Įkraunama...
Įkraunama...

Rankų darbo muilas - 3 dalis

QUOTE(Mrs. R @ 2008 09 21, 08:06)
skanaus, mergaitės smile.gif
sokoladinis pyragas su zele ir plakta grietinele bei sokoladinis pyragas su saulegrazomis lotuliukas.gif

user posted image

Turejau to muilo is senuku (ar tik ne kunigunda ji irgi pirko...), is d... raides, o laiko tikram virti - ne, tai su dukryte burem smile.gif
Siaip muiliukas labai lengvai issilyde ir visai nesmirdejo kaitinamas. Taciau, matyt, nusibos man laukti, kol isdzius, nes va - per nakti pastovejo, tai dar ispausti galima, jei muilinsiuos - greitai sutirps. tai kiek mazdaug laiko dar ji dziovinti?

dadygirl - klausimukas tau, kaip musu ekspertei, na, bent jau daugiausiai isbandziusiai smile.gif Kokiose formelese stingdai muila, nes as noriu standartines muiliuko formos, na, kubo formos, galvoju - visos mano kepimo formos i firsu plateja, tai jei as paimciau pvz dangteli nuo batu dezes, isklociau celofanu (ar tu kloji ka i formas? Nes as, kai perlydziau muila - i viena, kuri plastmasine buvo - neklojau (tik aliejum patepiau, o i keramikine - klojau - ir paskui l lengvai muila isemiau...)?


oho koks grazus muiliukas bigsmile.gif thumbup.gif ypac zele gabaliukai tongue.gif
ar sukietejo?

isklotas batu dezes dangtelis (ar kazkas panasaus) turetu tikt.
Atsakyti
daddygirl - gal sav džiovinu. Jau išdžiuvo, vyniosiu į plėvelę. o, žiūrėk - kiek laiko reikia natūralų brandinti? Ir kada pjaustai - sustingusį ar jau visai išdžiovintą? Galvoju, kaip čia būtų geriau... Išleidžiu savo šmikę į darželį ir virsiu-bursiu, o tai jau baigiu į pilvą savo aliejus suvartyt lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2008 09 28, 22:37)
daddygirl - gal sav džiovinu. Jau išdžiuvo, vyniosiu į plėvelę. o, žiūrėk - kiek laiko reikia natūralų brandinti? Ir kada pjaustai - sustingusį ar jau visai išdžiovintą? Galvoju, kaip čia būtų geriau... Išleidžiu savo šmikę į darželį ir virsiu-bursiu, o tai jau baigiu į pilvą savo aliejus suvartyt lotuliukas.gif


Atsakysiu už daddygirl, natūralų muilą reikia brandinti apie 1-2 mėn. Aš jį pjaustau maždaug po 24val. po supylimo į formą, kai jau sustingęs būna ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2008 09 28, 20:37)
daddygirl - gal sav džiovinu. Jau išdžiuvo, vyniosiu į plėvelę. o, žiūrėk - kiek laiko reikia natūralų brandinti? Ir kada pjaustai - sustingusį ar jau visai išdžiovintą? Galvoju, kaip čia būtų geriau... Išleidžiu savo šmikę į darželį ir virsiu-bursiu, o tai jau baigiu į pilvą savo aliejus suvartyt lotuliukas.gif


Kada pjaustau muila, priklauso nuo to, kokius aliejus naudoju jo gamyboje, ir nuo to, kaip muilas elgiasi po supylimo.
Kai kuriuos pjaustau praejus 12 val po supylimo i forma, kitus - 24 val, dar kitus - po 3 paru...
Nes skirtingu receptu muilai sukieteja nevienodu greiciu.

Nuo tu paciu dalyku priklauso ir dziovinimo laikas.
Bet kokiu atveju, kaip taisykle, bet koks muilas pries naudojima turetu buti dziovinamas min 3 savaites.
Atsakyti
jetau prisiskaiciau as cia kaip jus muilus verdat, taip uzsinorejau pabandyti, paemiau muila (kaskoki cia turiu is Turkijos parsivezusi, alyvuogiu, ale ranku darbo smile.gif) sutarkavau i puoda, ipyliau vandens, kavos tirsciu, slakeli alyvuogiu aliejaus, cinamono, viskas gavosi labai skanios spalvos lotuliukas.gif supilsciau i formeles ir idejau i kamera, nu ziuresiu kas gausis mastau.gif
Atsakyti
tiesa pamirsau paklausti, supilsciau as muila i plasmasines formeles, o kaip graziai reikes is ju isimti? ar jis pats iskris? g.gif
Atsakyti
Man muiliukai patys iškrito iš formelių mirksiukas.gif Prieš pilant muilo masę, jas lengvai ištepiau aliejumi (kosmetiniu). mirksiukas.gif Šiaip jie turi lengvai išsiimti ir be jokio tepimo O geriausiai kai formelės yra lankstaus minkšto plastiko arba lateksinės, silikoninės mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(irmulia @ 2008 10 04, 18:43)
Prieš pilant muilo masę, jas lengvai ištepiau aliejumi (kosmetiniu).


man tai nedaejo patepti, bet va katik isemiau ir taip smile.gif dariau labai plonus tai jau sustengo, nu bet atrodo kaip tikras sokoladas smile.gif bijau kad MB sumaises nesuvalgytu lotuliukas.gif kai padzius nufotkinsiu ax.gif
Atsakyti
Apeme ir mane muiliuku virimo epidemija doh.gif jau antra karta vakar viriau ir labai mieli gavosi smile.gif Viriau su ozku pienu, moliugu seklu aliejumi zalsvai spalvai isgauti, dar dejau vit E, jazminu eterinio aliejaus... taigi dabar laukiu kad isdziutu
Atsakyti
Nuotraukyciu nuotraukyciu nuotraukyciu!!! clap.gif
Atsakyti
QUOTE(Moon_Light @ 2008 10 05, 10:48)
jazminu eterinio aliejaus... taigi dabar laukiu kad isdziutu

pylei gryna ar "skiedini"? nes man "skiedinio" kvapas tai isgaravo bedziustant
Atsakyti
Pyliau gryna, dar tik pora dieneliu muiliukams mano bet kvapas jazminu vis dar issilaikes. O nuotraukyciu deja nebus... sia vasara savo fotika paskandinau doh.gif
Atsakyti