Įkraunama...
Įkraunama...

Muzikos mokykla

QUOTE(mamagitana @ 2005 02 04, 09:17)
Mamos, tėčiai, patarkit ir paaiškinkit, prašau. Man, kaip sakant, meška ausį numynė, su muzika nekontakte. Ir labai gailiuosi. Mažiui už 20 dienų bus trys metai. Ar galima tokio amžiaus vaiką pradėti mokyti muzikos? Gal žinote, kas tai daro privačiai ir galite rekomenduoti?

Žvirbliuke, įsidėmėjau, kad tu muzikė. Atsiliepk!

Apie " yamaha" ir muzikos pamokėles kitose mokyklėlėse viską perskaičiau. Norėčiau, kad papasakotumėt apie "konservatyvų" mokymą.


Aš pati baigiau konservatyvią muzikalkę,todėl vaikui norėčiau visai ko kito.Svarbiausia,kad vaikas gyventų geromis emocijomis,muzikuodamas jaustų malonumą,jaustų malonumą kitiems perteikdamas muzikos grožį.Visų pirma,svarbu,labai svarbu pedagogas,programa,o tik po to mokykla.Gal pasirodysiu vienapusiškai su Yamaha mokykla,tačiau mielai pati tokią būčiau lankius,jei tik būtų buvę mano provincijoj.Puiki pedagogė,programa faina su cd,knygelėm ir pati mokykla tikrai rimta....Vaikai taip pat gauna diplomus,kaip ir eilinė septynmetė muzikos mokykla,dar beje,gražesnius....
Nors čia daug prirašiau rinktis teks tau pačiai.....O gal jau pasirinkai???
Atsakyti
QUOTE(mamagitana @ 2005 02 09, 13:05)
Mane tarybiniam darželį "nurašė", kaip nemuzikalią, vat tokia nelaiminga ir gyvenu sad.gif  Sūnui taip padaryt neleisiu, todėl klausiu išmanančių žmonių nuomonės ir patarimo. Ačiū, mažule2,už atsiliepimą.


sad.gif taip pat buvo mano liutui... i atrodo kas gi chia tokio suauges zhmogus turetu tik paijuokt ish to ir pamirsht. Zhinoma pasijuokia ir toliau gyvena, bet, nepamirshta. Suzuki mokykleleje vaikas mokosi kartu su vienu is tevu, lanko pamokas. Siemet man su vienu is musu vaiku tiesiog niekaip neisejo vazineti, teko teciui tuo uzhsiimti. Na kadangi tetis pamokoje, mokytoja kaip iprasta ir jam smuika dave. IR thumbup.gif tetis uzsikabino. Ne tik pamokelese bet ir namie grizes po darbo groja, kaip kokia terapija gaunas pagroti 15-20 minuciu sau ar su vaikais.
As pati niekur nesimokius akademiskai groju 3 instrumentais, goju sau sirdeles atgaivai.

o kiek off topic prirasiau - atsiprasau doh.gif tik norejau pasakyt mamaigitanai yra gal ta klausa, yra.. tik mama pamirso "pakistuka" darzelio muzikei nunest
Atsakyti
Siaip jau visi vaikai yra su klausa, tik vieniems reikia daugiau lavinti, kitiems maziau. Jei nelavini, paskui jau buna ir uzauga zmogus nelavinta klausa ir jokios meskos ten ant ausu nelipa, tiesiog zmogus balso ir klausymo aparato vienu metu nesugeba suderinti.
Esu uz vaiko muzikini lavinima, bet esu uz sakysim gerai suderintus instrumentus, ne elektrinius, uz tikra skambesi. Aisku, gal YAMAHA rado buda kaip paprasciau vaikui pateikti ir patraukti, saunuoliai..bet as savo vaikui, kol kas duodu musti bugnelius ritma, prie pianino dar neina, nores, pamokysiu ar ieskosiu, aks uzsiims..manau, kad svarbiausia zmogui tureti bendra muzikini isilavinima, skaityti natas, paniuniuoti, balsas irgi instrumentas.
Atsakyti
Mamagitana, su tradiciniu mokymu tokiam kleckui tai atsargiau. Su mažiais žaisti reikia ir nepastebimai įtraukti į tikrą darbą. Bet oi oi kaip rizikinga užsižaist. O Čiurlionkė, tai ne muzikantų kalvė, o doh.gif (tikiuosi mano mokinių tėvai, kuriuos ten su palaiminimu išsiunčiau ir dar ruošiuosi siųsti, čia neužklys). Bet jei jau nori super grot ir turi tam duomenis, tai tiesiu taikymu tik Čiurlėn.
Ir dar pastebėjimas: tikrai ne daug mokytojų yra, kurie moka dirbti su mažiais. Mes juk patys išauginti tradicinės mokyklos ir pirmiausia pedagogui reikia smegenines ir darbo metodus pertvarkyti doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Brigit: 24 vasario 2005 - 10:09
Na gerai, su muzikos instrumentais kaip ir aisku 4u.gif O kur vaikuciai nuo 3 metu mokomi dainuoti ir lavinti balseli (isskyrus liepaites ir azuoliukus) ax.gif
Ne viena muzikos mokytoja yra pastebejusi vaikinuko klausa ir balseli, tai gal reiketu nukreipti gabumus tinkama linkme g.gif
Atsakyti
QUOTE(mamusiuka @ 2005 02 28, 13:52)
Na gerai, su muzikos instrumentais kaip ir aisku 4u.gif O kur vaikuciai nuo 3 metu mokomi dainuoti ir lavinti balseli (isskyrus liepaites ir azuoliukus) ax.gif
Ne viena muzikos mokytoja yra pastebejusi vaikinuko klausa ir balseli, tai gal reiketu nukreipti gabumus tinkama linkme g.gif


Čia vėl turi žiūrėti ko nori. Jei dėl bendro muzikinio išprusimo - Suzuki, Telebimbam, pop chorai ir t.t ir pan. Jei nori pradžiai bent jau Dainų dainelės laureato - tuomet reikia ieškoti gero pedagogo, kuris profesionaliai lavins vaiko balsą, klausą, muzikalumą. Kur tokį rasti? Deja, kurie užsiima dainavimu - nepažįstu blush2.gif, bet juk galbūt galima išsiaiškinti.
O kodėl tos muzikos mokytojos, kurios pastebėjo vaiko gabumus, neužsiima su juo?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Brigit: 28 vasario 2005 - 23:30
QUOTE(Brigit @ 2005 02 28, 21:29)
Čia vėl turi žiūrėti ko nori. Jei dėl bendro muzikinio išprusimo - Suzuki, Telebimbam, pop chorai ir t.t ir pan. Jei nori pradžiai bent jau Dainų dainelės laureato - tuomet reikia ieškoti gero pedagogo, kuris profesionaliai lavins vaiko balsą, klausą, muzikalumą.


Trijų metų vaikui profesionaliai lavinti balsą ar ne ankstoka... g.gif
Pati pradėjau būtent nuo choro, nors dabar nesu vokalistė. Puikiai lavina ir balsą, ir klausą, ir muzikalumą thumbup.gif Tik tas choras buvo toli gražu ne pop mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Brigit @ 2005 02 28, 23:29)
O kodėl tos muzikos mokytojos, kurios pastebėjo vaiko gabumus, neužsiima su juo?


Mano kriksto dukryte groja smuiku, tai pas ja karts nuo karto mokytoja ateina, tai ji ir pastebejo, kaip Domcius uzdainavo pritardamas smuikui biggrin.gif thumbup.gif
Mokytoja is Dvarionkes, bet ji su smuikininkais uzsiima cry.gif
Reikes gal i koki pop hora leisti ax.gif tik kad niekas nelabai nori nuo triju metu priimti schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Zvirbliuke @ 2005 03 01, 09:47)
Trijų metų vaikui profesionaliai lavinti balsą ar ne ankstoka... g.gif
Pati pradėjau būtent nuo choro, nors dabar nesu vokalistė. Puikiai lavina ir balsą, ir klausą, ir muzikalumą  thumbup.gif Tik tas choras buvo toli gražu ne pop  mirksiukas.gif


Aš gi nesakau, kad jis 3 m. arijas uždainuos. Ir be abejo, mokytis ne pas akademijos profesorių, kuris greičiausiai neturės jokio suopračio apie darbą su vaikais. Mano nuomone, viską reikėtų lavinti siekiant profesionalumo,t.y. siekti kokybės, o ne šiaip bim bam. O jau kuo vaikelis užaugęs bus, tai jau jo paties rūpestis. Mokyme pati pradžia labai svarbi - tai pagrindas, kuriuo gali lengvai "važiuoti" toliau smile.gif arba pastoviai susidurti su kliūtimis sad.gif .
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Brigit: 01 kovo 2005 - 12:38
Sutinku su BRIGIT, taciau yra vienas slidus dalykas - kartais siekiant profesionalumo perspaudziama ir nelieka jokio malonumo..........ta patyriau as pati, besimokidama ir puikiais pazymiais baigusi Ciurlionke - prie pianino dabar net neprisedu g.gif
Is kitos puses, visos kitos mokykleles - cia vadinamos netradicinem mirksiukas.gif - skirtos bendram isprusimui, papildomam lavinimui - vel gi - jei vaikuciui uztenka tik pazinti, paciupineti si mena, o ne rimtai ji krimsti rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Brigit @ 2005 03 01, 10:35)
Aš gi nesakau, kad jis 3 m. arijas uždainuos. Ir be abejo, mokytis ne pas akademijos profesorių, kuris greičiausiai neturės jokio suopračio apie darbą su vaikais. Mano nuomone, viską reikėtų lavinti siekiant profesionalumo,t.y. siekti kokybės, o ne šiaip bim bam.


Brigit, prašau, apšviesk, kaipgi profesionaliai lavinamas tirjų metų vaiko balsas g.gif Mokoma taisyklingai kvėpuoti? Daromas "pastatymas" ? Dainuojami specialūs pratimai?

Aš, jau būdama studentė, pradėjau lankyti vokalo kursus. Šiaip, bendram išprusimui, kad lengviau būtų dirbti su vokalistais ir pan. Tada ir sužinojau, kad labai norėdama galėčiau netgi tapti vokaliste, tokio labai kamerinio balso tongue.gif Nors nuo trijų metų niekas "rimtai" dainuoti nemokė, o tik leisdavo "žaisti" su namuose stovinčiu pianinu wink.gif

Manau, svarbiausia tokio amžiaus vaikui - bendras muzikalumo ir, kas labai svarbu - meilės muzikai, muzikavimui, ugdymas. Žaidimo forma. smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Zvirbliuke: 01 kovo 2005 - 20:50
MAZULE 2 , o kad suderinti malonumą su profesionalumu - čia jau reikia pedagogo talento. 4u.gif Dauguma mažų vaikų nori eiti į mokyklą, o vėliau....Negi taip jau malonu mokytis, ruoštis kontroliniams ir t.t. Ir niekur nuo to nepabėgsi
Atsakyti