QUOTE(Raituzas @ 2011 12 03, 16:38)
Beje, kaip jau kazkas minejo, pries rekuperatoriu reiketu isirengti recirkuliacine sekcija, kad saltu metu, galima butu ijungti recirkuliacija oro ir esanti patalpos ora galima butu grazinti (dalinai grazinti) atgal i patalpas.
Darant sildyma oru, reiks 2-3 kartus galingesnio rekuperatoriaus, nes patalpu oro kartotinumas tures buti ne 1kartas/h, o 2-3 kartai/h.
Darant sildyma oru, reiks 2-3 kartus galingesnio rekuperatoriaus, nes patalpu oro kartotinumas tures buti ne 1kartas/h, o 2-3 kartai/h.
Sutinku dėl didesnės kaloriferio (ne rekuperatoriaus ) galios recirkuliuojant, bet kad būtų vaizdžiau paskaičiuokime:
sakykim tiekiame higieniniams reikalavimams patenkinti tiekiame 100m3/h šviežio oro pašildom jį po šilumogrąžos nuo +2 iki 50 ir sunaudojam 1,58kW oro pašildymui.
Imam iš patalpos 200m3 recirkulivimui, šildom nuo 20 iki 50 tuo pačiu kaloriferiu ir sunaudojam 1,98kW. Kaloriferis oro šildymui turi turėti tokią galią 1,58+1,98=3.56kW šilumos, o į patalpą patiekią 2,97kW galios šilumos srautą ( dėl realaus patalpos ir tiekiamo oro skirtumo reikia perskaičiuoti pagal skirtumą 50-20)
Matau porą problemų:
1. sistema turi būti projektuojama didžiausiam oro kiekiui, t.y. 300m3/h - išauga ortakių kaina
2. nuo 1,58kW iki 3,56 kW padidėjusi kaloriferio galia - didesnė kaina
3. Tokie oro kaitos kiekiai garantuoja išsausėjusį orą - kas gali kelti diskomfortą ir sveikatos problemas.
Vanduo yra apie 4 kartus talpesnis šilumai nei oras ir kadangi jo nereikia šildyti nuo +2, iki 20 kad jis taptų tinkamas naudoti ( konkrečiu atveju) - esant dideliam šiluminės galios poreikiui nevertėtų vargti su oriniu šildymu. Nebent protarpiniu šildymu bandote greitai pakelti didelio tūrio temperatūrą (angaruose ir dideliuose prekybcentriuose taip būtent ir daroma)
Dar vienas svarbus faktas orinio šildymo nenaudai - jei sienų paviršiaus temperatūra yra 16 [C] laipsnių ir norite kad žmogus jaustusi kaip 20 [C] oro temperatūra turi būti 22-24 [C] intervale, nes ta tempertūra kurią jaučiame (mūsų komforto supratimu) nėra lygi aplink mus esančio oro temperatūrai.
Aišku viską reguliuoja ekonominis aspektas, tad konkrečiu atveju žiūrėkite kaip geriau Jums
Papildyta:
QUOTE(Raituzas @ 2011 12 03, 16:21)
Kazkaip labai cia sudetingai isvedziojate terminologija.....
Aišku "automobilį" vadinti "varikliu" "sedyne" "vairu" niekas nedraudžia, bet iš mano perspektyvos toks įvardyjimas nėra teisingas
Tad visa įrenginį atliekantį konkrečią funkciją vadinti tik vieno komponento vardu nėra teisinga.
Jei pradėjom su automobilio analogija - kaip Jums skambetų frazė "tas vairas naudoja daug kuro" - smagu, bet forume tokių analogijų su "daug elektros vartojančiu rekuperatoriumi" mačiau ne vieną
Kiemo folkloras gaunasi