Įkraunama...
Įkraunama...

Muzikos mokykla

QUOTE(Alchemie @ 2015 05 02, 21:11)
Mes visi gimstame su klausa, ji yra lavinama arba ne.


Rašiau konkrečiai apie smuikelį - tai tikrai sunkus vaikui instrumentas (kaip ir violončelė), pradžia labai sunki, todėl nekankinčiau vaiko, neturinčio tikrai LABAI geros klausos, rinkčiausi kitą instrumentą. 4u.gif Pati gi esu muzikė profesionalė, bet savo dukrą (jos klausa itin gera, intonavimas tobulas, ir t.t. ) leidau ne į smuiką, beje, kaip ir visi mano pažįstami muzikai, net patys būdami smuikininkai. Na, bet čia dar kiti niuansai, muzikos mokyklėlėms negaliojantys.


Sutinku, gabumai, duomenys - dar ne viskas... O va kad medikai groja kaip profai -na, nebent tie medikai, kurie groti mokėsi nuo vaikystės ir turi laiko kasdien po keletą valandų skirti vien grojimui.


HappyAngel, tai gal verta tikėti mokytoja - gal tuomet tiesiog elementarus tingėjimas, pamačius, kad reikia įdėti darbo? Aš bandyčiau kažkaip švelniai susitarti su vaiku, esu prieš tiesioginį spaudimą (iš serijos, grosi, nes aš taip pasakiau ph34r.gif ) - esu prisižiūrėjusi tokių vaikų ir toks varinatas neduoda nieko gero.. Jeigu mergaitei patinka koncertuoti, galima sugundyti būsimais koncertais, kad pakvies draugus, senelius pasiklausyti, kaip bus smagu...O gal yra muzikos kūrinių, kuriuos svajoja pagroti ir galima paprašyti mokytojos, kad duotų mokytis? Na, čia jau Jūs labiau savo vaiką pažįstate...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo flight: 06 gegužės 2015 - 07:26
Laba diena,

norėjau pasiteirauti, ar kas nors keitėte muzikos mokytoją pasibaigus vieniems mokslo metams (savo noru/ prašymu) ? Kokia tai būtų "procedūra" ? blush2.gif
Kadangi turiu stebėti kiekvieną pamoką (čia mokytojos liepimas, ne savo ar vaiko pageidavimu), tai matau, koks sudėtingas yra bendravimas ir nenoriu, kad vaikui praeitų noras mokytis groti.
Groti labai norėjo pati, iš mūsų pusės jokio "spaudimo" nebuvo ir nėra.

Net ir nežinau, kaip čia teisingiau pasielgti... Dukrai dabar 7m.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo gabriele: 06 gegužės 2015 - 08:42
QUOTE(HappyAngel @ 2015 05 01, 21:10)
Kažkaip labai abejoju, ar pertrauka padės sad.gif O man labai gaila smuikelį padėti... Ir dar vienas dalykas: ar nebus taip, kad tas pianinas patinka tol, kol nereikia mokytis, groti per negaliu, mokytis kūrinius atsiskaitymui ir t.t.

oi kaip paprastai susitvarkyčiau biggrin.gif . Šiaip kiek metų atgrojot? kad gaila padėti? Jei pora metelių tai pasakykit tiek: 4 metus pagrosi smuiku ir tada pasirinksi antru instrumentu pianiną- bus proga mokintis. O šiaip- jei vaikas nenori neatau prasmės to smuiko griebti taip- pvz mano vaikas iki beprotybės norėjo groti smuiku- pirmą mėnesį tik galėjo pačiupinėti jį- smuiką gavome tik spalio gale - tai tiek džiaugsmo buvo. net drebėjo- o dabar šiek tiek pravėso- reikia priminti kad pagrotų- bet eina noriai... aš vis pasiteirauju ar dar nori groti- tai nori...

QUOTE(flight @ 2015 05 06, 09:06)
Rašiau konkrečiai apie smuikelį - tai tikrai sunkus vaikui instrumentas (kaip ir violončelė), pradžia labai sunki, todėl nekankinčiau vaiko, neturinčio tikrai LABAI  geros klausos, rinkčiausi kitą instrumentą.  4u.gif Pati gi esu muzikė profesionalė, bet savo dukrą  (jos klausa itin gera, intonavimas tobulas, ir t.t. ) leidau ne į smuiką,


šiaip aišku keistai nuskambėjo- o kur vaiko nuomonė? kad tėvai "leido" tai ir taip aišku- aš ne muzikė- teturiu porą muzikos mokyklos klasių- vyras tai kapelose grojo - pas mus namie ir kanklės, ir akordionas net fleita patėvio buvo... bet vaikas pasirinko pats - smuiką- mes vos aparpalio negavome - nei giminėj smuiką surastumėm, nei kas pažystamų grot moka ar lankė- nieko nežinojom- nei kaip nei kas nei kur... tik maždaug smuiko kainas atkalbinėjom vaiką virš metų ir leidom tik tada kai noras nepradingo- aišku jei būtumėm leidęanksčiau jau 2 tokė būtų.

O dėl sistemos perėjimo į antrą klasę- nueikit į paprastą muzikos mokyklos perklausą ir užpildykit kad norit į antrą klasę... galima ir pasiskambinti
Pvz rytoi 05-07 ir 05-08 bus Algirdo muzikos myokykloje stojimai
Atsakyti
QUOTE(Klepesova @ 2015 05 06, 17:00)
šiaip aišku keistai nuskambėjo- o kur vaiko nuomonė? kad tėvai "leido" tai ir taip aišku- aš ne muzikė- teturiu porą muzikos mokyklos klasių- vyras tai kapelose grojo - pas mus namie ir kanklės, ir akordionas net fleita patėvio buvo... bet vaikas pasirinko pats - smuiką- mes vos aparpalio negavome - nei giminėj smuiką surastumėm, nei kas pažystamų grot moka ar lankė- nieko nežinojom- nei kaip nei kas nei kur...




Maniškei instrumentas nebuvo svarbu, nebuvo užsiciklinusi ties vienu kuriuo. Vaiko nuomonė šiuo atveju bus svarbi kiek vėliau, bet dukra nesimoko šiaip muzikos mokykloje, tai ten, kaip rašiau - kiek kiti niuansai wink.gif


Taip, vaikai dažnai nori groti būtent smuikeliu, nes jis vizualiai gražiai atrodo, o taip pat - labai įdomu, strykas ir kt. Ne dėl pačios muzikos, ne dėl garso ir kt. o dėl įdomumo, grožio. O šiaip, jei vaikas pats labai veržiasi, nori ir groja - tai ir puiku. drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(flight @ 2015 05 06, 18:12)

Taip, vaikai dažnai nori groti būtent smuikeliu, nes jis vizualiai gražiai atrodo, o taip pat - labai įdomu, strykas ir kt. Ne dėl pačios muzikos, ne dėl garso ir kt. o dėl įdomumo, grožio. O šiaip, jei vaikas pats labai veržiasi, nori ir groja - tai ir puiku.  drinks_cheers.gif

UI nesakykit... mano antrasis vaikas- sūnus 5 metai- tur gerą klausą- tikrai melodiją atkartoja ojojoi iki kiek lotuliukas.gif o va smuikas jam kankinimų įrenginys biggrin.gif kai sesė groja jis ausis užsikemša ir šaukia :"lia lia lia" arba muzikos garsų dainelę pradeda plėšti... sako kad jam baisiai skamba- ir nori pianino... doh.gif ir groti nori pianinu... o čia toks instrumentas kad geriau mane nušaukit - juk nori nenori teks pirkti....- tai jam esu pasakiusi nepersigalvosi- po poros metelių galėsi lankyt. aišku vaikui sunku suprasti kodėl ne dabar- bet finansai ne guminiai gi.
Atsakyti
O dar ir nuo pedagogo daug kas priklauso. Būna, vienam vaikui tas mokytojas tinka, o kitam - niekaip. Žinau atvejų, kai muz. mokykloje pas tą patį mokytoją vienas vaikas visiškai prarado norą groti (ir tik pakeitęs mokytoją vėl trado muzikavimo džiaugsmą), o kitas vaikas dievina mokytoją ir keliauja į pamokas su noru. Turi ir charakteris tikti, "laukai" sutapti.
Papildyta:
QUOTE(Klepesova @ 2015 05 06, 17:35)
kai sesė groja jis ausis užsikemša ir šaukia :"lia lia lia" arba muzikos garsų dainelę pradeda plėšti... sako kad jam baisiai skamba- ir nori pianino...  doh.gif


Nesistebiu, kad kai sesė džyrina tą smuikelį mokymosi procese, brolis nori pianino wink.gif biggrin.gif
Atsakyti
pilnai pritariu mūsų mokykloje auksinė viena solfedžio mokytoja- aš iš savo pamokų ir vyras iš savo atsimenam koks baubas buvo solfedis o čia- vaikas dienas skaičiuoja iki ketvirtadienio
Atsakyti
As baleto norejau, an liepe rinktis pianinas ar smuikas doh.gif pasirinkau smuika, nes ji kol suderina ilgiau grot nereikia doh.gif
Sunus man kapsejo 5 metus del smuiko doh.gif dukra, kai sunus groja zdaro duris, nes ji su gera klausa ir negali girdeti nesvarumo, bet ji nori groti pati irgi smuiku, ne del grozio.
Puikiai zinau vaku, kurie nori puciamujus ar pianino, ka jau kalbeti apie bugnus biggrin.gif nemanau, kad instrumento vaizdas kelia dideli nora, dazniau sieja su garsu, kuri instrumentas skleidzia
Atsakyti
Aš pati kadaise rinkausi pianiną, nes smuiko garsas mane erzino smile.gif
Atsakyti
Vilniaus Algirdo muzikos mokykloje papildomas priėmimas rugsėjo 3 ir rugsėjo 7 dienomis valandų nepasižiūrėjau į šias specialybes: chorinis dainavimas- fortepijonas, fleita, kanklės... nu trumpiau kas domisi ir nori gali nueiti į Algirdo mokyklos tinklapį ir susižinoti. Pati muzikos mokykla yra prie Mindaugo maksimos....
va tiek norėjau arašyt smile.gif 4u.gif
Atsakyti

Sveikos mamytės. Turiu klausymą. Sūnus įstojo į muzikos mokyklą, bet nori spėti lankyti ir krepšinį. Tai turiu klausymą, gal kas lanko mėgėjų klasę? Gal ten mažiau privalomų dalykų? Ir iš viso kuom skiriasi mėgėjų klase nuo pagrindinės? Ir dar kaip su instrumentu? Mes saksofonu grosime, tai ar privaloma jį iš karto turėti, nes kainos jų tai blink.gif . O jeigu sūnus už metų nebenorės groti tai kur jį dėti doh.gif
Atsakyti
QUOTE(gabriele @ 2015 05 06, 09:41)
Laba diena,

norėjau pasiteirauti, ar kas nors keitėte muzikos mokytoją pasibaigus vieniems mokslo metams (savo noru/ prašymu) ? Kokia tai būtų "procedūra" ? blush2.gif
Kadangi turiu stebėti kiekvieną pamoką (čia mokytojos liepimas, ne savo ar vaiko pageidavimu), tai matau, koks sudėtingas yra bendravimas ir nenoriu, kad vaikui praeitų noras mokytis groti.
Groti labai norėjo pati, iš mūsų pusės jokio "spaudimo" nebuvo ir nėra.

Net ir nežinau, kaip čia teisingiau pasielgti... Dukrai dabar 7m.

Gal jau pakeitėt mokyklą ir nebeaktualu. Tiesiog paprasčiausiai galit pakeisti mokytoją. Parašykit prašymą, jis bus apsvarstytas ir Jums bus paskirta kita mokytoja.
Nežinau ar tokia tvarka visose mokyklose, bet mums tokiu būdu pakeitė mokytoją ir reikalai susitvarkė 4u.gif
Atsakyti