Įkraunama...
Įkraunama...

Muzikos mokykla

As lankiau muzikalke is viso 8metus ir tikrai nesigailiu smile.gif dabar suprantu kodel mama nenorejo manes ten leisti, ji pati baige turbut bijojo kad per sunku bus, bet... lengva nebuvo taciau tikrai negaleciau sakyti kad neturejau vaikystes, butent ten radau tikrus gerus draugus, daug keliavau ir net baigusi dar metus eidavau ten pagroti, nauju kuriniu pasiimti, padainuoti chore rolleyes.gif aisku laiko atima bet norint viska imanoma suderinti, jei mano vaikas nores leisiu, aisku nebus jokios prievartos bet kada gales mesti mirksiukas.gif
Atsakyti
Mano dukra į muz. mokyklą įstojo 6 m. (kaip ir į pirmą klasę nuėjo).
„Ant bajerio“ nuėjom, kai buvo priėmimas, ir priėmė į smuiką + papildomai fortepijonas. Man tai buvo nerealus pasididžiavimas doh.gif thumbup.gif (pati nieko apie natas ir muziką nenusimanau). blush2.gif
Per tą laiką (7 metus) buvo viskuo. Bet reikia tėvams imtis gudrumo (ne prievartos). Aš niekada jos neverčiau groti, aš tiesiog prašydavau sakydama: Man labai gražu kai tu groji, pagrok man... ir pan.
Aišku pradžioj toks ir būdavo grojimas – „ant nervų“. biggrin.gif
Buvo kai nenorėdavo eiti į smuiką arba solfedį tai tada tiesiog kalbėdavomės, kad tai dar vienas diplomas, kad gal tu norėsi dirbti mokytoja tai bus didelis pliusas prie algos rolleyes.gif , kad kai turėsi savo vaiku jiems bus labai smagu kai mama moka gražių dainelių ir muzikėlių, o ne taip kaip aš nieko negaliu jums pagroti ir padainuoti, kad o gal tu norėsi surišti savo gyvenimą su muziką, na ir t.t. vis ką nors sugalvodavau. O kaip buvo jau labai „sunku“, vienas kartas, tai ėjau su mokytoja pakalbėt, na ji buvo jai švelnesnė irgi paskatino savais budais.
Fortepijonas jai patiko labiau. Man smagu, kad ji pati kuria muziką, eilėraščius. Iš interneto randa ir atsisiunčia natas, tada pati groja. Buvo atsisiuntusi „Linkin park“ dainos „NUMB“ natas fortepijonui, tai ji manė, kad niekada nepavyks išmokti, o po mėnesio jau grojo nežiūrėdama doh.gif .
Būna žmonių (vaikų) kurie tvirtai žino ko nori nuo mažumos, o kitiems reikia paskatinimo ir biški tėvų nenuolaidumo, bet, kad neryškiai tai butu, neperlenkti lazdos, kad vaikas nesuprastu. Aš pati visą gyvenimą norėjau groti fortepijonu, bet manęs niekas nenuvedė į muzikalkę. Ir kai lankiau šokius, užteko kaprizo, kad nebelankyčiau schmoll.gif .
Dabar mano dukra baigia 7 kl.(ir vienoj mokykloj ir kitoj). Paskutiniai metai ir ji planuoja kitais metais dar lankyti smuikininkų ansamblį.
Aš džiaugiuos ir ji irgi džiaugiasi, kad aš neleidau jai mesti mokyklą. thumbup.gif
Atsakyti
Laba,keik ieškojau informacijos neradau jokių atsiliepimų apie kauno sakralinės muzikos mokyklą. Gal kas domėjotės?Gal kas lankėte?
Ačiū
Atsakyti
Sveikutes, noreciau jusu nuomoniu ir pasvarstumu tokia tema. Laukiamos bet kokios nuomones.

Dukra turi klausa, balsa, dainuoja pop-chore nuo 3 metu. Siais metais ji sugalvojo stot i muzikos mokykla (bus paprastos mokyklos trecioke).

Dabar mes svarstom, kokia specialybe rinktis. Kadangi dukrai tas pats, noriu issiaiskint, kokia specialybe labiausiai galetu praverst gyvenime, jei ji sugalvotu kada susieti gyvenima su muzika.

Kadangi dabar ji linksta i dainavima - kaip manot - ar verta rinktis chorini dainavima, ar vis gi instrumenta - tarkim, pianina, gal dainavimo igudzius bet kuriuo atveju patobulins mokyklos chore? O jei pasirinksim vis gi chorini dainavima - ar pianinas kaip papildomas instrumentas - karta per savaite - pakankama tam, kad vaikas ismoktu normaliai pagrot?

Zodziu - busimai maziau ar daugiau profesionaliai dainininkei (juk kas gali zinot) - geriau rinktis chorinio dainavimo specialybe, ar pianina ar gitara - kaip pagrindine specialybe?
Atsakyti
Laba diena, mano dukra lanke J.Naujalio muzikos gimnazijos paruosiamaja grupe, bet i ta mokykla leisti mokytis as nenoriu. Gal zinot internetini puslapi Kacinausko muzikos mokyklos, labai daug geru zodziu esu girdejusi apie sia mokykla, tai noreciau ir as vesti savo mergaiciuke i sia mokykla....
Papildyta:
Sita mokykla Kaune, kiek zinau ausros gatveje....
Atsakyti
QUOTE(Atlantida @ 2009 05 12, 15:46)
Sveikutes, noreciau jusu nuomoniu ir pasvarstumu tokia tema. Laukiamos bet kokios nuomones.
Zodziu - busimai maziau ar daugiau profesionaliai dainininkei (juk kas gali zinot) - geriau rinktis chorinio dainavimo specialybe, ar pianina ar gitara - kaip pagrindine specialybe?

Sveiki,

as savo vaikui siulyciau mokytis groti gitara. man atrodo, kad tai praktiskas ir patogus instrumentas, galima nesiotis su savimi ir groti praktiskai bet kur bigsmile.gif pianino nenusivesi i kokia iskyla rolleyes.gif
jei jau nezinote koki instrumenta rinktis tada siulyciau rinktis MOKYTOJA, kuris vestu Jusu vaika muzikos keliu ir lavintu ji, diegtu meile muzikai, muzikavimui. juk svarbu kad vaikas ne tik baigtu muzikos mokykla, bet ir muzikuotu visa gyvenima rolleyes.gif

ar uzteks pamokos karta per savaite? jei vaikas matys instrumenta tik per pamoka - aisku kad ne. be to, "normalumo" savoka yra labai plati ir abstrakti. Rachmaninovo koncerto nepagros, bet gal jums to ir nereikia smile.gif dar nepamirskim vaiko gabumu klausimo, taip pat ir noro, motyvacijos mirksiukas.gif

Atsakyti
QUOTE(Atlantida @ 2009 05 12, 15:46)
Zodziu - busimai maziau ar daugiau profesionaliai dainininkei (juk kas gali zinot) - geriau rinktis chorinio dainavimo specialybe, ar pianina ar gitara - kaip pagrindine specialybe?

Na jei matote, kad dukra turi klausą ir muzikos mokymasi siejat su dainavimu, tuomet ir stokite į dainavimą.Kitas klausimas į kokį:chorinį, solinį, estradinį - būtent tokie yra siūlomi muzikos mokyklose smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Treja @ 2009 05 29, 20:32)
Na jei matote, kad dukra turi klausą ir muzikos mokymasi siejat su dainavimu, tuomet ir stokite į dainavimą.Kitas klausimas į kokį:chorinį, solinį, estradinį - būtent tokie yra siūlomi muzikos mokyklose smile.gif


Vat... Vat... Kur siulomi? Nebent kazkur Vilniuje...

Atsakyti
Man atrodo kad is pradziu vaikui turi buti iskiepyti muzikos pagrindai, o kai balsas susiformuos, tada jau galima ir i estrada ir i dziaza. viskam savo laikas. vaiko balso stygos labai trapios ir svelnios, jas labai lengva pazeisti. pvz., atsimenate toki Robertino Loretti? koks jis buvo garsus ir zymus iki balso mutavimo? o dabar - eilinis, niekuo neissiskiriantis dainininkas
Atsakyti
Tas balsas gal tik berniukams mutuoja g.gif . O gal ne? g.gif

As dabar visai pasimetus... Dukra laike egza, islaike vien 10, bet sake vis vien gali nepriimt i gitara (vis gi ja ten uzrasiau)... Siulo i chorini, sako labai tam gabi... Sake, jei nepriima i gitara (tipo daug norinciu lotuliukas.gif ), is viso niekur nepriima. doh.gif Bus galima vel stot tik kitais metais.

O dukta kitais metais bus jau ketvirtoke (paprastoj mokykloj), jau kaip ir per didele pirmai klasei, ar ne? Kaip manot?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Atlantida: 29 gegužės 2009 - 22:57
QUOTE(Atlantida @ 2009 05 29, 23:56)
O dukta kitais metais bus jau ketvirtoke (paprastoj mokykloj), jau kaip ir per didele pirmai klasei, ar ne? Kaip manot?

Na kaip ir didoka jau būtų unsure.gif O dėl priėmimo, tai čia visur ta pati problema, yra instrumentų, tokie kaip fortepijonas, gitara, į kuriuos visada daug norinčių ir sunku įstoti.Sėkmės 4u.gif
Atsakyti
Atlantida, as jusu vietoje, jei nepriims i gitara, prasyciau, kad priimtu i chorini dainavima, jei ten bus neuzpildytu vietu (buna daznai, kad lieka dar ir papildomam priemimui). O ateityje galesite persivesti, be to, gali buti, kad "prilips" tas choras, o choristai vis tiek turi instrumento pamokas wink.gif, tad gales tada ir pasirinkt gitara ar ka tik nores.
Atsakyti