Įkraunama...
Įkraunama...

Mano šiltnamis

QUOTE(marakuja @ 2008 05 14, 13:58)
ne ne tikrai nenupuvo. Neperlaisciau. Ar tik nebus karkvabalis padejas lervu, nes kai kasem silknami tai radau karkvabali. tik va nezinau ka daryti, bandziau parausti zeme bat neradau o perkast viso silknamio negaliu susodintos darzoves doh.gif



Pas mus pernai buvo tas pats, nezinojau kas tai per parazitas, bet is po nakties rasdavau nugriuvusiu pomidoru ir papriku. Paskui pavyko rasti salia nugriuvusio daigu dideliu lervu. jas sunaikonom. O sias metais perkelem siltnami i kita vieta, bet pastebejau, kad keleto daigu lapai sukapoti, gal lapais pasisotins siais metais unsure.gif o kaip su jais kovito tai ir man butu labai pravartu suzinoti bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(kubilina @ 2008 05 14, 15:02)
Pas mus pernai buvo tas pats, nezinojau kas tai per parazitas, bet is po nakties rasdavau nugriuvusiu pomidoru ir papriku. Paskui pavyko rasti salia nugriuvusio daigu dideliu lervu. jas sunaikonom. O sias metais perkelem siltnami i kita vieta, bet pastebejau, kad keleto daigu lapai sukapoti, gal lapais pasisotins siais metais  unsure.gif  o kaip su jais kovito tai ir man butu labai pravartu suzinoti  bigsmile.gif

As jau issiaiskinau, reikia nusipirkti chemikala " fastac" ir palaistyti, tik sake pirkti laistymui, nes yra ir purskimui "Fastac".
Tai bandysiu nusipirkti ir kariauti su tais kenkejais. box.gif
Atsakyti
QUOTE(marakuja @ 2008 05 14, 14:27)
sveikutes visos, gelbekit help.gif As silknamyje susodinusi paprikas pomidorus salotas augo viskas labai graziai, pomidorai su ziedais, ir va pastebejau kad viena paprika nulikusi, po to dar viena radau, tada dar du pomidorai. kai istraukiau is zemes nulinkusius daigus pamaciau, kad jie be saknu doh.gif  cray.gif ka man daryti patarkit. Kas tai per kenkejai kaip su jais kovoti, kuo purksti?  verysad.gif

Zodziu taip:reikia susirasti apie pomidoru kenkejus ir ligas.As tai skaiciau "Sodininko ir darzininko knyga"sudare D.Barisauskaite2001m Ten tiek daug prirasyta apie kurklius,spraksius,peledgalvius,siltnaminius baltasparnius,ivairias ligas, kad viska ir neisvardinsi, bet paskaicius ir atradus atitinkancius pozymius-galima suzinoti ir kai su tuo kovoti. Linkiu pergales pries tas bjaurybes gun_bandana.gif
Papildyta:
QUOTE(illiusion81 @ 2008 05 13, 14:29)
muna  tai pas tave irgi oranzinis pelesis ant papriku atsirado g.gif ?
as tai linkus manyt kad gal persodinant kaip nors saknys pasizeide ir isleido koki tai oranza tos mano paprikos(jos geltonos uzauge turetu but). dabar jos tokiuose 2-litriniuose vazonuose auga- atrodo ispudingai- lapai dideliausi zaliausi, ziedu gausa didziausia ax.gif  o persodinsiu vasarai i dar didesnius- kai jau i balkona nesiu- manau kokiu 6l vazonus smile.gif  turiu 3 tas paprikas, ir dar pora balkoniniu pomidoru smile.gif  na kaip seksis augint tai papasakosiu kai jau sulauksiu(jei sulauksiu) derliaus. pomidorus tai ir pernai auginau thumbup.gif

Oi ne, dar neatsirado smile.gif , bet tik labai sito baiminuos, nes niekur nieko apie tai neradau parasyta, o kai nezinai kas tai, tai ir neaisku kaip kovoti, jeigu prisireiktu huh.gif Linkiu gero derliaus 4u.gif
Atsakyti
Vakar tik laistau pomidorus, žiūriu. kad man į takelį vanduo bėga.. Nemaniau, kad taip greit kurkliai pasidarbuos swoon.gif Dabar baisu, kad visų pomidorų nenugraužtų... verysad.gif Renku info kaip su jais susidoroti. Tikiuosi pasidalinsit.. ir bėgu skaityti anksčiau parašytų postų.
Atsakyti
QUOTE(mazgis @ 2008 05 16, 10:15)
Vakar tik laistau pomidorus, žiūriu. kad man į takelį vanduo bėga.. Nemaniau, kad taip greit kurkliai pasidarbuos  swoon.gif  Dabar baisu, kad visų pomidorų nenugraužtų...  verysad.gif  Renku info kaip su jais susidoroti. Tikiuosi pasidalinsit.. ir bėgu skaityti anksčiau parašytų postų.


va apie kurklis ką radau, gal padės:
http://www.rojaussod...3...;p=8&id=227
Atsakyti
QUOTE(mazgis @ 2008 05 16, 10:15)
Vakar tik laistau pomidorus, žiūriu. kad man į takelį vanduo bėga.. Nemaniau, kad taip greit kurkliai pasidarbuos  swoon.gif  Dabar baisu, kad visų pomidorų nenugraužtų...  verysad.gif  Renku info kaip su jais susidoroti. Tikiuosi pasidalinsit.. ir bėgu skaityti anksčiau parašytų postų.



kurklių turiu sodyboje schmoll.gif Išnaikinti neįmanoma schmoll.gif išbandžiau viską- buvau apsodinus lysves kanapėmis, perkasinėjau žemę , rudenį buvau iškasus duobes ir pridėjus arklių mėšlo ,kad sulystų žiemoti schmoll.gif Atsikratyti nepadėjo nei viena priemonė, tiesa dar pyliau žibalą iškasus griovelius aplink... truputį apmažino granulių iš Ukrainos dėliojimas, bet ir tas nevisagalis.. granules jeigu kurklių nedaug rekomenduočiau ,Vilniuje jais prekiauja Kalvarijų turgavietėje... Dabar sodyboje daržo nebeliko, o sodas didelis ,jų nebijo... beje kurkliai atsirado ,kai kaimynai priepelkėje išsikasė tvenkinį- buvo sunaikinta jų natūrali augimvietė ir jie pradėjo sklisti nuo iškastos žemės blink.gif
Atsakyti
gal kas priglausit pomidoru daigus, 28 daigai, noriu tik10lt, gaila ismesti, auginau mamai, o ji atsisake juos paiimti auginti, tai va likau ant ledo...na jie siek tiek prastesni nei turguj, patise, pasikreipe kaikurie, bet pateke i dirva atsigaus, jie nereiklus, skirti auginti lauke, tai laukiu....
Papildyta:
QUOTE(svetlanele @ 2008 05 16, 15:17)
gal kas priglausit pomidoru daigus, 28 daigai, noriu tik10lt, gaila ismesti, auginau mamai, o ji atsisake juos paiimti auginti, tai va likau ant ledo...na jie siek tiek prastesni nei turguj, patise, pasikreipe kaikurie, bet pateke i dirva atsigaus, jie nereiklus, skirti auginti lauke, tai laukiu....

tiesa, mes kaune..
Atsakyti
QUOTE(mazgis @ 2008 05 16, 10:15)
Vakar tik laistau pomidorus, žiūriu. kad man į takelį vanduo bėga.. Nemaniau, kad taip greit kurkliai pasidarbuos  swoon.gif  Dabar baisu, kad visų pomidorų nenugraužtų...  verysad.gif  Renku info kaip su jais susidoroti. Tikiuosi pasidalinsit.. ir bėgu skaityti anksčiau parašytų postų.

Apsaugos priemones nuo kurkliu:galima naikinti naudojant aitriuju papriku istrauka-10ltr vandens imama 100gr sviezios paprikos,100grgarstyciu milteliu, palaikoma 3-4 dienas ir i kiekviena kurkliu lizda pilama po 0,5litro istraukos.
Galima naudoti acto tirpala(0,5 stiklines 10ltr vandens) arba amoniako tirpala(0,5 stiklines 10ltr vandens)
Tikrai negaliu pasakyti ar tai padeda, nes neturiu kurkliu. Bet radau toki patarima 4u.gif
Atsakyti
paklausiu dar ir čia:
ar galima viename šiltnamyje auginti pomidorus ir čili pipiriukus g.gif
Atsakyti
Galima, tik geriau čiliukus sodinti į kažkurį kampą.
Atsakyti
QUOTE(jurginėlis @ 2008 05 17, 20:14)
paklausiu dar ir čia:
ar galima viename šiltnamyje auginti pomidorus ir čili pipiriukus g.gif

Ir ne tik kad sodinti i kampa, bet ir atskirti kaip nors. As tai atitveriau plevele aptrauktu remu, mat jei neatskirsi- saldzioji paprika gali tapti karti. lotuliukas.gif Cia matyt jau bituciu sposai smile.gif
Atsakyti
QUOTE(muna @ 2008 05 18, 10:29)
Ir ne tik kad sodinti i kampa, bet ir atskirti kaip nors. As tai atitveriau plevele aptrauktu remu, mat jei neatskirsi- saldzioji paprika gali tapti karti. lotuliukas.gif Cia matyt jau bituciu sposai smile.gif



Būtent. Vienais metais taip sugadinau saldžiąją papriką... doh.gif

Dėl kurklių. Mano mama jos sode naikina skalbio miltelių tirpalu (deja, nežinau, kokos koncentracijos). Papylus to tirpalo, kurkliai ima lįsti į paviršių. Tada juos renka ir nudaigoja.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Endendu: 18 gegužės 2008 - 11:53