QUOTE(megule @ 2008 03 28, 10:56)
Kažkur skaičiau pasisakymą, kad gimus leliukui, pasiūlė gydytojas kažką panašaus į tai (nepamenu pažodžiui), kad galim padaryti, jog tas vaikas gimė tipo negyvas.
Geriau jau to nereiktų, bet maža kas.
tik jau neskleiskit nesąmonių. Šiais laikais joks gydytojas nesutiks nužudyti gimusio vaiko, tegul ir su baisiais apsigimimais. Pajungs prie aparatų ir tol gyvens, kol tie aparatai pajėgs jį "atpumpuoti".
QUOTE(mialina @ 2008 03 28, 16:26)
oj, baisu net isivaizduoti toki atveji, bet tikriausiai vaikelis taip ir taip gimsta negyvas, neveltui juk tyrimus daro tik iki 24 savaites, o 24 savaiciu kudikelis retai isgyvena...bet jei isgyventu, net baisu isivaizduoti ka tokiu atveju daro
taigi nieko blogo nedaro, o gelbsti jo gyvybę. Pagimdžiusi moteris gali jo atsisakyti raštiškai, tačiau medikai jo neatsisako.
QUOTE(Keberiokšt @ 2008 03 29, 18:56)
Lietuvoje nestuma leidziama nutraukti iki 22 savaites, jeigu tam yra medicinines indikacijos (paprastu atveju, savo noru- iki 12 sav.). Kaip yra, jeigu genetiniai tyrimai "parodo" kazka veliau negu 22 savaites - neįsivaizduoju, kas daroma.
viskas, gimdoma.
Kalbėjausi su rimtu daktaru, kas daroma net iki 22 savaitės. Sakė, blogai jau ir kai iki 22 sav moteris nori nutraukti nėštumą - reikia daktarų konsiliumo. Ir LT įstatymai tuo klausimu nėra iki galo sutvarkyti. Pav, jeigu daktarų konsiliumas moters noru ir su med indikacijom nutraukia nėštumą, o po to moteris staiga apsigalvoja ir apskundžia tą veiksmą, tai daktarams gali baigtis kalėjimu..
Todėl tie genetiniai tyrimai po 12 - 13 savaitės kartais ir piktina ginekologus. Gerai, jei visi atsakymai geri... o jei ne? įstatyminė bazė nesutvarkyta.
Iš Lietuvos emigravo jau ir delfinai...