QUOTE(giedre.v @ 2011 12 02, 12:05)
na man vistiek kazkaip neaisku... tai kaip pvz zmones pasisildo ortakiais nuo zidinio? jei pvz 2 aukste miegamieji, tai ten nereiktu labai aukstos temperaturos.... realiai, juk SS pasildys vandeni ir atiduos ji rekuperatoriui, kuris turetu tik pakelti ta siluma i 2 auksta... ar as cia visiskai nusisneku?
mes galvojam daryti sildomas grindis 1 aukste.
pataisykit jei as klystu
ir dar, gal turit patirties su Saldos rekuperatoriais? zinot kokiu + ar - ?
kokios firmos patartumet ziurinetis?
Šildymo su židiniu atveju yra šiek tiek kita situacija. Ten ženkliai aukštesnės tiekiamo oro temperatūros, jei gerai pamenu, ortakiai ventilecijei pritaikyti dirbti iki 80C temperatūros, o šildymui nuo židinio turi atlaikyti iki 250C temperatūras. Automatiškai, pakėlus paduodamo oro temperatūra iki šimtų laipsnių, ortakiais perduodamas galingumas ženkliai išauga.
Jei į ortakius paduodamo oro šildymui naudosim vandenį, iškart dedama maksimalios temperatūros riba, nes vanduo dėl virimo niekada nebus šiltesnis nei 100C (žaidimas su slėgiais naudos laipsniais duotų nedaug, o konstrukciją išbrangintų ženkliai). Su tokia temperatūra paduodamas galingumas jau krenta lyginant su nuimamomis nuo židinio.
Kalbant apie geoterminį, ką aš ir pabrėžiau ankstesnėje žinutėje, temperatūros jau ribojamos dar labiau. Čia vanduo dažniausiai būna sušildomas maks iki 55C-65C temperatūros. Prie tokių temperatūrų oru pernešamas šilumos galingumas ženkliai krenta. Be to, kalbant apie geoterminį, reikia nepamiršti, kad kuo akuštesnė pasiekiama temperatūra, tuo šilumos siurblio naudingumo koeficientas krenta, o norint pasiekti maksimalios ekonomijos vandenį geriausia šildyti, jei gerai pamenu, iki 35C laipsnių. Prie tokios šildymo temperatūros ortakiais net ir 1kW neišspausi.
Beje, kalbant apie orinį šildymą, ženkliai teisingesnis sprendimas turi būti naudoti ne oras-vanduo, bet oras-oras šilumos siurblį. Oras-vanduo šilumos siurblio atveju, pirmiausiai šiluma iš gliukolio perduodama vandeniui, perdavimo momentu prarandam nemažai temperatūros, tada jau iš vandens perduodama orui ir vėl prarandam nemažai temperatūros, tad su oras-oras šilumos siurbliu, orą galima sušildyti iki juntamai aukštesnių temperatūrų, nei oras-vanduo šilumos siurblio atveju, automatiškai oras-oras šilumos siurblio naudojimo atveju bus galima pasiekti didesnį ortakiais su oru paduodamos šilumos galingumą.
Tiesa, oro kanalais perduodamo galingumo dydžiui labai didele įtaką turi oro srautas. Kuo storesni ortakiai ir kuo didesnis oro greitis bus paduodamas, tuo bus perduoadma daugiau šilumos, bet ir vėl, ortakių dydis negali būti begalinis, ortakius dar reikia kur nors paslėpti, taigi čia irgi susiduriam su apribojimais, lygiai taip pat, kaip ir per ortakius paduodamo oro greityje. Per daug oro greičio nepadidinsi, nes jau ir patalpose gali pradėti jaustis oro judėjimas, ko negali būti kiek žinau pagal kokius tai norminius aktus, greitai judantis oras pradeda skleisti triukšmą. Atkreipkit dėmesį į kompiuterį, šalia kurio jūs dirbat. Ten triukšmą kelia tiktai pro įkaitusias kompiuterio dalis pučiamas, jas vėsinti turintis oras. Patikėkit, triukšmo lygis tikrai riboja komforto kiekį tokiose patalpose. Dar galima būtų minėti tai, kad per daug didelio oro greičio nepasieksi ir dėl oro pasipriešinimo pačiuose vamzdžiuose, bet oro greitį labiau ribos triukšmas, tad iki tokių greičių greičiausiai nebus daeita.