QUOTE(giedre.v @ 2011 11 30, 11:41)
turiu keleta klausimuku:
1. ar isirengus rotorini rekuperatoriu maisosi kvapai? t.y. ar realiai as galiu uzuosti kazka, ar tai tik laaabai mazas % maisosi ir tu jo realiai net nejauti?
2. ar rekuperatorius maiso kvapus is visu patalpu? ar pvz is san mazgu nemaiso? (cia tikiuos suprasit
)
3. ar daug mazesnis naudingumo koeficientas plokstelinio rekuperatoriais, lyginant su rotoriniu?
4. ar vandeniu sildomas rekuperatorius galetu kokiu tai budu pasildyti namo 2 auksta?
ir apskirtai, ka patartumet rotorini ar plokstelini? namas apie 260-280 kv.m.
ACIU
1. Rotaciniuose rekuperatoriuose pasimaisymas gali buti iki 1,5% viso oro. Ar realiai jus uzuosite kazka.... labai abejoju, nebent vienoje patalpoje bus stipriai rukoma, o kitoje patalpoje sedes nerukantis zmogus, tada tiketina, kad uzuos. Esu buves ne viename name, kuriame yra sumontuotas rotacinis rekuperatorius ir pajungtas istraukimias is WC, tai jokio ten kvappo nera. Zinoma, jei tai butu pramoninis objektas ir toki WC pajungtumete i bendra sistema, rezultatas butu nekoks. Beje, oras pasimaisyti gali ir per isjungta sistema (nesvarbu koks rekuperatorius) t.y. per ortakius, jei susidarytu skirtingas slegis ar skersvejis skirtingose patalpose...
2. Yra rekuperatoriai, kur turi vadinamaja "penkta atsaka". Per juos istraukiamas oras apeina rekuperatoriu ir jokio pasimaisymo negali net buti. Tiesa, tos atsakos minusas tas, kad mes neatgauname silumos is to oro, kuris eina per ta penkta atsaka. Ja rekomenduojama naudoti atidarant tik tada, kai yra porekis pvz. Ijungus WC sviesa atsidaro motorizuota pavara.
3. Reikia konkreciai ziureti gamintojus ir deklaruojamus naudingumus. Ploksteliniai rekuperatoriai yra keliu tipu t.y.
paprasti, kuriu naudingumas labai prastas ir
priespriesiniu srautu, kuriu naudingumas yra panasus kaip rotacinio arba net didesnis. Minusas
visu ploksteliniu rekupu yra tas, kad jie prie minusines temp. apsalineja ir reikia numatyti apsauga nuo uzsalimo. O tai yra papildomos eksploatavimo islaidos ir nurodant rekupo naudinguma to neivertina. Beje, rotaciniai rekuperatoriai irgi gali buti keliu tipu, t.y. jo naudingumas stipriai priklauso nuo to, kokio dydzio (koks rotoriaus bangos aukstis) yra rotorius.
4. Rekuperatorius su vandeniniu sildytuvu galetu sildyti nama, bet tokiu atveju jo nasumas turi buti 2-3 kartus didesnis uz standartini. Beje, irengus vedinimo sistema sutapdinta su sildymu, butu labai sunku sureguliuoti temperaturas skirtingose patalpose, arba irengti valdymo automatika kainuotu nemazai.
5. Lietuvos klimatinemis salygomis sau deciausi tik rotacini rekuperatoriu. Plokstelinio rekupo nesirinkciau del auksciau isvardintu minusu.
260-280m2 namui siulyciau 700m3/h nasumo prie 150-200Pa sistemos slegio rotacini rekuperatoriu.