Įkraunama...
Įkraunama...

Rankų darbo muilas - 3 dalis

QUOTE(irmulia @ 2008 08 02, 07:41)
Daddygirl lenkiu žemai kepurę prieš tave  wub.gif  kokių grožybių prigaminai

O avokadą irgi trynei ar ne? dėl visų tų pokyčių aikui bėgant tai ir perverdant muilą, tas pats - spalvos truputį pašviesėja ir kvapas tampa silpnesnis (bent jau kaikuriems mano pervirtiems taip atsitiko)

Aš kol kas dar nepradėjau, bet kaip maga  wub.gif  wub.gif  wub.gif  kadangi odą jautrią  turiu, tad mąstau pasigaminti kokį švelnų muiliuką, kuris patiktų mano odai  g.gif
o ir šiaip esu susižaėjusi visu procesu  bigsmile.gif



Taip, vaisius ir darzoves, jei dedu i muila, sutrinu mikseriu. Paliktos stambios dalys, manau, gali imti gesti (nes ju 'neapdoros' natrio sarmas).

Aisku, reiskia dalis pokyciu neisvengiami ir normalus.
Tik taip pagamintam muile dar priedo ir chemines reakcijos vyksta bent pora dienu po gaminimo. Tai pokyciu galima tiketis dar daugiau doh.gif

Vienas is svelniu muilu - alyvuogiu mirksiukas.gif Turetu tikri ir labai jautriai odai. Mano oda nera labai jautri, tik alergiska cheminiams priedams - uztai visi namie gaminti naturalus muilai jai tinka (bent kolkas neatradau, kas netiktu). Tik dukrytei gaminu itin svelnius.

Tiesa, pradedant geriau gaminti pacius paprasciausius - be jokiu priedu; tik aliejus, natrio sarmas ir vanduo. Net prityre muiladirbiai, parduodantys savo gaminius, daznai patiria ivairiu nesekmiu... todel pradzioje geriau paprasciau.
Nors as pati per daug nekantri ir smalsi, matyt smile.gif labai jau greit noriu viska isbandyt biggrin.gif
Dabar mano planuose ir mintyse muilo su negyvos juros purvu gamyba rolleyes.gif
Papildyta:
QUOTE(Lachesė @ 2008 08 02, 15:43)

O kaip ,Daddygirl, laikai  savuosius ?


kaip suprantu, manuosius geriau kuo ilgiau dziovint. tai kolkas net neuziiminejau 'sandeliavimu' smile.gif
Patys pirmieji pagaminti tik pries pora menesiu - tai ir jie vis dar dziusta ant palanges. (tiesa, is ju tik keli jau ir like doh.gif - kiti sunaudoti arba isdovanoti biggrin.gif )
Atsakyti
Isbandziau ta obuoliu-agurku-avokado muila. Labai patiko. Labai smarkiai putoja (i ji dejau dideli kieki kokoso aliejaus), bet ta puta labai svelni, kaip kremas (tikiuosi cia del avokado rolleyes.gif ). Zodziu, tikrai geras jausmas prausiantis, tik sunku apibudinti ta putojima.

Gaminau muila su negyvosios juros purvu. Galvojau, gal tas iseis kiek grazesnis, bet neisejo doh.gif biggrin.gif
Kai supjaustysiu, imesiu nuotraukyte..
Atsakyti
Daddygirl, o ar galiu gaminti tokį patį muilą, tik su baze, o ne šarmu???
Taip pat prašau parašyk iš kur gauni visus tavo naudojamus aliejus?
Atsakyti
relija, aliejų galima rasti ir LT (gal ne visiškai visus bet dalį tikrai mirksiukas.gif )

www.kvapunamai.lt
www.aliejus.lt
www.weleda.lt
www.izide.lt
www.aromaterapija.lt
www.sveikiproduktai.lt
www.naujojibarmune.lt
www.aromabalt.lt
įdomu
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo irmulia: 04 rugpjūčio 2008 - 21:02
QUOTE(relija @ 2008 08 04, 19:28)
Daddygirl, o ar galiu gaminti tokį patį muilą, tik su baze, o ne šarmu???
Taip pat prašau parašyk iš kur gauni visus tavo naudojamus aliejus?


Nu toki pati tai, manau - ne mastau.gif
Taciau perlydant baze galima juk ideti papildomu sudetiniu daliu. Pvz koks molis, galvoju, turetu tikti. Tik va vaisiu ar darzoviu gal geriau nedeti - nes jie duos gedima g.gif
Cia mano toks spejimas. Tikiuosi pasidalins patirtim tie, kas muilus gamina is baziu ax.gif

Viska perku anglijoj. Ar bus naudinga konkreti info? unsure.gif
Papildyta:
Beje, del alieju. Visai saunu muila galima pasigaminti is paciu paprasciausiu tauku/alieju is supermarketo mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Daddygirl @ 2008 08 04, 21:12)
Nu toki pati tai, manau - ne mastau.gif
Taciau perlydant baze galima juk ideti papildomu sudetiniu daliu. Pvz koks molis, galvoju, turetu tikti. Tik va vaisiu ar darzoviu gal geriau nedeti - nes jie duos gedima  g.gif
Cia mano toks spejimas. Tikiuosi pasidalins patirtim tie, kas muilus gamina is baziu  ax.gif


drinks_cheers.gif kiek merginos virtė muiliukus (perlydydavo bazę ar APTA ar pan.) su įvairiomis žolelėmis, tai šios prarasdao savo spalvą schmoll.gif o dėl kvapo tai nežinau g.gif tad jei dėti tokius priedus kaip daržovių tyrė, tai jaučiu nebent greitam sunaudojimui g.gif

QUOTE(Daddygirl @ 2008 08 04, 21:12)
Viska perku anglijoj. Ar bus naudinga konkreti info?  unsure.gif


Būtinai bigsmile.gif jei tik nesunku 4u.gif

QUOTE(Daddygirl @ 2008 08 04, 21:12)
Beje, del alieju. Visai saunu muila galima pasigaminti is paciu paprasciausiu tauku/alieju is supermarketo  mirksiukas.gif


Kiek teko domėtis, tai tu visiškai teisi, galima laisvai naudoti ir tuos aliejus kurie yra PC bigsmile.gif thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo irmulia: 04 rugpjūčio 2008 - 21:18
Irmulia blink.gif blink.gif Ačiū už tokį "nedidelį" kiekį psl.

Daddygirl, būtinai dėk ten kur yra internetinės parduotuvės...





Juk močiutės senovėje iš kiaulės taukų virdavo ūkinį muilą...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo relija: 04 rugpjūčio 2008 - 22:24
Relija, ne tik senoveje irnesakyk.gif
Kiaules taukai - ir dabar vienas pagrindiniu riebalu muilo gamyboje. As kolkas naudojau vien augalines kilmes aliejus, ir tuos 'brangesnius'. Bet tam tikrai nera butinybes. Nors kai kurie aliejai, kaip taisykle, laikomi prabangesniais ir svelnesniais muile, bet yra dar ir toks dalykas kaip individualus odos poreikiai. Kai kas sako, kad 100% kiaules tauku muilas - pats svelniausias ju odai, ir juo prausia net veida.
Tie, kas muila gamina pardavimui, tikrai nenaudoja tiek ir tokiu brangiu alieju kaip pvz as kolkas. Kiek teko su tokiais muiladirbiais bendrauti forumuose, ju muilu didele dali sudaro palyginti pigus taukai (pvz kiaules, jaucio ir pan).
As irgi butinai pabandysiu gyvulines kilmes riebalus.

O ar del ukinio muilo.. Man atrodo sitoks namie gamintas muilas ir yra kazkiek panasus i ukini g.gif Gal as neteisi, nezinau. Bet bent kvapas ukinio tikrai yra tuose muiluose, kurie be jokiu priedu ir nepakvepinti (nors pagaminti is 100% augaliniu alieju).

irmulia tiek saltiniu apsiprekinimui pateike, kad tikrai abejoju, ar jums prireiks siustis ingredientus is anglijos mirksiukas.gif smile.gif Be to seniai apsipirkinejau, o ir uzsakineju is ivairiu internetiniu parduotuviu. Nu bet idomumo delei kelios, kurios pirmos ateina i galva: https://www.soapkitchenonline.co.uk, http://www.aromantic.co.uk, http://www.akamuti.co.uk/.

Pasiskaitinejau paskutiniame tame sarase puslapyje (http://www.ethnicart.lt). as dar naujoke muilo gamyboj ax.gif , bet jau kai ka galeciau ten sukritikuoti biggrin.gif mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Daddygirl @ 2008 08 05, 11:08)
irmulia tiek saltiniu apsiprekinimui pateike, kad tikrai abejoju, ar jums prireiks siustis ingredientus is anglijos  mirksiukas.gif  smile.gif Be to seniai apsipirkinejau, o ir uzsakineju is ivairiu internetiniu parduotuviu. Nu bet idomumo delei kelios, kurios pirmos ateina i galva: https://www.soapkitchenonline.co.uk, http://www.aromantic.co.uk, http://www.akamuti.co.uk/.


Krauk krauk (pz. kurios tavo manymu geriausios ar pvz. su komantarais ir pan.) būtinai, mirksiukas.gif tikrai pravers, tuo lab kad naujoje temoje visos nuorodos bus sudėtos į pirmą psl. kad būtų patogiau ir nereiktų narštyti po 50 psl. mirksiukas.gif bigsmile.gif Be to žinai, kokie kartais būna poreikiai - reikia visok, kas yra kitur mirksiukas.gif (o ne LT lotuliukas.gif )

QUOTE(Daddygirl @ 2008 08 05, 11:08)
Pasiskaitinejau paskutiniame tame sarase puslapyje (http://www.ethnicart.lt). as dar naujoke muilo gamyboj  ax.gif , bet jau kai ka galeciau ten sukritikuoti  biggrin.gif  mirksiukas.gif


Tai laukiam komentarų, kas kur kaip kada bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(irmulia @ 2008 08 05, 11:19)
Krauk krauk (pz. kurios tavo manymu geriausios ar pvz. su komantarais ir pan.) būtinai,  mirksiukas.gif tikrai pravers, tuo lab kad naujoje temoje visos nuorodos bus sudėtos į pirmą psl. kad būtų patogiau ir nereiktų narštyti po 50 psl.  mirksiukas.gif  bigsmile.gif  Be to žinai, kokie kartais būna poreikiai - reikia visok, kas yra kitur  mirksiukas.gif  (o ne LT  lotuliukas.gif )


nu nebent mirksiukas.gif biggrin.gif

del http://www.ethnicart.lt, uzkliuna vis kartojamas muilu ir ju sudetiniu daliu gydomasis, maitinantis ir visoks kitoks panasus poveikis smile.gif Na, jei mes cia viena kitai pasakotume, kad musu pagaminti muilai, musu nuomone, turi tokias savybes, tai, aisku, dovanotina smile.gif bet kaip suprantu, ten informacija potencialiems pirkejams? Todel man tai panasu i nekuklu pirkeju klaidinima ax.gif

Visiems muiladirbiams zinoma, kad, deja, tas gerasias gydomasias zoleliu, eteriniu alieju ir visu kitu gerybiu savybes suvalgo natrio sarmas verysad.gif Optimistai, zinoma, tiki, kad nors kazkas islieka... bet tai daugiau asmeniniai isitikinimai.. todel jie neirasomi i produktu aprasa smile.gif
Jau vien sudetiniu daliu isvardinimas (kai tarp ju yra gydomuju zoleliu, brangiu eteriniu alieju, kokybisko medaus ir pan) apeliuoja pirkejui ir jis daznai ir taip susivilios... smile.gif Todel man labiau patinka muilo pardavejai, kurie netikina, kad ju muilai gydo, maitina ir pan oda. Galu gale muilas - nuplaunama odos prieziuros priemone, ji pagal savo prigimti ir neturi atlikti kitu fukciju, isskyrus nuprausti (ir tai darant nesudirginti, neissausinti odos).

kitas dalykas, kas tame puslapyje krinta i akis, vis pabreziamas ekologiskumas smile.gif nu, visu pirma jei pardavejas uz ekologija, jis neturetu savo muilo gamyboj naudoti palmiu aliejaus (o jis kaip suprantu viena is pagrindiniu sudedamuju daliu). pas mus labai garsiai pasisakoma pries sio aliejaus naudojima, siekiant issaugoti dziungles ir ju gyvunus.
ir aplamai i zodi ekologiskas cia ziurima skeptiskai... smile.gif kazin kiek labai ir tikrai ekologiskos tu muiliuku sudedamosios dalys, jei taip panagrinet rolleyes.gif man susidaro ispudis, kad tame puslapyje metomasi situo zodziu tik del skambesio.. smile.gif

cia tik mano nuomone 4u.gif esu isitikinus, kad pasisakys su manim nesutinkantys mirksiukas.gif
Papildyta:
Ka tik supjausciau savo muila su purvu (beje, gana populiari nuomone, kad purvas ir moliai - vieni is nedaugelio ingredientu, kurie kazkiek issaugo savo savybes, net paveikti natrio sarmo. nu ir tuo paciu priduoda putai kremiskumo.)

Toli grazu ne taip kaip as norejau, kad tas muilas atrodytu biggrin.gif nu betdziustant gal bent didesnis kontrastas tarp spalvu atsiras.. g.gif

user posted image/

user posted image/

user posted image[url=http://www.holdthatpic.com//[/url]
Atsakyti
QUOTE(Daddygirl @ 2008 08 05, 15:32)


neziurint mano kabinejimosi prie aprasymo blush2.gif , as isitikinus, kad muilas tikrai puikus. idomu, gal netycia zinot, uz kiek ji parduoda?..
Atsakyti
žinau, pirkau gabaliuką , nepasakysiu svorio, bet kažkur 100- 150g kainuoja 10-15 lt.

Tik man nepatiko to muilo kvapas, beveik visi muilai turi kažkokį citrininį mėtinį sumaišytą kvapą, nep papykina po ilgesnio muilavimosi, nors prausia puikiai, ir nesausina odos.

Tą moteriškę rodė per televiziją ne taip seniai. Yra archyve,jeigu tau įdomu, buvau įdėjus nuorodą į kažkurią temą.
Atsakyti