Įkraunama...
Įkraunama...

Mano šiltnamis

Ačiū Srauniau už pagalbą 4u.gif
Atsakyti
Sveikutes!
Siemet ruosiames statyti siltnami. Gal galit pasakyti, kokio plocio mazdaug gaunas plevelinis is lanku siltnamis. Bandau teoriskai ant lapo savo paprikas bei baklazanus visokius issodinti. Reik kazkaip apsiskaiciuot kokio ilgio man to siltnamio reiks.
Aciu 4u.gif
Atsakyti
Ploti lankų šiltnamiui reguliuojatės patys. Lankai 6m ilgio. Statyt tokį, kad jame būtų galima nesusilenkus vaikščioti. Jei statysit aukštesnį, jis bus siauresnis. Plotis pas mus apie 3m, gal kiek mažiau. Ilgį pasiskaičiuojat, kiek reiktų.Lankus statyti tankiau, nei kas metrą.
Mūsų šiltnamis toks:
user posted image
user posted image
O štai čia, viena šiltnamio pusė. Takelis ir kita pusė..:
user posted image
Mūsų šis apie 8m ilgio. Plėvelės perkam 10m.
Atsakyti
Ot aciu 4u.gif .
Atsakyti
QUOTE(giedrulka @ 2008 03 01, 14:28)
Sveikutes!
Siemet ruosiames statyti siltnami. Gal galit pasakyti, kokio plocio mazdaug gaunas plevelinis is lanku siltnamis. Bandau teoriskai ant lapo savo paprikas bei baklazanus visokius issodinti. Reik kazkaip apsiskaiciuot kokio ilgio man to siltnamio reiks.
Aciu  4u.gif



Sveika, o mūsų šiltnamis truputį patobulintas,kad nereiktų pasilenkus vaiksčioti. Tie lankai yra ne žemės lygyje tvirtinami, o ant 70 cm aukščio kuolų. Taip gerokai paaukštėja, ergvesnis pasidaro, aukštaūgiai pomodorai "dėkingi" už tai.
O su plevėle darom taip - ties tuo paaukštinimu lystvelėmis siaura daduriam. Vargo daugiau, bet po to patiems žymiai patogiau thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kubilina: 02 kovo 2008 - 20:47
Na taip, geras patobulinimas, aš vat irgi galvojau, kad galėtų būti ir aukštesnis. Bet klausimas, o kaip plėvelė atlaiko? Man atrodo, kad jeigu ji vientisa, tai ir stipresnė, vėjai nedrąsko taip...
Ir dar klausimas - kažin ar užtektų mums, 4 asmenų šeimai (megėjai pavalgyti) + tėvai, 5 metrų ilgumo šiltnamio? Visai supratimo neturiu, kiek daržovių sodinti...
Regila, jūs turbut ne tik savo reikmėms šitame šiltnamyje sodinates? Ar tam skirtas jau kitas šiltnamis?
Atsakyti
Mūsų šiltnamis tik mūsų reikmėms.O jų 2. Vienas stiklinis, kuriame auga vien pomidorai. Kai tankiau susodinam, telpa apie 80 daigų. Plėvelinis -agurkams ir paprikai. Taip, kad nėra daug laisvos vietos. Pomidorų, paprikų vaisių neauginam pardavimui, nebent parsiveži, o neturi laiko tvarkyt, tada kažkam atiduodam.Auginu įvairovę dėl sėklų. Daug pomidorų išsimeta, nes pernokinu iki tiek, kad jie tampa nevalgomi...Jei ne sėkloms, tuomet labai daug pomidorų būtų sau..
Aš nieko neskirstau į sau ir kažkam. Auginam, prižiūrim viską, kaip sau..jei matom, kad atkieka, kažkiek parduodam. Specialiai tam neauginam. Pardavimui auginam kopūstų daigus. Parduodam kai lieka kažkiek pomidorų, paprikų daigų.
Didžioji prekyba-žiemos metu sėklos, vasarą-augaliukų perteklius(jei taip galima pavadint).
Šiltnamį plėvelinį buvom padarę nešiojamą..Apačioj sukalėm lentas, privirino sutvirtinimus prie kuolo. Tuos kuolus sudėstėm kas 80cm, prisukom medvarščiais, kad būtų ant ko užmaut lankus. Sumaustėm. Plėvelės galus prikaldavom prie tų padų(imi lentelę, vinukų ir per plėvelę prikali. Tarpuose tarp lankų įtempdavom juostom ar špagatu, kad neluptų vėjas plėvelės.. Rudenį nuimi plėvelę, šiltnamį paimam trise ar 4-iese ir pernešdavom vis į kitą nuplanuotą vietą.
Kai supuvo tos lentos numaustėm ir tiesiog į žemę sukišom lankus. Tik tiek, kad dabar tas šiltnamis nėra nešiojamas. O ir apdengimas paprastas. Iš vieno šono paėmei, pakėlei, nutempei iki kito..sulyginai, kad ir vienur ir kitur siekia žemę-kažkas palaiko, kad nepakeltų(vienoj ir kitoj pusėj..paėmei kastuvą ir tuos galus apkasei(prispaudei žemėm). Viskas. Paprasta uždengt, nudengt. Sudėtingiau šonus, nes durys, reikia užlankstyt, kad jos darinėtųsi. Pernai pati viena apdengiau, tik tiek mama palaikė, kad vėjas nenupūstų kol apkasiu..Be problemų.
Reiks konsultacijos-pravesiu..patirtis apie 12m
Prieš tai dar buvo priedangos žemiems pomidorams, auginamiems lauke ir paprikai...
Atsakyti
Ačiū, Regila, už tokią kantrybę ir geranoriškumą 4u.gif . Taip, aš perskaičiau visą temą ir pasigailėjau, kad prisipirkau sėklų parduotuvėse, o ne pas jus ax.gif . Na tiek to, dar daug bus pavasarių mirksiukas.gif .
Šiaip kai pasižiūriu į tą šūsnį sėklų pakelių, tai man regis, kad ir poros šiltnamių gali būti maža, nes taip pat visko norisi išbandyti biggrin.gif
Tiesa, dar tada klausimas. O kokiais atstumais maždaug sodinate pomidorų, paprikų ir baklažanų daigus. Literatūtoje radau: pomidorai - 40-50cm, paprikos 30-35cm, baklažanai 45-50cm.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo giedrulka: 02 kovo 2008 - 22:46
Na, mes neskaičiuojam kiek ploto pomidorui ar paprikai. Tiesiog po du sodinam, nuo lako link plėvelės ar stiklo. Dažniau sodinam šachmatiškai, kad turėtų kur šakotis, augti ir nekliudytų kaimynui.
Įmesiu kelias foto iš savo auginimo šiltnamių, tada gal bus lengviau įsivaizduot..čia taip atrodo šiltnamio galas iš tolo:
user posted image
O štai čia beaugantys pomidorai stikliniame šiltnamyje:
user posted image

Papildyta:
O taip atrodo stiklinis šiltnamis anksti pavasarį, kai jame prieš pomidorų sodinimą auga įvairiausia rasoda:
user posted image
Atsakyti
Na daugmaž aišku.
Bet, mama mia, kaip pavasaris užsvilo užpakaly į nuotraukas pasižiūrėjus!!!!
Atsakyti
Nesvilinkit, dar žiemos galas...kaip su "nusvilusiu" sulauksit rudenio...Ateis tas sėjos metas. Jis gražiai atrodo, kol nesodinta...atrodo, norisi visko, kalnus nuversiu...bet pradėjus dirbt entuziazmo sumažėja..Bet kokiu atveju, smagu išbandyti naujoves..Aš vėl įsigijus naujų pomidorų sėklų. Rizika didelė, bet nebuvo, kad būčiau kuriais nors metais pavesta. Vieni, kiti buvę prastesni, bet kad pomidorų neturėt-nebuvę.
Sodinkit, bandykit. O šiltnamis tikrai būtinas...Tik užsiimt reikia..lankų greit pastatomas..valanda ir apdengtas, neskaitant pagražinimų aplink duris ar langą.
Atsakyti
QUOTE(giedrulka @ 2008 03 02, 22:34)
Na taip, geras patobulinimas, aš vat irgi galvojau, kad galėtų būti ir aukštesnis. Bet klausimas, o kaip plėvelė atlaiko? Man atrodo, kad jeigu ji vientisa, tai ir stipresnė, vėjai nedrąsko taip...
Ir dar klausimas - kažin ar užtektų mums, 4 asmenų šeimai (megėjai pavalgyti) + tėvai, 5 metrų ilgumo šiltnamio? Visai supratimo neturiu, kiek daržovių sodinti...


Tikrai gerai laikosi plevelė, paprastai net du sezonus atlaiko.

Mūsų šeima yra didelė, šiltanamis kokių 10 metrų. Mes augalus sodinam rečiau, lengviau derlių rinkti. susodinam į jį apie 80 pomidurų, iki 20 agurkų, apie 30-40 paprikų, kampą gūžinių salotų, pavasarį dar keletą eilučių ridikėlių...

oi kaip laukiu pavasario blush2.gif kaip mažas vaikas
Atsakyti