QUOTE(saule0803 @ 2011 09 23, 09:15)
o man idomu kodel visi nori isiulyti skardinius ortakius, kodel pavyzdziui nieks nesiulo lanksciu ortakiu
Apvalus skardiniai ortakiai idealiai tinka visais požiūriais: yra standus, mechaniškai atsparus - jos sunku pažeisti statybos metu ir po to (jei norėsite pvz. perdaryti apdailą, arba prakišti papildomą laidą), be to jų niekas nepragrauš. Jei polietilienas bėgant metams gali sukietėti ir pradėti trūkinėti, tai cinkuota skarda normaliomis sąlygomis išliks sveika per amžių. (aišku, jei ketinate naudoti ortakį itin drėgnuose sąlygose, geriau rintis kanalizacinius vamzdžius, nors jie yra daug brangesni).
Ištobulinta sujungimų sistema leidžia pasiekti 100% hermetiškumo. Jei pvz. kiekviename sujungime prarasite po 5% oro, tai turint 5 sujungimus kelyje nuo įrenginio iki patalpos, tai visumoje ketvirtadalį oro pusite ne į patalpą o virš pakabinamų lubų, keliant ten dulkes ir pučiant jas į patalpą.
Lankstus ortakis yra gofruotas. Jų praktiškai niekada nepavyksta ištempti iki galo, tad susidariusios raukšlės gali siekti 20 mm. Žiauriai nelygus vidinis paviršius sudaro milžinišką pasipriešinimą ir tokiu ortakių pralaidumas yra per pus mažesnis negu skardinių ortakių - tai jei kalbame apie tiesius ruožus. (jau nekalbant apie posūkius, sujungimo vietas ir t.t., kur yra labai svarbus ne tik vidinių paviršių lygumas, bet ir - išlaikyti teisingą alkūnės formą bei lenkimo radiuso proporcijas.
Neagituoju visai atsisakyti lanksčiu ortakių, tam tikruose vietose jie reikalingi. Yra pvz. specialus izoliuoti ortakiai, kurių pagalba nuslopinamas triukšmas difuzorių bei grotelių pajungimo vietose. Tačiau, reikia atidžiai žiūrėti kokius ortakius renkatės.