Įkraunama...
Įkraunama...

Mano šiltnamis

QUOTE(rramii @ 2008 04 24, 07:05)
sveikutes,
o as jau galvojau si savaitgali ir savo ridikelius valgysiu, bet....... unsure.gif  nuejus i siltnami pamaciau kad lapeliai pagelte...... isroviau  o ten - nugrauzti visi gumbeliai doh.gif  doh.gif , ir kas ten per zaraza isiveise?, kaip man nesiseka su tais ridikais cry.gif negaliu. Pernai is viso gal kokios trys seklos is pakelio sudygo, siemet vel....... doh.gif  doh.gif


Ot siaubiakas huh.gif Ir as girdejau apie tokius cirkus su ridikais, bet sako, kad reikia pro reta palieti vandeniu su kalio permanganatu, tai tada ta bjaurastis nekimba prie ju mastau.gif
Atsakyti
QUOTE(Regila @ 2008 04 23, 22:47)
Pomidorų nelaistykit, kad pastoviai drėgni būtų. Jiems per daugdrėgmės ie indeliuose per mažai vietos, todėl ir geltonina ar iš piktumo numeta senesnius lapelius.Nauji matyt tvirčiau laikosi wink.gif. Iš tiesų, nereikia nei perlieti, nei perdžiovinti. Stengtis mažiau tręšti, kol jie indeliuose. Užtenka kokį kartą, du..Jei žemė naudojama pirktinė, dažnai ji būna riebesnė ar su mikroelementais (jei daigams), augalai iš žemės gauna medžiagų, kurių jiems dėžutėse būnant užtenka..
Šiltnamyje pas mus ridikus jau galima rauti.Šiandien juos prisiminiau tik namie. Kai liejau, mačiau kokie milžinai...

ačiū už atsakymą, turbūt maniškiai tikrai perlaistyti, nes vis bijau, kad neperdžiūtų žemė smile.gif o tręšti tai tikrai netęšiu...
Atsakyti
QUOTE(Bitulka @ 2008 04 24, 08:38)
Ot siaubiakas huh.gif Ir as girdejau apie tokius cirkus su ridikais, bet sako, kad reikia pro reta palieti vandeniu su kalio permanganatu, tai tada ta bjaurastis nekimba prie ju mastau.gif

tai va, kad man ne minties nebuvo, kad kazkas gali atsitikt g.gif visai neblogai augo, ir per kokias dvi dienas sunaikino mano ridikus verysad.gif , dabar i lauka pasisejau popierinese juostelese pirkau seklas, tai liesiu kalio permanganatu kas antra diena rolleyes.gif gal uzauginsiu kokius monstrus biggrin.gif ax.gif
Atsakyti
Nezinau kokios ligos tuos ridikus sunaikina, bet dabar labai daug kur prisiveise tu baisiu vabalu, kaip jie ten.. gurkliai kazkokie, jie viskam ir visas saknis nueda. Gal cia sitas padaras? g.gif
Atsakyti
QUOTE(rramii @ 2008 04 24, 09:15)
tai va, kad man ne minties nebuvo, kad kazkas gali atsitikt  g.gif visai neblogai augo, ir per kokias dvi dienas sunaikino mano ridikus verysad.gif , dabar i lauka pasisejau popierinese juostelese pirkau seklas, tai liesiu kalio permanganatu kas antra diena rolleyes.gif gal uzauginsiu kokius monstrus  biggrin.gif  ax.gif

o jei rimtai: tas liejimas kalio permanganatu kaip atsilieps daržovių ekologiškumui? Juk mes juos po to valgysim kaip super daržovę su kalio permanganatu g.gif
gal kas galit plačiau paaiškinti, nes taip norisi ekologiškiau auginti...
Atsakyti
QUOTE(Daivad @ 2008 04 24, 09:13)
o jei rimtai: tas liejimas kalio permanganatu kaip atsilieps daržovių ekologiškumui? Juk mes juos po to valgysim kaip super daržovę su kalio permanganatu  g.gif
gal kas galit plačiau paaiškinti, nes taip norisi ekologiškiau auginti...


oi ne, tikrai nepakenks tas laistymas su kalio permanganatu schmoll.gif tik nereikia taip daznai laistyt, kaip cia rasyta buvo.Reikia pradzioje 1-2 kartus per savaite liet, o kai jau atsiranda sakniavaisis lieti nereikia 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Bitulka @ 2008 04 24, 10:41)
oi ne, tikrai nepakenks tas laistymas su kalio permanganatu schmoll.gif  tik nereikia taip daznai laistyt, kaip cia rasyta buvo.Reikia pradzioje 1-2 kartus per savaite liet, o kai jau atsiranda sakniavaisis lieti nereikia 4u.gif

ačiū, man irgi toks dažnas liejimas pasirodė įtartinas... o jei kol kas jokiu kirminuku nesimato, vis tiek palieti? smile.gif na, norisi to derliaus...
Atsakyti
QUOTE(Daivad @ 2008 04 24, 10:02)
ačiū, man irgi toks dažnas liejimas pasirodė įtartinas... o jei kol kas jokiu kirminuku nesimato, vis tiek palieti?  smile.gif na, norisi to derliaus...


Taip paliek tikrai nepakenks, tada joki kirmeliuksciai nepuls ju irnesakyk.gif
Atsakyti
QUOTE(Bijuna @ 2008 04 24, 09:49)
Nezinau kokios ligos tuos ridikus sunaikina, bet dabar labai daug kur prisiveise tu baisiu vabalu, kaip jie ten.. gurkliai kazkokie, jie viskam ir visas saknis nueda. Gal cia sitas padaras? g.gif

taip taip... kurkliai doh.gif mana kaimyns daro taip... visus daigelius (na agurkai, pomidorai) pasodina į nupjautus "bambalius" tada kiša į žemę... šaknys eina žemyn, bet per bambalio aukštį šaknys apsaugotos.. o kurkliai tokie daugiau paviršiniai.. iki 10cm berods lenda g.gif tai jam per sezoną nei vieno daigelio nenugraužia rolleyes.gif
Atsakyti
Sveikutes!
Pasakykit man prasau, kaip jus zeme siltnamyje ruosiat? Stai man pagaliau pastate siltnami. As ji sukasiau, isroviau visas piktzoles. O dabar ka daryti? Reikia kokio meslo deti, ar nereikia... Ar jeigu zeme toje vietoj ilgai ilsejos, gal uzteks pomidoriukams ir tokios?
Atsakyti
QUOTE(Daivad @ 2008 04 23, 15:47)
o mano šiltnamyje salotos sudygę, anksčiau dengiau agroplėvele, bet ne kasdien nuvažiuoju, tai gaila jų darosi... Gal nebedengti niekuo? Šiltnamio siena prišlieta prie namo, saulės daug, stiklinis...
dar norėjau paklausti: pomidoriukų ūgliukai pradėjo apatinius lapus mesti  verysad.gif ką daryti?

turiu gera patarima visoms pomidoru augintojoms:isvirkite "sriuba" sumetusios zuvu atliekas(tik aisku nereikia deti nei druskos nei prieskoniu biggrin.gif)ir paliekite "ja "pomidorus, tik aisku po to uzberkite sluoksni zemiu, kad nebutu kvapo schmoll.gif As tai indelius su pomidorais laikau balkone, bet kelias dienas kvapas ten jauciasi. Bet pomidoru daigai- thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif Ir derlius po to atitinkamas.
Papildyta:
QUOTE(giedrulka @ 2008 04 24, 13:33)
Sveikutes!
Pasakykit man prasau, kaip jus zeme siltnamyje ruosiat? Stai man pagaliau pastate siltnami. As ji sukasiau, isroviau visas piktzoles. O dabar ka daryti? Reikia kokio meslo deti, ar nereikia... Ar jeigu zeme toje vietoj ilgai ilsejos, gal uzteks pomidoriukams ir tokios?

z
Atsakyti
QUOTE(giedrulka @ 2008 04 24, 13:33)
Sveikutes!
Pasakykit man prasau, kaip jus zeme siltnamyje ruosiat? Stai man pagaliau pastate siltnami. As ji sukasiau, isroviau visas piktzoles. O dabar ka daryti? Reikia kokio meslo deti, ar nereikia... Ar jeigu zeme toje vietoj ilgai ilsejos, gal uzteks pomidoriukams ir tokios?

Svarbu-kas ten per zeme:labiau rugsti ar labiau sarmine. Ir derlinga ar siaip smelio. Tada galima dadeti durpiu arba pelenu, o meslas jei perpuves jau, tai tikrai nepakenks smile.gif O siaip tai yra specialios trasos pomidorams, jas ir barstau.
Atsakyti