Įkraunama...
Įkraunama...

Rankų darbo muilas - 3 dalis

mergaitės - jūs auksas smile.gif

o aš savo vyrui pavirsiu auksine mergaite, jei čia užsikabliuosiu, tad laikausi iš paskutiniųjų. Tik skaitau skaitau skaitau...
Ir... ieškau puodų, svarstyklių, blenderių.... vien žo - pas mane ta pati problema, kaip pas daddgirl - mano oda jautri, o vaikai alergiški... kol kas sukuosi tuo, kad mažylio neprausiu su jokiu muilu, o didžiąją tik kartą per sav, na, rankytes tai ne abejo prausia, su lietuvišku, vaikišku.
Bet jei įmanoma tą stebuklą "suburti" pačiai, tai šaunu ir nuostabu...
studijuoju muilo skaičiuoklę.
Iškilo klausimas - kur galutinai paskaičiuoja vandens ir NaOh kiekį? Ten žemiau violetinėj jau lentelėj: water ir lye? Ir kaip ricina angliškai?
dėkoju.
skaičiuosiu su jūsų pagalba. labai šaunu, kad ten dar rodo visus putojimus, tvirtumus ir pan, tik klausimas - koks yra viduriukas procentaliai? kad nenuminkštint, nenukietint, nepadaryt neputojančio ir pan?
Atsakyti
Sveika prisijungus 4u.gif Baisiai neturiu laiko, tai trumpai:
1. Vandenį skaičiuoja ten apačioj, neatsimenu kaip ten tiksliai atrodo, bet taip ten kur water ir lye. Paspaudi compute recipe ir išmeta.
2. Ricina - castor oil
3. Dėl viduriuko, tai pasiieškok tam pačiam puslapy, kažkur jame buvau radus, kokie skaičiukai geriausi. Jei nerasi, paieškosiu pas save, įmesiu kada smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2008 09 02, 14:20)
mergaitės - jūs auksas smile.gif

o aš savo vyrui pavirsiu auksine mergaite, jei čia užsikabliuosiu, tad laikausi iš paskutiniųjų. Tik skaitau skaitau skaitau...
Ir... ieškau puodų, svarstyklių, blenderių.... vien žo - pas mane ta pati problema, kaip pas daddgirl - mano oda jautri, o vaikai alergiški... kol kas sukuosi tuo, kad mažylio neprausiu su jokiu muilu, o didžiąją tik kartą per sav, na, rankytes tai ne abejo prausia, su lietuvišku, vaikišku.
Bet jei įmanoma tą stebuklą "suburti" pačiai, tai šaunu ir nuostabu...
studijuoju muilo skaičiuoklę.
Iškilo klausimas - kur galutinai paskaičiuoja vandens ir NaOh kiekį? Ten žemiau violetinėj jau lentelėj: water ir lye? Ir kaip ricina angliškai?
dėkoju.
skaičiuosiu su jūsų pagalba. labai šaunu, kad ten dar rodo visus putojimus, tvirtumus ir pan, tik klausimas - koks yra viduriukas procentaliai? kad nenuminkštint, nenukietint, nepadaryt neputojančio ir pan?


Pradedant gaminti gal paprasciau naudotis jau sukurtais, isbandytais, subalansuotais receptais (nei kurti paciai).

Charakteristikos tame kalkuliatoriuje tik bendram vaizdui. Pvz jei nuprausimas 0, nereiskia, kad tas muilas nepraus. Arba turiu pagamintus du muilus, ju kietumo skaiciai labai panasus, o istikruju vienas net labai kietas, kitas - per minkstas.
Joks kalkuliatorius neivertins visu faktoriu.
Todel pradedantiesiems patarciau isbandytus ir pasitvirtinusius receptus mirksiukas.gif
Atsakyti
ačiū Štai, dar tyrinėsiu šią lentelę. Dar nelabai supratau, kai buvo bent trijų rūšių tas pats aliejus, ten gal nevienodo grynumo, ar rafinuotumo ar dar kas...
daddgirl - tai žinoma, kad geriausia - išmėgintas receptas, juolab, kad tuomet galima gauti ir naudingų patarimų, ką daryti kitaip ir dar kokių spec dalykėlių.
Reikalas tas, kad aš norėčiau ko nors tikrai paprasto, ta prasme, kad ingredientų būtų kuo mažiau ir kuo artimesnių mūsų aplinkai (taip manau, išvengčiau galimos alerginės r-jos).
Sakykite, jei kaip pagrindą imti ne alyvuogių, o saulėgrąžų aliejų? Dar naudoti kokius rapsų, lazdyno riešutų, sėmenų, kviečių gemalų ir kt. savybėms išgauti? Aš apsipirkinėsiu aliejus.com parduotuvėje. O pagrindą pirksiu prekybos centre (lyg maximoj anksčiau buvau pirkusi net ir palmių aliejų...). Spėjų, kakavos sviestas irgi alergenas? nes maniškė alergiška šokoladui, bet gal ne kakavos sviestui, o pačiai kakavai?
Atsakyti
sveikos,

vis kalkuliuoju savo muilą, pradžiai noriu išbandyti kokį paprastutį, su saulėgrąžų aliejumi, o alyvuogių naudoti kaip priedą ypač tyrą. Negavau NaOh, tik gryno Na, chemikė man sako - sumaišyk su H2O ir gausi OH, bet, manau, nemaišysiu, darysiu su KOH, nes šio turi...
O labiausiai norėčiau daryti iš pelenų šarmo, nes pelenų - sočiai, va, tik išsiryškinsiu, kokio medžio pelenų reikia, dar močiutę paklausinėsiu, ji taip virdavo...
O kaip jums sekasi?
Atsakyti
Sveikos,

aš dar muilo negaminau, bet pabandyt ketinu. tai kol kas bandau susisteminti info. kai perskaitysiu viską, manau užsiimsiu, nes grožis tų muiliukų, tai pasakiškas ax.gif
Tik mačiau aptarinėjant skaidrią muilo bazę, ir nesenai radau, jog ja prekiauja dekovita.lt 0,5kg kaina mažesnė nei senasnaujas.lt, tai ir mąstau, ar yra tarp jų skirtumas, ar kainų skirtumas parodo ir kokybę? g.gif gal esate kas išbandę abi bazes ir gali palyginti? būtų labai įdomu ir manau ne tik man ax.gif
Atsakyti
Manau, kad nėra kažkokio ypatingo skirtumo tarp dekovitos siulomo muilo bazės ir senasnaujas siūlomo. g.gif Vienintelis skirtumas - tai kaina biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo irmulia: 07 rugsėjo 2008 - 14:12
Merginos, kai gaminat muilus 'nuo nulio', tik nepamirskit apsaugines aprangos.
Paskaiciau apie atvejus, kai NaOH papuola i akis.. baisu unsure.gif
Butini apsauginiai akiniai.
Atsakyti

Sveikos,

pačioj pirmoj temoj yra muilo receptas, kuris sudomino mane:

500 gr. alyvuogių aliejaus
63-64gr sodos
170 gr. vandens

ar jis sustings ar ne ir ar reikia kaitint g.gif
apie pačią procedūrą nebuvo nieko parašyta, tik ką dėt.

Dėkoju 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(rutulux @ 2008 09 09, 15:11)
Sveikos,

pačioj pirmoj temoj yra muilo receptas, kuris sudomino mane:

500 gr. alyvuogių aliejaus
63-64gr sodos
170 gr. vandens

ar jis sustings ar ne ir ar reikia kaitint  g.gif
apie pačią procedūrą nebuvo nieko parašyta, tik ką dėt.

Dėkoju  4u.gif

as manau kad cia ne muilas, o vonios bomba
Atsakyti
Tiesą sakant ir aš taip manau.. smile.gif
Atsakyti
Stai, kaip tavo muilai?

maniskiai balkone ax.gif zinau kad sarmas neistirpo... nes oda tokia idomi lieka nusiprausus... bet keiciasi tie muiliokai kas diena... vis bresta ir dziusta (jei koks lietus neuzlyja biggrin.gif) bet kvapas doh.gif doh.gif dejau visokiu et alieju nu nepermuse... schmoll.gif tai jauciu cia ir nuo aliejau priklauso tas kvapas g.gif laukiu kol parnes man tu indikaciniu lapeliu (is chemijos pamoku pamenu kad turetu buti oranziniai melitoranzo indikatoriai....) tai idomumo delei reik ph pamatuoti.... o paskui jau keliaus i siukslyne... ax.gif
Atsakyti