Įkraunama...
Įkraunama...

Rankų darbo muilas - 3 dalis

Na, mano tai lyg pusė velnio... Pirmuosius įtariu nepakankamai išmaišiau, nes padžiūvus išorėje jie buvo tokie skaidroki ir minkštoki. O per viduriuką gerai. Tai visus kraštus apipjausčiau ir dabar gerai smile.gif Bandėm plaut, tai mums su vyru patiko smile.gif O kvapų jokių nedėjau, noriu suprast koks natūralus jo kvapas ir kaip keičiasi džiūnant. Tai iš pradžių jautėsi striprokas ūkinio muilo kvapas. Dabar jis labai jau silpnas. Na, tiesiog muilas smile.gif

O tuos apiojaustytus kraštus vėl išlydžiau, pridėjau persikų kvapo, daugiau aliejų ir dabar džiovinu. Nežinau, bet man jei per minšti atrodo... Bet kvepia smile.gif

Dar dariau su kokosų aliejumi ir kokosų pienu. Plauti nebandžiau, bet man jie labai patinka rolleyes.gif Puikiai džiūsta ir kietėja. O kvapas iš pradžių buvo toks susimaišęs muilo su kažkuo saldžiu.. O dabar... jis daug silpnesnis.. bet kitoks nei pirmojo. Kvapų jokių irgi nedėjau, nes man labai įdomu koks natūralus jis gausis. Aj.. į šį dėjau šiek tiek kakavos paprastos smile.gif

Dabar prisipirkau daug aliejų Klaipėdoj, jie laukia savo eilės ax.gif
Atsakyti
O kur nuotraukos?.. ax.gif

Vien is kokoso aliejaus darei ar ir kitu dejai?
Atsakyti
saviskius ryt parodysiu... kol kas daugiau neviriau, nes mastau gi kad man reik blenderio smile.gif kad visi tiek natrio sarmai issimaisytu normaliai... bet jau svaigstu kaip i Vilniu leksiu ir pirksiu visokiu alieju... rolleyes.gif nes nuo alyvuogiu ir saulegrazu tai nosi riecia doh.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Daddygirl @ 2008 09 09, 18:02)
O kur nuotraukos?..  ax.gif

Vien is kokoso aliejaus darei ar ir kitu dejai?


Bus pioneer.gif

O į tą kokosų muilą dar dėjau palmių aliejaus ir šiek tiek alyvuogių, rapsų ir ricinos smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Štai @ 2008 09 09, 18:07)
Bus  pioneer.gif

O į tą kokosų muilą dar dėjau palmių aliejaus ir šiek tiek alyvuogių, rapsų ir ricinos  smile.gif



aa wink.gif

man tai idomu, jei vien is kokoso.. mastau.gif

o mano muilai ne vienas nesmirda g.gif smile.gif tik vienintelis turejo lengva ukisko muilo kvapa, ir tas pats dingo smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Daddygirl @ 2008 09 09, 20:44)
aa wink.gif

man tai idomu, jei vien is kokoso..  mastau.gif

o mano muilai ne vienas nesmirda  g.gif smile.gif tik vienintelis turejo lengva ukisko muilo kvapa, ir tas pats dingo smile.gif


O tu dedi kokių nors eterinių aliejų dėl kvapo? Mano muiliukai džiūsta dar tik keletą savaičių, tai manau dar keisis ir keisis smile.gif

Dabar noriu pabandyti daryt vien iš avokado aliejaus ir su avokadu. Na, arba tik šiek tiek įdėti kitų aliejų dėl kietumo. Dar turiu medvilnės aliejų tongue.gif Labai įdomu jį išbandyt. Tik toj skaičiuoklėj tokio nėra... Gal naudojies ir kitom kokiom gerom skaičiuoklėm..?

Beje, kiek laiko maišai, kai supili aliejus ir natrio šarmo tirpalą? Aš neturiu blenderio tam skirto, tai makaluoju baisiai ilgai... Kokosų muiliukui prireikė kokių 40min. kol viskas sutirštėjo ir susimaišė kaip reikiant... Nesuprantu, čia taip turi būti, ar aš tiesiog jau per daug atvėsusius juos sumaišiau.. g.gif
Atsakyti
QUOTE(Štai @ 2008 09 10, 07:58)
O tu dedi kokių nors eterinių aliejų dėl kvapo? Mano muiliukai džiūsta dar tik keletą savaičių, tai manau dar keisis ir keisis smile.gif

Dabar noriu pabandyti daryt vien iš avokado aliejaus ir su avokadu. Na, arba tik šiek tiek įdėti kitų aliejų dėl kietumo. Dar turiu medvilnės aliejų tongue.gif Labai įdomu jį išbandyt. Tik toj skaičiuoklėj tokio nėra... Gal naudojies ir kitom kokiom gerom skaičiuoklėm..?

Beje, kiek laiko maišai, kai supili aliejus ir natrio šarmo tirpalą? Aš neturiu blenderio tam skirto, tai makaluoju baisiai ilgai... Kokosų muiliukui prireikė kokių 40min. kol viskas sutirštėjo ir susimaišė kaip reikiant... Nesuprantu, čia taip turi būti, ar aš tiesiog jau per daug atvėsusius juos sumaišiau.. g.gif


dauguma nekvepinti, bet turi labai lengvus visai malonius kvapus.
nemanau, kad po dvieju savaiciu dziovinimo kvapas keisis, gar tik dar labiau isbluks...

neteko girdeti apie medvilnes alieju... g.gif
jei cia koks brangus ir vertingas daiktas biggrin.gif , geriau susitepk ant kuno mirksiukas.gif nes naoh ji tik sugadins..

40 min manau normaliai g.gif gali pabandyt aukstesnes temp.
Atsakyti
Nea.. Medvilnes visai nebrangus.. smile.gif Pirkau iš aliejus.com parduotuvės klaipėdoj. Tiesą sakant pirma nusipirkau, o paskui pasidomėjau kas jis per vienas. Tai šiaip tas aliejus nieko vertingo... Rafinuotą galima naudoti maistui. Tiksliau jis maistui ir naudojamas. O nerafinuotas turi labai daug blogų medžiagų, nes medvilne auginama labai neekologiškai, t.y. baisiai daug visokių trąšų reikia, kad ji augtų. tai nerafinuotą medvilnės aliejų kartais naudoja ir vietoj pesticidų... blink.gif Žodžiu, pas mane rafinuotas, bet maistui vis tiek bijau bandyt. O muiliukui visai tikt turetų.. smile.gif Medvilnės aliejus... Man taip gražiai skamba... atrodo toks super švelnus muiliukas turetų būti ax.gif

Ant kūno tepuos nerafinuotus kokosų ir abrikosų kauliukų aliejus. Mmm... gyvenime dar nebuvo oda tokia švelni.. Nuostabus daiktas biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Štai @ 2008 09 10, 10:30)
Nea.. Medvilnes visai nebrangus.. smile.gif Pirkau iš aliejus.com parduotuvės klaipėdoj. Tiesą sakant pirma nusipirkau, o paskui pasidomėjau kas jis per vienas. Tai šiaip tas aliejus nieko vertingo... Rafinuotą galima naudoti maistui. Tiksliau jis maistui ir naudojamas. O nerafinuotas turi labai daug blogų medžiagų, nes medvilne auginama labai neekologiškai, t.y. baisiai daug visokių trąšų reikia, kad ji augtų. tai nerafinuotą medvilnės aliejų kartais naudoja ir vietoj pesticidų... blink.gif Žodžiu, pas mane rafinuotas, bet maistui vis tiek bijau bandyt. O muiliukui visai tikt turetų.. smile.gif Medvilnės aliejus... Man taip gražiai skamba... atrodo toks super švelnus muiliukas turetų būti ax.gif

Ant kūno tepuos nerafinuotus kokosų ir abrikosų kauliukų aliejus. Mmm... gyvenime dar nebuvo oda tokia švelni.. Nuostabus daiktas biggrin.gif


pasiskaitinejau apie medvilnes alieju, tikrai kad pavadinimas skamba geriau nei jo aprasymas biggrin.gif as irgi maistui nenaudociau..

drinks_cheers.gif del alieju odai. mano megstamiausias kakavos. arba kakavos + kokoso.
Atsakyti
QUOTE(Štai @ 2008 09 10, 07:58)
Dabar noriu pabandyti daryt vien iš avokado aliejaus ir su avokadu. Na, arba tik šiek tiek įdėti kitų aliejų dėl kietumo.



is avokado aliejaus fainas muiliukas turetu buti. tik nepigus jis doh.gif gal is lt reiks atsivezti smile.gif kiek jis lietuvoje?
Atsakyti
Daddygirl, o gal gali plačiau aprašyt atvejus, jei NaOH papuola į akis? Aš tiesą sakant, pirmuosius kartus akinių nenaudojau... Galvojau vėliau nusipirksiu. Kai pajaučiau, kad garai šiek tiek graužia akis, tieisog maišiau per ištiestą ranką, toliau nuo puodo ir viskas... blush2.gif Noriu šiandien muiliuką gamint, bet jaučiu nebesiimsiu, kol akinių nenusipirksiu.. smile.gif Gerai, kad viskas gerai, bet prisižaist irgi nesinori... rolleyes.gif

Dėl avokado aliejaus nebeatsimenu... gal 3.. gal 5Lt už 100ml. Bet tikrai ne daugiau. Šiaip aliejus.com patys pigiausi aliejai kokius pavyko rast LT smile.gif Pvz., medvilnės 1,9lt, abrikosų kauliukų 3,3lt už 100 ml. Tik ta parduotuvė yra tik klaipėdoj ir Panevėžy kol kas, o apie naujus sakė ir Vilniuj atidarys rolleyes.gif
Papildyta:
Nors gal tas avokadų aliejus ir 2,5lt už 100ml kainavo.. Nebeatsimenu.. doh.gif
Atsakyti
sveikos,

aš tai renku "amuniciją" smile.gif Norfoj nusipirkau plaktuvą (19Lt), el svarstykles (99Lt), o vat pigaus puodo dar neradau, bandysiu klausinėt, gal šeiminykščiai kokį atliekamą turi (emaliuotas tiks?).
Vakar apsipirkau aliejus.com, turiu kakavos sviesto, kokosos aliejaus, palmių oleino, avokadų ir migdolų aliejaus. Susibalamūtinau dėl saulėgrąžų ir alyvuogių (kaip pagrindo) - jie rafinuoti ar ne turi būti? Ir alyvuogių naudoti pirmo spaudimo (extra) ar galima ir išspaudų?
Vieną bandysiu mandresnį, o kitą, pagal daddygirl paprastutį receptuką, tik pakvėpinsiu ir žolelių įdėsiu smile.gif
Dar palauksiu, kol mano mergičką į darželį pasveikus išeis, kad nenukentėtų nenuorama smile.gif o kolei kas gal abi pamėginsim patirpinti muilą ir įpjaustyti į jį spalvotų kubelių.
Dėkui, mergaitės, už temelę 4u.gif

Kaip, sakiau - darausi savo vyrui "auksinė" su tais pomėgiais lotuliukas.gif
Papildyta:
Štai, jo, visi tie "mandresni" aliejai apie 2,5 - 3Lt už 100ml
Extra virgin alyvuogių 500ml - 15Lt, o rafinuoto- 15Lt litras.
Papildyta:
dar galvoju apie ph ištyrimą - man chemikė sakė - geriausias indikatorius - raudono kopūsto sultys, tik dar viso proceso neišsiaiškinau, tipo - išmirkai kokį popierėlį (pvz kavos filtrą), išdžiovini ir turi lakmuso popierėlį...
Atsakyti