Įkraunama...
Įkraunama...

Gimdymas Trakuose IV

QUOTE(klauzada-neklauzada @ 2008 01 26, 19:14)
Mamytes, o jus kai pasirinkote gimdyti Trakuose,ar buvote is ankto ten nuvaziavusios apsiziureti? Ar leidzia ten apsilankyti? Jei taip,tai gal zinot kada?..Sakau gal reiketu ten nuvaziuoti ir apsizvalgyti  blink.gif


Ten tikrai galima iš anksto apsižiūrėti. Tiesiog nueini į skyrių ir pasakai ko nori. Dar noriu pridurti dėl maisto - manau vertėtų iš anksto susižinoti ką geriau valgyt maitinant ir šiek tiek įsidėti maisto iš kart. Man taip gavosi, kad naktį prasidėjo sąrėmiai, ryte jau nelabai ką valgiau ir išvažiavau į ligoninę, pagimdžiau pavakare ir gavau ligoninės maisto tik vakarienę. Tai po paros nevalgymo ir tokio atlikto darbo taaaaaiiiiip norėjau valgyt, kaip niekad gyvenime doh.gif lotuliukas.gif . Tai tada staigiai skambinausi neseniai pagimdžiusiai draugei klaust ką galima valgyt maitinant ir vyras bėgo pirkt į pardę. Jei ne vyras, būčiau numirus iš bado turbūt lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
Sveikos.Kas del maisto tai as buvau pakraupusi.Ten tokius dalykus davinejo kad tikrai kai kuriu geriau nevalgyti.O seip tai man ten po gymdimo visai valgiti nesinorejo.Tik jau po kiek valandu prdejau valgyti salta sriuba. lotuliukas.gif .Paskui paprasiau kad vyras nueitu ir nupirktu man jogurtu.Sausainiu paprastu.Vistienos kepros biskiuka su salotom Iki nupirko ir sau ir man.Tai va taip ir valgem lotuliukas.gif
Atsakyti
Na kasdel maisto,tai tikrai reik paziuret ka valgai. As pvz kazkaip nelabai zinojau ka galima,ko ne,bet pamaniau,kad jau cia ligonineje tikrai zino ka duoti maitinancioms mamytems. Dave ir agurko sviezio, ir varskes surio ir dar nebepamenu ka, o veliau mano maziukui su pilvuku tokie bajeriai prasidejo....
As ispradziu nesupratau nuo ko , o tik veliau issiaiskinau,kad nuo agurku,varskes produktu jam kaip tik ir prasidejo diegliai. Vnz pirma men.is viso tik kosem gyva buvau.
Atsakyti
QUOTE(deluxe @ 2008 01 28, 13:14)
As ispradziu nesupratau nuo ko , o tik veliau issiaiskinau,kad nuo agurku,varskes produktu jam kaip tik ir prasidejo diegliai. Vnz pirma men.is viso tik kosem gyva buvau.

Na, galiu pasakyti, kad kiekvienos organizmas skirtingas. Aš pvz. po gimdymo gėriau vynuogių sultis, raudonųjų serbentų sultis, valgiau viską - tik maistas buvo troškintas arba virtas. Ir nieko - jokių problemų su pilveliais neturėjom - nei aš, nei mano dukrytė smile.gif O kaip bus šį kartą, nežinau. Vistik organizmas metams bėgant keičiasi mastau.gif
Atsakyti
na siaip tai sako mergaitem pilvo diegliu isvis nebuna tongue.gif o mes tai vargom visus tris menesius, nesvarbu ka valgydavom ar koses, ar kazka kita:)

o mes visa isideta maista ismetem, nes po cezario dvi dienas tik laselines leido, nei gerti nieko nebuvo galima, kad pilvo nepustu ir siule neprasiskirstu doh.gif
Atsakyti
QUOTE(MilDuXe... @ 2008 01 28, 19:05)
na siaip tai sako mergaitem pilvo diegliu isvis nebuna tongue.gif o mes tai vargom visus tris menesius, nesvarbu ka valgydavom ar koses, ar kazka kita:)

o mes visa isideta maista ismetem, nes po cezario dvi dienas tik laselines leido, nei gerti nieko nebuvo galima, kad pilvo nepustu ir siule neprasiskirstu doh.gif


Taip taip as irgi girdejau,kad mergaitem reciau buna pilvo diegliukai, o vat bernams daznai, as kadangi turiu berniuksti.....vargom ir iki 3men. ir veliau. Tik dabar pradeda tvarkytis.

Na po cezario kitaip viskas, as net nezinau,kadangi naturaliai pagimdziau. Ka dave valgyt ,ta ir valgiau. Niekas nieko nesake,neperspejo.
Atsakyti
QUOTE(Giedresa @ 2008 01 25, 02:20)
4. Gimdyti tariausi pas R.Rogalski. Kadangi cia karstai diskutuojama apie ji, pasistengsiu greitai parasyti savo ispudzius placiau, bet dabar begu pas savo mazyle....

Giedresa, na jau labai įdomu....papasakok ax.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(deluxe @ 2008 01 29, 13:03)
Taip taip as irgi girdejau,kad mergaitem reciau buna pilvo diegliukai, o vat bernams daznai, as kadangi turiu berniuksti.....vargom ir iki 3men. ir veliau. Tik dabar pradeda tvarkytis.

Na, vėlgi tai - eilinis zababonas ir eilinė nesąmonė doh.gif Pilvo diegliukų buvimas ar nebuvimas visiškai nepriklauso nuo vaikelio lyties. Tai priklauso nuo to, kaip susiformavęs vaikelio žarnynas.
Dabar jau netgi prabylama apie tai, kas anksčiau tik buvo pašnibždama - netgi ir mamos vartojamas maistas maitinant leliuką neturi tokios dirbtinai išpūstos įtakos vaikelio pilvo diegliams, kaip kad visą gyvenimą mums buvo kalama į galvą. Žinoma, nereikia šlamšti aštraus, sūraus, kepto, rūkyto maisto, o valgyti kuo daugiau virto, troškinto maisto, vengti sintetinių sulčių tetrapakuose, valgyti ekologiškus vaisius ir daržoves, rupią duoną, įvairius grūdų produktus ir t.t. Bet visa šita mitybos formulė - tai jokia naujiena, nes taip turėtų maitintis ne tik maitinančios mamos, o žmonės apskritai.
Atsakyti
MilDuXe,esu dėkinga tau už pasisakymus apie gyd.Rogalskį,nors aš dar nesilaukiu,bet jau planuojam šiais metais leliuką jeigu Dievas duos,tai pradėjau truputį domėtis apie gydytojus.Pirmą dukrą aš gimdžiau beveik prieš dešimt metų pas gyd.Juršėną.Į šį gydytoją kreipiausi vien dėl apie jį girdėto jo profesionalumo,(SM forumo dar nebuvo),nes pas mane buvo sėdmeninė vaisiaus pirmeiga.Aš taip pat labai labai norėjau pagimdyti pati,bet suvokiau kad tai nelabai įmanoma.Man taip pat buvo atliktas Cezaris,bet išsikovojau bent jau tiek,kad tai nebūtų PLANINĖ operacija,nes esu didelė natūralistė,o visi kiti gydytojau siūlė būtent tai.
Esmė tame,kad gydytojui beveik jokių priekaištų neturiu,tik buvo šiek tiek apmaudu,kad po visko jis pasakė,kad būčiau ir pati pagimdžius,nes dukrelė buvo mažytė,vos 3kg,o man tai buvo labai svarbu.Mane operavo gyd.Juršėnas,o asistavo gyd.Rogalskis,nes turbūt jo pamaina buvo tą naktį.Tai va,man tada labai patiko šis gydytojas,buvau juo labai susižavėjus,nes kai buvau atvažiavus pasitikrint po 2mėn po gimdymo,jis mane priėmė ir apžiūrėjo,nes gyd,Juršėno tada nebuvo.Tai jis man pasirodė toks dėmesingas ir kažkaip galvojau,kad turbūt norėčiau antrą vaikutį gimdyti pas jį,bet dabar,po tokių pasisakymų apie jį,mano nuomonė pasikeitė. Nes vėl svajoju pagimdyti pati,nors tikimybė nelabai didelė,bet bent jau gydytoją norėčiau pasirinkti tokį,kuris nors leistų pabandyti pačiai,o ne iškart nuosprendis-planinis Cezaris.Tik nežinau,kur tokį gydytoją rasti... g.gif
Atsakyti
QUOTE(Santa-I @ 2008 01 30, 12:01)
Tai jis man pasirodė toks dėmesingas ir kažkaip galvojau,kad turbūt norėčiau antrą vaikutį gimdyti pas jį,bet dabar,po tokių pasisakymų apie jį,mano nuomonė pasikeitė.

Nuomonių bus visada ir visokių mirksiukas.gif Aš tai siūlyčiau su gydytoju pačiu pasikalbėti ir išsakyti savo nuogastavimus.
Aš abu vaikus pas jį gimdžiau ir jei dar gimdyčiau, tai tik pas jį, visada gaudavau dėmesio, atsakymus į klausimus, ramumą ir pasitikėjimą 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Vilmoshka @ 2008 01 30, 10:09)
Na, vėlgi tai - eilinis zababonas ir eilinė nesąmonė  doh.gif Pilvo diegliukų buvimas ar nebuvimas visiškai nepriklauso nuo vaikelio lyties. Tai priklauso nuo to, kaip susiformavęs vaikelio žarnynas.
Dabar jau netgi prabylama apie tai, kas anksčiau tik buvo pašnibždama - netgi ir mamos vartojamas maistas maitinant leliuką neturi tokios dirbtinai išpūstos įtakos vaikelio pilvo diegliams, kaip kad visą gyvenimą mums buvo kalama į galvą. Žinoma, nereikia šlamšti aštraus, sūraus, kepto, rūkyto maisto, o valgyti kuo daugiau virto, troškinto maisto, vengti sintetinių sulčių tetrapakuose, valgyti ekologiškus vaisius ir daržoves, rupią duoną, įvairius grūdų produktus ir t.t. Bet visa šita mitybos formulė - tai jokia naujiena, nes taip turėtų maitintis ne tik maitinančios mamos, o žmonės apskritai.

drinks_cheers.gif
Atsakyti
Kaip zadejau, mano ispudziai apie gimdyma pas R. Rogalski.

Gydytojui paskambinau, kai saremiukai buvo mazdaug kas 5 min., t.y. apie 8 val. ryto. Jis isklausinejo, kaip jauciuosi, ir sutarem susitikti Trakuose apie 10 val. Ten mane jis apziurejo, kaip ir ankstesniu susitikimu metu viska maloniai paaiskino, atsake i klausimus ir palydejo iki palatos. Taigi, as su vyru ramiai sau saremiavau palatoje, jis vis uzeidavo paklausti, kaip man sekasi, ar nieko nereikia. Apie 18 val. atsidarymas buvo 7 cm., tada mane jau pakviete i gimdykla rimtam darbui smile.gif Taigi, visa laika nuo 10 iki 18 val. gydytojas buvo pasiekiamas (nors lyg ir buvo kazkur trumpam isvaziaves, bet situacija leido), nejauciau jokio skubinimo. Atvaziavau su 4 cm atsidarymu, taigi kitiems 3 cm reikejo dar 8 val., bet man jokiu skatinamuju per anksti nebruko thumbup.gif Tiesa, apie 15 val. nuleido vandenukus, tai sustiprino saremius. Gydytojas paaiskino, kad vaikutis jau isistates, ir vandenu pusle jau "nefunkcionali". Del tokio "paskubinimo" as nepykstu.
Visgi gimdykloje buvo nuspresta, kad nepakaks saremiu jegos, kai reikes isstumti vaikuti. Tada pradejo leisti skatinamuosius (veliau medicinineje literaturoje radau, kad mano situacijoje skatinamuju is tiesu reikejo). Skausmai laaabai sustiprejo doh.gif Pries gimdyma, kol protas buvo sviesus, gydytojui buvau pasakius, kad epidura darytu tik tada, jei gimdymas bus krastutinai sunkus, o jei as siaip sudurniuosiu, tai manes neklausytu. As is tiesu "paleidau vadeles" ir pradejau prasytis, kad mane isgelbetu ir darytu ka nors, blush2.gif Jis man atsake, kad su 7 cm epidurui jau per velu, gali pasiulyti nospos blink.gif Ir pabare, kad skausmai turi buti ir jie bus, o as visai pamirsau vaika, nors atvaziavau taip drasiai nusiteikusi.
19:57 mes su vyru jau turejome dukryte. Skausmai atslugo ta pacia sekunde ir as pagalvojau, kad galeciau ir dar karta pagimdyti ax.gif
Esu dekinga siam gydytojui uz demesinguma, neskubinima, svelnuma apziurint blush2.gif (be to, ikirpo tik kelis cm, nuskausmino ir siuvant visai neskaudejo), ir ypac uz grieztuma, kai man "pasimaise".

Sio gydytojo trukumas yra jo kaina. Kainavo ne tik gimdymas. Apziura kainuodavo po 50 lt., echoskopas dar 50 lt. Nemaloniai nustebino, kai paeme savo budejimo metu Trakuose. Nors is kitos puses, atvykus nestukei be skausmu, eilinis gydytojas ligonineje uzrasytu tik tonus, o jis apziurejo, padare echoskopija (ligonineje uz echoskopija papildomai moket nereikejo), viska smulkiai issaiskino man ir vyrui. Be to, uz paskutine apziura neeme. Man reikejo daugiau apziuru, nes gimdziau po termino ir buvo siokiu tokiu nesklandumu. Gal kitoms nestukems butu reikeje maziau...

Atsakyti