Įkraunama...
Įkraunama...

Rankų darbo muilas - 3 dalis

QUOTE(gėlėta jūrė @ 2008 10 26, 10:37)
Daddygirl... Ar galėtum patarti..?

Dariau muiliuką su kokosų pienu, kokosų, alyvuogių, palmių, rapsų ir ricinos aliejais. Prieš patį galą (na tam vadinamam "trace") įdėjau kakavos miltelių dėl spalvos ir kokoso drožlių (maniau supjausčius gražiai atrodys). Viskas atrodė gerai... Bet, supilsčius į formeles man išsisluoksniavo, t.y. muilas pasidarė, bet dar ant viršaus aliejaus nemažai išsiskyrė... Dabar nugraibiau tą aliejų ir supjausčiau gabaliuką. Atrodo tiesą sakant kaip ššš... rudas toks... o drožlių baltų nė kvapo... doh.gif

Ką ne taip padariau?? Per trumpai ar per ilgai maišiau..? Nes pilstant į formeles sakyčiau net per tiršta masė jau buvo (lyginant su anksčiau darytom)...


As galvociau, kad gerokai per daug aliejaus idejai (netikslus receptas arba netiksliai pasverei). Jei likes muilas geras, o tik ant virsaus aliejus g.gif

Dar, aisku, galejo kokoso pienas koja pakisti.. (jei jame tirpinai naoh). Bet jei sakai, kad muilas neperkaites ir naoh istirpes.. tai gal paprasciausiai per didele aliejaus dali idejai... a?

As drozliu nedeciau - braizys kuna mirksiukas.gif

O kakava, taip, nudazo rudai.. ax.gif
Papildyta:
QUOTE(Lipke @ 2008 10 26, 11:09)
Tai, kad kitose parduotuvese viskas pigiau. As pirkau muilo baze skaidria (500g) uz 24lt mirksiukas.gif  ir spavas radau pigesnes.
Muila dariau sluoksniuota ir skirtingu kvapu. Dejau vaniles, medaus, apelsinu eterinio aliejaus.... tik kvapas toks labai svelnus.


kokia forma vanile dejai? 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(Lipke @ 2008 10 26, 12:08)
Imesiu foto, kai nufotografuosiu blush2.gif


lauksim smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Daddygirl @ 2008 10 26, 14:33)
Bet jei sakai, kad muilas neperkaites ir naoh istirpes.. tai gal paprasciausiai per didele aliejaus dali idejai... a?

As drozliu nedeciau - braizys kuna  mirksiukas.gif

O kakava, taip, nudazo rudai..  ax.gif
Papildyta:
kokia forma vanile dejai?  4u.gif


Ka turi omeny, sakydama, neperkaitęs..? NaOh piene normaliai ištirpo, užkaito iki 90 laipsniu. Viską sumaišiau, kai buvo maždaug 80 laipsnių. Sutirštėjo normaliai. Muilas atrodo gerai sukietėjęs, na bet nežinau ar ne per didelis NaOh jame pasiliko... Vis viena diena jam, nenoriu bandyt kol kas. Nors skaičiavau su šita skaičiuokle: http://candleandsoap.../SoapCalcWP.asp

Ar buvo ji tave kada pavedus? Gal žinai dar ką nors patikimo??
Atsakyti
QUOTE(Daddygirl @ 2008 10 26, 10:14)
o svarbiausia sveikiau ir saugu  mirksiukas.gif

jei turi omeny, kad sveikiau, nes su muilo baze -tai zinok, ta muilo baze tokia pat sintetine kaip ir pirktiniai muilai is parduotuviu ax.gif
Atsakyti
QUOTE(gėlėta jūrė @ 2008 10 26, 12:38)
Ka turi omeny, sakydama, neperkaitęs..? NaOh piene normaliai ištirpo, užkaito iki 90 laipsniu. Viską sumaišiau, kai buvo maždaug 80 laipsnių. Sutirštėjo normaliai. Muilas atrodo gerai sukietėjęs, na bet nežinau ar ne per didelis NaOh jame pasiliko... Vis viena diena jam, nenoriu bandyt kol kas. Nors skaičiavau su šita skaičiuokle: http://candleandsoap.../SoapCalcWP.asp

Ar buvo ji tave kada pavedus? Gal žinai dar ką nors patikimo??


as sita skaiciuokle ir pareklamavau biggrin.gif nu, manes pavedus nebuvo g.gif
nelabai turiu laiko paskutiniu metu rasyti, sorry blush2.gif ruosiames atostogoms i lt, tai daug visokiu rupesteliu. lietuvoj turesiu daugiau laiko, gal daugiau ka sugalvosiu del tavo muiliuko..
o kolkas siulau pabandyt ji - jei muilas nesaugus naudoti po paros, jis jau ir nebus tnkamas naudojimui mirksiukas.gif
Papildyta:
QUOTE(kunigunda78 @ 2008 10 26, 13:20)
jei turi omeny, kad sveikiau, nes su muilo baze -tai zinok, ta muilo baze tokia pat sintetine kaip ir pirktiniai muilai is parduotuviu  ax.gif


drinks_cheers.gif zinau.

as apie kita sauguma - gamybos proceso. nes man pradejo nepatikti pozymiai kuriuos jauciu po muilo gaminimo g.gif manau, neisivaizduojami.. ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Lipke @ 2008 10 26, 12:09)
ir spavas radau pigesnes.

O kokios čia spalvos? Maistinės? ar kažkokių kitokių yra? nuo jų paskiau neteplioja naudojant muilą?

QUOTE(kunigunda78 @ 2008 10 26, 14:20)
jei turi omeny, kad sveikiau, nes su muilo baze -tai zinok, ta muilo baze tokia pat sintetine kaip ir pirktiniai muilai is parduotuviu  ax.gif

O jei aš perku Sonnet muiliuką iš stepono g. tai ten ir neitin gera jo sudėtis? unsure.gif Man sakė kad jis tikrai geras unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Kašariukė @ 2008 10 27, 10:11)
O kokios čia spalvos? Maistinės? ar kažkokių kitokių yra? nuo jų paskiau neteplioja naudojant muilą?
O jei aš perku Sonnet muiliuką iš stepono g. tai ten ir neitin gera jo sudėtis?  unsure.gif  Man sakė kad jis tikrai geras  unsure.gif



O kokia jo sudėtis? ar sakė?
Atsakyti
QUOTE(Kašariukė @ 2008 10 27, 10:11)
O jei aš perku Sonnet muiliuką iš stepono g. tai ten ir neitin gera jo sudėtis?  unsure.gif  Man sakė kad jis tikrai geras  unsure.gif

lotuliukas.gif taigi sonnet muilas yra gatavas muilas,o ne muilo baze. Vat tos muilo bazes is internetiniu parduotuviu yra sintetines, o sonnet muilas yra naturalus, kurio pagrindas kokosu ir palmiu aliejai berods
Atsakyti
QUOTE(kunigunda78 @ 2008 10 27, 10:44)
lotuliukas.gif  taigi sonnet muilas yra gatavas muilas,o ne muilo baze. Vat tos muilo bazes is internetiniu parduotuviu yra sintetines, o sonnet muilas yra naturalus, kurio pagrindas kokosu ir palmiu aliejai berods

Taip, būtent toks pagrindas. Bet aš jį galiu naudoti muilo gaminimui? Nes muilo bazės man niekas nenorėjo pasiūlyti... Net nežinojo kas tai unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Daddygirl @ 2008 10 26, 17:05)
as sita skaiciuokle ir pareklamavau  biggrin.gif nu, manes pavedus nebuvo  g.gif
nelabai turiu laiko paskutiniu metu rasyti, sorry  blush2.gif ruosiames atostogoms i lt, tai daug visokiu rupesteliu.  lietuvoj turesiu daugiau laiko, gal daugiau ka sugalvosiu del tavo muiliuko..
o kolkas siulau pabandyt ji - jei muilas nesaugus naudoti po paros, jis jau ir nebus tnkamas naudojimui  mirksiukas.gif
Papildyta:
drinks_cheers.gif zinau.

as apie kita sauguma - gamybos proceso. nes man pradejo nepatikti pozymiai kuriuos jauciu po muilo gaminimo  g.gif manau, neisivaizduojami..  ax.gif


Ačiū 4u.gif

Aš darydama, visada dar ir respiratorių užsidedu. Nežinau ar jis kiek apsaugo.. Bet bent neįkvepiu tų garų, kai NaOh su vandeniu maišau. Man jie labiausiai nepatinka.. schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Kašariukė @ 2008 10 27, 10:46)
Taip, būtent toks pagrindas. Bet aš jį galiu naudoti muilo gaminimui? Nes muilo bazės man niekas nenorėjo pasiūlyti... Net nežinojo kas tai  unsure.gif

aisku tinka, tik su kuo dirbti sunkiau nei su muilo baze (nes sunkiau tirpsta), o jokioje naturaliom priemonem prekiaujancioje parduotuveje jokios muilo bazes ir nerasite, nes jos (kiek man yra teke matyti) yra grynai sintetines verysad.gif
Atsakyti
laba,
jau ilgai skaitineju jusu foruma,ir akys raibuliuoja,kokius grazius sedevrus jus padarote,o kiek fantazijos smile.gif
SAULUOLES!
tad ir as uzsidegiau muiliuku,tai uzsipirkau jusu rekomeduotus muilus.siand. sutarkavau burokine tarka,ir bandziau tirpinti ji,bet man niekaip netirpo nei tiesiogei ant virykles,nei karstame vandenyje.
gavosi,tokia tarkiu kose...fe...pyliau vandens,patirpdavo,siek tiek muilas,bet tik ciut ciut.
taip ir neistripo graziai, kad butu kaip vientisamase,idejau kavo sisdziuvusius tirscius,sumaisiau ir i kamera.
zinau,jau kad nesigausman tie muiliukai grazus:(
tai labai del to liudna,nes taip norejau,grazius padaryti.
kiek man laiko laikuti kameroje?
Atsakyti
Labas muilininkės,
rašau pirmą kartą.
Mano kelias pas Jus atvirkštinis. Pirma aš pasigaminau muilą prieš kelias dienas(šio darbo planavau imtis jau nuo pavasario). O tik tada pradėjau domėtis internete kaip jį galima būtų patobulinti... Ir užsiroviau ant Jūsų. Per dieną perskaičiau viską ką čia prirašėt, pasižiūrėjau nuotraukų. Šaunuolės, darbai nerealūs. Dabar dar labiau degu noru ką nors dar sukurti.
Mano pirmi blynai tokie: 1. Ūkiško muilo pagrindas + rafinuotas kokosų aliejus, kanapių aliejus, kava, imbiero milteliai.
2. Baltas muilas-vaikiškas, kokoso aliejus, saulėgrąžų aliejus, medetkų žiedlapiai,
kėnio aliejus.
3. Kaip antras, tik vietoj medetkų - cinamonas ir imbieras.
Gavosi gražūs, greičiausia tik man jie taip atrodė, kol nemačiau jūsiškių.
Manau savaitgalį dar ką nors kursiu. Jei priimsite į savo šiltą muilininkų šeimą, įdėsiu nuotraukų.
Atsakyti