QUOTE(mintas @ 2011 12 09, 09:46)
Radau skirtumą Alasca Premium EC užtikrina Išorės slėgį 200 Pa, kai Premium tik 160 Pa. Štai kodėl daugiau elektros ryja. O ką tas slėgio skirtumas duoda apčiuopiamo? Kokie tokio palaikomo slėgio skirtumo privalumai?
Nelabai noriu komentuoti rašliavos, kurią Alasca deda į savo reklaminius bukletukus, bet jei labai prašote:
Realiai nėra tokio reiškinio kaip "palaikomas slėgio skirtumas". Ventiliatorius jokio slėgio ne palaiko, jis pučia kiek turi jėgų. Pasipriešinimas oro judėjimui susidaro ortakiuose, grotelėse ir t.t. Ko didesnis bus realus jūsų vėdinimo sistemos pasipriešinimas, to mažesnį oro kiekį galės prapūsti ventiliatorius. Ventiliatoriaus našumas nustatomas iš diagramos "oro kiekis/pasipriešinimas". Žinant koks gavosi sistemos pasipriešinimas galima nustatyti kiek oro padavinės bei ištraukinės rekuperatorius.
Alascos inžinieriai kažkodėl nutarė, kad į 500-nį Premium EC modelį reikia įdėti galingesnį variklį. Teoriškai tokį įrenginį reikia statyti kai ortakio ilgis nuo rekupo iki tolimiausios grotelės yra ~150m.
O jei bus 10m - galima orą padavinėti vos ne per laistymo žarną, kurioje sudaryti pasipriešinimą 15 Pa/m.
(tik teks užkimšti ausis)
Realiai gaunasi, kad įjungus tokį aparatą maksimaliu greičiu, oro srautas bus gerokai didesnis nei deklaruojami 500m3/h. Atitinkamai didesnis gausis realus triukšmo lygis, o efektyvumo koeficientas - gerokai prastesnis. Paprastai tariant, šis aparatas neapskaičiuotas dirbti maksimaliu režimu.
QUOTE
Beje, jei Alasca "Tokio lygio firma", tai kokia firma yra "ne Tokio lygio"? Jūsų svetainėj kaip ir komfovent mačiau, Jūs apie Ją? Kodėl Jūsų nuomone ji geresnė?
Lietuvoje yra tik 2 firmos, kurios rekuperatorius gamina gamykliniu būdu: Salda ir Amalva. Mano nuomonė, Salda niekada nepasižymėjo aukšta kokybe ir nekreipė į tai didelio dėmesio. Jį turi kitą prioritetą - maža kaina.
Tai, jei jums reikia nebrangaus daikto, nors ir ne pačio moderniausio tačiau pakankamai patvariai padaryto - rinkitės Salda.
Amalvoje - viskas atvirkščiai. Jie labai žiūri kokybė iki paskutinės smulkmenos, įskaitant tokius momentus kaip, įrenginio viduje - visi paviršiai lygus, be aštrių kraštu bei išsikišusių varžtų (kad galima būtu lengvai nuvalyti įrenginį bei nesusibraižyti rankų). Po to kai iš Saldos į Amalvą perbėgo pora labai gabių inžinėrių, Amalva labai gerai sekasi tobulinti savo produkciją, degti naujausius išradimus ir t.t. Amalva turi šiuolaikišką gamyklinė liniją, daugybę automatinių staklių kiekvienai operacijai.
Komfofentai, aišku kainoja daugiau negu Saldos RISai, tačiau tai yra kitos klasės įrenginiai. Pagal savybes, Komfoventai lengvai nukonkuruoja ir daugelį importinių įrenginių. Dažniausia - ir pagal kainą. Aišku, galima surasti rinkoje kokį lenkišką rekupa, kuris bus pigesnis net už Saldą, tačiau ir jo kokybė yra labai abejotina.