QUOTE(irce @ 2008 01 14, 15:57)
Turėjau labai ilgą slogos ir "sėdėjimo ant vaistų (ne tik lašiukų)" stažą (apie 15 m.)
Dabar gi, jeigu ir užklumpa retkarčiais mane sloga, ji trunka 2 d. ir atsitraukia be vaistų.
Tačiau tam aš padėjau nemažai pastangų.
Na, štai, pagaliau suradau laiko pasidalinti savo patirtimi
Sloga mane kankino dėl elementarios priežasties-esu alergiška, bet pradžioje aš šio dalyko nežinojau, o ir gydytojai nė neįtarė
Vienu metu bandžiau kreiptis į LOR gydytoją, išrašė man tokių gaminamų lašiukų ir tepaliuko (tepalas buvo su hormonais ir antibiotikais, o lašiukai iš tos pačios serijos, kaip ir galazolinas, tiktai ne fabrikinės gamybos). Po šio gydymo pirmąkat po daugelio metu vėl pajutau subtilius kvapus (buvo vasara, atostogavau Dzūkijoje prie ežero - ir, savo nuostabai, jutau žydinčių čiobrelių kvapą)..
Bandžiau ir homeopatiją. Gan gerai padėjo Euphorbium compositum purškalas į nosį, bet aš jį vartojau beveik nuolat visą šaltąjį sezoną (ruduo-žiema-pavasaris).
Dar po keleto metų (visos problemos su nosimi, žinoma vėl buvo sugrįžusios ir dar aštriau, jau nuolat "sėdėjau ant galazolino"), kai jau iki gyvo kaulo įgrįso taip gyventi, kai komplikacijos (sinusitai, bronchitai-ilgi geriamų antibiotikų kursai) sekė viena kitą ir buvo vis stipresnės, nutariau "spausti" šeimos gydytoją, kad ką nors darytų. Nusiuntė pas alergologą. Nuo ten ir prasidėjo sveikimas.
(Svarbias kraujo rodiklis, kuris leidžia įtarti alergiją, yra eozinofilai-jeigu jų kraujyje yra daugiau už 4 (šį rodiklį galima pamatyti iš paprasto kraujo tyrimo, tereikia tik pasiklausti, ar jūsų poliklinikoje bendrame kraujo tyrime nustato eozinofilus). Galutinai patvirtina alerginę slogos kilmę alergologas, padaręs nosies sekreto (išskyrų) tepinėlį - ten taip pat randa daug eozinofilų).
Alergologė apart geriamų priešalerginių vaistų man paskyrė ir hormoninį purškalą į nosį (jų yra bent 3 rūšys, nėra didelio skirtumo, kurį vartoti, man skyrė Flixonase). Tai va, po ilgalaikio galazolino vartojimo, būtent tas hormoninis purškalas sutvarkė nosies gleivinę taip, kad ji nebūtų užburkusi ir galėčiau prakvėpuoti.
Kartu konsultavo dar ir LOR gydytoja, atrado vienoje iš nosies daubų polipus, primygtinai siūlė operuotis, kol dar galima atlikti mikrooperaciją (gąsdino, kad, jei uždelsiu, po kokio pusmečio jau gali tekti daryti didesnę operaciją su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis-randai ir t.t.). Operacijos atsisakiau, tai vyko prieš gerus 5 metus.
Vėliau aš pradėjau lankyti jogą, išmokau jogiškai plauti nosį druskos tirpalu (ir ne tik išmokau, bet ir įvedžiau šią procedūrą į kasdieninių higienos priemonių būrį, na, panašiai kaip valytis dantis

). Beje, tie juros druskos purškalai, kuriuos parduoda vaistinėse, taip gerai nosies neišplauna, joginis metodas kur kas pigesnis ir efektyvesnis, tik nepatogus, kai esi ne namie. Žinoma, nosies plovimo procedūra yra tik fizinis veiksmas, man ženkliai padėjo dar ir mąstymo pokyčiai, kurie paprastai anksčiau ar vėliau įvyksta, pradėjus dvasines praktikas.
Beje, susiradau savo alergenus (deja gydytojai dažniausiai nepajėgūs tų alergenų surasti, čia reikia savistabos), pradėjau jų vengti.
Visos šios pastangos dabar man leidžia nebenaudoti nei vaistų, panašių į galazoliną, nei hormoninių purškalų, nei priešalerginių geriamų vaistų, kurie "ėda" arba kepenis, arba inkstus.
Jeigu kartais puola slogelė, tiesiog prasiplaunu nosį su druskos tirpalu ne vienąkąrt dienoje, o daugiau, ir ji atsitraukia. Na, jeigu tiksliai žinau, kad sloga pasileido dėl to, kad negalėjau išvengti alergeno ir gan ilgai buvau netinkamoje aplinkoje, išgeriu vienkartinę dozę priešalerginių vaistų.
Iš viso šio ilgo postringavimo galiu padaryti trumpas išvadas-efektyviausiai atprasti nuo "galazolininių" lašų padeda hormoniniai purškalai, kuriuos būtinai turi skirti gydytojas (LOR arba alergologas). Tačiau net ir po šio gydymo išlieka nemaža galimybė sugrįžti slogai atgal. Būtinai reikia ieškoti priežasties arba (ir) keisti savo higienos įpročius (galbūt kai kurioms iš jūsų pakaks tik įprasti kasdien prasiplauti nosį, kaip kad valotės dantis).