Įkraunama...
Įkraunama...

Muzikos mokykla

QUOTE(Atlantida @ 2008 08 21, 00:00)
Taip, tikrai manau, kad is manes buvo atimta puse vaikystes. Bet vat ir idomu butu rast zmoniu, kuriu paciu prisiminimai apie tradicine muzikos mokykla kitokie. Ar kuriu vaikams ten is tiesu patinka ir gera.

O del talento...Pazinojau toki berniuka, tikrai talentinga, keliu konkursu laureta. Bet jis vis vien buvo vaikas - ir patingedavo, ir noredavo mest ta muzikos mokykla kartas nuo karto, o verciau pradeti lankyti krepsini. Bet mama ji versdavo kasdien groti pora valandu per diena. Bet vat ar suderinama prievarta ir papildomas ugdymas?

Man siuo poziuriu mielesne Suzuki mokykla, kuria seniau lankem, dabar deja neturim tokios galimybes - per toli. Ten viskas remiasi vaiko noru, kitu vaiku ir tevu pavyzdziu... Bet vel gi - jei tas noras tik kartais, normaliai vaikas nieko gali ir neismokti. Bet gal to ir nereikia?


As pati lankiau muzikos mokykla ir tikrai negaliu pasakyti, kad ten yra toks jau smurtas pries vaikus, nors ziurint , koks pedagogas. Taip pat nemegau solfedzio, buvo grieztas mokytojas, taciau, norejau mokytis, nors irgi budavo labai sunkiu akimirku- vakare grizusi metu, kita ryta jau vel lankau:)
Manau meninis ugdymas kaip tik ne atima vaikyste, o priesingai, ugdo savarankiskuma, valia. Ar jus oretumete matyti savo vaika besislaistanti gatvese?
As pati vedu savo vaika i ankstyvojo ugdymo mokyklele "4 menu mokyklele" Klaipedoje ir tikrai nelaukiu dideliu rezultatu, man malonu, kad vakui ten patinka, kad jis nori eiti, laukia pamokeliu. Svarbu pats procesas. Tas pats ir su vaiku muzikos mokykla- nebutinai, kad jis taptu garsiu menininku, svarbu, kad butu pats ugdymo procesas, ypac, jei vaikas pats nori.
Manau, kad ne mes turime nuspresti, ka turi lankyti ar nelankyti musu vaikai, o jie patys turi pasirinkti, kas jiems labiau patinka. Bet pradzioje nukreipti privalome, o veliau parodys laikas- ar jis nores lankyti ar ne. Jei nepatiks, gales pereiti i kita sfera, taciau butina vaika nukreipti.smile.gif
Atsakyti
Aš irgi lankiau muzikos mokyklą-mano nuomone buvau gera mokinė-tais laikais mokiausi penketais. buvau geriausia. Bet vaikystėj į lauką pažaisti neišeidavau, namų darbų vidurinės neatlikdavau... ai, nenoriu žinokit, kad mano vaikas ten eitų.... nors jei sakys, kad nori-leisim. Dabar lankom mokyklėlę kur ir dainuoja ir piešia ir šoka... nenprėjau Jamachos ar Suzuki-kur vien tik muzika.
Atsakyti
Aš irgi baigiau muzikos m-klą.... tiesa, ne Vilniuje. Pati pasiprašiau, labai norėjau ir labai džiaugiausi, kad suspėjau įstoti į akordeoną, kadangi kitkam buvau "per sena": viską, ką gero ir šilto teko atsinešt iš mokyklos, buvo MUZIKOS mokykla. Ir.... SOLFEDŽIO mokytoja thumbup.gif tiesa, aš nesu talentinga, ir niekada tokia nebuvau. Taip pat nebuvau valinga.... Gelbėjo matematika, klausa tam kartui buvo kažkiek pralavinta, tačiau dabar jau viskas baigta verysad.gif Gaila tik, kad ilgai nesupratau, kokia esu negabi, nes svajojau netgi stot į solinį dainavimą.... Bet ką darysi, jei medžiaga yr, o klausos nėr lotuliukas.gif

Man atrodo, kad vaikui reikia leisti daryti tai, kas jam patinka, tik laiku įspėti, kad per daug neįsisvajotų ir paskui nebūtų karčių nusivylimų.....

p.s. mano trimetė dukra irgi laaabai myli muziką, dainuoja šveplu balseliu, bet taip pro šalį doh.gif jau dabar matau, kad muzikai vaikas negabus, bet yra įgimta didžiulė meilė. va jeigu ji paaugus pasiprašys lankyti muziką, tikrai nežinau, ką reikės daryt unsure.gif
Atsakyti
smile.gif Pati baigiau muzikos mokykla.namo gryzdavau tik apie 18 val vakare(budavo visaip),bet dabar nesigailiu,turiu patirties,muzika daug dave,ir dabar dar pagroju,ir zadu ateityje dukryte mokinti kokiu daineliu...tai didelis pliusas vaikui,patikekit manim,gal ir atrodo sunku,bet uztat naudinga....tuo labiau jei vaikas pats nori groti thumbup.gif
Atsakyti
Baigiau muzikos mokyklą ir muzikos akademijos bakalaurą. Pliusai: savarankiškumas, atsakomybė už save ir kolektyvą, nėra laiko "prisidirbti" nemalonumų, kelionės (išmaišiau visą Europą). Minusai: vaikystės nelieka - ilgas pamokų laikas+savarankiškas darbas namie. Šiaip dabar jau 5 metus instrumento į rankas neėmiau, dirbu kitoje srityje (pabaigiau kitos spec. magistrą), bet nesigailiu, kad buvau muzikos pasaulyje. Viskas dėl kitokio požiūrio į pasaulį - jis kitoks mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Elzbieta @ 2008 10 26, 19:58)
Noriu paklausti, o ka vaikai veikia per solfedzio pamokas? As apytiksliai tik suprantu, kad natas mokinasi? Kokia ten ta kankyne?  blink.gif  4u.gif Nieka neismanau tai sory  biggrin.gif


Sveikos,
Per solfedžio pamokas vaikai mokomi muzikos rašto, lavinama jų klausa (kokia ji bebūtų), mokomi tiksliai intonuoti (pataikyti į garsą), mokomi užrašyti visokiausias girdimas melodijas (žinoma, nuo paprastų iki sudėtingiauių), mokomi kūrybos (pvz. kaip pritaikyti akordus melodijai), prieš tai susipažinus, kokie yra akordai, jų struktūra, kaip jie naudojami, ugdomas ritmo pojūtis, mokomi padainuoti-solfedžiuoti (t.y. dainuoti iš natų) bet kokią melodiją (aišku, nuo paprastumo sudėtingumo link) ir dar daaug gerų nuostabių dalykų, be kurių neįmanomas muzikos pažinimas. Kartais įsivaizduojama, kad galima išmokti groti kokiu instrumentu ir be teorinių žinių.. Automatiškai - taip. Bet tai nebus žinojimas, ką darai.. Jei nežinai, ką reiškia muzikos "kodai", tai kaip gali suprasti muziką? .. Nereikia bijoti solfedžio (džnai jos bijoma, nemėgstama). Reikia vengti mokytojų, kurie nemoka įdomiai mokyti... Visiems sėkmės! Tegu mokosi vakai muzikos, nes tie, kurie mokosi šio meno, yra visai kitoookie.. smile.gif Mažų mažiausiai nuostabūs! smile.gifJ


P.S: Užėjau norėdama paklausti, ga lkas turi parduoti mechaninį metronomą? LAAAAbai reikia.. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Liepa22 @ 2008 11 21, 11:11)
Sveikos,
Tegu mokosi vakai muzikos, nes tie, kurie mokosi šio meno, yra visai kitoookie.. smile.gif Mažų mažiausiai nuostabūs! smile.gifJ



Tikrai taip drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(Atlantida @ 2008 08 21, 00:00)
Taip, tikrai manau, kad is manes buvo atimta puse vaikystes. Bet vat ir idomu butu rast zmoniu, kuriu paciu prisiminimai apie tradicine muzikos mokykla kitokie. Ar kuriu vaikams ten is tiesu patinka ir gera.

O del talento...Pazinojau toki berniuka, tikrai talentinga, keliu konkursu laureta. Bet jis vis vien buvo vaikas - ir patingedavo, ir noredavo mest ta muzikos mokykla kartas nuo karto, o verciau pradeti lankyti krepsini. Bet mama ji versdavo kasdien groti pora valandu per diena. Bet vat ar suderinama prievarta ir papildomas ugdymas?

Man siuo poziuriu mielesne Suzuki mokykla, kuria seniau lankem, dabar deja neturim tokios galimybes - per toli. Ten viskas remiasi vaiko noru, kitu vaiku ir tevu pavyzdziu... Bet vel gi - jei tas noras tik kartais, normaliai vaikas nieko gali ir neismokti. Bet gal to ir nereikia?



[COLOR=blue]Sveika, Atlantida.. Skaitau ir siaubas kyla skaitant.. Kaip žiauru, jei taip iš tikrųjų buvo.. Ir ne muzikos mokykla čia kalta, o MOKYTOJAI! sad.gif Dabar drąsiai patys galite rinktis mokytojus, kurie ne tik sugeba mokyti, perteikti žinias, bet ir įžiebti tą meilės ugnelę muzikai, kurie moka bendrauti su vaikais ir juos suprasti, nes jeigu pats mokytojas gyvena ta meile, tai turi/privalo mokėti ją perteikti ir savo mokiniams.

O dėl to, kad paauglystėj vaikai domisi domisi daug kuo - sportu, šokiais, muzika - tai čia iš vis joookios problemos neįžvelgiu, nes viską galima suderinti. Bet prievarta jokiu būdu neturi būti naudojama. Ir ne papildomą ugdymą reikia "derinti" su prievarta, reikia tiesiog ramiai namie išsiaiškint su vaiku, ko jis labiausiai nori ir ko nenori. Ir viskas. Tuomet rikiuojais prioritetai, laikas ir galimybės. Ir tuo remiasi ne Suzuki ir kito vardo mokykla, tuo remiasi (bent turėtų remtis) bet kokia dabartinė meno mokykla.. Patikėkite, mielosios, visur visokių mokytojų esama, tik, jei anksčiau bijodavom juos keisti, tai šiandien tai galime daryti laaabai lengvai - vienu pareiškimo parašymu, jei turime stiprią motyvaciją, kurią - vėl grįžkime įpradinį tašką - reikia išsiaiškinti ir įvardinti.
Sekmės visiems! smile.gif
Atsakyti
Nežinau nei vieno muzikanto ar muzikantės, kuri gyventų sočiai ir laimingai. Jų gyvenimą lydi nuolatinis nepriteklius, arba kardinaliai keičia profesiją. Vienas kitas prasimuša, ieško savęs užsieniuose ar dirba paprastais mokytojais muzikos mokyklose. Žmogus, mokęsis muzikos, menininkas, yra intelektualesnis, bet tuo pačiu labai pažeidžiamas ir jautrus žmogus. Vaikystės nerasta.
Atsakyti
QUOTE(Subjektyvi @ 2008 11 23, 12:13)
Nežinau nei vieno muzikanto ar muzikantės, kuri gyventų sočiai ir laimingai. Jų gyvenimą lydi nuolatinis nepriteklius, arba kardinaliai keičia profesiją. Vienas kitas prasimuša, ieško savęs užsieniuose ar dirba paprastais mokytojais muzikos mokyklose. Žmogus, mokęsis muzikos, menininkas, yra intelektualesnis, bet tuo pačiu labai pažeidžiamas ir jautrus žmogus. Vaikystės nerasta.

na, tai vadinasi nelabai daug muzikantų pažįsti mirksiukas.gif nereikia taip kategoriškai teigti, kad jie gyvena ne sočiai ir laimingai. galbūt jie neturi būtinų tam savybių, talento ir pan. juk ir ne kiekvienas buhalteris, finansininkas, teisininkas gerai gyvena ir uždirba milijonus g.gif
beje, pati muzikos mokyklą lankiau 9 metus, kiekvieną dieną grojau po 2 val ir nei trupučio nesigailiu. kiekvienas turi atrasti savo sritį - vieni sportuoja, kiti muzikuoja, treti tapo, ketvirti eina vogti ir slaistytis gatvėmis ir t.t. cool.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Aistele: 23 lapkričio 2008 - 12:53
QUOTE(Subjektyvi @ 2008 11 23, 11:13)
Žmogus, mokęsis muzikos, menininkas, yra intelektualesnis, bet tuo pačiu labai pažeidžiamas ir jautrus žmogus. Vaikystės nerasta.

Nu liūdnas požiūris verysad.gif

Esu muzikantė, ir nei gyvenimo sotumu, nei laime nesiskundžiu smile.gif
Atsakyti
o man atrodo, kad kaip tik, menininkai yra laimingesni, nes ju prioritetai kitokie, kitoks mastymas, kitoks poziuris i gyvenima. ju gyvenime svarbia vieta uzima kuryba ar bent jau saves realizavimas per muzika, daile, etc.o vaikyste kaip tik buna spalvingesne ir turiningesne, nes tie reti pasivaiksciojimai su draugais, tinginiavimas ir nieko neveikimas vertinami ir prisiminami kitaip biggrin.gif
Atsakyti