Įkraunama...
Įkraunama...

Muzikos mokykla

Aistele, aš jų pažįstu n plius k, daugiau nei simfoniniame orkestre vienu metu. Žinau jų gyvenimą ir virtuvę pakankamai gerai. Taip kad rolleyes.gif

Vaikystės nerasta, jei vaikas rimtai mokosi muzikos mokykloje, nes nuolat įskaitos, egzaminai, vasaros metu reikia ruoštis rudens egzaminams. Sveikata, nuolatiniai nervai, įtampa, nes didžiulė konkurencija ir "pateptųjų" prastūminėjimas. Pedagogai tarpusavyje konkuruoja vaikų sąskaita, pažymiai mažinami ar aukštinami dirbtinai, įvairios povandeninės srovės. Ne kiekvieno sveikata ar nervų sistema pajėgi ištverti visą šį nelengvą gyvenimą.

olenka, visi prioritetai nublanksta, kai gyventi gali tik su tėvais ir savo uždirbamų pinigų užtenka tik ubagiškam išgyvenimui. Jei neturi gerai uždirbančio vyro, praktiškai esi pasmerktas vargšo gyvenimui. Arba turi dirbti per n darbų, suktis kaip voverė. Vienas kitas, tikrai talentas ar genijus, ar darboholikas, gali prasimušti. Ir dar, jei jis yra kažkieno giminaitis, arba žydas, arba gėjus. Pastarieji labai lengvai skinasi kelią užpakaliu.
Atsakyti
QUOTE(Subjektyvi @ 2008 11 24, 10:00)

Vaikystės nerasta, jei vaikas rimtai mokosi muzikos mokykloje, nes nuolat įskaitos, egzaminai, vasaros metu reikia ruoštis rudens egzaminams. Sveikata, nuolatiniai nervai, įtampa, nes didžiulė konkurencija ir "pateptųjų" prastūminėjimas. Pedagogai tarpusavyje konkuruoja vaikų sąskaita, pažymiai mažinami ar aukštinami dirbtinai, įvairios povandeninės srovės. Ne kiekvieno sveikata ar nervų sistema pajėgi ištverti visą šį nelengvą gyvenimą.


Apie ką jūs čia kalbat blink.gif Pati dirbu muzikos mokykloj ir galiu labai atsakingai pareikšti, kad nieko panašaus nėra. Egzaminas būna tik gale mokslo metų ir tai koncerto forma tėvams, žiemą (bent jau pas mus) būna tik kalėdinis koncertas tėvams, dukart per metus gamų įskaita. Viskas .Be to yra skirtingi lygiai mokymosi, pagal kuriuos mokytojas sudaro vaikui mokymosi programą.

Jūsų minima konkurencija ir "pateptųjų" prastuminėjimas man čia iš vis nesuprantami dalykai g.gif Gal jūs kalbat apie Menų gimnazijas, o tai nėra ta pati muzikos mokykla schmoll.gif , ten profesionalų kalvė...
Atsakyti
Rašau apie menų gimnaziją, nes apie ją viską žinau. Tai kalvė, kurioje kalami profesionalūs muzikantai, ne mėgėjai.
Atsakyti
QUOTE(Subjektyvi @ 2008 11 24, 12:33)
Rašau apie menų gimnaziją, nes apie ją viską žinau. Tai kalvė, kurioje kalami profesionalūs muzikantai, ne mėgėjai.

Na tuomet nekalbėkit taip apie muzikos mokyklą, nes tai yra visai skirtingi dalykai smile.gif Ši tema būtent apie ją 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Subjektyvi @ 2008 11 23, 13:13)
Nežinau nei vieno muzikanto ar muzikantės, kuri gyventų sočiai ir laimingai. Jų gyvenimą lydi nuolatinis nepriteklius, arba kardinaliai keičia profesiją. Vienas kitas prasimuša, ieško savęs užsieniuose ar dirba paprastais mokytojais muzikos mokyklose. Žmogus, mokęsis muzikos, menininkas, yra intelektualesnis, bet tuo pačiu labai pažeidžiamas ir jautrus žmogus. Vaikystės nerasta.


Nepasakyčiau, kad parašyta visiška netiesa. Bet ji parašyta grubiai. Nesutinku su teiginiu "Jų gyvenimą lydi nuolatinis nepriteklius.. " . Na, žinoma, kaip nori gyventi ir kokie poreikiai? Tai lemia ir nepriteklių lygį. Ką reiškia toks teiginys "Dirba paprastais mokytojais muzikos mokyklose." ? Kur riba tarp "paprasto" ir "nepaprasto" mokytojo? Galėčiau ginčytis.. mirksiukas.gif Ir mintis "Vaikystė nerasta" irgi per kategoriška. Rasta ta vaikystė, ir laiko viskam užtenka, reikia tik mokėti viską suderinti. O jei kankina tokia vaikystė, tai reikia atsisakyti mokytis. Mieosios, nesujuodinkime taip visko. Juk bet kokioj srity, profesijoje nėra lengva. O gal aš nežinau, kur būna lengvai uždirbami pinigai? Kur krenta jie neįdedant pastangų ir darbo? Pasakykite, būsiu labai dėkinga.. 4u.gif
P.S.: Ačiū Trejai už puikias mintis, gražius pasisakymu. Profesionalu, kultūringa ir šilta. ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Liepa22: 27 lapkričio 2008 - 11:43
QUOTE(Subjektyvi @ 2008 11 23, 11:13)
Nežinau nei vieno muzikanto ar muzikantės, kuri gyventų sočiai ir laimingai. Jų gyvenimą lydi nuolatinis nepriteklius, arba kardinaliai keičia profesiją. Vienas kitas prasimuša, ieško savęs užsieniuose ar dirba paprastais mokytojais muzikos mokyklose.

Kažkaip užkliuvo man dar akis už šitos frazės g.gif Čia taip suprast, kad mokytojai dirbantys muzikos mokyklose yra kažkuom prasteni, ar kaip čia g.gif Žinoma, kad milijonų neuždirba, bet profesija tikrai ne menkesnė nei bet kuri kita ax.gif

QUOTE(Liepa22 @ 2008 11 27, 11:42)
P.S.: Ačiū Trejai už puikias mintis, gražius pasisakymu. Profesionalu, kultūringa ir šilta.  ax.gif

Dėkui blush2.gif
Atsakyti
... kažkada ir aš mokiausi muzikos mokykloje. Mokiausi ir nebaigiau... dabar sprendžiu dilemą leisti dukrą ar ne g.gif . Ji - tai nori, o aš kai prisimenu save jos amžiaus - tai ne doh.gif .
Aišku, bendram išsilavinimui puiku. Tik ar ne per didelė kaina(ne pinigine prasme)? Turėjau specialybės mokytoją, kuris nevengdavo ir per pirštus uždrožt ir apšaukt, tingine išvadint(o buvau tikrai gabi, tik reikėjo sudominti vaiką). Nieko nekaltinu, buvo kaip buvo, juolab kad pats stojimo į muzikos mokyklą procesas buvo grynai mano, o ne tėvų iniciatyva.
Tik dabar labai abejoju ar verta kankint savo vaiką? O kad po kelių metų (gal net greičiau) tai bus kančia, tai pati puikiai žinau...
Papildyta:
... ir dar. Vaikai tai tikrai kitokie thumbup.gif . Tik labai didele pastangų kaina. O gal nereikia to vengti? unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(sviesi spalva @ 2009 01 06, 04:01)
... kažkada ir aš mokiausi muzikos mokykloje. Mokiausi ir nebaigiau... dabar sprendžiu dilemą leisti dukrą ar ne  g.gif . Ji - tai nori, o aš kai prisimenu save jos amžiaus - tai ne doh.gif .
Aišku, bendram išsilavinimui puiku. Tik ar ne per didelė kaina(ne pinigine prasme)? Turėjau specialybės mokytoją, kuris nevengdavo ir per pirštus uždrožt ir apšaukt, tingine išvadint(o buvau tikrai gabi, tik reikėjo sudominti vaiką). Nieko nekaltinu, buvo kaip buvo, juolab kad pats stojimo į muzikos mokyklą procesas buvo grynai mano, o ne tėvų iniciatyva.
Tik dabar labai abejoju ar verta kankint savo vaiką? O kad po kelių metų (gal net greičiau) tai bus kančia, tai pati puikiai žinau...
Papildyta:
... ir dar. Vaikai tai tikrai kitokie thumbup.gif . Tik labai didele pastangų  kaina. O gal nereikia to vengti? unsure.gif



Siais laikais yra labai didelis pasirinkimas. Nebutina i muzikos mokykla leisti, yra privaciu mokytoju, kurie moka sudominti ir gerai ismoko pasirinkto dalyko.
Atsakyti
QUOTE(sviesi spalva @ 2009 01 06, 04:01)
... kažkada ir aš mokiausi muzikos mokykloje. Mokiausi ir nebaigiau... dabar sprendžiu dilemą leisti dukrą ar ne  g.gif . Ji - tai nori, o aš kai prisimenu save jos amžiaus - tai ne doh.gif .
Aišku, bendram išsilavinimui puiku. Tik ar ne per didelė kaina(ne pinigine prasme)? Turėjau specialybės mokytoją, kuris nevengdavo ir per pirštus uždrožt ir apšaukt, tingine išvadint(o buvau tikrai gabi, tik reikėjo sudominti vaiką). Nieko nekaltinu, buvo kaip buvo, juolab kad pats stojimo į muzikos mokyklą procesas buvo grynai mano, o ne tėvų iniciatyva.
Tik dabar labai abejoju ar verta kankint savo vaiką? O kad po kelių metų (gal net greičiau) tai bus kančia, tai pati puikiai žinau...
Papildyta:
... ir dar. Vaikai tai tikrai kitokie thumbup.gif . Tik labai didele pastangų  kaina. O gal nereikia to vengti? unsure.gif

Paskaiciau ir prisiminimai uzpuole. blush2.gif Pas mane buvo labai bjauri antro instrumento mokytoja, del jos meciau muzikos mokykla, nors prasimokiau joje 7 metus doh.gif . bet manau dabar nebera tokiu nemaloniu mokytoju arba jos labiau bent stengiasi smile.gif .
Atsakyti
Muzikoj (kaip tikriasusiai ir visur mene ar sporte...) yra tokis dalykas - lavinant, gabumai aisku dideja, bet, kai vaikas suvokia, kad kiti dedami zyyymiai mazesnes pastangas paiekia zyyymiai geresniu rezultatu... vat tuomet jis pajaucia kazkokia pasaulio neteisybe... ir tuomet jau nuo charakterio priklauso - arba spjauna i viska, arba kaip tik laaabai susiima ir pasiekia daug, kartais net daugiau uz gabiuosius (vistik sekme 90 proc. priklauso nuo darbo ir tik 10 nuo talento...)

Atsakyti
o aš galėčiau pasidalinti savo asmenine patirtim: teko atlankyti vaikystėje 7 metus muzikalkės-fortepiono. tai nuo to laiko, kai ją baigiau neprisėdau prie pianino(nors namuose stovi) kokįus 20 metų. Mat lankiau tik mamos liepta, juk tarybiniais laikais, jei jau ką pradėdavai, tekdavo ir baigt...Negaliu sakyt, kad muzikinis išsilavinimas nereikalingas, nes man ypač išlavino klausą, muzikinę atmintį, na ir dabar galiu savo dukrelę mokyti elementarių dainelių groti, bet manau, šiais laikais, kai toks įvairus lavinimo mokyklėlių pasirinkimas, geriau vaikui išbandyti visko po truputį, tada gal jau pats apsispręstų
Atsakyti
Treja, tikrai nenorėjau sumenkinti (nežinau kodėl taip pasirodė) mokytojo profesijos. Galbūt kažkam tai pašaukimas, bet deja ne kiekvienam lemta būti geru mokytoju. Kita vertus, galbūt muzikantų ambicijos yra aukštesnės, nei tiek metų atgrojus dirbti paprastu mokytoju, ne kiekvienas nori susitaikyti su tokiu pasiekimu.
Atsakyti