QUOTE(Vilienė @ 2011 10 05, 21:43)
Variklio W į mėnesio kWh paversti moku, ačiū
Jūs teigiate, kad tie varikliai naudos būtent tiek kiek suskaičiavote, nepriklausomai nuo apkrovų? Nepriklausomai nuo reguliavimo bei nuostolių sistemoje??
Gerai, kad užsiminėte apie teną, gal kažkas skaito ir nesupranta, kodėl mums gaunasi 19LT kai realiai rekupas skaitiklį užsuka kaip pasiutęs. Jei negausiu pagal mano norus pagaminto įrenginio, tai pirmas darbas gavus rekupą bus amputuoti tą teną, apsaugai nuo užšalimo turiu daug pažangesnių priemonių.
Kiekviename rekuperatoriuje bent kiek turincio normalios automatikos turi buti vasaros - ziemos funkcija, kurios pagalba galima blokuoti elektrinio sildytuvo isijungima. Taigi amputuoti sildytuvo tikrai nereiks, nes labai lengva ji galima bus atjungti.
Del ventiliatoriaus apkrovu: jo suvartojama elektros energija priklauso nuo sistemos pasipriesinimo, bet nurodytose charakteristikose yra maximali ventiliatoriaus galia, tai daugiau elektros varikliai nesunaudos.
Zinoma, jei yra dideli sistemos nuostoliai, tai ventiliatoriaus nasumas stipriai mazes ir noredami pasiekti projektini oro kieki Jus turesite pasirinkti galingesni rekuperatoriu (ventiliatoriu).
Rekuperatoriaus efektyvumo parametras yra svarbus parametras, nes kuo jis aukstesnis tuo mazesnio sildytuvo galingumo reikia ir zinoma isijungus elektriniui sildytuvui pilnu galingumu elektros skaitliukas pradeda suktis gan greitai. Svarbu, renkantis rekuperatoriu, atkreipti demesi, ar jis gales veikti Lietuvos salygomis t.y. ar jis neapsalines ziema, prie minusines temperaturos.
Visi, ploksteliniai rekuperatoriai, nesvarbu auksto ar zemo efektyvumo jie yra, turi dideli minusa, t.y. jiems reikalinga apsauga nuo uzsalimo.
Lietuvos klimatinems salygoms geriausiai tinka rotaciniai rekuperatoriai. Jie nebijo nei -20C ar -30C lauko temperaturos...