Įkraunama...
Įkraunama...

Rankų darbo muilas - 3 dalis

QUOTE(Nereali @ 2008 01 18, 13:52)
Dar pasikartosiu su klausimu ar mase pradeda "kilti" na kaip mieline teshla ar ne? nes as kai dejau i formeles tai pro shonus tieeek jos ishbego doh.gif ir irgi apklijavau visokiu skotciu kad tik laikytusi smile.gif


Nea schmoll.gif , tikrai niekas nekilo ir net nebuvo panasu kad kiltų. Man per šonus išbėgo tik aliejus , kai jau buvo formelėj ir pagulėjo ~ 2 val. Aš nepurškiau jokiu vandeniu, gal todėl niekas nekilo. Nes juk tik su vandeniu reaguoja rūgštis ir soda.
Atsakyti
turbūt tavo tiesa,nors man ir su vandeniu ir be krakmolo viskas gavosi puikiai,tačiau kilo,o aš tą kilimo bėdą išprendžiau sudėdamaį kelias formas tiesiog.
Atsakyti
QUOTE(elzeda @ 2008 01 18, 19:43)
Gal tu per trumpai laikai formoje? Aš visada išimu po paros.
O pagal kokį tiksliai receptą tu darai? 4u.gif


Aš dariau pagal ta kaip dauguma čia daro- citrinų rugšties, krakmolo- po du šaukštus maždaug, tik sodos šešiasedešimt gramų, ir aliejaus trys šaukštai. Bet eigoj visaip ten buvo- nes paskui iš akies jau gavosi- tai to dadedi, tai ano, jei matai, kad kas įtartinai atrodo..

Kai kuriuos laikiau formose parą, kai kuriuos išėmiau praktiškai iš karto- tai iš tų kur parą laikiau- visi subyrėjo, o iš tų kur išėmiau iškart- tik kai kurie.

Šiaip daug aš ten prižaidžiau ir prieksperimentavau, tai dabar net ir nelabai atsimenu tiksliai kaip kuriuos dariau, nes ir eigoj dadėdavau kokio krakmolo ar vandens, į kitus vandens nepyliau, ir kai ėmiau iš formų jau buvau užmiršus kuriuos kaip dariau, tai ir nežinau tiksliai kuris būdas labiau pasiteisino.

Bet man susidarė toks, galimas daiktas, klaidingas, bet gal ir realus, smile.gif įspūdis- kad sutrupa tos bombos, į kurias pilama perdaug ar per mažai vandens, arba suminkyta masė dedama jau padžiūvusi- nes perdaug vandens tešla išputoja ir iškyla, ir jos tankis pasidaro labai mažas, todėl būna trapūs burbulai, o kai per mažai- tai iškart lyg ir viskas gerai atrodo, bet kai pradeda džiūti- su kiekviena diena vis labiau byra, taip smulkiai, kaip smėlis, kol praranda formą arba sutrupa visai.. Bet tai tik įspūdis- galimas daiktas, kad aš jau pati neprisimenu tiksliai, kaip dariau, ir kas iš ko gavosi.

bet tikrai pastebėjau, kad tie, į kuriuos dėjau kisieliaus- lygesni ir kietesni- nes dariau margų tokių- plėmuotų- rožine su geltona derinau spalvas viename burbule , tai rožine dalis buvo su kisieliumi, o geltona dalia be- ir aš suspaudžiau labai stipriai tą burbulą dviem pirštais- tai jautėsi, kad tos vietos kur geltonos- trupėjo iš kart ir buvo labai minkštos, o rožinės - su kisieliumi- buvo kietos, ir netrupėjo visai, net ir stipriai spaudžiant. Čia jau išdžiūvusį spaudžiau- negaila buvo, nes, ne rutulys, o paprastam kremo indely dariau- visai masei sudėti indų neužteko, o norėjau paeksperimentuoti smile.gif

Atsakyti
[quote=spaNguolė,2008 01 18, 23:19]
Aš irgi iš formos išėmiau maždaug po paro.
Va kaip atrodo mano bombikės ax.gif , tą iš dešinės pirmą dariau, tai nelabai pavyko gražiai suklijuoti sad.gif.

Labai dailios thumbup.gif Kaip ledai kokie persikiniai thumbup.gif - skaniai atrodo ir taip tvarkingai..O kad viršus nubluko- keista- juk dažai ne tik paviršiuje , tai į servetėlę neturėjo lyg ir susigerti tiek, kad pabluktųg.gif Bet aš pradžioje kai pažiūrėjau- tai pamaniau, kad specialiai darei kelių spalvų- nes man labai gražu margi- tie, kur balta su kokia kita maišyta- aš pati stengiausi margus padaryti iš dviejų spalvų masės- tai pamaniau, kad ir tu taip pat darei lotuliukas.gif -tik paskui paskaičiau, kad čia tipo defektas lotuliukas.gif

Vakar dar dariau vieną partiją- kol kas atrodo tvirti ir lygūs- išėmiau iš formų praktiškai iškart po padarymo- kai tik nustojo kilti.. Žiūrėsiu, ar džiūdami nesutrupės...
- aš visai nukreizėjau, kaip man norėjosi lygumo to, ir tvirtumo- šįkart jau ne tik kisielių dėjau, bet ir želatinos pabandžiau dėti, kad suliptų geriau- iš tos zlasties, kad anie sutrupėjo lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif - ir sirupo to kur gėrimams daryti- dėl spalvos lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif

O spalvai paįvairinti- į tešlą bėriau cukrinių margaspalvių pabarstukų tortams lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif

Tikriausiai išlipus iš vonios, plaukai bus susiklijavę nuo cukraus ir želatnos:lotuliukas: Bet aš plaukų paprastai nemirkau su vonioje tokiais dalykais- dušo kepurę užsidedu smile.gif
Atsakyti
Nu va, išdžiūvo tie mano eksperimentai, ir šį kartą nei vienas nesutrupėjo, o vis gavosi labai tvirti thumbup.gif- tiktai tas kur kaip kiaušinis turėjo būti, neišsiėmė kaip kiaušinis, o tvarkingai ir lygiai perlūžo pusiau ties ta vieta kur buvo siūlė.

Tai dariau tokius eksperimentus:-

1. Dariau kaip Lachesė sakė- be krakmolo- tik su soda, citr. rūgštimi, ir aliejumi- tik aš vandens nenaudojau- susiklijavo gerai ir atrodo tvirtas, tačiau paėmus jį rankos lieka trupiniuotos, tarsi ką tik būtumei laikiusi saują smėlio ar druskos, ir norisi jas nusipurtyti ar nusitrinti- bet brbulas nenukenčia nuo ėmimo ir yra stiprus bei atrodo kaip sniego gniūžtė.

2. Dariau dar vieną su soda, citrinos rūštimi, aliejumi ir želatina- neatsimenu, ar dėjau krakmolo ir vandens- avosi labai tvirtas, gana lygus ir gražios ryškiai rožinės spalvos kvepianti burbulas, nors aromatų nedėjau (tik nuo želė uogomis kvepėjo). Tikrai toks nesutrupės, net ant žemės numestas, o kad dėta želatina nesimato, nes sudėjau kokią pusę pakelio didelio, spalvotos želatinos- tai nesigavo kaip želė, o toks iš kristaliukų ir labai kietas. Plaunant indą kur buvo maišomas- šnypštė lyg ir- bet ar šnypš vonioje ir ar nebus lipnu- reiktų išbandyti. Šis būdas man regis tinka jei daryti neapvalią vonios bombą, o kokios žvaigždės ar kriauklės formos- nes nesutrupės, kaip tai atsitiktų nededant želatinos.

3. Dar vieną dariau iš kisieliaus sauso- dar dėjau sodos, nemažai aliejaus, rūšties ir krakmolo -pyliau truputį vandens atrodo- tai pradžoje lipo ta masė per kraštus- bet aš ją vis taip paminkydavau- palaukiau kol nešnypš taip - ir tada vėl dėjau- gavosi labai geri, itin lygūs, tvirti burbulai- bet dėjau daug aliejaus. Manau pavyktų iš tokios masės padaryti ir žvaiždutės formos bombą, ir ji nebūtų aptrupėjusi ar labai trapi, tik nežinau ar tokia bomba šnypš vonioje.

Taigi, belieka jas visas išbandyti vonioje, kad įsitikinčiau ar jos veikia kaip tikros bombos smile.gif

Jei taip- tai laisvė kūrybai bus neribota- šiandien iš gipso pasidariau formelę- tai gal tiks ir muilams ir bombikėms- įspaudžiau žvaiždutės formos kalėdinį žaislą iki pusė į gipsą, o kai tas išdžiūvo ištepiau gipso paviršių muilu ir užpyliau ant viršaus daugiau gipso, kad apsemtų likusią pusę žvaigždės- kai išdžiūvo- atskyriau puses ir išėmiau žvaigždę- gavosi dvipusė žvaigždės forma- gal buvo alima ir žvaigždę pjauti pusiau, ir būtų gatava forma, bet įtariu, būčiau negražiai perpjovus ir sugadinus- o ši atrodo gera tuo, kad susivožia iš tokių sunkių gipso gabalų- tai jei medžiaga ims putoti ar lipti- gal tvirčiau prisislėgs ta masė ir neišsiskirs forma.

Dabar dar padžiovinsiu tą formą iki ryt- o tada jau bandysiu naudoti- žiūrėsiu ar pasiteisins bomboms ar muilams daryti...

Nu, sorry už tokius ilgus postus ir tokį aktyvų reiškimąsi. Psio- tyliu- duosiu kitiems pasireikšti bye1.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo svytejimas ezero dugne: 21 sausio 2008 - 23:40
QUOTE(svytejimas ezero dugne @ 2008 01 21, 23:37)
Nu, sorry už tokius ilgus postus ir tokį aktyvų reiškimąsi. Psio- tyliu- duosiu kitiems pasireikšti bye1.gif


nieko ne sorry thumbup.gif labai gerai wink.gif bo as jau kazkaip bijau ekspermentuoti smile.gif)))

Butu ishviso super jei dar imestum nuotraukeles tu gipsiniu formu. Is kur gipsa emei???? vienzo dalinkis patirtimi, viena gerbeja (kaip minimum biggrin.gif) jau turi wink.gif 4u.gif
Atsakyti

senasnaujas dar turi skaidrios muilo bazes ax.gif
http://www.senasnauj...product&id=2349
Atsakyti
Sakyčiau brangokai kainuoja pas juos schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(irmulia @ 2008 01 22, 12:33)
Sakyčiau brangokai kainuoja pas juos  schmoll.gif


nu kad nelabai kaip skaidri g.gif
Atsakyti
Puiki naujiena- net jei neskaidri smile.gif Nes aš jau buvau nuleidus rankas dėl muilų gamybos- raukšlių tokių nenorėjau darytis, o labai dailūs ir patvarūs iš tarkuoto neišeina turbūt prie geriausių norų, tai jau buvau nusiteikusi tik bombas daryt... Ale kad čia kažkaip neužakcentuota, kad čia bazė- rašo muilas.. g.gif Kad nebūtų koks paprastas muilas- kaip Apta tipo- nu bet iš kainos sprendžiant, lygtai neturėtų paprastas būti... g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo svytejimas ezero dugne: 23 sausio 2008 - 04:53
QUOTE(Nereali @ 2008 01 22, 12:38)
nieko ne sorry  thumbup.gif  labai gerai wink.gif bo as jau kazkaip bijau ekspermentuoti smile.gif)))

Butu ishviso super jei dar imestum nuotraukeles tu gipsiniu formu. Is kur gipsa emei???? vienzo dalinkis patirtimi, viena gerbeja (kaip minimum biggrin.gif) jau turi wink.gif 4u.gif



Dabar dar tik eksperimentus tokius bet kokių formų darau- tokius negražius, arba niekuo neypatingus- tik grynai techniką atidirbinėju- ką daryti, kad gerai suliptų, kad paviršius dailus ir lygus būtų, kad šnypštų kuo stipriau vonioje, kaip išgaut dražias spalvas- tai dar tik juodraštiniai jie pas mane- tokie be ambicijų į grožį,- techniniai eksperimentai kol kas- bet kai tą eksperimentų etapą praeisiu- ir atrasiu tinkamiausią būdą- pridarysiu visokių jau su "menine" biggrin.gif idėja- ir tada padarysiu fotosesiją- jau kad pripyškinsiu tada lotuliukas.gif mirksiukas.gif Labai svajoju didelės kriauklės formos bombą padaryti- tokios suraitytos ir su spygliais truputį- kaip tarybų laikais iš kažkur jų tokių priveždavo- ir dabar manau būna pirkt, bet aš dar nuo tada turiu- ir jei su gipsu pavyks daryti formas- manau ir tos kriauklės formą pasidaryti bus galima- muilą lieti joje, ar bombą padaryti, jei pavyktų išrast kuo sukietinti tešlą, kad spygliai nenutrupėtų- nors su želatina gal ir pavyktų bomba tokia- tik dar nebandžiau ar ta su želatina šnypščia ir ar ištirpsta vandeny g.gif wub.gif


O ta gipsą statybinį tai senukuose pirkau- paprastas toks visai, po tris ar keturis ar pan. litus- tas pats pigiausias. Žvaigždutė nedidelė- bet ta forma didelė ir sunki- daug tokių labai užgriozdintų namus, o gipsas labai trapus, todėl formą reikia ne ploną tokią daryti, kad išimant ir trankant ją į grindis- nesutrupėtų... Dar ji truputį džiūsta- nors jau kieta, bet tokia drėgna prilietus- tai kai visai išdžius, bandysiu daryti bombą-žvaigždę, ir jei pasiteisins- įdėsiu ir formos foto mirksiukas.gif

Bijau kad pavyktų iškrapštyti iš gipsinės nesutraiškius bombikės:ax:

O šiaip, kai tą formą gaminau- pripyliau grietinės tirštumo gipso į cilindro formos plastikinį indą- kai ėmė tirštėti ta masė- įspaudžiau į ją žvaigždės pavidalo eglutės žaisliuką (ant plastikinių žaislų visad būna tokia siūlė- sudūrimas- tarsi iš dviejų dalių žaislas padarytas- tai labai patogu - nes gražiai gali lygiai iki pusės įspausti žaislą į gipsą) - tai aš ir įspaudžiau tą žvaigždę iki pusės į gipsą. Kai išdžiūvo ir sukietėjo- visą viršų, tiek žaislą tiek (ir ypač) gipsinę dalį kelis kartus riebiai išmuilinau, ir ant viršaus užpyliau gipso, kad gerai storu sluoksniu apsemtų tą žvaigždę - kai išdžiūvo- viską išėmiau iš plastikinio indo, ištraukiau žvaigždę- ir gavosi tokia iš dviejų dalių suvožiama cilindrinė forma, su žvaigždės įspaudu viduje- pridedi tešlos - ir suvoži kaip čirvinių blynų keptuvę (ar kaip tą kur grybukams visokiems ir gaideliams keksiniams kepti seniau būdavo lotuliukas.gif- be rankenų ir vyrių, aišku lotuliukas.gif )

Jei pavyks joje ką gero padaryti- būtinai parodysiu rezultatą mirksiukas.gif ir tai reikš, kad galima išgauti bet kokio daikto kopiją, ir pasidaryti bet kokių formelių muilams, kokių tik širdis geidžia- nesumokant už jas dvidešimt litų, kaip "tikrose spalvose"- tik kad jau griozdai gaunasi iš to gipso blink.gif žvaigždutė maža gaunasi- o forma kaip akmuo nemažas - ir sunki- tai tokių gali nebūti kur laikyt- ale kai už tokią kainą ir galimybė bet kokią formą padaryti- tai ir išmest negaila tų gipso luitų paskui..

Nu tikiuosi atrasti laiko ir ją išbandyti artimiausiu metu doh.gif smile.gif

Sėkmės tau muiliukų ir bombų gamyboje, gal ir tavo darbeliais galėsime tuoj pasigrožėti mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo svytejimas ezero dugne: 23 sausio 2008 - 05:47
QUOTE(svytejimas ezero dugne @ 2008 01 23, 04:52)
Kad nebūtų koks paprastas muilas- kaip Apta tipo- nu bet iš kainos sprendžiant, lygtai neturėtų paprastas būti... g.gif


as ji turiu ir jis tikrai skaidrus, joks ne apta schmoll.gif
Atsakyti