Įkraunama...
Įkraunama...

Muzikos mokykla

Lempinius kazkaitais pakeite tranzistoriai, ploksteles- CD, kino juosta- doulby surround. Na ir kas? Kas pasakys, kuris tas garsas tikrasis? Kuris tas jausmas klausant - tikrasis? Kuris geresnis? Nieks. Yra senosios technikos gerbeju. Ir yra moderniu dalyku fanu. Tokis ir skirtumas.

Blogiau, kai senas barzdyla aklai neigia automatine deze, net neisikirtes i jos savybes, ignoruoja bet kokius jos privalumus. Arba tulas nutukes tautietis, kertantis cepelinus su stingstanciu kiauliniu tauku, bet besiraukantis, kai jam pasiulo paragaut McDonaldso salotu su jogurtiniu padazu. Blessed is the ignorance. doh.gif

Senas pries nauja. Kokybiskai vienoks pries principingai kokybiskai kitoki. PIaninas pries Clavinova. MUMS tinka pastaroji. Kazkam tikrai gal mieliau pianinas. Kazkas tikrai jaucia malonuma, kai spaudalioja sankabas ir minko begius. O as mechanine be gailescio iskeiciau i automata. IR esu tuo patenkinta. Tai gal neaiskinkit man, kad mano MALONAUS VAIRAVIMO jausmas yra netikras, kad jis butu tikresnis, jei pasirinkciau kazkieno kito, svetimo malonaus varavimo supratima.
Atsakyti
QUOTE(Zvirbliuke @ 2005 05 08, 12:47)
Jei dar ne per vėlu, rinkitės kitą instrumentą smile.gif Violončelė -  pakankamai sunkus (visom prasmėm biggrin.gif ) ir nelabai moteriškas instrumentas...


Įdomu pasidarė - kodėl apie violončelę taip? g.gif Gal gali pakomentuoti plačiau? Mano vieno labai gerbiamo žmogaus dvi dukros groja violončelėm - viena nuo, berods, 4 metukų, kita - nuo 2. Pradžioj, žinoma, grojo mažesnio dydžio, bet kaip ir tikrais instrumentais. Tas žmogus, sakykim, mano, kad smuikas yra "blogiau" (čia labai sąlyginai) nei violončelė. Nes smuikas "iškreipia" (na, gal būtų teisingiau sakyti, kad gali "iškreipti") laikyseną ir stuburą, o violončelė yra labai balansuotas tuo požiūriu instrumentas. O šiaip tai yra juk daug "sunkesnių" ir "nemoteriškesnių" instrumentų - kad ir kontrabosas ar arfa g.gif. Miesto, kuriame gyvename, simfoniniam orkestre yra violončelėm ir kontrabosais grojančių moterų, o arfomis groja vien moterys rolleyes.gif.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo delfinas: 09 gegužės 2005 - 23:55
QUOTE(delfinas @ 2005 05 09, 21:52)
Įdomu pasidarė - kodėl apie violončelę taip? g.gif Gal gali pakomentuoti plačiau? Mano vieno labai gerbiamo žmogaus dvi dukros groja violončelėm - viena nuo, berods, 4 metukų, kita - nuo 2.


Oho, kaip anksti - gal tėvai muzikantai?
Jei vaikui nors truputį šlubuoja klausa, mokymasis groti styginiais gali virsti kančia...Nes čia nepaspausi, kaip ant fortepijono kalviatūros, konkretaus kalvišo - natą reikia pirmiausiai labai tiksliai girdėti savo viduje, ir tik paskui jos ieškoti pirštais. Mažiausias piršto kryptelėjimas į šoną - ir jau "falšyva", o jei vaikas to negirdi doh.gif Viena mokinė taip ir pasakė - aš negirdžiu, nesuprantu, kada per aukštai, kada per žemai, o rezultate - kankinasi ji, kankinasi mokytojas, tėvai...
O violončelė - labai kaprizingas isntrumentas...Smuikas, žinoma, turi savų trūkumų, savų privalumų, kurių vienas - jis universalesnis...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Zvirbliuke: 10 gegužės 2005 - 07:07
Oi mamos - nu ir nuklydot jus cia i lankas, o Mamulia taip ir liks be atsakymo cry.gif
ZVIRBLIUKE - taip kategoriskai nusistacius pries MKC, o pati kalbi kaip juodziausia profesionale - jauciu tokia ir esi mirksiukas.gif - kaip pianiste Zvirblyte blush2.gif

Leisiu cia sau pasisakyti ax.gif , nes pati baigiau MKC, poto ir LMA, taip kad irgi esu prie tu juodu profesionalu doh.gif , taciau man rodos kad mastau siek tiek realiau - gal del to, kad pati nemazai po mokslu dirbau ir toje pacioje MKC, ir paparastose muzikalkese 4u.gif

1.MAMULIA - MKC nuo Dvarionkes skiriasi tuo, kad Dvarionke yra muzikos mokykla, o MKC - bendro lavinimo plius muzika-daile-baletas..........Jau minejau ir pasikartosiu - taip, cia profesionalu kalve, taciau bent jau pradiniame etape - 1-4 kl. - ten viskas puiku: gera mokyklos aplinka, puikus pedagogai, didelis vaiku uzimtumas ir VISKAS PO VIENU STOGU thumbup.gif
Zinoma - reikia protingai rinktis specialybe - taciau jei tavo panyte linkusi dainuoti, manau tai choras - plius protingus mokytojus, kad neatmustu nuo noro muzikuoti..........Nepazystanciam tai padaryti sutinku - sunku, taciau kaip supratau is NORGE - jos ir paprastoje muzikalkeje ant tokios uzpuole - bekit nuo jos kuo toliau - tai tiesiog sportas tarp mokytoju - "ar tavo vaikas sugebes tai pagrot ar ne" - o vaiko net neklausia, sunku - idomu - ir is vis ar jam kurinys patinka.............

2. MAMULIA - i jokia kita paprasta muzikalke - net ir Dvarionke - savo vaiko neleisciau, nes ten mokslas orientuotas i niekur - NEI MALONUMO - vaikai vis tiek priversti mokintis tai kas jiems neidomu - solfedzio, teorija......... - NEI PROFESIONALUMO - pazymius raso nerealius kad tik vaikai pasiliktu, nes ir taip mazi mokytoju kruviai, o gabiam vaikui testi mokslus LMA - jokiu sansu.........nu nebent daininku buti, taciau cia jau net jokio muzikinio issilavinimo nereik - uztenka balso mirksiukas.gif

3. Tokiu atveju rinkciaus is dvieju - arba pradinis etapas MKC - jei noresit - tesit..............arba protingai parinkta privati studija - pvz. Noviko...........na nepersu - tiesiog tikrai nezinau wub.gif

Issipleciau - nepykit wub.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mazule2: 10 gegužės 2005 - 13:39
QUOTE(mazule2 @ 2005 05 10, 11:36)
Leisiu cia sau pasisakyti ax.gif , nes pati baigiau MKC, poto ir LMA, taip kad irgi esu prie tu juodu profesionalu doh.gif , taciau man rodos kad mastau siek tiek realiau  - gal del to, kad pati nemazai po mokslu dirbau ir toje pacioje MKC, ir paparastose muzikalkese 4u.gif



Aha, aš irgi mirksiukas.gif Jei mes kartais ne buvusios bendrakursės , tai buvusios o gal ir būsimos ax.gif ) kolegos tikrai drinks_cheers.gif

Mažule, gal ir tavo teisybė, tik tiek, kad MKČ "mokytojų sportas" irgi labai ir labai propaguojamas sad.gif Tai, kad čia kartu ir pradinė mokykla - gerai, kita vertus, jei vaikas MKČ meta, jis privalo keisti ir mokyklą - tuo pačiu ir moskladraugius, mokytojus, įprastą tvarką, vietą...Kad Dvarionkėj nėra profesionalumo, paprieštaraučiau - viskas priklauso nuo pedagogo, o ten yra tikrai šaunių, ir po Dvarionkės galima labai sėkmingai įstoti ne tik į LMA, bet ir užsienio aukštąsias muzikos mokyklas (galiu surašyti netgi pavardėmis) smile.gif Kad mažai muzikavimo malonumo - sutinku, tačiau mokyklinio amžiaus vaikas, norėdamas išmokti bet ką - pvz., lankydamas sporto, dailės, manekenių ar kt. būrelį, jau turi įdėti ir savo darbo, pastangų, jau turi suvokti, kad niekas iš nieko neatsiranda. smile.gif Žodžiu, reikėtų ieškoti kažkokio aukso viduriuko, ir vidutinių gabumų vaiką vertinti ne pagal pasiektus rezultatus, o tik pagal jo įdėtas pastangas ir norą muzikuoti...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Zvirbliuke: 10 gegužės 2005 - 14:28
Gal atsirastų koks patyręs-profesionalas, kuris galėtų suteikti daugiau info apie muzikos mokyklas Kaune mirksiukas.gif

Neturim tikslo daryt iš vaiko muzikantą, bet mergaitė muzika labai domisi, tai norėtumėm, kad pvz. išmoktų bent kokiu pianinu minimaliai pabambint, lavintų dainavimo įgudžius..
Dėl rimtos muzikos mokyklos abejoju-nenoriu, kad vaikas būtų perdaug apkrautas vien muzika, bet vis tiek įdomu būtu sužinot daugiau apie Kauno muzikos mokyklas?

O gal ir kokias šiaip studijas, būrelius-tiesiog minimaliam muzikinių įgudžių lavinimui g.gif
Ruošiamės tam tikslui pirkt ir čia daug kritikuotą elektroninį pianiną rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(mazule2 @ 2005 05 10, 11:36)
net ir Dvarionke - savo vaiko neleisciau, nes ten mokslas orientuotas i niekur - NEI MALONUMO - vaikai vis tiek priversti mokintis tai kas jiems neidomu - solfedzio, teorija......... - NEI PROFESIONALUMO - pazymius raso nerealius kad tik vaikai pasiliktu, nes ir taip mazi mokytoju kruviai,


Ne visai taip - dvariono m-kloj valandas mokytojams labai apkarpė, o vaikų, norinčių mokytis, daug, tad mokytojai su kai kuriais vaikais dirba tiesiog už dyka. Tendencijos "kad tik vaikas pasiliktų" tikrai nepastebėjau, kaip tik atvirkščiai mirksiukas.gif , norinčių labai daug, o gali paimti toli gražu ne visus, šiais metais į kai kurias specialybes netgi gali nebūti priėmimo...

O pažymys visiškai nieko nesako smile.gif Pažymys, kaip jau rašiau, turi būti ne už rezultatą (daug ką lemia ir scenos jaudulys), o už vaiko pastangas, įdėtą darbą per visą semestrą...
Atsakyti
QUOTE(svetima @ 2005 05 10, 12:28)
Ruošiamės tam tikslui pirkt ir čia daug kritikuotą elektroninį pianiną rolleyes.gif


doh.gif Na va, šitaip vargau, visą lapą prirašiau, rėmiausi profesionalų atlikėjų ir kūrėjų nuomonėmis, o vis tiek perka elektroninį biggrin.gif Svetima, jei rimtai, tai minimaliam muz. įgūdžių lavinimui jo tikrai pakaks, mano kritika buvo skirta tam atvejui, kai vaikas muzikai tikrai gabus, ir mokytis žada ne metus ar du smile.gif Nes muzikavimas - tai jausmo, nuotaikos perteikimas garsais, ir kuo giliau einama, kuo daugiau atspalvių, niuansų atrandama, tuo labiau elektroninis instrumentas ima trukdyti rolleyes.gif Čia panašiai kaip palyginus gerą, naują mašiną ir motorolerį - motoroleris irgi gali važiuoti, be to, yra lengvesnis ir užima mažiau vietos, tačiau kai eina kalba apie svaiginantį greitį, lėkimą su vėju - motoroleris niekados negalės lygintis su mašina... Bet mokytis vairuoti galima ir su tuo, ir su tuo...smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Zvirbliuke @ 2005 05 10, 16:28)
doh.gif Na va, šitaip vargau, visą lapą prirašiau, rėmiausi profesionalų atlikėjų ir kūrėjų nuomonėmis, o vis tiek perka elektroninį biggrin.gif Svetima, jei rimtai, tai minimaliam muz. įgūdžių lavinimui jo tikrai pakaks, mano kritika buvo skirta tam atvejui, kai vaikas muzikai tikrai gabus, ir mokytis žada ne metus ar du smile.gif Nes muzikavimas -  tai jausmo, nuotaikos perteikimas garsais, ir kuo giliau einama, kuo daugiau atspalvių, niuansų atrandama, tuo labiau elektroninis instrumentas ima trukdyti  rolleyes.gif Čia panašiai kaip palyginus gerą, naują mašiną ir motorolerį - motoroleris irgi gali važiuoti, be to, yra lengvesnis ir užima mažiau vietos, tačiau kai eina kalba apie svaiginantį greitį, lėkimą su vėju - motoroleris niekados negalės lygintis su mašina... Bet mokytis vairuoti galima ir su tuo, ir su tuo...smile.gif

pritariu, jei mano jaunuolis norės mokytis muzikos, tai mokysis tik mechaniniu pianinu mirksiukas.gif nors namie yra ir elektroninis, būsiu senamdadiška, bet mano nuomone, mokymuisi ir tobulėjimui tik pianinas, baliams-festivaliams- elktroninis thumbup.gif
Atsakyti
biggrin.gif Regingel, o bandei groti Clavinova, kainuojancia bent tris su puse, keturis tukstantukus? Yra ir astuoni-dvylika-dvidesimt kainuojanciu, ir dar daugiau... As bent girdejai, kaip ja grojama. Tema panasi i tema apie McDonalds- nebandziau, bet nemegstu, bo tai velnio ismislas. biggrin.gif

Bet grizau cia del kitos priezasties. Rimtai suklusau po Zvirbliukes atviravimu apie muzikos mokymo metodus... Iskilo klausimas, ar tikrai to reikia mano siuolaikiniam, vietoje nenustygtanciam vaikui. Galima sakyti, tai sios dienos musu seimos tema... Labai butu idomios ir kitu muzikuojanciu vaiku mamu mintys.

Reziumuoju, ka manau:
Tradicine muzikos mokykla (musu atveju- Dvariono)- moko DISCIPLINOS, pabaigti pradeta darba, kas dar.... Moko, kad reikia ideti daug darbi, norint gauti geresni rezultata.

Pries muzikos mokykla - ji gresia is vaiko padaryti klusnu VYKDYTOJA. Bet juk ne viskas gyvenime daroma pagal natas. O kai tu natu nera- kas tada? Pasimetimas, blaskymasis, apsibliovimas, nesugebejimas argumentuoti?- juk vykdytojai to nemoka. Palikim nuosaly Zvirbliuke (jei kam kyla mintis, jog tai taikau Zvirbliukei- nei as ja pazistu, nei labai rupi, po teisybei. Man savi vaikai rupi), o kaip kiti jusu pazistami zmones, baige tradicinius kietus muzikos mokslus? Bijau, kad surasciau porele butent tokiu.... unsure.gif

Kokios imanomos alternatyvos? Skaiciau cia - Novikas. O Yamaha kokia? Kaip ten? Kur dar gali vaika lavinti jo nelauzant? Nedarant is jo triuselio-bailiuko? Negasdinant palikimu antriems metams, jei neatkals kazkokio vyresne klases skambalo? Nezeminant jo orumo? Nedresiruojant lyg meskos Maskvos cirke. Kur issaugo meile muzikai, kur moka ja pazinti, jausti, suprasti. Kurti ir improvizuoti?

Kurybingumas - tokia slidi savybe. Taip sunku islaikyti toki, kuris gautas gimstant, taip sunku ji islavinti ir taip lengva ji sunaikinti.

Hm... Is kitos puses... Vyras sako- tokia tradicine mokykla savo ideja labai artima sporto mokyklai. Disciplinuoti save irgi reikia moketi. Bet kazkas toje tradicineje mokykloje mane neramina. Gal tai, kad paaiskejo, jog tai truputi kitkas, nei as tikejausi. Butent po Zvirbliukes pasisakymu. Neturiu nieko pries jos muzikavima- gal net esu jos girdejus, nezinau, gal ir groja gerai, gal gerai tuos atsilenkimus dare smile.gif , gal jos grojimas teikia malonuma. Bet ar to reikia mano vaikui?

Klausimux- ar tradicine muzikos mokykla nera atgyvenus? KO daugiau ji duoda- naudos ar zalos? unsure.gif
Atsakyti
[quote=norge,2005 05 10, 17:16]
biggrin.gif Regingel, o bandei groti Clavinova, kainuojancia bent tris su puse, keturis tukstantukus? Yra ir astuoni-dvylika-dvidesimt kainuojanciu, ir dar daugiau... As bent girdejai, kaip ja grojama. Tema panasi i tema apie McDonalds- nebandziau, bet nemegstu, bo tai velnio ismislas. biggrin.gif

ir mačiau, ir girdėjau, ir bandžiau tongue.gif ir ką? jei matysiu, kad vaikas gabus muzikai reikalausiu, bus disciplina ir t.t.
Atsakyti
Oi NORGE - tokie apmastymai man taip gerai zinomi ir is vaiku, ir is ju tevu, ir pedagogu puses verysad.gif
Vienareiksmisko atsakymo tikrai nerasi - visu pirma mokykla - kokia ji bebutu - visada bus mokykla su savo taisyklem ir normom. Antra - labai - beveik viskas priklauso nuo pedagogo. Kategoriskai nesutinku su nuomone, kad MKC vien tik profesionalu kepejai schmoll.gif - net ir ten yra tokiu, pas kuriuos vaikai eina su malonumu butent muzikuoti, o ne kalti natas.............

Na o del muzikos mokyklu.........jau metai is metu jos reorganizuojamos, trumpinamos, siaurinamos.........viskas veda i tai, kad ju neliks........bent jau tokiu - gal tai ir i gera? tongue.gif
Atsakyti