Įkraunama...
Įkraunama...

Muzikos mokykla

Ar tik ne perspaudi,tokio amziaus vaikui norisi visur zaisti.tu jo nepasodinsi ar nepastatysi kad jis valanda isdainuotu,ar grotu.Su juo reikia zaisti.Ir tik per zaidima gali privesti ir prie profesionalumo.Juk zaidimas tai nera ne profesionalumas.Svarbu kaip vaikas isisavina.Koki rezultata sugeba isspausti zaidziant.Tad tos netradicines mokykleles nera kazkokios neprofesionalios....is ju istoja ir i Ciurlionio menu gimnazija,ir i konservatorija ir......kaip tik priesingai manau,jog tos mokyklos negadina vaiko,nes nenumusa vaiko noro,upo,ir nuotaikos,meiles ir degimo....Kas is to,jei vaikas daro automatiskai,daug ir neskoningai,nenoredamas tik is pareigos?/?
Atsakyti
QUOTE(Zvirbliuke @ 2005 03 01, 20:50)
Brigit, prašau, apšviesk, kaipgi profesionaliai lavinamas tirjų metų vaiko balsas g.gif Mokoma taisyklingai kvėpuoti? Daromas "pastatymas" ? Dainuojami specialūs pratimai?



Nesi sutikusi vaikų, kurie negali pataikyti į natelę, bijo prasižioti ir bijo padainuoti paprastą dainelę? Ir ne dėl to, kas jie negirdi.
Deja, aš ne vokalistė. O pratimai, t.p. ir kvėpavimo galbūt visai būtų naudingi g.gif tik žaidimo forma 4u.gif . Juk mes nė vienas ką tik gimę nepradėjom lakstyti mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Brigit @ 2005 03 01, 19:10)
Nesi sutikusi vaikų, kurie negali pataikyti į natelę, bijo prasižioti ir bijo padainuoti paprastą dainelę? Ir ne dėl to, kas jie negirdi.


Na, bet tokiu atveju tai jau net ne vokalinių gebėjimų, o muzikinių gebėjimų ugdymo klausimas. Juk tie, kurie lanko kad ir tas visas " neprofesionalias" mokyklėles, nebijo prasižioti ir į nateles pataiko wink.gif

O tie visi pratimukai vokaliniams įgūdžiams, žinoma, labai naudingi. Tik gal kiek vyresniems vaikučiams - bent jau man sunkoka įsivaizduoti, kaip toks pyplys dainuoja : a-ė-i-o-u tuo pačiu tonu arba sekvencijomis a-a-a kontroliuodamas, kaip išsižioja, arba žodyje "šauksmas" stengiasi priebalsį k ištarti švelniau, o s - garsiau ir t.t. rolleyes.gif

Beje, labai smagu forume sutikti kolegę drinks_cheers.gif O specialybė gal fortepijonas? smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Zvirbliuke: 02 kovo 2005 - 00:07
QUOTE(Zvirbliuke @ 2005 03 02, 00:08)
Beje, labai smagu forume sutikti kolegę drinks_cheers.gif O specialybė gal fortepijonas?  smile.gif

schmoll.gif ax.gif

O dėl mažulių muzikinio lavinimo, tai aš jau sakiau, kad reika labai atsargiai su tradiciniu mokymu. Mokytojas turi dirbti profesionaliai ir išmanyti savo darbą, o va vaikui nebūtina suprasti, kad su juo rimtai dirbama mirksiukas.gif Jis turi jausti ir malonumą, ir naudingai pažaisti, ir vėl laaaabai norėti sekantį kartą ateiti. CNOPKA labai gražiai parašė 4u.gif Tik ar daug mumyse yra tokių tradicinių pedagogų g.gif blush2.gif Nenoriu čia išsilieti apie savo kolegas blush2.gif Susilaikymas irgi dorybė mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Brigit @ 2005 03 02, 08:21)
Tik ar daug mumyse yra tokių tradicinių pedagogų g.gif  blush2.gif Nenoriu čia išsilieti apie savo kolegas blush2.gif Susilaikymas irgi dorybė mirksiukas.gif



Na, tie pedagogai taip pat turi "įtilpti" į dažnai ne visai realius muzikos mokyklų programų reikalavimus ir neretai atsiduria gan dviprasmiškoje padėtyje... sad.gif

P.s. tai tikriausiai smuikas ? mirksiukas.gif Labai jau įdomu... blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Zvirbliuke: 02 kovo 2005 - 12:02
Ir mane i diplomuotu muzikiu tarpa priimkit blush2.gif ax.gif

Sutinku su tais teiginiais, kad vaikui visu pirma uzsiemimas turi teikt malonuma.............bet ilgai taip nebuna - kaip sau norit schmoll.gif vis tik siekiama rezultato - o cia jau vien malonumu toli nenuvaziuosi mirksiukas.gif

CNOPA - biski su tais netradiciniais paruosimais perlenkei mirksiukas.gif - abejoju, ar po tu mokykleliu i konservatorija ar net dar tolau imanoma.........juk jie ten net netaiko g.gif
Atsakyti
Sveikos,
gal žinot kada įi Dvarionkę stojamieji? ir ką ten stojant daryt reik?

Atsakyti
Galiu pasidalinti savo asmenine patirtimi. Į muzikos mokyklą pradėjau eiti nuo trečios klasės. Iš pradžių ir mokslai mokykloje nebuvo labai sunkūs, ir muzikoje tik pati pradžia. Bet su metais ir vienoje, ir kitoje mokykloje krūviai didėjo, todėl darėsi vis sunkiau norint viską apžioti ir ne bet kaip, o tik gerai.
Taigi, mamytės, pamąstykit, kad muzikos mokykla - tai antroji mokykla. Pabrėžiu, tai MOKYKLA, o ne laisvalaikio būrelis. Ir ten, ir ten vyksta pamokos, kurioms tenka ruoštis. Be to, įstojus į muzikos mokyklą, mokslai taip pat trunka ne taip jau trumpai - man truko 7 metus. Dienotvarkė būdavo tokia: kai baigiasi pamokos mokykloje, lėkdavau kuo greičiau į pamokas muzikos mokykloje. Namo grįždavau vakare (kartais net 20-20.30 val). Po to - vakarienė, pamokų ruoša. Bet reikėdavo dar ruoštis ir pamokoms muzikos mokykloje (net pati nesuprantu, kaip viską suspėdavau). Taigi laisvą laiką turėjau tik 11 ir 12 klasėje ir taip džiaugiausi, kad niekur iš namų eiti nenorėdavau.
Ir kai šiuo metu mano dukra man zyzia, kad ji nori į muzikos mokyklą, labai santūriai tai vertinu, nes žinau, kas tai yra.
Aišku, galima kalbėti apie muzikos naudą, ji bet kokiu atveju yra. Bet jei to reikia tik bendram išprusimui, tai galima pasirinkti ir kitokį muzikos žinių įsisavinimo būdą. Na nebent vaikas labai gabus muzikai ir yra tkimybė, kad su ja norėtų susieti tolesnį savo gyvenimą.
Atsakyti
QUOTE(mamulia @ 2005 05 08, 11:59)
Sveikos,
gal žinot kada įi Dvarionkę stojamieji? ir ką ten stojant daryt reik?


Jau turetu buti ne uz ilgo. Pasiskambink, suzinok. O del stojamuju, tai reikia ismokti kokia dainele, kartais dar praso atkartoti koki motyva... Jei i pianino klase- plastaka paziuri. Bet siaip, mano paneles rankos nepianistiskos, bet labai nesikabinejo.

Siaip, labai daug vaiku susirenka i egzaminus. Egzaminai vksta labai greitai. Mano pana spejo padainuoti tik gal trecdali pirmo posmelio- prieme. smile.gif

DEl muzikos mokyklos sunkumu... Ar nepastbejot, kad jei vaikas uzimtas, lanko papildomus uzsiemimus, muzikas, sokius, dar kazka..., tai jis ir viska speja, ir puikiai mokosi. O jei tevai ima rupintis, kad tik vaikutis nepervargtu, kad tik nieko nelankytu, ant krosnies pasivartytu- toks ir maziau suspeja, ir greiciau nuvargsta, ir oprasciau mokosi. Paziurekit- klases pirmunai ir dvejetukininkai- skirtumas akivaizdus...

Musu dukra muzikante greiciausiai nebus. Per daug pomegiu turi. Muzika- tik vienas ju, ne svarbiausias (ir as tam pritarciau). Manrods, muzikos mokykloje svarbiausia gauti muzikini issilavinima, o ne istobulinti savo meistriskuma. Issilavinimas- tikra vertybe.

Neseniai Dvariono mokykloj turejom nesusipratima. Grizta dukra visa nusiminus- mane palieka antriems metams. blink.gif Solfedzio desimtukai, bet pianino mokytoja pyksta. Skambinu mokytojai- kas nutiko. Sako- ai nieko nieko, ka jus, viskas puiku, mergyte be galo gabi, bet as jai daviau VYRESNES klases kurinius mokytis (o as namuose alpau- pirmokai jau taip muzikuoti turi...), o jai laiko pristigo pasiruosti. Pagasdinau truputuka, kad labiau mokytusi. Bet ka jus- apie jokius antrus metus ner ne kalbos.

blink.gif blink.gif blink.gif

Itariu, kitamet keiciam mokytoja.


Atsakyti
Sutinku, kad duoda išsilavinimą, bet kievienas pasirenkam išsilavinimo prioritetus. Ir labai būna liūdna, kai mokymųsi muzikos mokykloje didžiuojasi ne pats vaikas, bet jo tėvai.
Be to, negalima kategoriškai teigti, kad nelankydamas muzikos mokyklos ar kitaip neapkrautas būreliais vaikas ims ir nusivažiuos iki dvejetukininko lygio. Bent mano klasėje, geriausiai mokėsi mokiniai, kurie nelankė muzikos mokyklos ir nebuvo baisiai apkrauti. O kad visko gerai apžioti negalima - tai jau faktas. Be to, reikia atsižvelgti ir į tai, kad bendrojo lavinimo mokyklų programos darosi vis sunkesnės (lyginant su mūsų laikų programomis - apie tai neseniai kalbėjausi su savo klasės auklėtoja) - tai vis nesibaigiančių švietimo reformų pasekmė. Taigi, aš manau, kad dvi mokyklos vaikui yra per sunku.
Na gerai, nelygu koks vaikas. 4u.gif
Tik linkiu, kad muzikos mokykla su laiku vaikams, kuriuos į ją leidžiate, netaptų našta (kaip kad buvo daugeliui mano bendraamžių).
Atsakyti
QUOTE(Klaipediete kita @ 2004 09 08, 17:00)
Siais metais bandysim muzikos pamokas "kirsti". Dukra pasirinko violancele. Galgi nebus per sunkus instrumentas.  wink.gif


Jei dar ne per vėlu, rinkitės kitą instrumentą smile.gif Violončelė - pakankamai sunkus (visom prasmėm biggrin.gif ) ir nelabai moteriškas instrumentas...
Atsakyti
zvirbliuke, ką manai apie dainavimo specialybę?

norge, na mums padainuot tai be jokių problemų, tik ji labiau folklorinį dainavimą įvaldžius, gali būti, kad mokytojai ją bus matę per TV, turim ir kompaktų porą su jos dainavimu wink.gif aš pagyrūnė blush2.gif blush2.gif blush2.gif
Atsakyti