QUOTE(ed@ @ 2011 12 04, 12:42)
Dėl garso lygio jus šiek tiek klystate. 20 dB žmogaus ausis negirdi. Priklausomai nuo klausos žmonės pradeda girdėti garsą jei lygis viršija 22-25dB.
Pagal pateiktus duomenis Vikipedijoje 20 dB garsas prilygsta rankinio laikrodžio tiksėjimui. Aišku laikrodis laikrodžiui nelygu, bet paprastai rankinio laikrodžio tiksėjimas yra girdimas.
Beje, dėl miegamojo naktį. Gerai izoliuotame bute, kai ir kaimynai aplink sumigę, ženkliai geriau girdisi net ir mažiausias triukšmas, nors vis tik su 20 dB būsiu suklydęs. Kai perrinkau visą kompiuterį, tai garsiausiai dirbęs ir man miegoti nedavęs kompiuterio maitblokis, dirbo 26 dB garsu (pagal technines charakteristikas). Dabar tą triukšmadarį pakeičiau dar tylesniu, nepasakysiu ant kiek, bet jaučiasi kad tyliau dirba, tai vis tiek prie veikiančio kompiuterio neišsimiegu.
Gali būti, kad pateikiamos techninės charakteristikos neatitinka tikrovės, nes kai kažkur skaičiau, kad kažkokių prietaisu triukšmingumas matuojamas per metrą nuo prietaiso, tai prietaiso triukšmingumas bus aukštesnis nei pateiktas išmatuotas.
Didžiausi leidžiami akustinio triukšmo lygiai pagal Lietuvos higienos normą HN 33:2007 Akustinis triukšmas. Triukšmo ribiniai dydžiai gyvenamuosiuose ir visuomeninės paskirties pastatuose bei jų aplinkoje (Žin., 2007, Nr. 75-2990) yra tokie:
gyvenamųjų kambarių miegamuosiuose kambariuose:
dienos metu (nuo 6 iki 18 val.) iki 45 dBA (decibelų)*;
vakaro metu (nuo 18 iki 22 val.) iki 40 dBA;
nakties metu (nuo 22 iki 6 val.) iki 35 dBA;
Bet čia normomis reikėtų vadovautis, kaip riba, kurios viršyti nederėtų, pasiekti geresnius rezultatus galima, o kai kalba eina apie miegamąjį, tai ir rekomenduotina.