Įkraunama...
Įkraunama...

Vėdinimas

QUOTE(madwifi @ 2011 12 09, 23:46)
turis, kuris dalyvauja silumos mainu cikle.


Jau tiek prirašyta ir vienos pusės nuomonių ir kitos tad nesikartosiu. Atrašyk į klausimą, ar iš žemės gelmių sklindanti šiluma visiškai neįtakoja viršutinių žemės sluoksnių?
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2011 12 10, 01:29)
Jau tiek prirašyta ir vienos pusės nuomonių ir kitos tad nesikartosiu. Atrašyk į klausimą, ar iš žemės gelmių sklindanti šiluma visiškai neįtakoja viršutinių žemės sluoksnių?

aisku kad itakoja, kaip gali neitakot.
Atsakyti
QUOTE(ed@ @ 2011 12 09, 20:01)
Nelabai noriu komentuoti rašliavos, kurią Alasca deda į savo reklaminius bukletukus, bet jei labai prašote:
Realiai nėra tokio reiškinio kaip "palaikomas slėgio skirtumas". Ventiliatorius jokio slėgio ne palaiko, jis pučia kiek turi jėgų. Pasipriešinimas oro judėjimui susidaro ortakiuose, grotelėse ir t.t. Ko didesnis bus realus jūsų vėdinimo sistemos pasipriešinimas, to mažesnį oro kiekį galės prapūsti ventiliatorius. Ventiliatoriaus našumas nustatomas iš diagramos "oro kiekis/pasipriešinimas". Žinant koks gavosi sistemos pasipriešinimas galima nustatyti kiek oro padavinės bei ištraukinės rekuperatorius.

Alascos inžinieriai  kažkodėl nutarė, kad į 500-nį Premium EC modelį  reikia įdėti galingesnį variklį. Teoriškai tokį įrenginį reikia statyti kai ortakio ilgis nuo rekupo iki tolimiausios grotelės yra ~150m.  biggrin.gif
O jei bus 10m - galima orą padavinėti vos ne per laistymo žarną, kurioje sudaryti pasipriešinimą 15 Pa/m.  lotuliukas.gif (tik teks užkimšti ausis)

Realiai gaunasi, kad įjungus tokį aparatą maksimaliu greičiu, oro srautas bus gerokai didesnis nei deklaruojami 500m3/h. Atitinkamai didesnis gausis realus triukšmo lygis, o efektyvumo koeficientas - gerokai prastesnis. Paprastai tariant, šis aparatas neapskaičiuotas dirbti maksimaliu režimu.
Lietuvoje yra tik 2 firmos, kurios rekuperatorius gamina gamykliniu būdu:  Salda ir Amalva. Mano nuomonė, Salda niekada nepasižymėjo aukšta kokybe ir nekreipė į tai didelio dėmesio. Jį turi kitą prioritetą - maža kaina.
Tai, jei jums reikia nebrangaus daikto, nors ir ne pačio moderniausio tačiau pakankamai patvariai padaryto - rinkitės Salda.

Amalvoje - viskas atvirkščiai. Jie labai žiūri kokybė iki paskutinės smulkmenos, įskaitant tokius momentus kaip, įrenginio viduje - visi paviršiai lygus, be aštrių kraštu bei išsikišusių varžtų (kad galima būtu lengvai nuvalyti įrenginį bei nesusibraižyti rankų). Po to kai iš Saldos į Amalvą perbėgo pora labai gabių inžinėrių, Amalva labai gerai sekasi tobulinti savo produkciją, degti naujausius išradimus ir t.t.  Amalva turi šiuolaikišką gamyklinė liniją, daugybę automatinių staklių kiekvienai operacijai.

Komfofentai, aišku kainoja daugiau negu Saldos RISai, tačiau tai yra kitos klasės įrenginiai. Pagal savybes,  Komfoventai lengvai nukonkuruoja ir daugelį importinių įrenginių. Dažniausia - ir pagal kainą. Aišku, galima surasti rinkoje kokį lenkišką rekupa, kuris bus pigesnis net už Saldą, tačiau ir jo kokybė yra labai abejotina.

As esu buves ir komfovent gamykloj ir alasca. Aisku alasca, kaip is naujai atgimstancios imones, neverta tiketis gamyklines, konvejerines gamybos. Pagrindas yra - iranga sertifikuota. Toliau tik laiko klausimas, kada ta imone isaugs. Rekupai neblogi, surinkti is patikimu firmu daliu.
Aisku, komfovent lietuvoje lydere vedinimo srityje. Taciau ir jos inovacijas itakoja maesni konkurentai.
Atsakyti
Įdomi čia susirinkusių specialistų nuomonė dėl tokių plastikinių lanksčių ortakių.
Atsakyti
Tokie vamzdžiai tinkamiausi montavimui betone. Minusas nėra didesnių diametrų todėl dažnai iki difuzoriaus gali tekti kloti du vamzdžius. Pasipriešinimas nėra kažkoks tai baisus dalykas. žodžiu montuojant nuo kolektorinės dėžės tinkamas variantas ypač vieno aukšto name su mažais oro kiekiais. Kas dar blogai kad teks gamintis kokius tai spec perėjimus į standartinius difuzorius arba pirkti iš jų brangias perėjimo dėžes su difuzoriais ar grotelėmis. Žodžiu jei norisi kolektorinės sistemos montuojamos virš pakabinamų lubų, tai aš už paprastus lanksčius ortakius ir pagal užsakymą išlankstytą dėžę.
Atsakyti
Kaip pasiskaiciuoti siluminius nuostolius naturalios ventiliacijos ir rekoperacines sistemos?
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2012 01 05, 09:17)
Įdomi čia susirinkusių specialistų nuomonė dėl tokių plastikinių lanksčių ortakių.


Vienintelis siu ortakiu privalumas butu tas, kad juos gerai butu naudoti ten, kur visiskai nera vietos normaliems ortakiams prasivesti.
Niekur neradau deklrauojamo siu lanksciu ortakiu pasipriesinimo ir pralaidumo, taigi neaisku kiek teks Jums sunaudoti ventiliatoriu energijos, kad prapusti siuos plastikinius ortakius (dideja rekuperatoriaus SFP). Kadangi, siu ortakeliu diametrai yra labai mazi, iki groteliu (difuzoriu) tenka vesti po du lygiagrecius ortakius ir veliau juos jungti i bendras dezutes. Tos dezutes siaip nemazai kainuoja.

"Tenko" Gamintojo puslapyje deklaruojama "Tokių sistemų montavimas labai paprastas, nereikia naudoti tokių fasoninių dalių, tokių kaip alkūnės, pereigos, trišakiai, balninės atšakos." - manau, jei vedzioti cinkuotos skardos ortakius, taip, kaip parodyta ju puslapyje t.y. bet kaip vedziojant, nuo kolektoriaus, tai cinkuotos skardos ortakius taip pat butu labai lengva montuoti.


Papildyta:
QUOTE(korida @ 2012 01 05, 14:30)
Kaip pasiskaiciuoti siluminius nuostolius naturalios ventiliacijos ir rekoperacines sistemos?


Nelabai supratau klausimo. Jus norite suzinoti kiek prarasite silumo jei naudosite naturalu vedinima ir kai naudosite rekuperacine vedinimo sistema?
Atsakyti
QUOTE(korida @ 2012 01 05, 15:30)
Kaip pasiskaiciuoti siluminius nuostolius naturalios ventiliacijos ir rekoperacines sistemos?


Jeigu skaičiuoju oro kaitą 200m3/h prie temperatūrų skirtumo 20 K (čia kitoje temoje rekomendavo vidutinę išorės temperatūrą imti 0 laipsnių), nuostoliai yra 0,36 [Wh/m3K] * 200 [m3/h] * 20 [K] = 1,44 kW.
Kai šildymo sezonas yra 6 mėn., šilumos nuostoliai bus 1,44 [kW] *6*30*24 [h] = 6220 kWh . kWh kaina jau priklauso nuo to, kuo šildysitės.

Su rekuperatorium, jei palaikysi tą pačią oro kaitą 200 m3/h, o vidutinė šilumos grąža bus 80 proc., šilumos nuostoliai per sezoną bus 1244 kWh.

Taigi natūralios ventiliacijos atveju jūs prarasite beveik 5000 kWh per šildymo sezoną daugiau. Kaip jau sakiau, kaina priklauso nuo to, koks bus šilumos šaltinis.
Rekuperatoriaus atveju dar yra einamosios išlaidos ventiliatoriui (elektra), filtrų keitimas.

Kas netingi, dar vertina įrengimo kaštus, palūkanas ir panašiai.
Atsakyti
QUOTE(korida @ 2012 01 05, 14:30)
Kaip pasiskaiciuoti siluminius nuostolius naturalios ventiliacijos ir rekoperacines sistemos?


Atsiversk "Šilumos vartotojo vadovą" Ten bus aiškiai parašyta.

Principas toks: daugini savo patalpų tūrį iš oro kaitos per valandą dydžio, tada daugini dar iš savitosios oro šilumos ir iš temperatūros skirtumo tarp lauko ir patalpų oro.

Su rekuperatoriumi - gautą aukščiau rezultatą dalini iš 100 ir daugini iš rekupo naudingumo koeficiento, gauni kiek rekupas sutaupo.

Jei nenori skaityti ir pats skaičiuoti, gali pasinaudoti Narvid skaičiuokle.
Papildyta:
QUOTE(pagyvenus @ 2012 01 05, 16:26)
prie temperatūrų skirtumo 20 K (čia kitoje temoje rekomendavo vidutinę išorės temperatūrą imti 0 laipsnių).


Šilumos vartotojo vadove buvo rekomenduojama dauginti iš dienolaipsnių ir dar iš 24 val. ir gautumėt norimo laikotarpio pilną rezultatą. Tame pačiame vadove pateikta metodika kaip apskaičiuoti dienolaipsnius konkrečiam Lietuvos miestui, gaunasi maždaug 4000-4500. Nors čia nurodoma, kad Lietuvoje yra 3600 dienolaipsniai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 05 sausio 2012 - 16:48
QUOTE(pagyvenus @ 2012 01 05, 16:26)
Jeigu skaičiuoju oro kaitą 200m3/h prie temperatūrų skirtumo 20 K ...

Bandote žaisti skaičiais taip, kad pateisinti save, kad pagailėjote pinigų normaliai vėdinimo sistemai? verysad.gif

Tik nepamirškite įvertinti du dalykus:
- patalpoje turi būti +22"C (o komfortinė - 24"C), o lauke skaičiuotina yra -0.9"C.
Viso gaunasi 23-25"C skirtumas
- Vėdinant patalpas natūraliai niekada nežinai kokia bus oro kaita.
Priklauso nuo langų: jei teks laikyti mikroventiliacijos režime - apykaita bus didžiulė, gali siekti kad nam turis pasikeis net kelėtą kartų per valandą. Jei langai bus sandariai uždaryti o oras pritekės per specialias orlaides, tai gali gautis atvirkšiai - orlaidžių ploto nepakaks, kad užtikrinti net pusę reikiamos apykaitos.
Be to, priklausomai nuo vėjo, apykaita gali padidėti net kelėtą kartų. Taip pat, apikaita didėja žiema, kai auga temperatūrų skirtumas tarp patalpos ir lauko.

Taigi, 150m3 namui natūrali apykaita gali sviruoti nuo 200m3/h (pusė karto) iki 1200m3/h, vidutiniškai patartina bandyti palaikyti 400m3/h. Dauginkite iš 24 val. bei iš 204 dienų ir sužinosite kiek lauko oro jums teks prišildyti per sezoną.

Apie komfortą bei jaukumą kalbėti beprasmiška. Apart šaltų skersvėjų prie langų bei palei grindys, turėsite patalpose ir gatvės triukšmą, ir dulkės, ir vabzdžius.
Belieka dar išnėšti į kiemą "patogumus", (kad nesklistu kvapai kai vėjas pasisuka ne iš tos pusės) - ir galėsite džiaugtis gyvenimų kai gerais senais laikais!
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2012 01 05, 09:17)
Įdomi čia susirinkusių specialistų nuomonė dėl tokių plastikinių lanksčių ortakių.

Praktiškai visada surandu galimybė sumontuoti reikiamo skersmens ortakius nelendant po grindimis. O teoriškai viską labai gerai išdėste Raituzas. Galiu tik pridurti, kad geriau įsivaizduotum skirtumą:
Per ligų d125mm ortakį be triukšmo (<35dB) galima praleisti tik 110 m3/h. Pasipriešinimas ortakyje tuomet sudaro 0.65Pa/m. Jei ortakis yra 63mm skersmens, tai jau prie 36 m3/h (norma vienam žmogui) - pasipriešinimas sudaro 3 Pa/m... Klausimą apie triukšmą geriau praleisim ...
Tiesa, dar pasiskaičiuokite kiek brangiau kainos trys platikiniai vamzdžiai bei jų montavimas.
Atsakyti
QUOTE(ed@ @ 2012 01 05, 20:54)
Bandote žaisti skaičiais taip, kad pateisinti save, kad pagailėjote pinigų normaliai vėdinimo sistemai?  verysad.gif

Tik nepamirškite įvertinti du dalykus:
- patalpoje turi būti +22"C (o komfortinė - 24"C), o lauke skaičiuotina yra -0.9"C.
  Viso gaunasi 23-25"C skirtumas



cia biski perdejai, savo komforta pasilikti reiketu sau. pas mane dabar 21 ir sedziu su maike ir triusikais.
Atsakyti