Įkraunama...
Įkraunama...

Rankų darbo muilas - 3 dalis

Ačiū Daddygirl už puikų pasisakymą apie muilus reklamuojantį textą. Kai pagalvoju kiek dar yra prekių, kurios net toli gražu nėra tokios, kaip jas pristato doh.gif
Apie tuo muilus negaliu pasakyti nieko nei gero, nei blogo, taigi kalbu tik apie parašytą textą.
Žodis "ekologija" pas mus įgavo naują prasmę, kai jį pradėjo naudoti "maxima"...
Tiesiog dar vienas žodis "ant bangos", gaila tik kad dabar kabina šita žodį kur tik netingi, ir taip pačiai ekologijos įdėjai kenkia...Bet tema ne apie tai.

Gal gali parašyti kaip darei paskutinį muilą?

Ir bendras klausimas. Skaitydama praėjusią temą, taip ir nesupratau - rado kas nors LT kur įsigyti natrio šarmo, ar ne????
Papildyta:
nusipirkau "dalan" muilo dviejų rūšių. Ir jau laukiu muilo bazės. Bandysiu ką nors meistrauti.
Nors tas dalan ir taip visai nieko. Pakankamai pigus - 5 lt. už kg. Ir kvapas nieko, rašo, kad pilnai gamintas rankomis g.gif kaži...
Pabandysiu nusiplauti rankas pažiūrėsim ar jis jau toks geras lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Lachesė @ 2008 08 05, 19:32)
žinau, pirkau gabaliuką , nepasakysiu svorio, bet kažkur 100- 150g kainuoja 10-15 lt.

Tik man nepatiko to muilo kvapas, beveik visi muilai turi kažkokį citrininį mėtinį sumaišytą kvapą, nep papykina po ilgesnio muilavimosi, nors prausia puikiai, ir nesausina odos.

Tą moteriškę rodė per televiziją ne taip seniai. Yra archyve,jeigu tau įdomu, buvau įdėjus nuorodą į kažkurią temą.


kaina, sakyciau, normali? anglijoj, atrodo, irgi £2 - £3 uz 90 - 100g.
aisku, idomu ko ir kiek ten ideta mirksiukas.gif

Zinoma, kad idomu bigsmile.gif Tik kazin, ar pati rasiu.. bandziau cia kazkada ieskoti 'tortu' , kuriuos minejot biggrin.gif nieko man paieska nerado biggrin.gif gal pasufleruotumet, kur ieskot, arba kokius zodzius paieskoje naudot?
Papildyta:
QUOTE(relija @ 2008 08 05, 21:40)

Tiesiog dar vienas žodis "ant bangos", gaila tik kad dabar kabina šita žodį kur tik netingi, ir taip pačiai ekologijos įdėjai kenkia...Bet tema ne apie tai.

Gal gali parašyti kaip darei paskutinį muilą?



Tu teisi, toks ispudis apie zodi 'ekologija' ir susidaro, kai skaitai si teksta. O kad daugybe pardaveju ir gamintoju teiginiu - tik grazus zodziai arba 'label appeal' tai ir as neseniai emiau suvokti (kai pradejau i tai gilintis doh.gif )

kas butent domina apie muiliuka? receptas? ar procesas? jei pats gaminimo procesas: kai jau puode mase sutirstejo, ja padalinau i dvi dalis ir i viena imaisiau neg juros purvo. tada pakaitom pyliau abieju spalvu mases i forma, o supylus dar pabraukinejau su peiliu. tikejaus, kad gausis graziau unsure.gif bet per velai pradejau dalinimo procesa - mase per daug sutirstejo iki kol ja pyliau i forma.
nezinau, ar aiskiai paaiskinau smile.gif jei idomu, kita karta galiu pafotografuoti.
Atsakyti
relija, taip, kunigunda rašė, kur Vilniuje NaOH galima įsigyti :

"
QUOTE(kunigunda78 @ 2008 06 26, 21:32)
Tai va megaites, Vilniuje natrio sarmas parduodamas 1kg-14 lt Zirmunuose, prie troleibusu parko, firma AVSISTA, reikia su savim tureti asmens dokumenta, nes tuos duomenis jie susiveda ir viskas
Papildyta:
http://www.avsista.lt/
jei bus perkanciu -galeciau kazkiek paimti
"


Daddygirl - kur ir kokių tortų ieškai? jei SM muilų temose- tikrai rasi (ankstesnių muilų temų paieškose rašyk lietuviškomis raidėmis) Jei internete, tai turėtų būti - www.youtube.com buvau vieną radusi ax.gif
Atsakyti
4u.gif Sveikos muilininkes

QUOTE(Daddygirl @ 2008 07 01, 01:53)

kai alieju ir natrio sarmo vandens temperaturos buvo apie 90%, supyliau natrio sarmo vandeni i aliejus


vat man klausimas iskilo... tu kaitinai aliejus ir supylei natrio sarmo vandeni. rasai kad jie turi but 90 laipsniu... tai ir ta vandeni kaitinai? ar tik aliejus o sarmas liko kambario temp?

QUOTE(Daddygirl @ 2008 07 04, 16:33)
Distiliuoto vandens 266g
NaOH - 96.5g
Kokosu aliejaus - 84g
Ricinos aliejaus - 21g
Palmiu branduoliu aliejaus - 70g
Alyvuogiu aliejaus prisotinto medetkom & ramunelem - 525g (galima paprasto)
Medetku ziedlapiu (nebutinai)
Reiketu ir kvapu (as nedejau, nes 'kvepinsiu' istirpinus)


ar cia duotus gramus galima pasilikti o naudoti kitokius aliejus? pvz vietoj ricinu ipilti 21 grama migdolu? na kad recepto nereiktu is naujo kurti, nes nelabai moku dar ax.gif o taip knieti pameginti virti ta muila.... turiu ir akinius spec papirkusi ir puoda nereikalinga susiradau hihihi.gif tik formos neturiu kvadratines... tai reiks ir susirasti kokia senukuose... kazkaip lydyti man ne taip traukia kaip virti... gal kad kraujyje chemikes genu yra hihihi.gif
Atsakyti
QUOTE(irmulia @ 2008 08 05, 21:55)
relija,  taip,  kunigunda rašė, kur Vilniuje NaOH galima įsigyti :

""
Daddygirl - kur ir kokių tortų ieškai? jei SM muilų temose- tikrai rasi (ankstesnių muilų temų paieškose rašyk lietuviškomis raidėmis) Jei internete, tai turėtų būti - www.youtube.com buvau vieną radusi  ax.gif


o kokius zodzius vest? bandziau ieskant SM muilu temose vesti tort*, tai nieko nerado unsure.gif
Papildyta:
QUOTE(Frekė @ 2008 08 06, 11:04)
4u.gif  Sveikos muilininkes

vat man klausimas iskilo... tu kaitinai aliejus ir supylei natrio sarmo vandeni. rasai kad jie turi but 90 laipsniu... tai ir ta vandeni kaitinai? ar tik aliejus o sarmas liko kambario temp?
ar cia duotus gramus galima pasilikti o naudoti kitokius aliejus? pvz vietoj ricinu ipilti 21 grama migdolu? na kad recepto nereiktu is naujo kurti, nes nelabai moku dar ax.gif  o taip knieti pameginti virti ta muila.... turiu ir akinius spec papirkusi ir puoda nereikalinga susiradau hihihi.gif tik formos neturiu kvadratines... tai reiks ir susirasti kokia senukuose... kazkaip lydyti man ne taip traukia kaip virti... gal kad kraujyje chemikes genu yra hihihi.gif


veliau rasiau - geriau palaukti kol abu (aliejai ir natrio sarmo vanduo) bus apie 35 - 40 C.
natrio sarmo vandens kaitinti nereiks - jis pats ikaista del chemines reakcijos.

ne, alieju pakeisti negalima.

surasyk kiek ir kokiu aleiju nori naudoti, as radus laiko pabandysiu tau gauti vandens ir antrio sarmo kieki tavo receptui.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Daddygirl: 06 rugpjūčio 2008 - 12:39
o tai kaip nustatyti temperatura? reikalingas koks spec termometras?
aciu uz pagelba dabar kol kas bandysiu gal taviski virti... tik reik dar tada papildomu priedu nusipirkti ax.gif o del aliejaus: alyvuogiu aliejus prisodrintas medetkomis ir ramunelemis galima naudoti paprasta alyvuogiu alieju? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Frekė @ 2008 08 06, 11:25)
o tai kaip nustatyti temperatura? reikalingas koks spec termometras?
aciu uz pagelba dabar kol kas bandysiu gal taviski virti... tik reik dar tada papildomu priedu nusipirkti ax.gif  o del aliejaus: alyvuogiu aliejus prisodrintas medetkomis ir ramunelemis galima naudoti paprasta alyvuogiu alieju? g.gif


reikalingas termometras, patariama tureti net du.
galima paprasta.
Atsakyti
aisku vadinas reiks avsistoj pasiklausineti ir del termometro

na stai sugalvojau bandyti toki daryti muila:

pradzioje nedideli kieki:

Avokadu aliejus
Alyvuogiu aliejus pagrindas (jo bus daugiausia)
Medus,
Vanduo
Ir sarmas (NaOH)


dar gal koks linu semenu

siaip tai gyvenu nedideliam mieste (provincijoje) o visos parduotuves su gerais aliejais tik Kaune Vilniuj Klaipedoj... tai ka rasiu supermarkete ta bandysiu nusipirkti...


ir dar. maciau laida apie muilininke (jau maciau ir nuoroda ikelet) ji ta muilo mase su blenderiu tryne ar taip reik daryt? ar uzteks sauksto medinio? ax.gif ot klausimu klausimeliu....
Atsakyti
QUOTE(Lachesė @ 2008 08 05, 20:32)
žinau, pirkau gabaliuką , nepasakysiu svorio, bet kažkur 100- 150g kainuoja 10-15 lt.

Tą moteriškę rodė per televiziją ne taip seniai. Yra archyve,jeigu tau įdomu, buvau įdėjus nuorodą į kažkurią temą.


Man regis, kad visai atsitiktinai man yra tekę su šia moterimi trumpai pabendrauti ir netgi gauti dovanų muiliuką wub.gif , vienoje parduotuvėje pakalbėjom apie visokias skalbimo ir t.t. natūralias priemones ir ji pasakė, kad muilą gamina ir padovanojo man wub.gif , dar grįžus namo, pažiūrėsiu, ar tikrai, bet regis ta pati. Būtų smagu, jei prisimintum nuorodą, nerandu pati unsure.gif

*********************************

Info, kuri gal pravers:
Vilniuje yra parduotuvė, kurioje aliejus ... pilsto thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif , kadangi didelių kiekių mums ir nereikia, tai čia pats tas drinks_cheers.gif . Parduotuvė "De Lona", Kalvarijų g. 19/16-1, Vilnius. Turi graikinių, žemės riešutų, vynuogių, abrikosų kauliukų, dažinių dygminų, simondsijų, migdolų, kviečių gemalų, sezamų, moliūgų, kanapių sėklų ir kt. aliejų. 3,9 - 8,9 lt (100 g.)


jų psl.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo LT saulele: 06 rugpjūčio 2008 - 12:58
QUOTE(Frekė @ 2008 08 06, 11:48)
aisku vadinas reiks avsistoj pasiklausineti ir del termometro

na stai sugalvojau bandyti toki daryti muila:

pradzioje nedideli kieki:

Avokadu aliejus
Alyvuogiu aliejus pagrindas (jo bus daugiausia)
Medus,
Vanduo
Ir sarmas (NaOH)
dar gal koks linu semenu

siaip tai gyvenu nedideliam mieste (provincijoje) o visos parduotuves su gerais aliejais tik Kaune Vilniuj Klaipedoj...  tai ka rasiu supermarkete ta bandysiu nusipirkti...
ir dar. maciau laida apie muilininke (jau maciau ir nuoroda ikelet) ji ta muilo mase su blenderiu tryne ar taip reik daryt? ar uzteks sauksto medinio? ax.gif ot klausimu klausimeliu....


muiliukas turetu gautis super svelnus odai smile.gif tik nelabai kietas ir ilgesnis bus dziovinimo periodas. ypatingai gero putojimo ir burbuliavimo irgi nebus.
negalvoji kaip nors pakvepint? tas mano muilas, kurio gaminima cia aprasiau net po 6 sav dziovinimo turi lengva ukinio muilo kvapa; galvoju gal del to, kad jo pagrindas - alyvuogiu aliejus g.gif nes kiti muilai tokio kvapo kaip ir neturi..

su medum atsargiai - kad neperkaitintu muiliuko. gal pirma karta jo nedek? arba labai nedaug.

as naudoju blenderi, bet galima ir maisyti , tik truks ilgiau. ypac tavo receptas biggrin.gif as naudoju plastmasini sauksta, kai reikia.. ar galima medini net nezinau..
Atsakyti
na cia sa tik sudejau ka is galvos permaciau ir prisiminiau kad rasiu nusipirkti savo Iki parduotuveje smile.gif o blenderio paskui nereik ismesti? ta prasme jis maistui bus tinkamas? ar geriau naudoti mikseri (kur grietinele plaka), nes vaiku dar planuoju tai reiks veliau nauja blenderi pirkti biggrin.gif

del kvapu tai manau deti eteriniu alieju. bet gi ten ne litrais jo reik o keliu lasu biggrin.gif ar tai irgi turi kazkokios itakos?

bandysiu kopijuoti tavo receptuka kur idejai su 96.5g NaOH tik pirma issiaiskinsiu ka turi vaistine... nes ricinos alieju man rodos tik ten rasiu g.gif

tai vistiek pirmiausia reik issiaiskint ar Avsista neissikrauste is musu ir ar turi NaOH ax.gif o tada jau ir aliejus permesiu kokiu yra ir ka galiu pirkti... Eteriniu yra vaistinese siaip keli liko nuo darbo... reik permesti ir pasizeti ka turiu dar islaikiusi... kiek atmintis nesa tai roziu medzio, levandinu, citrusiniu turiu... manau vistiek gaiviausias ir bus citrusiniai g.gif

tiesa o pagal taviski recepta daug muilo gaunas? gal pradzioj dar sumazinti viska per puse g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Frekė: 06 rugpjūčio 2008 - 19:18
Freke, jeigu pirksi natrio šarmo, gal nori per pusę? Ten, kiek žinau jį pardavinėja po 1kg. Man tiek nereikia, tai jeigu pirktume dviese būtų paprasčiau smile.gif
Atsakyti