuose ar žurnaluose blush2.gif , bet nežiūrėjau.
Atsakyti