Įkraunama...
Įkraunama...

Vėdinimas

QUOTE(ed@ @ 2011 07 25, 16:32)
Jus kaip visada linksminate savo užsispyrimu. Pažiūrėkite porą postų atgal! Ar kalbama kad kalti filtrai, ar atvirkščiai?

froxas, jei vėdinimo sistema sumontuota netinkamai, tai neturi jokios įtakos koks joje yra vėdinimo įrenginys: rekuperatorius, ventiliatorius ar vėjo turbina. Pats rekuperatorius negali gaminti nei priemaišų kurie suteikia orui blogą kvapą, nei alergenų. Net dulkės negali pagaminti!

Tačiau tai nereiškia, kad nebūna taip, kad iš vėdinimo sistemos sklinda dulkės. Labai dažnai yra nesirūpinama, kad statybos metu ortakiai viduje išliktu švarus... Tikriausia, kiekvienas žino, kaip sunku yra išvalyti patalpas po statybų. O ortakius retai kas prapučia, o apie rimtesnį valymą nėra net kalbos. Rekuperatoriaus paduodamas oro srautas ortakiuose juda labai nedideliu greičiu. Praeis daugybė metų, kol ortakiai prasivalys tiek, kad tekantis oras nekels jose likusiu dulkių.

Paminėjau vieną, labiausia paplitusią klaidą. Kita - pusti paduodamą orą ne ten kur reikia, o kur pakliuvo. Ir, ištraukimą - montuoti ne kur geriausia, o kur patogu pravesti ortakius. Daug visokių "čiudų" teko pamatyti reanimuojant netinkamai padarytas vėdinimo sistemas.

O būna, ir kitaip: žmogus pagailėjąs pinigų, kad įrengti normalų vėdinimą, sugalvoja nebūtas istorijas tik kad pateisinti savo poziciją. smile.gif

O kas man gali garantutoti, kad sistema sumontuos profesionalai tinkamai, jeigu pati nieko neismanau, o paskui visi vaiksciosim varvanciom nosim ir mano vaikas astmininkas nekvepuos tom dulkem, vis gi atsisakem sios idejos vien del to, kad pinigus kainuoja tikrai nemazus, o dirba "profesionalai", kuriems maziausiai rupi kokybiskas darbas verysad.gif
Atsakyti
Jau keturis metus turiu rekuperatorių, tai žmona kiekvieną mėnesį serga kažkokia liga blush2.gif . Savaitę pasninkas, ir taip kiekvieną mėnesį doh.gif .
Tikrai nerekomenduoju. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(DEU @ 2011 08 21, 12:17)
Jau keturis metus turiu rekuperatorių, tai žmona kiekvieną mėnesį serga kažkokia liga  blush2.gif .  Savaitę pasninkas, ir taip kiekvieną mėnesį  doh.gif .
Tikrai nerekomenduoju.  4u.gif

O Jus nesergate kiekviena menesi smile.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(korida @ 2011 08 21, 12:37)
O Jus nesergate kiekviena menesi  smile.gif  4u.gif


Kiekvieną ne, tačiau man pradėjo slinkti plaukai ir ant dantų kauptis akmenys. blink.gif
Atsakyti
QUOTE(DEU @ 2011 08 21, 15:38)
Kiekvieną ne, tačiau man pradėjo slinkti plaukai ir ant dantų kauptis akmenys.  blink.gif

Gerai ,kad ant plauku nepradejo detis akmenys kai kuriose vietose blush2.gif 4u.gif ,klibeti ir kristi dantys .Kad to nebutu reikalinga tam tikra higiena 4u.gif blush2.gif . Bet cia jau kita tema...
Atsakyti
QUOTE(korida @ 2011 08 21, 15:08)
Gerai ,kad ant plauku nepradejo detis akmenys kai kuriose vietose blush2.gif  4u.gif ,klibeti ir kristi dantys .Kad to nebutu reikalinga tam tikra higiena 4u.gif blush2.gif  . Bet cia jau kita tema...


Šiaip tai, kiek suprantu, DEU mintis ir buvo apie tai, kad žmonės dažnai šiurpina vieni kitus baubais, kurie su tikrąja tema neturi nieko bendro ir atsiranda dėl to paties nežinojimo, nesupratimo "kas yra kas". Juokas kartais būna pro ašaras, bet kartais argumentai, kurie yra išsakomi, skamba labai panašiai į tuos, kuriuos pateikė DEU smile.gif
Atsakyti
griztant prie temos,ar yra koks nors rekuperatoriaus oro srauto reguliavimas ne pakopinis ,t.y. pvz reostatinis ,kiek norim sumazinam ar padidinam oro padavima ir istraukima ?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo korida: 22 rugpjūčio 2011 - 11:33
QUOTE(korida @ 2011 08 22, 12:32)
griztant prie temos,ar yra koks nors rekuperatoriaus oro srauto reguliavimas ne pakopinis ,t.y. pvz reostatinis ,kiek norim sumazinam ar padidinam oro padavima ir istraukima ?

Kiek išnagrinėjau standartinių gaminių - ne, nėra doh.gif pats bandysiu gamintis iš atskirų gabalų ir elektronščikai sako, kad galima pritaikyti standartinį valdiklį EC varikliams ir turėti nuoseklų reguliavimą.
Atsakyti
QUOTE(korida @ 2011 08 22, 12:32)
griztant prie temos,ar yra koks nors rekuperatoriaus oro srauto reguliavimas ne pakopinis ,t.y. pvz reostatinis ,kiek norim sumazinam ar padidinam oro padavima ir istraukima ?


Amalvos Komfovent Domekt serijos rekuperatoriuose tikrai galima tai valdyti: procentų tikslumu galima nustatyti paduodamo ir ištraukiamo oro kiekius ir tame tarpe galima reguliuoti atskirai paduodamo ir ištraukiamo oro kiekį (pavyzdžiui jei užsimanysite, kad būtų paduodama 55 % maksimalaus kiekio, kurį gali tiekti rekuperatorius, o ištraukiama 65% maksimalaus kiekio, tai galėsite lengvai padaryti). Alasca rekuperatoriuose kiekius galima koreguoti taip pat, bet reikia "lįsti giliau į pultelį" ir reguliuoti mechaniškai, be to neišeina skirtingai keisti oro padavimo ir ištraukimo kiekių, bet žadama, kad ateityje tai bus įdiegta. Panašios funkcijos, tik skirtingai prieinamos yra ir kitų gamintojų rekuperatoriuose, kurie gaminami su EC varikliais.
Atsakyti
QUOTE(Kirtiss @ 2011 08 22, 13:30)
Amalvos Komfovent Domekt serijos rekuperatoriuose tikrai galima tai valdyti:

Paskutinį kartą Alasca domėjausi gal vasarį, tai tada ką geriausiai pavyko rasti tai penkių bėgių pavarų dėžę biggrin.gif t.y. 5 fiksuoti greičiai. Gal dabar kas keitėsi, arba nuoseklus reguliavimas pasiekiamas cituoju "giliau lendant į pultelį". Bet tai matyt ne vartotojui bet instaliuotojui prieinama sritis.
C4 plius valdiklis ventiliatorius valdo kas 1%. Nors intensyvumas nustatomas tik trimis padėtimis (1,2,3 - trys greičiai?) truputi painu - EC nuosekliai, o likę tik trim greičiais??
Atsakyti
QUOTE(Domogintare @ 2011 08 20, 10:47)
O kas man gali garantutoti, kad sistema sumontuos profesionalai tinkamai, jeigu pati nieko neismanau...

Šiaip, jei nesamdote žmonių iš gatvės, firma privalo suteikti paslėptiems darbams 10 metų garantiją. Teoriškai gali būti ir firmų-apgavikių, patartina nesirinkti tokias kurie te turi vos metus patirties. ... Dar galima paieškoti žmonių, kuriems pasirinkta firma įrengė ir paklausti jų atsiliepimų. Pagaliau, jei jums kažkas kelia abejones, galite paprašyti, kad išsamiai jums išaiškintu.

O turint problemų su kvėpavimo takais, to labiau rekomenduotina atsisakyti natūralaus vėdinimo. Kaip prastai nebūtu padaryta rekuperacinė vėdinimo sistema jį vis vien atliks kaip minimum 2 funkcijas: filtruos paduodamą orą bent nuo žiedadulkių ir žiema ne išmes drėgmės lauk. Rotorinis rekuperatorius grąžina ~93% drėgmės. (Aišku, yra tokių pardavėjų, kurie gali pamėginti įpiršti jums plokštelinį rekuperatorių, o anas tik sausina orą kaip ir natūralus vėdinimas)
Atsakyti
QUOTE(ed@ @ 2011 08 22, 18:45)
(Aišku, yra tokių pardavėjų, kurie gali pamėginti įpiršti jums plokštelinį rekuperatorių, o anas tik sausina orą kaip ir natūralus vėdinimas)


Tai būtų teisybė, jei pridėtumėt žodžius "aliuminį, plastikinį" prie plokštelinio. Celiuliozei tai negalioja. O kodėl reikėtų drėgmę atstatinėti pilnai? Manote virime/skalbime/prausime perteklinė drėgmė nesusidarys?
Kodėl pelyja paremontuotų chruščiovkių sienos, ar ne dėl perteklinės drėgmės/ventiliacijos nepakankamumo?
Kalbėdami apie rotacinius šilumokaičius nepamirškime pažymėti, kad ten oro srautai nėra atskirti, apie 10% oro yra recirkuliuojama - ar pasinaudojus kvapniai WC dešimta dalis WC šalinamo oro nepasieks gyvenamų kambarių?
Aš už plokštelinius, už pilną srauto atskyrimą 4u.gif
Atsakyti