Įkraunama...
Įkraunama...

Mano šiltnamis

QUOTE(muna @ 2008 05 11, 15:56)
Pirma karta girdziu apie "oranzinius sluoksnius". blink.gif Jeigu kuri apie tai "raukiat" pasidalinkit patirtimi ar cia ligos ar kenkejai?
  O lauke tai svogunams seniai laikas, jie gi dar zemeje ir salnos, kol jie dar neisdyge tikrai nebaisios, o stai jeigu kuriai jau iskiso laiskelius ir jei gaus jie salnos, tai iseis i zyduolius.
  O paprikas jau ruosiausi sekmadieni sodinti i siltnami, bet kad zada tokias salnas tai geriau dar laukti mastau.gif
Papildyta:

Na ziedai byreti gali del keliu priezasciu: arba jiems per salta arba per karsta, arba ziedai neapdulkinami.Dar gali buti, kad truksta trasos. rolleyes.gif  O ar ir ruosiesi auginti visa vasara balkone?
  Ar kuri nors auginot taip? Ar kas isejo is to? g.gif




unsure.gif taip ruosiaus visa vasara augint balkone, nes kitos galimybes neturiu blush2.gif bet visada maniau kad papriku apdulkint nereik doh.gif tai ka dabar reiks su sepetuku lyst i tuos ziedus, kad nebyretu unsure.gif siandien jau patresiau nes gal tikrai trasos truksta, ir dar gal nuo perdziovinimo nubyrejo tie ziedai, nes per ilgasias iseigines mano papriku nieks nelaiste blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(muna @ 2008 05 11, 14:56)
  O ar ir ruosiesi auginti visa vasara balkone?
  Ar kuri nors auginot taip? Ar kas isejo is to? g.gif



Aš pernai auginau paprikas vazonuose. Tik ne balkone, o šiltnamy. Dėl vietos stokos. Dideliuose vazonuose visai neblogas rezltatas, bet mažuose - šnipštas. Labai greitai išdžiūdavo žemė per karščius, nevisada turėjau galimybę juos laistyti.
Žinau žmogų, kurio visi šltnaminiai augalai vazonuose susodinti, o pats šltnamis plytelėmis išklotas. Gal ir keistuolis jis, bet jam taip gerai ir derlius jį tenkina. Tik matomai daugiau vargo ir trąšų.
Atsakyti
Sveikos merginos

Noriu patarimo ax.gif blush2.gif
Mano pomidorų daigų lapai ( dar kol kas ant palangės, vėlyvieji) pasidabino šviesenėm dė,elė. manai tai kažkokios ligos pradžia. Mesti lauk labai gaila, nes tai mano šeimos vieni pačių mylimiausių.... Kaip manot, argliu juos tokiam ankstyvam amžiuje purkšti kuo nors ( poros sprindžių jau ūgis, ruošiausi kaip tik šią savaitę laukan sodinti) ir kuo purkšti , jei taip g.gif
Atsakyti
QUOTE(Miglute @ 2008 05 12, 11:22)
Sveikos merginos

Noriu patarimo  ax.gif  blush2.gif
Mano pomidorų daigų lapai ( dar kol kas ant palangės, vėlyvieji) pasidabino šviesenėm dė,elė. manai tai kažkokios ligos pradžia. Mesti lauk labai gaila, nes tai mano šeimos vieni pačių mylimiausių....  Kaip manot, argliu juos tokiam ankstyvam amžiuje purkšti kuo nors ( poros sprindžių jau ūgis, ruošiausi kaip tik šią savaitę laukan sodinti) ir kuo purkšti , jei taip  g.gif



sunku nematant pasakyt kas per demeles rolleyes.gif gal tiesiog saulej apdege unsure.gif tada nereiktu jokios chemijos.
Atsakyti
QUOTE(illiusion81 @ 2008 05 12, 11:25)
sunku nematant pasakyt kas per demeles rolleyes.gif  gal tiesiog saulej apdege unsure.gif  tada nereiktu jokios chemijos.

hm g.gif Būtų gerai, kad saulė. Pietvakarių palangė , saulės nemažai būna. Bet kitam kambary ant tokios pat palangės viskas gerai g.gif . Gaila dabar darbe, tai negali pademonstruoti, kaip atrodo. Bet kuriuo atveju, ačiū 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(illiusion81 @ 2008 05 11, 13:36)
pas mane irgi kazkas keisto su paprikom daros g.gif  as jas persodinau i didelius vazonus- auginsiu balkone, bet po persodinimo ir palaistymo visas zemes pavirsius pasidenge tokiu oranziniu sluoksniu(panasus i pelesi) tai labai nustebau- nesu tokiu dalyku macius. o siaip pacios paprikos labai grazios storais kamienais zalios, kruva ziedu- bet kazkodel man nuzydeje ziedai nubyra g.gif  gal galit patart ka daryt kad megstu vaisius o ne byretu rolleyes.gif ?


taip taip, būtent - toks į pelėsį panašus oranžinis apnašas blink.gif nu ir nieks nežino, kas čia? aš tik vieną tokį daigą turiu, kiti atrodo normalūs... nukrapščiau tą sluoksnį, matysiu kas bus toliau... o žiedai skaičiau nubyra, kai drėgmės trūksta:
http://www.sodospalv...n...89&Itemid=1

pomidorų daigelius galima nupurkšt pienu smarkiai praskiestu (kaip kavą balinant), kad ligos nekibtų, galima silpnu kalio permanganato, dilgėles pamirkius vandenuku palaistyt...
Atsakyti
QUOTE(illiusion81 @ 2008 05 12, 01:16)
unsure.gif  taip ruosiaus visa vasara augint balkone, nes kitos galimybes neturiu blush2.gif  bet visada maniau kad papriku apdulkint nereik doh.gif  tai ka dabar reiks su sepetuku lyst i tuos ziedus, kad nebyretu unsure.gif  siandien jau patresiau nes gal tikrai trasos truksta, ir dar gal nuo perdziovinimo nubyrejo tie ziedai, nes per ilgasias iseigines mano papriku nieks nelaiste blush2.gif

Ziurint kokio didumo tie vazonai.Man kazkodel atrodo, kad norint is paparikos gauti derliu, vienam augalui reiketu bent jau kibirinio vazono. O koks pas tave?
Juk jeigu mazai zemes, tai reikes labai daug trasu.Nezinau... g.gif Juk del to pats sau ir augini, kad uzsiauginti sveika maista.Bet zinoma viskas imanoma, galima juk patresti naturaliom trasom. Siaip tai tikrai idomu kaip tau seksis? Lauksim ziniu. Ir sekmes! 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(Vilioja @ 2008 05 12, 09:43)
Aš pernai auginau paprikas vazonuose. Tik ne balkone, o šiltnamy. Dėl vietos stokos. Dideliuose vazonuose visai neblogas rezltatas, bet mažuose - šnipštas. Labai greitai išdžiūdavo žemė per karščius, nevisada turėjau galimybę juos laistyti.
Žinau žmogų, kurio visi šltnaminiai augalai vazonuose susodinti, o pats šltnamis plytelėmis išklotas. Gal ir keistuolis jis, bet jam taip gerai ir derlius jį tenkina. Tik matomai daugiau vargo ir trąšų.

Na cia tai jau kazkoks iskrypimas blink.gif As suprasciau, kad taip auginamos geles.O gal ir tos paprikos jam tik del grazumo auga mirksiukas.gif
Papildyta:
QUOTE(Miglute @ 2008 05 12, 11:22)
Sveikos merginos

Noriu patarimo  ax.gif  blush2.gif
Mano pomidorų daigų lapai ( dar kol kas ant palangės, vėlyvieji) pasidabino šviesenėm dė,elė. manai tai kažkokios ligos pradžia. Mesti lauk labai gaila, nes tai mano šeimos vieni pačių mylimiausių....  Kaip manot, argliu juos tokiam ankstyvam amžiuje purkšti kuo nors ( poros sprindžių jau ūgis, ruošiausi kaip tik šią savaitę laukan sodinti) ir kuo purkšti , jei taip  g.gif

Ar labai daug tu demeliu? Pas mane irgi buvo atsirade- issigandau, pagalvojau, kad jau maras pagavo. Bet kai kuriuos apskabiau ir patresiau(kaip jau rasiau) karbamidu. Atsigavo, ir jau kiti lapai tamsiai zali auga ir augalai sustiprejo bigsmile.gif O purksti reiketu(jei jau rimta liga pagavo) Previkuru arba Acericidu arba gi tiesiog ir parduotuvej patars ka tuo metu turi.
Papildyta:
QUOTE(muna @ 2008 05 13, 00:40)
Ziurint kokio didumo tie vazonai.Man kazkodel atrodo, kad norint is paparikos gauti derliu, vienam augalui reiketu bent jau kibirinio vazono. O koks pas tave?
Juk jeigu mazai zemes, tai reikes labai daug trasu.Nezinau... g.gif Juk del to pats sau ir augini, kad uzsiauginti sveika maista.Bet zinoma viskas imanoma, galima juk patresti naturaliom trasom. Siaip tai tikrai idomu kaip tau seksis? Lauksim ziniu. Ir sekmes! 4u.gif
Papildyta:

Na cia tai jau kazkoks iskrypimas blink.gif As suprasciau, kad taip auginamos geles.O gal ir tos paprikos jam tik del grazumo auga mirksiukas.gif
Papildyta:

Ar labai daug tu demeliu? Pas mane irgi buvo atsirade- issigandau, pagalvojau, kad jau maras pagavo. Bet kai kuriuos apskabiau ir patresiau(kaip jau rasiau) karbamidu. Atsigavo, ir jau kiti lapai tamsiai zali auga ir augalai sustiprejo bigsmile.gif O purksti reiketu(jei jau rimta liga pagavo) Previkuru arba Acericidu arba gi tiesiog ir parduotuvej patars ka tuo metu turi.

TAIGI LABAI RIMTAI KLAUSIU- KAS TAI PER ORANZINIAI PELESIAI? Kur gi galima ieskoti atsakymo? verysad.gif Gal jau kuri ka nors suzinojot? wacko.gif
Atsakyti
muna tai pas tave irgi oranzinis pelesis ant papriku atsirado g.gif ?
as tai linkus manyt kad gal persodinant kaip nors saknys pasizeide ir isleido koki tai oranza tos mano paprikos(jos geltonos uzauge turetu but). dabar jos tokiuose 2-litriniuose vazonuose auga- atrodo ispudingai- lapai dideliausi zaliausi, ziedu gausa didziausia ax.gif o persodinsiu vasarai i dar didesnius- kai jau i balkona nesiu- manau kokiu 6l vazonus smile.gif turiu 3 tas paprikas, ir dar pora balkoniniu pomidoru smile.gif na kaip seksis augint tai papasakosiu kai jau sulauksiu(jei sulauksiu) derliaus. pomidorus tai ir pernai auginau thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(muna @ 2008 05 13, 00:46)
TAIGI  LABAI RIMTAI KLAUSIU- KAS TAI PER ORANZINIAI PELESIAI? Kur gi galima ieskoti atsakymo? verysad.gif Gal jau kuri ka nors suzinojot? wacko.gif


bendradarbė sako, kad gal rūdys?... g.gif tai aš išmečiau tą vieną nupiepusį daigelį su visu puodeliu, geriau nerizikuosiu...
Papildyta:
QUOTE(illiusion81 @ 2008 05 13, 14:29)
as tai linkus manyt kad gal persodinant kaip nors saknys pasizeide ir isleido koki tai oranza tos mano paprikos(jos geltonos uzauge turetu but).

mano paprikos raudonos, ir aš jų nepersodinėjau, iškart į durpinius puodelius sėjau po vieną, tai manau kad ne nuo to tas apnašas...
Atsakyti
sveikutes visos, gelbekit help.gif As silknamyje susodinusi paprikas pomidorus salotas augo viskas labai graziai, pomidorai su ziedais, ir va pastebejau kad viena paprika nulikusi, po to dar viena radau, tada dar du pomidorai. kai istraukiau is zemes nulinkusius daigus pamaciau, kad jie be saknu doh.gif cray.gif ka man daryti patarkit. Kas tai per kenkejai kaip su jais kovoti, kuo purksti? verysad.gif
Atsakyti
O gal nupuvo? Šalta ir daug laistei?
Atsakyti
QUOTE(Vilioja @ 2008 05 14, 13:34)
O gal nupuvo? Šalta ir daug laistei?

ne ne tikrai nenupuvo. Neperlaisciau. Ar tik nebus karkvabalis padejas lervu, nes kai kasem silknami tai radau karkvabali. tik va nezinau ka daryti, bandziau parausti zeme bat neradau o perkast viso silknamio negaliu susodintos darzoves doh.gif
Atsakyti