Įkraunama...
Įkraunama...

Rankų darbo muilas - 3 dalis

O mano burbulai taip ir nesukietejo verysad.gif vakar viena susiberiau sau i vonia- siaip tai kaifas ir kvepia ir putoja, tik va kad nesulippo jie sad.gif

O vakar i muila sudejau jau pries pat pabaiga kai beveik atveses buvo manu koshes, gavosi super ir sukietejo gerai, tiesa dar nebandziau su juo praustis tikiuosi nebus kaip shvitrinis popierius lotuliukas.gif
Papildyta:
QUOTE(spaNguolė @ 2008 01 16, 14:30)
Vakar padariau vieną bombikę  bigsmile.gif , atrodo viskas pavyko puikiai  thumbup.gif , niekas nelipo per kraštus, šiandien išėmiau iš formelės- atrodo nesubyrėjo. Dėl spalvos įlašinau truputi šaltalankių aliejaus, žiūrėsim kaip vonioj bus- ar neišlipsiu visa oranžinė  lotuliukas.gif . Beje, aš dėjau ir krakmolo ir sodos ir c.rūgšties, santykis maždaug 1:1:1 . O formelė mano žinot iš ko? Ogi iš kalėdinio burbulo  biggrin.gif . Turiu tokiu burbulų, kurie jau nusibodo ir nėra labai gražūs, tai perpjoviau per pusę ir puikiausia forma bombikėms smile.gif . Šiandien dariau dar vieną, kai šita išdžius- nufotkinsiu pasirodyti  ax.gif .


o be saltalankiu kitokio aliejaus dejai?
vandens purshkei?
Atsakyti
QUOTE(Nereali @ 2008 01 16, 17:23)

vandens purshkei?


Aš tai jau daug tu burbulų esu pridariusi ir niekada vandens nepurškiu. Visada gaunasi gerai.
Atsakyti
tik aliejuko pili ir viskas?
Atsakyti
QUOTE(Nereali @ 2008 01 16, 15:23)
o be saltalankiu kitokio aliejaus dejai?
vandens purshkei?


Dejau dar paprasto aliejaus 3 valg. šaukštus ir eterinio apelsinų kvapo. Vandens nepurškiau. Nes rūgštis su soda reaguoja kai gauna vandens. Beje, c. rūgštis buvo labai stambi, tai aš su kombainu permaliau- gavosi kaip cukraus pudra.
Vakare parodysiu foto kas man gavosi.
Atsakyti
QUOTE(Lachesė @ 2008 01 16, 23:40)
tik aliejuko pili ir viskas?


Visada viename inde sumaišau sodą, citrinos rūgštį, krakmolą ir kokį nors priedą (vonios perlus, druską, pieno miltelius ar kt.). Kitame inde sumaišau aliejų (jį visada dedu kokių nors riešutų ar sezamų) ir eterinio aliejaus porą lašiukų. Tada atsargiai maišydama šaukštu į miltelius supilu aliejų, po to dar rankomis gerai pertrinu ir dedu į formas. 4u.gif
Beje, formas tai privatizavau vaikų nuo kažkokių pokemonų ax.gif . Tai jos labai geros- burbulo formos, plastmasinės, užsispaudžia. Seniau vargdavau su lauko teniso kamuoliukais ir galvojau, kad gerai yra.
Atsakyti
Dariau ir as vonios bombas pries kokia savaitele- bet dauguma man ju sutrupejo blush2.gif verysad.gif

Tik pati pirma liko nesutrupejusi- bet pavirsius taip suskeldejo dziunant- kaip afrikos dykumu zeme- bet tai tvirtumui jo kazkaip nekenkia - tik kosmetinis defektas tongue.gif O tos estetikos labai norisi- kad butu lygus, tvarkingas pavirsius, nesimetytu siules-sudurimo..

O va kitu dauguma sutrupejo-ypac suvoziamose formelese- rutulia, taip pat turejau toki kiausini plastikini, uzdaroma- nuo kazkokio a la kinderio, tik tikro kiausinio formos ir zasies kiausinio dydzio- bet is tos formeles nepavykdavo isimti nesutrupinus- arba nesulipdavo kiausinio puses viena su kita, ir imant atsiskirdavo , arba nepavykdavo isimti, nes palaikius pora valandu formose pasidare taip standu ten viskas, kad isimti is formos nejo- ir imant subyrejo i miltus- panasiai ir su rutuliu buvo- as dariau rutui is fructis serumo plaukams, berods, apvalaus buteliuko. Buvau sumasciusi daryti pradzioje is eglutes zaislu- nes per ispardavima papigiaisku toku buvau kalna prisipirkus didelei eglei- su defektais truputi kai kurie- tai juos norejau pjauti, bet kazkaip pagalvojau, kad bus sunku graziai perpjauti per puse kieta daikta, kaip zaislas eglutes- nors ten buvo ir burbulai, ir varpeliai, ir zvaigzdes, ir sirdeles- ir trys zaislai maziau nei lita bendroj sumoj kainavo- bet gerai, kad nebandziau, nes jei paprastu formu subyrejo..

Ziuriu, nesubyrejo tos bombos, i kuris dejau kisieliaus sauso- bet jis juk tik is krakmolo, citrinos rugsties ir cukraus padarytas- panasiai kaip bobu musu, sudetis to kisieliaus- mastau, gal cukrus isgelbejo g.gif

Bet irgi nesuprantu, nuo ko tas subyrejimas priklauso- o dar tokias mielas spalvas maistines ispliurzijau tiems subyrejusiems- turejo margi jie visokie gautis, dryzuoti, kaip marguciai- dabar neliko dazuir kai isdzivo- subyrejo beveik visi, kuriuos pavyko isimti is formu- radau ryte trupiniu kruveles verysad.gif

bandysiu dar matyt- bet neisivaizduoju, kodel subyrejo g.gif - bandziau ir su vandeniu, ir be, o tik su aliejumi daryti bat tas pats- rezultatas... Ir daug dariau.. Bet jauciu bandysiu dar ax.gif norisi isgauti rezultata vis tik smile.gif
Atsakyti
Gal tu per trumpai laikai formoje? Aš visada išimu po paros.
O pagal kokį tiksliai receptą tu darai? 4u.gif
Atsakyti
Aš irgi iš formos išėmiau maždaug po paro.
Va kaip atrodo mano bombikės ax.gif , tą iš dešinės pirmą dariau, tai nelabai pavyko gražiai suklijuoti sad.gif.

user posted image

Antros bombikės viršus išbalęs, nes ant pusės padėtas džiuvo, tai dažai į servetėlę susigėrė rolleyes.gif .
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo spaNguolė: 18 sausio 2008 - 12:22
spaNguolė, grazios bombikes mirksiukas.gif

Del isemimo is formu, tai pirma partija isemiau po poros valandu ir viskas puiku buvo, o su antraja - vargau, nes trupejo. Speju, kad per mazai aliejaus ir vandens buvau ipylusi, pabijojau, kad ir vel reaguoti soda su rugstimi prades biggrin.gif
Atsakyti
Merginos, o kokia pas jus mase gaunasi kai sumaishot jau su aliejais? tokia minkoma? ar dar tokia pusiau trupanti? ar kieta ji turi buti???

Nes jei as dadedu daugiau aliejaus tai man ishvis nesudziuna tie bumbulai ir ji tokia kazkokia minksta darosi. sad.gif t.y. jau sakiau mielines teshlos efektas sad.gif

o jei per mazai tai nepasidaro vientisa mase sad.gif
Atsakyti
Pas mane gaunasi ne vientisa, trumpanti masė. Į formelę dedu su šaukštu ir tada gerai suspaudžiu su rankom. Bet aš juk tas dvi bombikes padariau, tai dar maža mano patirtis smile.gif.

P.S. į antrą bombikę dėjau daugiau šaltalakių aliejaus, o paprasto aliejaus tiek pat, tai ... doh.gif kai džiuvo (padėjau šalia radijatoriaus ir formelę dėl tvirtuvo apviniojau lipnia juostelę) išbėgo gal koks 1,5 šaukštas aliejaus, o formelė po nakties visa suskilinėjo doh.gif , bet pats burbulas gavosi gražesnis negu pirmas bigsmile.gif .
Atsakyti
QUOTE(spaNguolė @ 2008 01 18, 13:30)
Pas mane gaunasi ne vientisa, trumpanti masė. Į formelę dedu su šaukštu ir tada gerai suspaudžiu su rankom. Bet aš juk tas dvi bombikes padariau, tai dar maža mano patirtis smile.gif.

P.S. į antrą bombikę dėjau daugiau šaltalakių aliejaus, o paprasto aliejaus tiek pat, tai ...  doh.gif  kai džiuvo (padėjau šalia radijatoriaus ir formelę dėl tvirtuvo apviniojau lipnia juostelę) išbėgo gal koks 1,5 šaukštas aliejaus, o formelė po nakties visa suskilinėjo  doh.gif , bet pats burbulas gavosi gražesnis negu pirmas  bigsmile.gif .


Dar pasikartosiu su klausimu ar mase pradeda "kilti" na kaip mieline teshla ar ne? nes as kai dejau i formeles tai pro shonus tieeek jos ishbego doh.gif ir irgi apklijavau visokiu skotciu kad tik laikytusi smile.gif
Atsakyti