Įkraunama...
Įkraunama...

Rankų darbo muilas - 3 dalis

Žiūriu, Daddygirl įsuko naminio muilo virimo karuselę, jau ie man varva seilė pabandyti smile.gif Bet kol kas užsiimu "senu" matodu - lydymu.

Šiaip seniau žmonės sugebėdavo muilą išsivirti be natrio šarmo. Atrodo, naudodavo pelenus, tik kaip juos apdirbti, kokį kiekį imti ir kaip apskritai elgtis g.gif Gal kas žino?
Atsakyti
QUOTE(Heart @ 2008 07 10, 18:55)
Žiūriu, Daddygirl įsuko naminio muilo virimo karuselę, jau ie man varva seilė pabandyti  smile.gif  Bet kol kas užsiimu "senu" matodu - lydymu.

Šiaip seniau žmonės sugebėdavo muilą išsivirti be natrio šarmo. Atrodo, naudodavo pelenus, tik kaip juos apdirbti, kokį kiekį imti ir kaip apskritai elgtis  g.gif  Gal kas žino?


turbut apdirbdavo ji taip, kad gauti natrio sarma mirksiukas.gif biggrin.gif
jei skaitai angliskai: http://www.wikihow.com/Make-Lye


p.s. eksperimentavau smile.gif vietoj vandens naudojau agurka, ir pagaminau agurku-avokado muila smile.gif tiesa, as ji vadinu obuoliu muilu biggrin.gif , nes pakvepinau (pagal vyro pageidavima) obuoliu kvapu.
Atsakyti
O, geras bigsmile.gif

Ačiū labai 4u.gif

Bet ir terlionė doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Heart @ 2008 07 11, 15:40)
O, geras  bigsmile.gif

Ačiū labai  4u.gif

Bet ir terlionė  doh.gif


drinks_cheers.gif man irgi taip pat pasirode, kai anksciau skaitinejausi.

o va mano 'obuoliu pyragas' biggrin.gif (apie kuri rasiau)

user posted image/
Atsakyti
Labai susidomejau muilo gamyba, bet turiu keleta klausimeliu...
Ar tirpinant muilo baze butinai reikia pilti vandens?
Ar antra karta ja galima atitirpinti?
Gak neperskaiciau ar nepastebejau, bet kiek reikia lasinti eterinio aliejaus(pirkto vaistineje) i 1kg muilo bazes?

Labai lauksiu atsakymo 4u.gif
Atsakyti
Kiek žinau, į pirktinę, spec. muilų liejimui skirtą muilo bazę vandens pilti negalima, o perlydyti, sako, įmanoma.


O eterinio tai pagal asmeninį skonį turbūt, tik padauginti nepataria niekas- kad nedirgintų odos- ir prisikvėpavus nebūtų poveikio organizmui, nes eteriniai aliejai būna labai koncentruoti- mažame lašelyje sukoncentruojama labai daug veikliųjų medžiagų, todėl poveikis gali būti ir nuo mažo kiekio- bet čia nuo individualaus organizmo priklauso- aš eterinius gerai toleruoju, ir nieko blogo nejaučiu, tai naudoju kad ir daugiau.
Atsakyti
QUOTE(Daddygirl @ 2008 07 11, 18:22)
drinks_cheers.gif man irgi taip pat pasirode, kai anksciau skaitinejausi.

o va mano 'obuoliu pyragas'  biggrin.gif (apie kuri rasiau)



thumbup.gif atrodo thumbup.gif tikrai kaip obuoliai wub.gif gal gali pasidalinti kokios porcijos ką dėjai šį kartą? bei kaip tai vietoj vandens naudojai agurką? sultis ar tiesiog sutarkavai į košytę? g.gif
Atsakyti
QUOTE(irmulia @ 2008 08 01, 06:47)
thumbup.gif  atrodo  thumbup.gif  tikrai kaip obuoliai  wub.gif  gal gali pasidalinti kokios porcijos ką dėjai šį kartą? bei kaip tai vietoj vandens naudojai agurką? sultis ar tiesiog sutarkavai į košytę?  g.gif


aciuks.gif
as naudojau visa agurka sumalta su mikseriu. bet galima naudoti vien tik sultis.

beje, per laika dziudami muiliukai dar siek tiek keicia spalva. tas, apie kurio gaminima nuotraukytes buvau prisegus, pavirto visai baltu, tai medetku ziedlapiai jame graziau atrodo smile.gif
user posted imagehttp:///

o va tas obuoliu kvapo muiliukas, kaip ir tikejausi verysad.gif , po truputi praranda zalia spalva ir virsta gelsvu (dalis su avokadu)
user posted imagehttp:///

keicia muiliukai siek tiek ir kvapa. kai kuriu kvapas pagerejo, o kitu - labai susilpnejo unsure.gif

zodziu, dziudami jie toliau 'gaminasi' ir keiciasi arba i norima puse arba nelabai biggrin.gif

jau turejau ir mazu nesekmiu biggrin.gif bet kolkas pavyko isgelbeti visus gaminius smile.gif

tiesa, pastebejau aliejus ir natrio sarmo vandeni geriau sumaisyti, kai jie apie 40 - 30 C temperaturos.

kolkas mano megstamiausias muilas su ozkos pienu wub.gif tikrai verta pabandyti, nors gaminas kiek sudetingiau.

zodziu, as uzkibau pagal pilna programa doh.gif biggrin.gif
tik dar neprisiruosiu ir muilu isvaizda uzsiimt, vis visas demesys i turini smile.gif

o kaip kitoms gamyba sekas? bigsmile.gif
Atsakyti
Daddygirl lenkiu žemai kepurę prieš tave wub.gif kokių grožybių prigaminai

O avokadą irgi trynei ar ne? dėl visų tų pokyčių aikui bėgant tai ir perverdant muilą, tas pats - spalvos truputį pašviesėja ir kvapas tampa silpnesnis (bent jau kaikuriems mano pervirtiems taip atsitiko)

Aš kol kas dar nepradėjau, bet kaip maga wub.gif wub.gif wub.gif kadangi odą jautrią turiu, tad mąstau pasigaminti kokį švelnų muiliuką, kuris patiktų mano odai g.gif
o ir šiaip esu susižaėjusi visu procesu bigsmile.gif
Atsakyti
Sveikos, merginos. Apie tai, kad čia super užsiėmimas turbūt ir sakyti jau nebereikia.
Užsikrėčiau kol kas teoriškai, bandysiu daryti tikrai.
Tačiau noriu pasiklausti dar vieno dalykėlio. Lachese rašė, kad laiko muiliukus įvyniojusi į plėvelę.
Klausimas: kuriuos(ar tuos kur iš bazės, ar kur pervirti muilai) ir svarbiausia kiek laiko reikia juos ten laikyti? Nesupratau, ar juos ten laikyti kol išdžiud(neįsivaisduoju kaip būdami plėvelėje gali išdžiūti) ar ten juos laikyti visada? O tai ką tada pasakyti tam, kam padovanoji tokį muilą, o jis jo dar kurį laiką nenaudos? "-Laikyk plėvelėje." ???
Atsakykite prašau, kaip visiškų visiškiausiai pirmokei ax.gif
Labai ačiū
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo relija: 02 rugpjūčio 2008 - 14:29
Labukas, čia seniai seniai, gal pirmoje,.... viena dama mus informavo,kad muilas rasoja, bet mes tada dar niekas nebuvom bandę virti iš bazės, tad ir nesupratom,kur tas rasojimas,.... ji savo muiliukus nuo rasojimo apsaugodavo laikydama juos sandariai suvyniotus į plėvelę iki kas paims naudotis. Tai kai pamėginau virti iš bazės, tada pamačiau,kas tas rasojimas ir tikrai jie nerasoja. Laikau tol ,kol pradedu naudoti. O pervirtus iš kitų muilų ir laikau maišelyje, tada ji ne taip bjauriai susišauklėja ir liekas beveik nepakitus forma.

O kaip ,Daddygirl, laikai savuosius ?
Atsakyti
Tai išeina, kad tada dovanoti reikia įviniotą plėvelėje t.p.... O kur laikyti? vėsioje, sausoje vietoje? Ar kokių kitokių sąlygų reikia.
Ir pervirti taip pat plastikiniuose maišeliuose ar popieriniuose laikyti reikia?
Labai ačiū už atsakymus, operatyvu ir naudinga. Ačiū. Profesionalu good.gif

P.s. einu pasiknisti į pirmąją temą.
Atsakyti