Įkraunama...
Įkraunama...

Gimdymas Trakuose IV

QUOTE(Night @ 2008 05 17, 19:39)
Kaip aš suprantu tai yra procedūrų sarašas kurios privalomos gimdymo metu ir yra tokios apie kurių reikalingumą sprendžia gydytojas. Tai epidūras man atrodo būtent prie antrųjų.


Taip, epidūras nuskausminimas nepriklauso būtinąjai pagalbai, todėl niekur neparašyta, kad jį būtina suteikti, kaip paskaitėlėse sakė - čia amžina priešprieša tarp ginekologų (ypač senesnio kirpimo, tie tarybiniai dar nepripažįsta nuskausminimo) ir anesteziologų. Todėl gimdymo metu labai svarbu,kad dirbtų komanda, kuri susišneka tarpusavyje. Visgi tai, ar leidžiamas nuskausminimas, daugiau priklauso ne nuo to ar jo reikia ar nereikia, o nuo to ar gydytojas iš viso tokį pripažįsta ar ne. Iš teorinių paskaitų žinau,kad praktiškai tik labai retais atvejais (sergant tam tikromis ligomis) epidūras negali būti atliekamas, visi kiti atvejai - tai tiesiog gydytojų nusistatymas. Dažniausiai nepagrįstas.
Atsakyti
nezinau kaip ten su personalais bet kad epiduras nera gerai tai irgi faktas... juk mazasis dar is mamos maitinasi ir irgi gauna to epiduro... ir gimsta vargsiukas apkvaites... jeigu dar net skausmui neprasidejus jau prasoma epiduro tai man nelabai suprantama... kada reiks epiduro o kada tik mamos uzgaida nueit legviausiu keliu gydytojai tikrai zino... toks klausimas manau turetu buti sprendziamas paskutine akimirka pagal savijauta... o ne tik ibegus i gimdymo namus...
Atsakyti
QUOTE(Vilmoshka @ 2008 05 17, 16:46)
Na, ir higiena, ir priežiūra nepalyginamai geresnė nei kokiose AK ar VGN doh.gif
O jei nori gimdyt kaip Amerikoj, prašau - tokia galimybė yra - BAK pakloji kokius 6-7000 ir gimdai sau...

O ko tu prašei nuskausmint? Ir kokia gydytoja priėmė tavo gimdymą? Ir dar - ar lankeisi prieš tai Trakuose, konsultavaisi, susipažinai su personalu ir t.t.?

Jei jau higiena ten geriausia, tai tada nebežinau, kas yra gerai... g.gif Kai gulėjau VGN su gresiančiu priešlaikiniu, palatos grindys plaunamos ir kriauklė dezinfekuojama buvo du kartus per dieną, o Trakuose antrą dieną neapsikentusi turėjau prašyti visų, kas tik užeidavo, kad grindis išplautų, o kriauklė kaip buvo purvina, taip ir liko per visas tas 4 dienas, o joje juk kūdikis prausiamas! Tai kiek pati prasiploviau, negalėdama nei stovėti, tai tiek ir buvo švaresnė.

Dėl tarimosi ir važiavimo apsižiūrėti, visų pirma, tai ne kriterijus skirtingai žiūrėti į gimdyvę. Daugybė važiuja nesitarę. Visų antrą, tartis aš neturėjau jokių finansinių galimybių, esu be kita ko bedarbė. Dėl apsižiūrėjimo - jei sunkiai nueini namie i wc ar vonion, su baisiais skausmais ir gresiančiu, abejoju, ar pati važiuotum dar kažkur kažko apžiūrėti, o pasikliautum rekomendacijomis ir atsiliepimais, kad ir šiame forume. Be to, esu vieniša, ir nėra manęs kas vežioja.

Nuskausmint prašiau ir gydytojos, berods pavardė E.Pševluckienė ar Pleškuvienė, tokia jauna, šviesi, graži, ir akušerės, nežinau vardo. Be emocijų. O vedėja Variakojienė tai iš viso geriausiai, kaip gimdymo metu staugė ant manęs kartu su Rogalskiu. Vietoj to, kad patys padėtų pasiversti ant šono, kaip reikia, ar padėti koja, kur jiems atrodo reikia, tai jie rėkia ant manęs, grasinasi išeiti ir tu mol žinokis, o aš tokiuose skausmuose buvau, kad vargiai samonę išlaikiau, pajudėt kaip jie norėjo neįstengiau. Tai kur čia ta pagalba, priežiūra? Gimdymas ir taip buvo nepaprastai sunkus, neveltui trys gydytojai, rezidentė ir dar 3 akušerės buvo, tai dar ne kad padėtų, bet rėkė ant manęs, kaltino, nepadrasino nei vienu žodžiu, nieko nepaaiškino.. O vaiko tėvą, kuris iš užsienio atvyko dalyvauti gimdyme, ir man labai padėjo gimdymo metu, lemiamu momentu išvarė iš gimdyklos be jokios priežasties. Man nepatiko, "kaip" jis mane dregnu rankšluosčiu prakaitą šluosto, "ne taip"... Jis nei trukdė kam, man už galvos stovėdamas, nei ką, o man buvo vienintelė pagalba. Atėmė stebuklingą momentą ir iš jo, nors jis turėjo ir virkštelę nukirpti.

Ką jau kalbėti, kad gimusio vaiko man net neparodė, jau nešneku, kad nepadėjo ant krūtinės. Ilgai vaikas nesuriko, klausiau n kartū vaiko, tai kad užrėks kažkuri "Duok vaikui pailsėti!". Tik dar po kiek laiko, kai mane jau baiginėjo susiūti, susivokė viena patraukti aparatus, kad bent iš tolo matyčiau sūnų.
O susiuvo taip galingai, kad man gali operacijos prireikti, mano ginekologė irgi pašiurpo. Jau praėjo veik du mėnesiai, o negaliu iki šiol paliesti tų siūlių, kokia klaikuma...

Variakojienė vis gimdymo metu vis pakeltu balsu ir tai E.Pševluckienei sakė - tu čia vadovauk, nors galų gale pati priiminėjo.

Žodžiu, kada parašysiu išsamiau, nervai nelaiko. Tiesiog neturiu jėgų.
Negaliu suprasti tik, kas ten visiems užplaukė, jei jau taip giriami tie Trakai, ar mėnulio fazė kokia personalą paveikė, ar kad prieš pat Velykas, ar dar kas.
Tikrai nežinau, ar kitur būtų buvę geriau, bet kad buvo viskas nerealiai blogai, tai faktas.
Vienintelis žmogus, parodęs bent kokį jautrumą, tai buvo slaugutė, keitusi patalynę ir naktinius, juos net pati man ir pervilko, neleido pačiai nieko. Tai jai esu dėkinga ir už švelnumą, ir gerą žodį. O daugiau...
Atsakyti
FeminaBona console.gif
na kaip suprantu tai bent suneliui viskas Ok smile.gif
kaip sakant yra kaip yra ir nieko nepakeisi kiek gimdyviu tiek istoriju nors tavo vietoje atsidurti schmoll.gif
Atsakyti
sveikutes jo paskaiciau cia isokiu atsiliepimu nu ka as zinau buvau girdejusi tik gerai apie sia ligonine o dabar tai baisu darosi net gimdyt nesinori unsure.gif jo dabar tai tikrai esu sumisusi ka daryt ir kur gimdyti blink.gif
Atsakyti
Na nezinau nezinau.. neitikino manes tokie pasisakymai ir neatgrasino nuo traku.. man tai panasiau i pacios gimdyves problemas o ne i gydytoju... is serijos kaip sauksi taip atsilieps.... AK irgi gulejau ir tas kriaukliu "plovimas" kasdien o grindu NET 3 kart per diena man tik juoka kele... ateina pasimakaluoja ir iseina o kiek is to naudos tai velniai zino... gerokai cia perdejot... panusu jums tikrai tik BAK'e gimdyt su tokias norais ir be soc draudimo....
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kibirkstis: 18 gegužės 2008 - 07:32
QUOTE(Viktorijag @ 2008 05 17, 01:23)
na as manau kiekviena maitinanti apsiskaiciusi ir pasiklausinejusiu mama zino kad sokoladas ir jo gaminiai (kakava irgi) pirmasis alergija sukeliantis produktas , o be to jau senai zinoma kad jokia kakava ar,  ramybe isistikinimas kad gali maitinti ir meile kudikiui tik tai ir zinoma pacios organizmas  4u.gif  wub.gif


Zino, tai zino, bet nei viena neparase, o tame tarpe ir jus mirksiukas.gif Kadangi dar nezindau ir literaturos apie tai dar nepasiskaitinejau, tai veltui ismeciau pinigus i bala, pirkdama ta kakava. Todel ir perspejau kitas tokias zalias busimas mamytes, kaip ir as 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Kibirkstis @ 2008 05 18, 07:31)
Na nezinau nezinau.. neitikino manes tokie pasisakymai ir neatgrasino nuo traku.. man tai panasiau i pacios gimdyves problemas o ne i gydytoju... is serijos kaip sauksi taip atsilieps.... AK irgi gulejau ir tas kriaukliu "plovimas" kasdien o grindu NET 3 kart per diena man tik juoka kele... ateina pasimakaluoja ir iseina o kiek is to naudos tai velniai zino... gerokai cia perdejot... panusu jums tikrai tik BAK'e gimdyt su tokias norais ir be soc draudimo....

Soc. draudimą aš turiu, ir norai elementarūs, kaip ir visų. Kai atvažiuoji su sąrėmiais, ir atsikvėpti nebegali net kelių minučių, galvoji tik apie tai, kad greičiau viskas baigtusi. Ir patikėk, nesiskundžiu nei bendru dušu, nei tualetu, kad reikia eiti tolokai, kad ir kaip sunku buvo tai padaryti, bet apie tai net negalvojau, nei maistu ar nudriskusia patalyne, kuri, man svabiausia, kad yra švari ir higieniška, kaip ir visose ligoninėse, nes taip, čia ne namai ir ne kurortas, ir viską suprantu, daugiau ir nesitikiu. Juk ir tualetinį popierių pačios atsivežame nesitikėdamos, kad ten iš viso bus, ar kad nebus kaip švitrinis popierius. Atvažiavau su geriausia nuomone apie Trakų ligoninę, tačiau buvo kaip buvo. Ir man labai skaudu ir pikta.
Neketinu nieko nei atgrasinėti, nei atkalbinėti. Sakau - nežinau, kaip būtų buvę kitur.
Ir ne perdėjau, o atvirkščiai. Žinot - nebuvot ten, nematėt situacijos, o sprendžiat... Nesu iš tų, kurios linkusios iš musės dramblį daryti. Ir apskritai galvojau, ar verta čia rašyt savo isroriją, nes ši gija pasidarė panaši į reklamos kampaniją Trakams.

Supraskit mane teisingai, o jei nesuprantat - tiesiog praleiskit pro akis, ginčytis nereikia, ne to čia atėjom.

QUOTE(Viktorijag)
na kaip suprantu tai bent suneliui viskas Ok

Galvojau, kad gerai (na, išskyrus įgimtas problemas, nuo gimdymo tai nepriklausė, ir užlaužtą vieną pėdutę), kol sūnus dviejų savaičių ėmė ir nustojo kvėpuot. Jei pati nebūčiau sugebėjusi atgaivinti - amen būtų jau. Greitoji važiavo daugiau kaip pusvalandį, iškviečiau tik tada, kai vaikas jau kvėpuot pradėjo. Pragulėjom naujagimių ligoninėj Santariškėse, tyrimų galybė. Paaiškėjo, kad yra išniręs kaklo slankstelis, tačiau kodėl jis kartais nustoja kvėpuoti, arba kai atryja ir užlieja takus, nesugeba atsikosėti ir dūsta, vienos tikros priežasties nepasakė, gali būti ir dėl to slankstelio, ir dėl deguonies trūkumo gimdymo metu. Tad kol kas nuolatinėj įtampoj gyvenu, tikiuosi, kad sustiprės ir paprasčiausiai išaugs, kad ir kas tai būtų, o slankstelis žiūrėsim, ar atsistatė, kitą savaitę vėl į Santariškes.
Atsakyti
QUOTE(FeminaBona @ 2008 05 18, 12:28)

Galvojau, kad gerai (na, išskyrus įgimtas problemas, nuo gimdymo tai nepriklausė, ir užlaužtą vieną pėdutę), kol sūnus dviejų savaičių ėmė ir nustojo kvėpuot. Jei pati nebūčiau sugebėjusi atgaivinti - amen būtų jau. Greitoji važiavo daugiau kaip pusvalandį, iškviečiau tik tada, kai vaikas jau kvėpuot pradėjo. Pragulėjom naujagimių ligoninėj Santariškėse, tyrimų galybė. Paaiškėjo, kad yra išniręs kaklo slankstelis, tačiau kodėl jis kartais nustoja kvėpuoti, arba kai atryja ir užlieja takus, nesugeba atsikosėti ir dūsta, vienos tikros priežasties nepasakė, gali būti ir dėl to slankstelio, ir dėl deguonies trūkumo gimdymo metu. Tad kol kas nuolatinėj įtampoj gyvenu, tikiuosi, kad sustiprės ir paprasčiausiai išaugs, kad ir kas tai būtų, o slankstelis žiūrėsim, ar atsistatė, kitą savaitę vėl į Santariškes.

neliudek imk 4u.gif 4u.gif 4u.gif viskas bus Ok 4u.gif
Atsakyti
labai gaila del maziuko.. stirybes jums ir pozityviu minciu
Atsakyti
QUOTE(Kibirkstis @ 2008 05 18, 08:31)
Na nezinau nezinau.. neitikino manes tokie pasisakymai ir neatgrasino nuo traku.. man tai panasiau i pacios gimdyves problemas o ne i gydytoju... is serijos kaip sauksi taip atsilieps....

Man irgi taip atrodo. Na negali gi būti taip kad tiepatys gydytojai su vienais elgiasi labai gražiai, o su kitais kaip su gyvuliais doh.gif
Atsakyti
Jei šnekėti apie Ameriką, tai ten niekas nevažiuoja "na ura" gimdyti. susitaria iš anksto su daktaru ar akušere visame normaliame pasaulyje. tai jei važiuoji taip sau, tai ir gauni vidutinio lygio "aptarnavimą". Jei susitari su daktare ar akušere, būsi užtikrinta, kad reikiamu momentu tikrai gausi reikiamą pagalbą ir palaikymą.
manau, kad ne visada leidžia virkštelę kirpt vyrams ar vaiko neuždeda ant krūtinės, nes pats gimdymas nevyksta labai lengvai ar sklandžiai. mūsų irgi net neklausė dėl virkštelės, nors mes ir nepageidavom. o dėl uždėjimo, aš pati paprašiau. apsižliumbus visa smile.gif
maral' takava, jei norit gero gimdymo, tarkites. gimdote ne kasdien, reikia tam ruoštis smile.gif visomis prasmėmis
Atsakyti